CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: setia00

[BEST]Pengalaman seram di kawasan rumah flat/apartment/pangsapuri

Edited by tatin_pink at 3-12-2015 12:09 PM

saya nak share pengalaman duduk di apartment di Putrajaya Presint 11.Saya duduk kat tingkat 3.Tapi cerita ni takde lah seram sangat.Sorry ye kalau tak seram..huhu.Saya duduk apartment tu dah dekat 5 tahun semenjak sebelum kahwin lagi.

Masa awal-awal duduk sampai lah nak pindah memang kerap la sangat dengar bunyi guli,orang tengah susun perabot malam-malam,bunyi lesung batu dan macam-macam lah bunyi.saya anggap sahaja lah rumah atas tu memang aktif penghuni nya sebab malas nak fikir bukan-bukan. Kawan saya pernah tumpang kat rumah pun dia selalu merungut sebab kerap sangat dengar bunyi guli.saya cakap kat dia budak-budak rumah atas tu kot main batu seremban..huhu..Saja nak sedapkan hati membe.Sampai lah saya kahwin dan dah ada anak bunyi tu slalu dengar.So far takdelah penampakan entiti kat rumah saya tu tapi yang kerap ternampak mesti encik suami.Kadang-kadang dia mengadu nampak lembaga la apa lah..saya cume gelakkan je dan bagitau perasaan je kot tak pun dia saja nak tumpang tidur.

Tapi yang slalu saya kena bila tiap pukul 12 malam mesti akan dengar benda berat jatuh kat lantai rumah atas saya.Bunyi memang kuat.Macam nak runtuh rumah atas tu.Kadang-kadang merungut gak sebab kita tengah tidor tetibe terjaga dengar bunyi tu.Tapi sebab dah terbiasa kan asal pukul 12malam je mesti dengar bunyi tu memang dah prepare awal la..so kalau bunyik takda lah terkejut sangat.

Tak seram kan cerita saya?hahahha...Sekarang saya dah pindah rumah lain dan rumah paling atas sekali.Alhamdulillah takde lah dengar bunyi yg tak menyenangkan tu cume dengar bunyi angin kuat mcm dalam cerita seramm tu...biasalah umah paling atas haruslah angin kuat..

Rate

1

masa adik sara belajar dulu dia stay kat sek.13, s. alam apartment depan dgn giant tu.. tiap mlm mesti menumbuk.. ada sorang kwn dia ni jenis berani, dah sampai tahap meluat asyik dok dengar menumbuk je dia p laung kuat2 "buat sambal belacan tu lebih sikit, org dlm umah ni nak jugak"..

hantu kat rumah tu bukan takat buat sambal belacan je tp sampai tahap mengalih org tidur ke bilik lain..

Siapa2 yang duduk area Bukit Lanchung, Putra Height.

Mengikut lagenda lama khabarnya kawasan situ angker terok!

apech replied at 4-12-2015 03:22 PM
Siapa2 yang duduk area Bukit Lanchung, Putra Height.

Mengikut lagenda lama khabarnya kawasan situ ...

cer citer...cer citer!

tatin_pink replied at 3-12-2015 12:08 PM
saya nak share pengalaman duduk di apartment di Putrajaya Presint 11.Saya duduk kat tingkat 3.Tapi c ...

Thanks sbb share cerita....sila kongsi ceriter kalau ada lagi...

ChintaQaseh replied at 29-10-2013 09:59 AM
ni pengalaman aku mase tahun lepas..slepas deliver baby aku....
aku dok kat apartment lestari,daman ...

ada beli rumah kat apartment ni sekali baru terbaca pernah ada kes bunuh kat blok B masa tahun 2013....huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Follow Us
syahoney replied at 1-11-2017 12:26 PM
ada beli rumah kat apartment ni sekali baru terbaca pernah ada kes bunuh kat blok B masa tahun 201 ...

matilanak..tp ada gak rumah yg penah kena bunuh,,tp sampai skrg..ada famili duduk..ok jahh..jiran2 ada tanya..tapi dia kata x de pape pun..agaknya penghuni rumah tu warak n kebal..x mampan antu2 ni kacau..sebenarnya bukan roh2 yg mati tu..tapi syaitan2 yg merupa,yg nak sesatkan manusia..kan

puteribaya replied at 1-11-2017 03:25 PM
matilanak..tp ada gak rumah yg penah kena bunuh,,tp sampai skrg..ada famili duduk..ok jahh..jiran2 ...

mmg setan pun nak kacau2...i pun beli blok sebelah yang mana selama ni i tak tahu i tak de jiran atas.....tapi jeng3 sangat rumah tu cantik tapi tak bertuan takde barang rumah tak kunci........

syahoney replied at 1-11-2017 03:39 PM
mmg setan pun nak kacau2...i pun beli blok sebelah yang mana selama ni i tak tahu i tak de jiran a ...

