CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: setia00

[BEST]Pengalaman seram di kawasan rumah flat/apartment/pangsapuri

adydza2 posted on 7-6-2013 12:17 PM
la ni, contengan tu dyza dah tutup dengan gambar pemandangan.. tak pernah buka tgk dinding tu...

...

cuba tampal dinding yang diconteng tu dengan ayat-ayat al-quran..
mana tau ada perubahan...

setia00 posted on 7-6-2013 10:48 AM
reno bilik dalam 7 kaki, panjang 5 kaki ke ?
pernah terfikir atau tau tak sebelum flat tu  ...

ko ni memang kan??saje je nak pedajal fikiran aku........

masa asben kuceng dok umah bujang dulu pon member dier kene..seminggu demam sampai kene balik kampung berubat.citer dier cam ni..

satu malam tu si ijan  follow si don ngan si im gi tgk abg im jamming..lps jamming lepak so sampai kt apt diorang dlm kol 2 -3 pagi camtulah..ijan ni mulut longkang, cakap besar..masa nak paking keter, im perasan ade macam bayang putih kt bwh pokok blkang tmpt paking (tepi pagar)..tapi dier buat xtau je, si don dh rasa lain mcm..sijan plak tak perasan..pas tu kuar dari keter, br si don nmpk benda putih tu kt blok C, diorang dok blok B..don dah cuak, tp buat2 mcm xnmpk..dh dekat tangga baru don ngan im nmpak jelas, pocong@sweetie tu tegak bediri kt tepi dinding blok C (dekat je blok tu pon) diorang cepat cepat naik tangga..masing2 dah bepeluh peluh, meremang bulu tengkuk budak berdua ni..

dh bukak pintu umah,tetiba si ijan bersuara 'oi, lek ar, ape yg klam kabut sgt, mcm kene kejar hantu je'..lps je cakap tu, tetiba kt tingkap tecegat si sweetie! melompat si ijan..rasa nk tekencing kt stu jugak! im ngan don tediam..tetiba sweetie tu ilang..diorang apa lagi berebut masuk bilik, membisu semua..agak2 dah cool ijan masuk bilik dier balik sbb nak ambik baju ngan kain pelikat, nk stinggan bilik im & don la..takut rupenyer...

Rate

1

diorang tdo betiga malam tu..esok nyer baru si ijan citer..lps tutup lampu, im tdo tepi dinding, tgh2 si don, tepi skali si ijan la..ijan citer, mlm tu dier x boleh tdo rupenyer..dier nampak sweeti bediri ujung kaki im, pas tu pindah ujung kaki don...pas tu ilang, tp dgr pulak suara pompuan ngilai, bunyik dinding kene cakar, tingkap kene ketuk..asal die rnk telelap je, bunyik tu datang..bila dier mengiring ke kanan (arah don) belakang dier mcm ade benda melekat, rasa panas....

sudanhnyer sampai pagi x leh tido..demam seminggu pastu balik kpg berubat...rupe rupenyer, dier nampak bayang putih kt tepi blok C tu, dier baling bayang tu ngan tin air coke dier...patot benda tu marah.. tp don ngan im cakap, diroang pon x berapa lena tido, tp si ijan tido lena siap bedengkur dengkur...masa berubat tu ijan x citer pulak..cuma dier cakap la'teruk aku kene, smpai x sedar'..

Rate

1

ogata posted on 7-6-2013 01:21 PM
ko ni memang kan??saje je nak pedajal fikiran aku........

hahahahhahahahhahah......
gurau je bro..hahaha

kucengcomel posted on 7-6-2013 02:11 PM
masa asben kuceng dok umah bujang dulu pon member dier kene..seminggu demam sampai kene balik kampun ...

mulut clupar memang senang le kena...
nampak muka sweet candy tu x ?

