CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: setia00

[BEST]Pengalaman seram di kawasan rumah flat/apartment/pangsapuri

kodokbawang posted on 13-1-2014 07:01 PM
Errrrr....my LATE husband...

late husband?

Benarkah mr. Liew tu entiti sbb kalau kkutkan citer tu dia adalah late ....kl bmnyer arwah la kan...

mamaezah posted on 13-1-2014 12:24 PM
mama bebaru ni tengah gigih survey apartment/flats sekitar pandan, menara axis...tapi tak ada...so f ...

Mak aih.... ingat dalam filem je ada citer cenggini... realiti pun ada.... so scary ler.... huhuhu

onnabila posted on 11-1-2014 10:38 PM
Dulu pernah duduk kat rumah flat kat kerinchi. Masa tu saya terlibat dgn kerja kerja migration jadi  ...

Ms aku dok pantai dlm dlu, aku kalo tetido kat sofa mengadap balkoni mesti aku trmimpi nampak lelaki jatuh bangunan. Kdg2 rasa mcm betul aku akan terbangun pastu tgk bawah. Ntah cmna satu ari tu cite kat housemate hasben time gi makan (ms tu belum kawen). Terus housemate hasben tu cite, mmg betul pun ada budak lelaki yg jatuh bangunan apartmen tu. kawan pd dia gak n ex housemate dia. Budak tu ada sket tekanan mental terjun dr apartmen tu terus meninggal. Aku punyela terkejut dgr kesah tu smpi x baring pun kat sofa sbb takut terlelap n nampak roh tu. xsilap budak tu mati kat level 4. Aku dok level 7. Laki aku n housemate dia dok kat level 18.

Kat kondo rakyat ke?

medangmru posted on 13-1-2014 08:35 PM
Benarkah mr. Liew tu entiti sbb kalau kkutkan citer tu dia adalah late ....kl bmnyer arwah la kan...

Ya medang, mr liew dah goal! Bini dia ta pecaya kami view umah laki dia....trus keriau kat mama dlm phone dan letak phone! Memang sesuatu laaa

Follow Us
aku tgl kat pantai dalam. laki aku dulu2x pernah tolong kwn die meniaga kat kedai makan. slalunye dalam pkul 1 @ 2 pagi baru balik rumah. satu ari tu aku tido lewat lah settlekan kain yg menggunung minta dilipat.
sesambil lipat tengok tb, tibe2x anjing bukan main salak menyalak.. time tu gak tibe2x bunyi pintu  diketuk secara bertalu2x (bukan pintu uma aku) mungkin jiran terdekat aku.
bulu roma aku meremang lah ape lagi. kalo ikotkan mesti kite bg salam ye dak? kalo org xbkk pintu mesti kite da teriak suh bukak pintu ye dak? lame btul orang tu ketuk pintu.yang aku ni, cube mengawal diri dari tunjuk takot walaupun badan da panas.
try lah call laki aku. xdapat. xde line. aduilah.. nak pandang kiri kanan pun takot. try bnyk kali pun xde line. pastu tibe2x laki aku kol, dah ade kat bwh flet katanya. n soal awat dier kol aku xdapat. tersentak jap, aku suh dier naik aje. sampai je kat uma trs lah aku cerita. rupenye beberapa ari sebelum ni pun dier kena gak.. same mo nye jugek..

arwen81 posted on 13-1-2014 12:08 PM
salam all...

Wen ada gak cite.. tp nak kata seram x tau la kan... wen pernah sewa kat flat kat be ...

Minlon desa serdang ke? Yg dekat dengan landasan keretapi ke???

Suatu tgh malam aku sdg melayan movie kat astro cite penanggal rasanya. Cite tu baru je start masih part intro tp aku rasa seram pulak nak tgk sorang dah ngantuk pun ye jugak. Dah off semua suis nak masuk bilik dengar sayup2 suara mengilai kut tingkap umah tgkt 5. Aku pi jenguk kat tingkap tu pandang semua sudut dr situ tapi tak nampak apapun. Dlm hati kata mungkin ada jiran yg tgk cite tu dgn volume yg tinggi sampai dengar kut tingkap tu.

