CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: setia00

[BEST]Pengalaman seram di kawasan rumah flat/apartment/pangsapuri

Dlu time mnyewa kt apt ni. mmg trasa cm ada "xtra" housemate x brbayar ni. ada 3 blik, Aku duk blik blkg dkat dapur, pg sabtu tu, biasalah, pas subuh tido balik , n rehat2 je. pastu dengar cm housemate ckp2 kt luar. cm meriah je, dngar diaorg bancuh air sgala.

So rsa cm nk join skali diaorg, trus kuar blik. tetiba snyap je smua. cm x puas hati, g cek stiap blik. mmg langsung xde org. huhu

Aku pn terus msuk balik blik psg radio n on laptop. dh dkt tgh hr, dngr org msuk umah. pastu dngr housemate bckp. Bila dh rasa kompem ni diaorg, baru kuar bilik. wahaha.

Pastu bnyk kali gak la dngar cm ada org bancuh air kt dapur, bila cek, xde org kt situ.

Rupanya mmg ada "3 bradik" tinggal kt situ.

SambalBelimbing posted on 13-6-2013 02:06 PM
kemuncaknya bila ada 1 malam tu.. bunyi orang berdengkur tu maha kuat sampai kitorang ni terkejut sa ...

dalam seram ada sedih nyer cerita kau ni...

topi koboi tu topi arwah ayah dia kot?

Malmari posted on 20-6-2013 08:34 AM
Cerita ni takdelah scary sangat. Tapi saja nak berkongsi..  Dulu Mal pernah duduk di fla ...

ni Blok mana? Kawasan tu dulu ladang getah..sekolah berhampiran tu tapak hospital tentera jepun.

ma_rul posted on 20-6-2013 12:53 PM
Dlu time mnyewa kt apt ni. mmg trasa cm ada "xtra" housemate x brbayar ni. ada 3 blik, Aku duk blik  ...

Teman serumah yang macam ni x suke!..takut wei! kacau dalam rumah pulak tu.lepastu encik pindah keluar tak dari rumah tu?

stay je kt situ. Koz fikir kt mana2 pn ada je entiti ni, jgn layan sngt. anggap kita x kaco diaorg, diaorg jgn kaco kita. asalkn x nmpkkn rupa dh.

Tp ada 1 mlm tu, tetiba tjaga dlm kul 3pg. dlm mamai2 dn nk alih tmpt tido tu, mcm nmpk lmbaga hitam duk bersila kt sblh. mmg jelas nmpak susuk dia wlupun lmpu samar2 dr koridor. terkejut gile kot time tu. Terus segar bijik mata n kelam kelibut tngok btul2. Lembaga dh hilang tp trus g psg lampu smpi pagi. wahaha.

Ada sdara housemate pnah dtg umah n brmlm kt situ.  Dia ni budak je lg, tp ada kelebihan nmpk2 ni.  Dia kata time dia nk tido mlm tu, ada 3 momok tngok dia. yg besar, sedang dn yg kecik.

Pastu kami rajin la uat bacaan yasin bersama dn krap pagar umah. dh lama x uat bru ada balik bygn2 bnde tu g dapur la, n bunyi2.

ma_rul posted on 21-6-2013 02:38 PM
stay je kt situ. Koz fikir kt mana2 pn ada je entiti ni, jgn layan sngt. anggap kita x kaco diaor ...

betul tu.
dekat mana-mana pun ada..kita kena kuat kan diri..
kalau lemah lagi senang kena usik..
tu yang ada kes dengar bisikan, terjun bangunan lah...
macam-macam..

Follow Us
aku nak share pgalaman aku mula2 dduk rumah baru yg ktorg baru beli msa tu...umh ktorg aras 16....so di awal2 ktorg dduk umh tu ktorg hntr anak pmpuan ktorg yg masa tu umo 4tahun ke kindergarten bawah umh je senang nak hntr n amik balik keja.  Sepanjang anak bersekolah di tadika tersebut anak selalu ceta yg dia ada sorng kwn baik nama Lisa.  Anak sy ni rajin bw bekal ke tadika esp fav food dia nugget...hihi....n perkara yg plg myeronokkn bg anakku yg nak sgt bw bekal ke sek coz boleh makan bersama ngn kawan baik dia Lisa.

