CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: setia00

[BEST]Pengalaman seram di kawasan rumah flat/apartment/pangsapuri

setia00 replied at 25-6-2015 01:24 PM
kawal nafsu. haha. areb2 pun belom tentu hantu ke tidak
takut luaran lain dalaman lain. haha

mkn nasik ereb sesambil merenung aweks ereb.. hahahahaha..

hantu dlm diri sniri rupenyer....

setia00 replied at 25-6-2015 01:23 PM
seksyen berapa? sebab ada kawan stay wangsa maju jugak.
tepi jalan pun dia nampak.

Flat dekat ngn jusco tu

dulu aku start keje lepas study duk kat satu flat kat are KL ni..
duk bace forum ni la aku tahu pasal bunyi guli malam2...
aku duk flat atas sekali...umah hujung sekali..sebelah ngan tangga..
malam2 memang dengar bunyi guli jatuh..wat xdengar jela..dah la aku ni jenis penakut..
tapi rajin bukak thread seram kat sni..

setia00 replied at 25-6-2015 01:23 PM
seksyen berapa? sebab ada kawan stay wangsa maju jugak.
tepi jalan pun dia nampak.

dulu aku duk flat kat pasar malam wangsa maju tu..
sekarang pindah dah..

setia00 replied at 24-6-2015 04:23 PM
mesti dia gantung diri dekat dalam apartment tu.
paksu hang wat lek je kan ? bagus lah. kuat ima ...

paksu dia marah je kt penampakan tu, dia memang dah banyak pengalaman dah nampak benda2 ni

Exoskeleton replied at 3-3-2015 11:51 PM
cam best lak cerita kat sini, saya lak baru2 ni sewa apartment kt area2 marina port dickson. apartme ...

aku nak cakap gak

weeiiii..cool giler paksu ko. kental2x

Follow Us
haiiii sy orang baru. daftar semata nk kongsi cerita ni. hehehehe. benda ni berlaku dekat rumah mak mertua saya (masa jadi ni belum jadi menantu lagi). Rumah dia dekat sg long, kajang.

masa ni tahun 2012. lepas raya haji. Masa ni family mertua saya dengan husband sekalilah balik kampung ayah dia dekat Indonesia. diorang pergi seminggu, tapi tak semua lah yang pergi. ada 3 orang tak silap sy yang tak pergi. So saya ceritakan dulu keadaan rumah dia ye. Masuk je dari pintu masuk, ada satu passageway panjang yang sebelah kanan ade dua bilik air, dan sebelah kiri bilik husband saya. lepastu baru dia besar ke ruang tamu dan ada bilik2.

nak di jadikan cerita, masa ni kakak ipar cakap suruh tidur rumah sebab nak temankan adik adik ipar dan nak bincang macam mana nak ambil diorang kat airport esoknya. Malam tu lepas habis discuss saya nak masuk tidur, saya pesan pada sorang adik ipar ni, M. Saya cakap "esok akak nak pi kerja boleh tolong bukak pintu?" M balas, "boleh nanti akk kejut je saya". so aku pon okeylah aje, dan masuk tido.

So esok pagi bila nak pergi kerja (aku tak berapa ingat, lepas dah mandi atau baru bangun tidur). dan aku pun tak ingat aku dh kejut atau belum adik ipar aku untuk bukak pintu. masa tu aku dalam bilik husband aku, tutup pintu. Dari dalam bilik aku dengar ade orang keluar dari bilik adik ipar aku, terus pergi kat tempat kunci yg mana sebelah bilik husband. So aku boleh dengar bunyi kunci, bukak pintu dan bukak gril. lepastu dia sangkut kunci dan masuk balik bilik. (aku pasti ade orang sbb aku nampak bayang bayang dekat bawah pintu). so aku pun siap siap dan pergi kerja.

Malam tu bila dah ambik family husband dan husband, sembang sembang dah balik rumah tiba tiba M tanya aku. " akk pagi tadi pergi kerja sape bukak pintu?" WAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA. Aku dah terkedu dekat situ. Aku tanya, eh bukan M ke bukak pintu pagi tadi? Dia cakap tak adelah sbb dia bangun nk bukak pintu tengok aku dah tak ada pergi kerja. Bila tanya yang lain semua cakap tak ada. Lagilah aku berhuhu dalam hati.