Esoknya tanya kawan ada tgk tak cite penanggal tu? Sbb dia pun kaki movie nak2 cite antu. Aku bgtahu aku off tv masa intro sb rasa seram nak tgk sorang2. Dia kata dia tgk le tp mana ada ngilai2 cite tu. Especially baru part intro. Antu pun tak keluar lagi
Errrkkk tapi yg mengilai tu dr mana ye?

onnabila posted on 11-1-2014 10:38 PM
Dulu pernah duduk kat rumah flat kat kerinchi. Masa tu saya terlibat dgn kerja kerja migration jadi  ...

onnabila dok flat kat mana? vista angkasa ke or flat kerinchi yang dah roboh tu?

ni kire kediaman gk ni dalam kem askar
semlm 1st time ak masuk kem dalam kul 11mlm, nk amik kawan makan. berek dia jln masuk gelap gulita takde org. time tu aku buka tingkap. so sambil on the phone dgn member sbb dia g tau jalan.
"gelap giler jln" pastu time tu angin mmg kuat, kan tgh musim angin kuat.
berdebuk jatuh kat sebelah driver. masa tu igt daun jer. tp bunyi kuat giler. pandang skali imbas warna putih kekuningan pastu ilang. tp sbb bebel2 nk amik kwn jauh tercakap, "amende lak tu"
pg td tnya member kat seblah penumpang nmpk apa2 x masa lalu jalan tu. dia kate tak nampak apa2 pon tp mmg dgr bunyi gedebuk benda jatuh mcm besar tp igt daun jer sbb angin kuat betul.

nasib baik xde apa. dia lalu je skali terlanggar kot. huhu/. and time tu tgh buka tingkap fuhh.. nasib xde tayang muke

mamaezah replied at 13-1-2014 02:34 PM
kan....motip sangat nak sakat orang!! tapi memang la, mama tengok muka mr liew pun kuning semacam, ...

mama, mama patut gi jumpa family dia dan share info tue.

At least boleh bgtau yg ada fraud case ataupun boleh tgk gambar Mr Liew tu kat rumah dia. Boleh verify org yang sama atau tak. Hehehe..

khailya replied at 3-6-2013 02:49 PM
so far rumah aku menyewa skrg ni ok..
cume tgh2 malam.. mesti dgr bunyi bising dari tingkat ats...g ...

duk umh apart/flat ni mmg standard kot ade bunyi2 mcm tu...mcm umh aku pn memalam buta ade bunyi duk org ketuk2 dinding mcm tgh renovate rmh...tp setau aku maintenence umh aku ari siang pn klu ujung mgu tak bg bt keja2 renovate umh ape lg tgh memalam buta

dah dok umah flat ni dekat 3 tahun..aq stay sengsorang je... rumah tu ada 3 bilik... aq guna master room.. bilik yang sedang tu aq wat bilik baju dan yang kecik aq wat stor..... aq pon x selalu dok kat umah ni... dan kebiasaanya aq wat rumah ni sebagai tempat tidur semata2......

masa baru2 pindah tu mang selalu kena ganggu..... mang tetiap ari kena Sleep Paralysis sampai dah x larat nak takot......... till one day tu aq kena 3~ 4 kali dalam satu malam tu...... ending nya aq bukak je mata nampak benda hitam dok penjuru bilik... tingginya sampai ke syiling...... aq pon terus kuo umah drive balik kg.....  aq cerita la apa yang aq alami kat mak ayah aq....

agaknya mang silap aq...aq masuk umah tu x buat apa2..... dah la sembahyang sekali sekla... nak baca al Quran apathah lagi.....so mak ayah aq wat yasin kat rumah aq tu....aq jempot adik beradik aq je..... yang part ni aq sedikit keliru n x sure nak percaya ke tak.... mak aq letak garam kasar ngan air kat depan masa kitaorang baca yassin tu.... lepas je baca yasin n baca doa selamat ayah aq amik garam kasar tu n tabur kat setiap ruang dalam umah aq .... yang dasyatnya masa ayah aq tabur garam kasar tu kat bilik stor kitaorang semua meremang bulu roma.... memasing tercengang.......  then ayah aq renjiskan air yasin pulak kat umah tu.... habis karpet aq basah.... grrrrrrrr

pas tu aq x tidur kat umah tu...esoknya baru aq datang n kemas rumah tu..... alhamdulillah aq dah x kena Sleep Paralysis lagi......

pas kejadian tu aq mula terfikir....... mungkinkah di sebab kan jiran aq yang tersangat alim (india) membakar colok kat depan rumah dia menyebabkan benda2 ni datang..... ???
atau aq selalu biarkan rumah aq bergelap n selalu tinggalkan rumah ni?
x pon kerana kerja aq yang selalunya di waktu malam membawa benda2 ni ke rumah?