Satu petang tu semasa nk jemput anak dari nursery, tiba2 ringan mulut nak tnya cikgu Ita yg mana satu budak nama Lisa ni coz dh selalu sgt dengar nama dia tapi tkpenah lg tgk muka budak Lisa tu.  Cikgu Ita buat muka pelik, n jawab "mana ada nama budak Lisa kat cni Pn."  Aku tergamam seketika mdgr jwpn dr cikgu Ita dan menceritakan pd Cikgu Ita apa yg diceritakan oleh anak setiap hari di sekolah bersama kawannya Lisa.  Cikgu Ita pun agak terperanjat mendengar ceritaku berkaitan Lisa.  Memandangkn waktu tu dh nk masuk maghrib, aku pun bergegas nk balik ke rumah n cepat2 masuk lift.  Setiba di aras 16, keluar dari lift tetiba anak menarik tanganku n cakap "umi, umi takperasan ke tadi kawan aisha ada kat dlm lift tu"....setahu aku yg ada dlm lift td hanya aku ngan anak je...takde sesapa pun....huh...anakku ini....

Keesokannya, spt biasa aku akan mjemput anakku balik dr nursery.  Ptg tu spt smlm agak lewat waktu dh hampir2 nak masuk maghrib....aku ngan anak berdua je dalam lift masa tu....tetiba lift berhenti di aras 8(klu tksilap aku takingat dh) padahal butang 8 takde ditekan pun coz hanya kami berdua masa tu....aku dengan menonong je tarik tangan anak aku kuar mcm org dibiasa coz ingatkan dh sampai ke aras kami....n aku agak terkejut bila sampai di depan pintu umah yang agak terbiar dan tetiba anak aku tegur aku "umi ni bukan aras kita lh umi.." oh baru aku perasan silap aras...patutlah suasana di aras tu sgt2 sunyi(mungkin perasaan aku jer) berbanding ngn aras kami yg semua rumah mmg ada org dduk....Aku pun cpt2 menarik tgn anakku utk masuk semula ke lift.....sampai di aras 16 baru aku lega....n cepat2 masuk ke rumah....sampai di rumah baru anakku bersuara "umi umah yg kita pegi tadi tulah umah Lisa"....huh meremang bulu tengkuk time tu...........

Rate

1

kejadian di tepi rumah flat...flat ni dh lama la..flat lama..tp dh berwajah br bila kerajaan pembaikanpulih...so nmpk baru...masa tu kitorg nk blk jhr...so kul 3.30am dh sibuk kemas nak masukkan brg dlm bonet...haku juz hulur dr dlm umah..hb yg punggah masuk bonet...hb pun replace kete lama letak kt parking lot kete baru haku..time nak panaskan enjin kete lama tu dia terperasan ada pompaun bersanggul tinggi jln kat tepi skul agama tepi flat kami tu..dia tgk je la pompuan tu jln..slow ja..nmpk half sbb ada pagar...tiba kat toilet ilang...hb ignored n assume ada org tumpang tdo kt skul agama tu...

pastu dia masuk umah tanya haku "yang..rasanya time2 gini adaorg dh bgn ke ek?" haku pelik la..ckp maybe ada..nk p keje...pastu hb tanya lg "kat skul agama tu ada org numpang ke?" haku lg bertambah pelik said "impossible la..kan berkunci gate tu..baik dia tumpang tdo kt surau sblah skul tu"...hb pun cite la...isk..cuak la haku..tobat tkmo p buang sampah memlm dh...neber pun ada cite..kt pokok pisang sblh skul tu sokmo dengo cik ponti nangis...diorg dh biasa...bdk2 yg lepak kat area tu pernah nmpk en.coco jelly kt pokok pisang tu gak...demam smggu bdk laki tu..skng pn diorg lepak kt taman dpn flat ni..ada lampu jln..kebarangkalian nk nmpk kureng...ada neber ckp memlm kalo nk tgk luar jgn pandang jauh sgt..takut ternmpk cik kak dpn taman...isk...

