CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: setia00

[BEST]Pengalaman seram di kawasan rumah flat/apartment/pangsapuri

ninjago replied at 4-3-2015 05:39 PM
seram gile hantu tu siap cekik lagi! nie kat A**r B****h R****t ke?

terlalu banyak sangat bintangnye...nak teka pun tak buley

Exoskeleton replied at 4-3-2015 06:04 PM
terlalu banyak sangat bintangnye...nak teka pun tak buley

hahahhaa .. ala cam bukan je. kalau tak mesti ko dah dpt tangkap. xpela.. lgpn kat PD tu byk sgt dgr org cite macam2 sal hotel / aprtment.. merata2 kekdahnye..

ninjago replied at 4-3-2015 06:08 PM
hahahhaa .. ala cam bukan je. kalau tak mesti ko dah dpt tangkap. xpela.. lgpn kat PD tu byk sgt d ...

huhuhu...dah la sebelum2 ni cuti2 kat PD kitorang gurau2 kalau dapat hotel kat marina tu lagi masak dengan takde orangnye ape semua...kalau tido situ mesti ada tetamu tak diundang la apa semua diguraukan...last2 memang impian jadi kenyataan

Assalammualaikum.....saya pon ada citer seram yang nak dikongsikan. Dari 2011 hingga tahun lepas saya duk kat qrts kerajaan area kl ni. Duk aptmt tingkat 2 dr 11 tingkat. Rumah sy ni special sikit coz terletak kat lereng bukit. Maknanya dr tingkat 1 hingga 3, rumah we all mengadap bukit yg menghijau. Memang best coz suasana redup jer dlm rumah tu.

Yang x bestnyer, rumah redup2 ni  x baik tuk kesihatan rohani rupanyer....

Ok seblm citer byk sy nk citerkan pasal kedudukan ruang rumah dulu.Qrts ni besar, bukak jer pintu ada dining hall yg besar, pastu 2nd hall br jumpa 3 bilik yg sederet. Dapur pulak sebelah hall yg besar tu. Memandangkan saya 4 beranak jer, maka we all selalu lepak kat 2nd hall, tgk tv n tido sekali (bentang toto). Coz kalau tido bilik mmg x dgr apa2 yg berlaku kat depan. Hall depan sy ni kot tak pasang lampu mmg malap jer...mungkin we all jarang bukak tingkap. Hanya lampu dapur jer yg we all bukak 24 jam, so teranglah sikit dapur tu. Antara hall besar n hall kecik ada pintu, so kalau sy dah siap2 mandi n malas nak ke dapur, sy akn terus tutup pintu n kunci. Tidolah we all anak beranak depan tv...

Seminggu lepas sy pindah tu, anak buah saya 2 beradik datang berkunjung. Kebetulan sy perlu balik kg coz ada hal jadi sy pesan pd  diaorg jgn lupa tinggalkan kunci kat bawah rak kasut bila nk balik nanti.

Ahad malam sy pon sampai umah. Saya sampai dah nak tengah mlm. Bila bukak jer pintu, hati saya berderau, coz tingkap rumah saya semuanya terbukak sampai 90'.  Seluas2nya terbukak sampai leh tgk bukit kat luar tu. Masatu langsir mmg we all x pasang lg kat hall depan. Dlm hati dah nk menyumpah2 marah anak buah dah, diaorg blk x tutup tingkap ke hapa sampai ternganga tingkap tu dr hari jumaat. Bukan tingkap jer rupanya, rumah sy kat hall dah mcm kapal pecah, kertas2 kerja sy abis berterabur kat bawah. Apakehey?!! Diserang puting beliung ker?....

Tak boleh jadi, sy pon call si kakak tanya kenapa rumah jd mcm tu. Kakak ckp dia x duduk lgsg kat hall or bukak tingkap coz dia mmg penakut sikit nk lepak situ....dia n adik lepak depan tv sampai ibu diaorg jemput ptg jumaat tu then terus balik. Bila dgr mcm tu, hati sy terus jd x sedap...coz ms sy tgh call dia td, sy terpandang cahaya yg bergerak dr kiri terus ke kanan dgn laju kat luar. Allahu Akbar, sy terus dapatkan hubby minta tolong tutupkan semua tingkap. Kebetulan dia br jer naik dukung anak yg first masuk tido. Sy pulak terus gi dapur ambik flash air n susu bawak kat 2nd hall....tutp pintu n bukak tv  sambil terpikir2....apa benda tu? benda tu ker yg bukak tingkap aku n sepahkan brg2 aku?