UMAIRAHUMAIR replied at 24-2-2015 01:30 PM
duk umh apart/flat ni mmg standard kot ade bunyi2 mcm tu...mcm umh aku pn memalam buta ade bunyi d ...

umah kat atas siap drill dinding kol 12 malam... pe kejadahnya la dia wat waktu2 camtu kan......

p/s: tapi orang bako mercun meletop tepi tingkap tetengah malam santak ke pagi xde plak nak kecoh......

selimutpurple2 replied at 25-2-2015 12:18 PM
umah kat atas siap drill dinding kol 12 malam... pe kejadahnya la dia wat waktu2 camtu kan......
...

kan kan kan

malam tadi diaorang sambung lagi...seb bek la umah tingkat dua.... umah yang tingkat 4 tu apa cerita ek? mesti bernanah telingan menahan dentuman mercun..

nie cerita pasal rumah aku..walk up apartment tingkat 5..
masa mula2 pindah dalam rumah ni kosong x de apa2 cuma ada al quran tgh2 hall atas rehal..setiap pintu bilik ditampal kertas ditulis dengan ayat2 al quran..
Bila dh pindah...tiap2 petang pukul 7.30ptg pintu rumah org ketuk..lama..tapi x de org bagi salam..bila tgk kt bwh pintu..x nmpk pon org..
bila duduk dlm bilik..dengar bunyi tapak kaki org jalan2 kt hall..bila tgk tv..kadang2 channel berubah sendiri..tv kadang2 terpadam then on sendiri..remote sy letak tepi tv bkn sy pegang atau berdekatan dengan saya..
bilik tetamu..bila sembahyang akan rasa meremang2..rasa ada org berdiri betul2 blakang kita..
anak saya slalu cakap sorang2..bila pkl 7.30 ptg dia akan pegi dekat pintu then say bye2 kt "kawan" dia la kot..everyday time yg sama..
husband penah tido lewat..tgk tv..dengar budak berlari-lari kt corridoor..mengekek ngekek..pukul 3 pagi..
adik yg tinggal sama2..selalu habis shift pukul 1 pagi..smp rumah..sebelum tido slalu dgr mcm gergasi jln kt luar corridoor..sambil heret rantai besi..
penah ada satu cina org feng shui ni la..dia ternampak alamat rumah husband tulis kt kertas..tiba2 dia ckp suruh we all pindah..rumah tu kotor dia ckp..we all dh la x kenal dia..tiba2 jer dia ckp cm gitu..
baby baru2 nih menangis2 dr malam bwk ke siang..siang ke malam..panggil ustaz..ustaz ckp rumah ni kena pagar..tp sy x boleh buat..panggil la orang yg betul2 pandai..
aku..mula dulu rasa takut..tp lama2 lantak ko lah..jangan ko ganggu anak beranak aku dh la
tapi skarang dh pagar..alhamdullilah..cuma heran..lepas pagar ..burung2 peliharaan jiran depan rumah semua mati..mugkin dh samapai masa..atau ada misteri disebaliknya..hanya Allah yg tahu..

yokoono replied at 1-10-2013 03:25 PM
Ni citer aku yg xberapa nk seram sgt pun..

Aku dlu stay kt one apartment kt Seri Kembangan... a ...

eh aku pon penah kena tp aku dok rumah teres. kena skali jer, itupon 3 ari lepas.
aku denga suara laki aku panggil 'yang' dr hall aku masa tu dlm bilik. laki aku dah 10 minit
keluar ngan member dia.

laju jer aku turun bawah & text laki aku suh balik cepat. esok pagi bgn ada lebam kat betis

Edited by Exoskeleton at 3-3-2015 11:53 PM

cam best lak cerita kat sini, saya lak baru2 ni sewa apartment kt area2 marina port dickson. apartment mana 1 tu tak boleh bagitau...kisahnya kami berempat dalam apartment 2 bilik, 1 bilik untuk 2 adik saya dan 1 bilik lagi saya share dengan paksu saya. masa berlaku dalam pukul 12, masing2 sibuk memerap dalam bilik.

paksu saya dah lelap dulu, saya duk main reply semua messenger ala2 terlebih laku kunun ... tgh best2 reply chat sambil sengih2 cam kerang busuk, sekali paksu saya bangun terduduk sambil tengok bucu bilik yang dekat dengan kaki dia. saya dengan muka tak bersalahnya tanya la, awat ni paksu? xdak jawapan lak...tanya lagi dalam duk sambil goyang2 kaki tu, pastu baru la dia jawap ada perempuan cekik dia.

sesuatu yang saya tak expect keluar dari mulut paksu saya, pastu paksu pun sambung tido macam tak cakap mende menyeramkan pun kat anak sedara dia ni. saya pun terus la tutup internet dan baca apa2 yang patut sampai terlelap. keesokannya masa tengah brunch tu paksu saya cerita la perempuan yang cekik dia tu bagitau yang dia mati bunuh diri kat situ

perempuan tu berdiri di bucu dinding tu bertentang mata dengan paksu saya dan hilang lepas je paksu saya jawap soalan saya masa tu. lepas tu tak kacau la paksu say tido lagi. ayat best yang paksu saya cakap masa tengah cerita tu, aku peduli hape ko mati bunuh diri, lahaaaanat