Follow Us
kucengcomel posted on 7-6-2013 02:18 PM
diorang tdo betiga malam tu..esok nyer baru si ijan citer..lps tutup lampu, im tdo tepi dinding, tgh ...

patut le sweet candy tu menyerang...dah si ijan tu balik barang dekat dia..
tempah bala namanye..

katanye muke dier itam je..x de pa pe, kosong..padan muke ijan tu..mulut longkang...

sebelum ni pon ijan penah kene kt kilang tmpt diorang keje..blkg kilang tu keras sikit...ade yg cakap penah nampak cik ponti atas pokok kt situ..siap dier cakap "eleh, itu pon ko nak takut, ade korang dgr hantu bunuh orang? xde kan, buat ape nak takot?"..haaa skali kene sampai dier pengsan kt belakang kilang tu..cik ponti tunjuk muke dier "shomell" kat si ijan...

kucengcomel posted on 7-6-2013 02:38 PM
katanye muke dier itam je..x de pa pe, kosong..padan muke ijan tu..mulut longkang...

sebelum ni p ...

macam mana agaknya muka cik pon tu yer??
tengah nak bayangkan..

wahhhh seram seram...

ada brother duduk dekat tingkat atas blok setia...
selalu balik rumah pagi-pagi sebab kerja..
1 malam dia nampak akak baju putih ni berlegar-legar dekat koridor tingkat 4..

esoknya dia jumpa setia tengah buang sampah dia cakap " dik, rajin akak tingkat 4 tu lepak dekat koridor,sorang-sorang pulak tu"
aku dah pandang abang ni pelik.." bang dekat tingkat 4 tu ade makcik, pakcik, dengn abang bujang je..koridor yang belah sana tu rumah tu mana ada orang duduk.."
rumah tu dah jual cuma tak ada orang yang duduk. dah 3 taun bang..
setia dengar abang tu cakap " patutlah aku tegur tak jawab "

* sorry semalam tergantung sebab update pkai phone.
Last edited by setia00 on 8-6-2013 08:30 AM

Rate

1

Yang ni satu lagi pengalaman saya. Saya ni masa mula mula bekerja di Kl ditempatkan di bahagian system dan satu malam tu, saya terlibat dengan data migration. Jadi, malam tu saya pulang agak lewat dalam pukul 2 pagi. Member yang hantar saya. Saya tinggal di tingkat 17 dan terpaksa naik lif la sebab tinggi sangat. Malam tu, semasa dalam perjalanan ke rumah saya, member saya Tanya saya samada saya ada tercium bau Wangi atau tidak. Saya kata, biasalah malam malam. Bunga akan mengeluarkan bau apatalah lagu bunga kemboja ataupun melur.

Sampai kat rumah belum ada apa yang berlaku. Bila saya nak buka pintu grill, saya perasan ada makcik india tua berpakaian sari putih jalan macam terawang awang selang beberapa tingkat dengan rumah saya. Muka tak Nampak la sebab dia membelakangkan saya. Dalam fikiran saya, apa pula makcik ni buat pagi pagi buta ni.

Semasa nak melangkah masuk ke rumah, memang saya tercium bau Wangi yang mengikut saya masuk. letih dan ngantuk punya pasal, saya terus masuk bilik. Lepas cuci kaki saya terus masuk bilik. Semasa nak baring, saya terdengar bunyi sesuatu kat ruang tamu saya. Risau juga takut ada pencuri ke apa sebab saya duduk kat kawasan yang dikatakan crime area. Tahu tak apa yang saya Nampak? itulah kali pertamanya saya Nampak hantu pocong, muka gelap aja dan berbau busuk.Saya terus melaungkan Allahu Akbar dan baca surat Kursi. Lepas benda tu hilang, memang susah nak tidur la. Esoknya terpaksa ambil MC sebab sakit kepala.

Semasa saya nak membeli makanan kat kawasan flat berkenaan, ramai yang bercerita yang ramai yang ternampak makcik india tua yang dah meninggal tu merayau rayau dari tingkat 13 hingga tingkat 15. Barulah saya tahu, rupanya makcik india yang saya Nampak tu rupanya dah meninggal beberapa hari yang lepas.

Pocong tu pula saya tak tahu samada ada kaitan dgn makcik india tu. Rasanya tak ada sbb time tu kat opis saya pun tgh kecoh pasal hantu pocong. Takut benda tu ikut saya balik dari pejabat ke rumah. Sekarang ni, saya dah tak duduk rumah tu lagi...