Masa tu mmg tak takut coz hanya pk keselamatan anak2....dgn hubby pon x ckp. Tp sepanjang mlm tu mata x leh tido...seriau coz terbyg2 benda tu ada kat luar tingkap 2nd hall tempat aku tido sedang pandang aku dgn perut yg terburai2.....mcm2 aku pk...benda tu leh masuk umah aku ker? ada depan pintu ke????

Sorry....
sbb free sy sambung sikit pasal rumah sy tu....sy ingat tu jer bentuk gangguan yg ada.....

Sy selalu perasan, lepas mgrb jer, org kat tingkat atas rumah sy (x tahu tingkat berapa) akan pasang cd mengaji dgn kuat. Selalu sgt...sy taklah fikir apa mungkin takut anak dia diganggu jin or setan kot. Lg pon rsnyer anak dia masih kecil lg bawah setahun kot. Jd, kalau sy sidai kain pas balik keje tu mmg dgrlah alunan ayat2 Al-Quran...dr tingkat atas.

Mula-mula tu x syak apa2, sampailah satu aritu dpt berbual mesra dgn jiran depan umah. Nk dijadikan citer akk tu ckp, rumah tingkat 4 tu mmg agak keras sikit, anak kecil org tu selalu menangis kena kacau dgn hantu katanyer... bila lps mgrb jer anak dia jd takut n mata melilau2 pandang sekeliling...menangis n tanak lepaskan ibu dia asyik nk berdukung jer....mula2 ibu dia ingat ank dia demm....tp bila tiap2 malam jer ank dia wat perangai, mak dia cuak jugak....kemuncak kecuakkan mak dia bermula bila 'walke'r anak dia satu mlm tu berjalan sendiri..kot gerak jer takper, tp siap bunyi2kan mainan kat atas walker tu yg buat mak dia rs nak pengsan....nk jd citer mlm tu dia 2 beranak jer yg tinggal....mlm2 tu jugak dia angkut ank dia pi tido hotel.

Heran gak aku apsal dia x panggil jiran dia..aku andaikan mungkin malu kot...almaklum...qrts ni rata2 org br pindah msk.  Qrts baru....

Akk tu sambung citer, minggu tu jugak diaorg panggil ustaz  suruh tgkkan umah tu.....Ustaz tu ckp...kaw rumah dia ni rupanya lintasan benda2 tu....diaorg nk kuar masuk ikut rumah jiran aku nilah kiranyer....tu pasal diaorg pasang cd mengaji lps mgrb....rsnyer dlm 3 ke 4 bulan jer diaorg pasang cd tu...pasal lps tu aku x dgr lg dah....agaknyer kaw rumah dia dah ok....

Exoskeleton replied at 3-3-2015 11:51 PM
cam best lak cerita kat sini, saya lak baru2 ni sewa apartment kt area2 marina port dickson. apartme ...

situ mmg fames, sy student PPD.
heheh..pernah lepak sane ngan kwan2 sambil teropong2 waktu tghmalam.
nampak ppuan duk tebing balkoni.
huhuhuhu

pastu org pernah nampak, kat swimming pool..tgh mlm ade ppuan dgn kain dia berdarah terlentang dalam tu

Follow Us
sy duduk PD almost 3 tahun.
dari satu tempat ke tempat sy duduk.

condo laguna bagi sy mmg seram la.
sbb ada time akan dgr perempuan jerit "tolongggg..tolong"
org situ cakap mmg normal akan dgr jeritan tu..

ubat_batok replied at 11-3-2015 12:16 PM
situ mmg fames, sy student PPD.
heheh..pernah lepak sane ngan kwan2 sambil teropong2 waktu tghmal ...

ape kejadahnye teropong malam2 buta? tu namanya memang mencari pasal

selimutpurple2 replied at 25-2-2015 12:16 PM
dah dok umah flat ni dekat 3 tahun..aq stay sengsorang je... rumah tu ada 3 bilik... aq guna master  ...

