CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: setia00

[BEST]Pengalaman seram di kawasan rumah flat/apartment/pangsapuri

setia00 posted on 26-6-2013 02:25 PM
serius??
ok kalau setia memang akan pengsan serta merta !!

tu cuma sebahagian imaginasi aku yg penakut amat nih....ko jgn terpengaruh plak.....

bukanomi posted on 27-6-2013 11:47 AM
tu cuma sebahagian imaginasi aku yg penakut amat nih....ko jgn terpengaruh plak.....

haha...

Last week hb outstation..
Jadi setia dengan anak je yang de dekat rumah.
Sebelum pergi outstation kami anak beranak pi makan luar..dalam pukul 11 macam tu baru balik rumah.
Dah siap2kan anak tuk tido setia ttup lampu bilik.
Lepas 10 mnit anak tidur setia dengar bunyi atap "dum"..bunyi brg jatuh.
Setia dh istifar dah masa tu.lepastu bunyi org cakap dekat tingkap.
Tingkap setia tAk de balconi.
Setia dah pelik tapi mata tetap pejamkan.setia tak sanggup nak bukak mata.
Esok paginya setia tanya jiran atas "kak smlm de dgr org baling brg tak dekat atap",akk tu jawab" tak dengar pun dek,mlm td akk tidur pkul 3 pg"..

Setia dah pelik tp setia tak ckp dekAt akk tu.setia cite dkt hb je.tak mau kecoh2.

So far aku tak tau nak kategori benda ni sebagai gangguan atau apa... aku pernah menyewa umag flat 4 tingkat.. so aku duduk tingkat 2.. bila tengah malam masa orang dah tido je mesti aku ngan budak umah sewa aku terdengar bunyi orang berlari2 kat tingkat atas, bunyi tarik2 kerusi la.. ada satu malam tu kitorg terkejut sebab dengar orang macam baling guli dalam pinggan kaca.. pastu diseret2 pinggan.. pelik gak..

stryder_cats posted on 29-9-2013 03:09 PM
So far aku tak tau nak kategori benda ni sebagai gangguan atau apa... aku pernah menyewa umag flat 4 ...

atas rumah ko ade orang duduk tak?
sama lah.kadng2 aku tengah layan forum lepas tu muncul pulak bunyi2 pelik dan seram.
memang aku terkejut berok.

setia00 posted on 29-9-2013 03:59 PM
atas rumah ko ade orang duduk tak?
sama lah.kadng2 aku tengah layan forum lepas tu muncul pulak b ...

Pernah gak aku dgn bdk2 umah aku gi intai... kadang2 nampak baju besidai tp kadang2 nampak macam umah kosong...mula2 kitorg anggap mungkin umah tu ada budak kecik tp tak kan la tengah malam pon nak main lari2

Follow Us
stryder_cats posted on 29-9-2013 04:32 PM
Pernah gak aku dgn bdk2 umah aku gi intai... kadang2 nampak baju besidai tp kadang2 nampak macam u ...

kawasan rumah aku ni memang keras tu yg muncul macam2 bunyi dengan suasana yg seram.tapi rsenye rumah jenis flat ni memang wujud bnda2 tu.

hb setia penah kena.dia bru balik kerja,tengah nak bukak grill de perempuan turun tangga tunduk je.tapi kali kedua dia pndg tengok kaki tak jejak lantai.tp dia tak kacau cuma tumpang lalu je.

Ni citer aku yg xberapa nk seram sgt pun..

Aku dlu stay kt one apartment kt Seri Kembangan... apartment tu betul2 sbelah skolah rendah skrg ni.  Ade satu hari tu hubby aku tgh mandi...lepas dia mandi dia tnya aku kenapa aku asik panggil2 dia je. Aku ckp aku xde panggil dia langsung and at the same time aku tgh bz memasak kt dapur. Dia ckp dia dgr suara aku sayup2 jer... panggil 'abanggg...'..ade la dlm 5x dia dgr aku panggil dia.

And it's not happen one time only...benda tu kerap copy suara aku panggil husband aku. Kdg2 bile aku tgh mandi and hubby aku tgk tgk tv, dia dgr aku panggil dia. Bile g jengah kt bilik tgk aku tgh mandi.. Byk kali gak terjadi la.
And since that if hubby aku kuar g beli rokok pun, aku ttp akan ikut coz xberani nak tggal sorang2.

Kt uma pusaka kluarga belah mama aku kn , ada 2 kubur..dh hmpir 80 tahun or lebih aku rsa...kubur tu dlm kwsan umah jgk..klu dlu bwa kawan g sna mesti depa kata xda hantu ka..hahaha.aku pon xtau.sbb aku jrg tido sna.msa kecik2 ja rajin tdo sna.