aikk ..x berkunci, x de ke mat pit terjah

puteribaya replied at 1-11-2017 03:45 PM
aikk ..x berkunci, x de ke mat pit terjah

tak de pulak elok je rumah tu tak de sepah2 dah la cantik dah buat rumah tu siling kapur, lantai tiles, ada seri la tapi tak de org...notes agents nak bei n sewa rumah tu bersepah2 kat lantai......

syahoney replied at 2-11-2017 08:31 AM
tak de pulak elok je rumah tu tak de sepah2 dah la cantik dah buat rumah tu siling kapur, lantai t ...

ada lah yg menghuni tu..

baru2 ni, dlm apartment aku... skrg ni aku dah ada housemate yg merupakan kakak angkat aku gak lah...
minggu lepas, dia bangun nak pegi keje dalam pukul 5 pg, elok2 je dia bukak pintu bilik, dpn pintu bilik tu, melintas juntaian kain yg meleret, terapung tak jejak lantai. dia ckp, kain tu berpintal2, warna putih yg lusuh dan ada kotoran tanah kat kain tu.... pas tu, hilang mcm tu je..

dia nak yakinkan diri, tak puas hati dgn apa yg dia nampak, dia ulang2 bukak tutup pintu (mcm lakonan semula la) sbb nak pastikan yg kain putih dok melintas lagi ke tak... tgk2 tak melintas dah... so, dia pun, terus kuar bilik dan menuju ke bilik air utk mandi.  Masa dia dlm bilik air tu pulak, dia ckp, bau dlm bilik air tu kuat sgt2 dgn bau rumput yg baru lepas dipotong.. kalo nak tau bau rumput tu camne, bila korang nampak org mesin rumput kat semak2 atau padang, cer korang berdiri kat situ dan akan terbau lah bau rumput yg dah di mesin tu... haaa .. cam tu lah bau nya yg kuat semerbak dlm bilik air tu...

lps je dia kuar dari bilik air, barulah orang azan subuh.....

ni cerita aku dan family masa pegi kl 2 bln lepas. kami sewa satu homestay kt kg baru, soho apartment (small ofis home ofis@ apartment yg slalu org buat ofis kecik).
unit die besar jugak, cuma xda bilik..so die open skali ngn hall..ada 2 katil & sofabed, plus ada pantry lagi. so rasa sama cam dok hotel jugak, cuma unit tu lapang & luas.

masalah dia bkn kt dlm rumah tu tp bunyi2 kt atas rumah..aku time tu pulak tengah x sihat n 'cuti'. kami sampai kt kl time tu dah petang. Lepas rehat kejap, dlm pkol 6 kami keluar makan2 & jalan2. Malam tu kami balik apartment dlm pkol 10.30. masuk2 je unit tu, dah berbunyi mcm2 kt tgkat atas..bunyi org seret kerusi/ susun perabot kuat sangat & x berenti2 macam banyak gila perabot die nk susun..benda tu berbunyi sampai la aku tertido dekat pkol 2 pg. bukan tu je, siap bunyi budak2 berlari2 lagi kt atas. pehal pagi2 buta ada budak x tdo lagi kan. time tu aku rasa mmg pelik la, tp aku bukan takut lebih pada nk marah sbb aku kan x sihat..so nk rehat, nk tdo awal tp x boleh sbb bising sgt.

memang aku merungut kt laki aku pasal ni. anak2 aku pun bising sbb bunyi tu mengganggu sangat. So nk sedapkan ati, mmg dok cakap org unit atas la dok kemas2 rumah ke apa.hari ke 2, kami keluar pagi & balik lebih kurang pkol 6 ptg. Kami plan lepas tu nk kluar dinner. Tp sebab dah penat sgt jalan2 & makan, plus ari pun hujan, so malas la nk keluar. Start dr kami balik tu sampai la kami ttdo, dengar lg bunyi yg sama cam mlm 1st.  Tp kali ni lagi awal la sbb kami balik awal kan..kali ni siap bunyi cam org drill dinding/ lantai, cam org renovate rumah. Bunyi tu btol2 mcm kt atas unit kami.

Esok pagi sblom kmi check out, laki & anak2 aku pi tingkat atas nk tgok ada x unit rumah kt atas tu. Time tu aku tgah kemas brg2 n bersiap. Turun je dr atas laki aku cite, kt atas tu mmg x dak pun unit rumah..yg ada restoran, dewan & bilik mesyuarat..tu je sbb tingkat paling atas kan. dan kt atas unit kami tu btol2 bilik mesyuarat tu. so mustahil org dok tarik2 perabot bagai. restoran tu pun aku rasa, x bukak pun kecuali kalo ada function or ada yg buat tempahan.. sebabnya parking kt situ bukan byk sgt pun, terhad sgt.

So conclusionnya, mmg aku x kan pi lg la tempat tu..mmg btol la instinct aku, dr luar lagi aku rasa apartment tu suram walaupun design die cantik n moden. sampai kt level yg kami sewa tu pun, gelap n suram je. So ni la 1st time aku dapat pengalaman mistik time vacation.