Maaflah kalau tak seram tapi pengalaman ni saya lalui pada tahun 2006

Rate

1

setia00 posted on 7-6-2013 12:28 PM
pasni tutup terus tingkap tu..jangan bagi ada lubang pun..
pagi tak pe lah bukak..

dah pecah satu cermin kat dapur tu...tutup pun benda tu boleh jgk masuk huhu

setia00 posted on 7-6-2013 12:27 PM
jatuh ?????
mati ke?? ..cerita lah macam mana situasi tu...

yes mati...jatuh dari tingkat 13...masa tu tengah baca paper then nmpk mcm ada benda jatuh kat tingkap and jatuh dia mcm bunyi kotak jatuh...az buat tak tau jela kan
sambung baca tapi ayah dengan mak dan innalilah bagai and pelik la kan kenapa ..sekali pergi tengok haa budak jatuh and mak cik cleaner jerit2 mcm histeria...then lepas2 kejadian tu spe naik tingkat 13 rasa berangin je tetibe mcm meremang bulu roma hahah

cerita budak tu jatuh ....cerita dia macam ni...

budak ni and adik beradik dia main kat taman..sekali pakcik dia balik umah kawan az nak minum kejap and lupa nak ambik budak ni...sekali budak ni naik lif and tertekan tingkat 13...sebelah button tingkat 13 tu tingkat 5..umah kawan az ni tekan tingkat 5..sekali samapi tingkat 13 dia pergi la rumah hujung sebab kawan az umah dia hujung sekali...sekali dia ketuk bukak makcik lain...makcik tu tanya dia sesat..makcik tu pergila masuk bilik nak pakai tudung and bila nak keluar budak tu dah hilang...sekali turun bawah budak tu dah terbaring kat tanah...melekuk jugak tanah sampai tkde sampai berani nak main kat taman tu huhuhu...

sekarang kejadian tu lama jadi around 2007-2008...kawasan tu pun dia dah simen tk kasi org perasan...huhu

azrain98 posted on 9-6-2013 12:38 PM
yes mati...jatuh dari tingkat 13...masa tu tengah baca paper then nmpk mcm ada benda jatuh kat tin ...

kesiannya...
mesti ngeri kan?...
pe kesan kat family budak tu ?
pindah dari rumah tu ke?

azrain98 posted on 9-6-2013 12:30 PM
dah pecah satu cermin kat dapur tu...tutup pun benda tu boleh jgk masuk huhu

tapi betul jugak tak kira tutup rapat pon tetap dia akan masuk kalau dia nak masukkan..

onnabila posted on 8-6-2013 03:54 PM
Yang ni satu lagi pengalaman saya. Saya ni masa mula mula bekerja di Kl ditempatkan di bahagian syst ...

makcik india tu mati sebab apa ?
ikot balik rumah pulak tu si pocong ni..
tapi paling tak boleh terima bila ada dalam rumah kn ?
bau dia busuk macam bangkai ke ?

aku pun ada gak cerita..

1998

masa ni aku dah sekolah menengah... aku ingat lagi masa ini aku baru je pindah umah.. perpindahan dari rumah panjang ke umah flat ( umah kos rendah) masa tu blok aku tu tak ramai lagi yang pindah. tapi sekeluarga decide nak pindah awal sebab biasala rumah baru.. nak kena cuci.. nak angkut barang-barang lagi..

so pada malam pertama aku tido umah tu. aku tido luar,tido sorang, adik badik lain semua tido dalam bilik, termasuk parents aku, aku memang suka tido luar sebab tak suka tido dalam bilik.. panas!!..

aku ni ada bela kucing, kucing ni aku panggil maman. so malam tu maman asyik mengiau je.. so aku ingat dia tak biasa dok umah baru.. maklumla bau dia takda, so mesti laa dia rasa tak selamat.. so aku pun tengok kucing aku ke hulu ke hilir macam cacing kepanasan.. depan beranda umah.. muka dia mengadap luar.. pastu dok mengiau je macam garang tu..

so aku tengok keadaan tu aku pun dok pujuk-pujuk la dia, antara dialog aku

aku: "maman... kenapa.. meh tido meh"
maman: meowwwww ( tak tau apa dia cakap.. hehehe)
aku: "mamaaaaaaannn, kenapa....."

tetiba ada dialog tambahan di beranda aku.... " maaaamaaaaaaannnnnnnnnn kenapa niiiiiiiiii.............. hihihiihihihihihiii" mamaaaaaannnnnnn!!!!  mamaaaaaaannnn!! hhiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiii!!!!"