aku pon weh..jiran aku mmg alim..setiap kali mgrib dia smbayang.ade kali tu sampai pening aku ngan bau dia.ade jgk la aku perasan umh aku ade bunyi guli la lesung la.drill la.tp aku wat xtau je.skrg aku ngaji pas mgrib okey sikit.tp stil ade jgk.bertabah la kene hidup ngn entiti ni.huhu

Exoskeleton replied at 26-3-2015 10:34 PM
ape kejadahnye teropong malam2 buta? tu namanya memang mencari pasal

hahaha..adoi, awk faham x.
masa tu zaman bebudak..saja2 konon nk jd seeker.
memang mendapatla kan..

hihii...(sambil nyelam minum air sebenarnya)
jam 2-3pagi..biasalah port2 tu byk kereta rosak (kapel2 memadu kasih)

sy n kengkawan pon sesambil la

ubat_batok replied at 27-3-2015 11:33 AM
hahaha..adoi, awk faham x.
masa tu zaman bebudak..saja2 konon nk jd seeker.
memang mendapatla ka ...

ooo...sesaje langgar pantang rupenye...malam2 pantangnye jangan ngade2 teropong2, termasuk hostel femfuan...satu lagi pantang jangan suluh torch light ke atas waktu malam2, melebihi paras pinggang...tapi kalau kat kampung tengah2 nak memerut tu suluh2 ternampak kaki berbulu tu, terus pusing balik...huhuhu

Exoskeleton replied at 27-3-2015 11:51 AM
ooo...sesaje langgar pantang rupenye...malam2 pantangnye jangan ngade2 teropong2, termasuk hostel  ...

itulah saja cari pasal.
eh yg berbulu tu pon ade. kes dia lepas2 teropong tu..muncul benda tu dr laut.
ikut balik rumah..sebulan jugak la hadap benda tu kat rumah sewa.

member la dok dating tepi laut
sekali benda tu naik..ikot sampai rumah. yg tak tahan, sy yg tgh baring2 kat rumah nampak benda tu dulu.
kwn sy tak sampai lg

aku pernah sekali kat lif.. sensorang masa tu nak turun bawah.. tetengah pintu lif tu nak katup, tetiba ia berenti macam kena tahan then bukak macam ada org masuk.. terus meremang tapi buat boooooodoh je.. sampai bawah trus jalan cepat2..

midori_katana replied at 22-11-2013 04:01 PM
Aku dah 5thn duduk apartment ni.... dulu masa tahun pertama duduk sini ada la jugak alami beberapa p ...

kadang-kadang memang tak selesa dengan kalau kena ganggu.
bab guli, paku memang setia pernah kena. ( cerita sebelum ni ).
adat rumah bertingkat-tingkat ni memang macam tu.
suami midora dah sihat ?

tapibukanaku replied at 22-11-2013 06:46 PM
seram nya cerita kat sini..plan bulan 12 ni nak pindah apartment
adakah seseram apa yg diceritakan  ...

tak semua tempat seram.kadang-kadang yang menyeramkan tempat tu penduduk situ.
janji kita pandai jaga adab berjiran.

midori_katana replied at 23-11-2013 07:18 AM
A..aa mmg bahaya tapi lebih kpd yg berbentuk manusia...

Sy citer pasal pengalaman jiran sikit... ...

setuju. tt x ske bela burung. sebab kesian tengok terseksa dalam sangkar.

anishacute replied at 23-11-2013 05:51 PM
Tingkat 3,
Blok 4,
flat taman semarak 2

agaknya sampai sekarang ke suara tu ada lagi ?

QziraH replied at 24-11-2013 12:57 AM
Aku pun nak cerita juga tang apartment abg n akak aku tgl kat puchng...kalu x seram sory la.hehe

...

itu sebab malam kena tidur. nak mengelakkan benda yang macam ni terjadi lah.
jangan suka berjaga malam.huhu

Syumaimah replied at 24-11-2013 04:43 PM
Alhamdulillah aku duk flat dlu 3 tahun tp x de apa apa pun wp aku penah balik 1 pg sbb sekolah aku b ...

bunuh ? ramai warga asing ke dekat flat tu ?

syue86 replied at 9-1-2014 05:26 PM
macam kenal je kawasan ni
ade kawan duduk area ni
sampai skang duk update db

sampai sekarang ke dia update macam tu ?bunyi ni kadang-kadang sangat tidak menyenangkan. kalau suara lagi mengerikan.hehe