Masa duduk U dulu, penginapan apartment mmg selalu dgr bunyi guli.. ingatkan biasa je... tapi bila blik rumah mmg x da bunyi tu... mmgbetul ssetgh tempat ada penghuni lain..

damansara damai...2005

aku start dok dd ni since 2003, nyewa rumah kat apartment permai...ok ja...x der benda ganjil....start jan 2005 pindah dok suria... kejadian ni berlaku kat tokong cina kecik dekat dengan restoran rezeki jaya tu (jalan masuk nak ke apartment harmoni & suria)...

aku ngan anak kat rumah...husband pi visit maknya kat spital (demam denggi) so dia lepak kat siptal sampai tgh mlm...pastu balik rumah...sampai kat area dd dalam kul 1 lebih..suasana sunyi...masa tu dd x macam sekarang...tok yem....season square...suma x de lagi..mlm2 mmg sunyi...

according to husband aku...dia bawak keter slow jer...sampai kat tokong kecik dekat signborad suria (restoran rezeki jaya pon x bukak lagi time tu)..tiba2 ada pompuan meluru kuar ketengah jalan sambil menghayun dua tangannya ke arah keter husband...isk nak citer pun x reti ni...kiranya pompuan tu tiba2 jer kuar dr semak2 tepi tokong tu then ke tengah jalan sikit...bukan tgh sngt sebab keter husband still boleh lalu terus...gaya macam nak tahan keter guna dua2 tgn.....husband yg tgh drive tu terkejut giler coz ponpuan tu mukanya putih macam opera cina..pakai baju hitam....rambut panjang mengurai....terus tekan pedal minyak....masuk parking...then larik naik tangga masuk umah....hihihii...tu jer la....x takot sgt kot....sorry....

Rate

1

Best jugak baca macam2 citer kat sini...keep it up guys

yokoono posted on 1-10-2013 03:25 PM
Ni citer aku yg xberapa nk seram sgt pun..

Aku dlu stay kt one apartment kt Seri Kembangan... a ...

selalu dengar orang bagi salam....
tapi tak penah sahut..
bila intai dekat tingkap tak de orang pulak.

LappyHappy posted on 1-10-2013 04:38 PM
Kt uma pusaka kluarga belah mama aku kn , ada 2 kubur..dh hmpir 80 tahun or lebih aku rsa...kubur tu ...

kalau orang dah biasa, tak rse pape...takut pun hilang..
tapi bila aku pikir balik, mungkin semua ni perasaan kita je..perasaan manusia yang takut dengan alam ghaib ni..

ummukender posted on 2-10-2013 11:35 AM
Masa duduk U dulu, penginapan apartment mmg selalu dgr bunyi guli.. ingatkan biasa je... tapi bila b ...

guli, alih kabinet or perabut...
normal bnda tu...
aku dibesarkan dekat rumah flat ni tapi bukan yang tinggi2 tu...
flat 4 tingkat je..
memang benda-benda ghaib ni ada jugak menghuni dekat kawasan tu..

Von posted on 2-10-2013 12:00 PM
damansara damai...2005

aku start dok dd ni since 2003, nyewa rumah kat apartment permai...ok ja.. ...

mesti terperanjat giler masa tu kan....
kalau orang yang lemah semangat boleh terbabas woo...

hatikudus posted on 2-10-2013 04:59 PM
Best jugak baca macam2 citer kat sini...keep it up guys

jemput baca...dan kongsi pengalaman anda...
pengalaman kita sesama manusia..

Von posted on 2-10-2013 12:00 PM
damansara damai...2005

aku start dok dd ni since 2003, nyewa rumah kat apartment permai...ok ja.. ...

Hai..me pun duk dd since 2009 kat area armanee condo

dulu masa duduk asrama (style apartment). dalam apt tu ada 5 bilik. 2 orang bilik sorang. 3 lagi bilik twin sharing. masa tengah cuti. ramai balik. tinggal saya ngan member sorang. saya duduk bilik sorang. dia pulak duduk bilik hujung twin sharing.

ada satu hari, tengah malam dalam pukul 1 or 2 gitu, saya dengar bunyi tapak kaki berjalan dan berlari lari dari pintu masuk. bunyi tapak kaki tu terus ke bilik dia. so saya lega.

esok pagi bila saya bangun, saya tengok dia baru buka pintu baru balik pagi tu. saya tanya dia, baru balik dari breakfast ke? dia kata dia tak balik malam tadi.

lagi satu, saya terima tepon dari "jiran" student bawah rumah. dia suruh jangan tarik tarik kerusi. saya kata saya tak tarik. saya pun dengar bunyi tarik kerusi dari rumah sebelah (duduk tingkat paling atas). apt sebelah tu kosong. student dlm apt tu semua pindah duduk main campus.