bila aku dengar je dialog tu terus aku mengigil ketakutan.. aku tengok kucing aku macam kucing garang macam nak gaduh sambil tengok kat beranda tu..

aku apa lagi.. ambil kain selimuut tutup muka aku.. sambil gigil kat bawah selimut.. aku tak tau apa jadi ngan kucing aku malam tu.. yang aku tau aku tutup muka aku sampai pagi...

esok aku cerita kat mak aku.. mak aku marah aku sebab apa tak ketuk bilik dia.. aku cakap nak bangun pun takut lagi mau nak ketuk bilik mak aku.... selang beberapa hari aku dengan ada jiran lain kena pada hari yang sama aku kena.. dia nampak ada benda melayang dan bertenggek kat beranda umah dia.. rupanya cik pon.. kecoh juga laa masa kisah cik pon...

so kesimpulannya malam tu memang aku kena bukan khayalan aku...padan muka aku....

Rate

1

aza posted on 10-6-2013 03:01 PM
aku pun ada gak cerita..

1998

rumah ppr ke ?
kucing ni kalau dah buat macam nak gaduh tu mesti de benda yang tak kena...
tapi cakap pasal kucing..
setia ada kucing warna hitam..kucing kesayangan...
kucing kampung je tapi full black.. dulu selalu dengar orang cakap kucing hitam ni kucing berhantukan...
tapi entahlah ... dengan black ni setia suka sangat..
dengan black je tau..kucing hitam lain setia tak suka..

salam semua,
rose pun nak tumpang share story gak leh?

2 tahun lepas rose sewa bilik kat apartment kat bukit jalil, memang best gak bilik n surrounding apartment tu. unit fully furnished, ada 3 bilik.. rose start sewa dari 2009 sampai 2012, mula2 rose sewa small room, sampai la rose sewa master bedroom. jadi senior kat situ.kih3

awal2 rose duduk kat situ takde apa2 berlaku.pernah beberapa bulan rose duduk situ sorang2, penyewa middle room n master bedroom keluar, n takde penyewa baru lagi. Alhamdulillah tenteram je. n rose pun jenis yg buat 'derk' je, takde nak aware sgt benda2 seram ni.. even malam2 rose duduk tepi sliding door balkoni, sebab masa tu guna modem P1 Wimax yg kotak hitam tu.. kan kena letak dekat2 dgn tingkap or pintu, baru line laju.. so beronline la rose sampai ke pagi buta..

tak lama pastu ada 2 orang share bilik master bedroom, n tak lama kemudian ada 1 sewa middle room ( rose bagi nama Huda je).. Huda ni orang Kelantan.. dia ni selalu story kat rose yg dia ni sensitip sket dgn alam mistik ni. rose jenis dengar je, takde la nak pikir lebih2.

sampai la 2 org master bedroom keluar, maka masuk sorang girl ni dari sarawak. orang melayu kedah, tapi dia dok study kat sarawak. let say nama dia Siti. Sejak kehadiran Siti ni, baru start jadi kejadian.. mama rose selalu gak datang melawat rose, so mama akan stay seminggu 2 dgn rose. bila kami semua keluar gi keje, mama tinggal sorang2 kat umah. tak lama pastu mama perasan ada bunyi dari umah atas, macam orang ubah2 perabot, kerusi kena seret, bunyi guli macam kita dok main baling guli tu, bunyi tapak kaki orang berjalan kat atas sampai berdentum dentam ( padahal logik nye orang berjalan takkan la nak dengar sebab apt ni batu bata).. siang malam ada je bunyi tu.

mama dok cite kat rose pasal bunyi2 tu, tapi rose tak pernah dengar. tapi bila rose story kat Huda, Huda pun cakap dia pun alami benda yg sama.. siap bunyi guli tu macam ikut dia kat mana dia ada. automatik, tak lama lepas tu rose pun kerap dengar gak bunyian tu. kadang2 bunyi siang, kadang2 bunyi malam. kalau bunyi waktu siang tu, rose pikir maybe ada orang atas buat renovation, malam tu memang rose tak paham.. lagipun management apartment tu tak bagi renovation selepas kul 4 ptg, n waktu weekend pun takleh.

(sambung lepas magrib ye)