UMAIRAHUMAIR posted on 21-6-2013 05:00 PM
aku nak share pgalaman aku mula2 dduk rumah baru yg ktorg baru beli msa tu...umh ktorg aras 16....so ...

meremang bulu roma ni bila baca cerita ni...
ni flat dekat kuala lumpur ke?
maksudnya rumah yang terbiar tu rumah lisa?
mungkin ke lisa pernah meninggal dekat rumah tu?..meninggal dengan keadaan macam mana ?
kalau setia, mungkin setia akan bertanya dekat cikgu ita pasal rumah tu..
mana tau cikgu ita..
Last edited by setia00 on 22-6-2013 09:22 AM

pu3_krizalid posted on 21-6-2013 06:01 PM
kejadian di tepi rumah flat...flat ni dh lama la..flat lama..tp dh berwajah br bila kerajaan pembaik ...

kelibat-kelibat macam tu selalu je boleh nampak..
bila dah selalu jadi kita dah biasa..
tapi bila first time nampak memang getar lutut !
setia pernah kena tapi mintak taknak kena lagi..

duri_durians posted on 20-6-2013 02:41 PM

rasanya macam tu lah...
tu yang sape nak masuk sana bawak baju je sebab semua peralatan dah ada..
guna arwah ayah dia punya cuma pantangnya jangan alihkan...

hoyeahh~~ toche momod dapat tacang

duri_durians posted on 20-6-2013 02:41 PM

kemungkinan besar..
kitorang saspek camtu laa..
tapi kitorang xde plak tanya..terlupa plak..

setia00 posted on 22-6-2013 09:31 AM
rasanya macam tu lah...
tu yang sape nak masuk sana bawak baju je sebab semua peralatan dah ada.. ...

yes..takleh alih..
meby sebab tu la kot..tenant before kitorang ni tido atas lantai even tilam tu dah ada..
budak tu plak sewa sengsorang kat situ..
xdapat bayang perasaan  dia camne..

fuhhhhhhhhh seram2x..

citerlaa lagikkkk

setia00 posted on 22-6-2013 09:18 AM
meremang bulu roma ni bila baca cerita ni...
ni flat dekat kuala lumpur ke?
maksudnya rumah yang ...

bukan....ni umh condo apartment kt area selangor....erm cikgu ita pon tkberani nk sembang pasal tu g....tp dgr ceta dr member hsbnd, sblm ni anak dia pn kena gak smpi kena bw berubat kat darul shifa nk buang benda yg nk bkwn ngn anak dia....

UMAIRAHUMAIR posted on 26-6-2013 10:48 AM
bukan....ni umh condo apartment kt area selangor....erm cikgu ita pon tkberani nk sembang pasal tu ...

sampai berubat ?
ye lah sebab benda tu dah berkawan...
cepat-cepat lah kena buang kalau tak nanti mesti benda yang tak elok jadi..

pagi tadi terjaga pukul 4.45 a.m..
niat nak basuh baju..nanti lepas subuh boleh sidai...
baru je nak masukkan baju dalam mesin basuh terus bunyi anjing menyalak...

sayup-sayup je bunyinya...
so tak yah pkir panjang lah kan terus masuk bilik sambung tidur balik...

setia00 posted on 7-6-2013 10:46 AM
rumah setia bahagian dapur HARUS pasang langsir..
mengelakkan berlaku benda-benda macam ni lah..  ...

tapi ade langsir pon aku takut gak...kalu2 depa main cak2 selak langsir

bukanomi posted on 26-6-2013 12:49 PM
tapi ade langsir pon aku takut gak...kalu2 depa main cak2 selak langsir

serius??
ok kalau setia memang akan pengsan serta merta !!