Rate

1

Mak aihhh.. ada sy da kongsi kat tread lg satu..  tuhan je tau lau kita duk rumah tinggi2 nie.. skeriiii...

Umh aku yg duk nie mule2 pun ade gangguan..ble mlm2 sure bunyi krusi kna tarik bunyi guli jatuh..tpk gk bnde tu tp mls nk ambik port sgt dh umh kite duduk kn..lme2 bunyi tu ilang..tp mmg tanda2 tu mcm sama je kalo ade 'benda' laen dlm umh kite..

selimutpurple2 replied at 25-2-2015 12:16 PM
dah dok umah flat ni dekat 3 tahun..aq stay sengsorang je... rumah tu ada 3 bilik... aq guna master  ...

film documentary psl sleep paralysis

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Nightmare_%282015_film%29

sory tt OT

ni nk cite....thn lepas saya baru pindah la kt rmh sendiri....apartrment tingkat 12. waktu malam pertama tido kt rmh baru tu....kitaorg anak beranak tido kat hall depan. rumah saya berdepan dgn hutan...mmg nyaman la....mlm tu saya terjaga sbb saya terdengar bunyi mainan anak saya yg still ada dlm kotak tu berbunyi...utk pengetahuan korang, mainan anak saya tu patung yg mana bila kita tekan kuat kt perut dia barulah patung tu berbunyi.....

tapi mlm tu tak semena2 patung tu berbunyi...dan masih lagi didlm kotak lagi...apakah?? saya tanye husband, dgr tak bunyi mainan tu? biasalah.....dia jawab....terhimpit dgn mainan lain kot.....ceh! and skrg ni kt atas rumah saya adalah dgr bunyi macam org seret kerusi....guli.....tapi dah biasa kan....buat bodoh jer.....

Aku xtahu kenape orang yang baru duk rumah sewa kat sebelah rumah aku ni,time azan subuh dia menangis..macam sama kuat je suara dia dengan suara orang azan. Abis azan dia pun berhenti menangis. :

bunyi lesung batu , tiap2 hari org tingkat atas buat sambal belachan ... yg best tu, timing dia sama setiap kali jam 720am waktu iols nak pergi keje .. .mak mertua ada datang rumah cuti lepas, dia mimpi ada perempuan baju biru duduk kat dapur condo iols tgh menumbuk sambal dgn lesung.. MIL cuba nak suruh dia balik ... dia tak mau .. mmg galak dia menumbuk guna alu dan lesung tu.. seolah2 dia tumbuk kat simen bunyik dia

raunna replied at 23-11-2015 05:12 AM
Aku xtahu kenape orang yang baru duk rumah sewa kat sebelah rumah aku ni,time azan subuh dia menangi ...

betul ke org tu??

bunyik guli, bunyik menyambal, bunyik perabot mmg format dan template puaka2 ni ngacau di tempat tinggi ke? sama je kekdah dan modus operandi deyols.

ni cite bf I

tiap unit ada designated parking. masa reverse dah separuh masuk, sensor dia berbunyik bibibibibib mcm ada benda diblakang. tngok kat cermin tarak apa pun. klua kete tengok mmg xde apa. bila reverse bunyik lagik. dia pun buat donno.

yg peliknya kat parking dia je. dia reverse kat tmpat lain elok je sensor dia. xde gila pun.

ninjago replied at 23-11-2015 01:26 PM
betul ke org tu??

Memang tu suara orang...Sy ada tanya sorang budak yang sewa rumah ni,dia kata tu suara mak dia menangis tahan sakit.kena buatan orang..

raunna replied at 24-11-2015 08:13 PM
Memang tu suara orang...Sy ada tanya sorang budak yang sewa rumah ni,dia kata tu suara mak dia men ...

owhh... Allah..kesiannya.. memang ada buatan org yg sampai takleh dgr azan.. benda dalam badan cam kepanasan meronta2..

A ah,kesian..:-(  Saya pun fikir macam tu juga,benda tu kepanasan masa azan.

kekadang tgh sorg2 kat dalam bilik .. tetiba bunyik ketawa mengekeh kat sudut penjuru sebelah tingkap .. sekali je bunyik dia pulak tu