CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: darkrosed

salah ka aku maki abah aku atas apa yg dia buat kat kami..

chazey posted on 4-6-2013 03:25 AM
manusia busuk hati saja akan buat gini.

dah sakit nak mati nanti, sedar la tu. baru nak nangis  ...

i remember this thiing.. ttg tangisan itu... my father was to live on his own.. when my datuk kahwin lain... nak duit tggu tepi jalan... my atuk lalu kdg tak berhenti pun... i dunno about this bcoz to me ... atuk is the best atuk in the world... tapi bila my atuk sakit and it is my abah anak  yg terdekat yang ada... yang jaga dia.. one fine morning... while bathing his abah.. i dengar my atuk mintak maaf kat my abah... arghh sedih la pulak bila tulis ni... oh yea my atuk pun kahwin cerai.. sampai anak ramai.. tapi we all kenal each other... duk dekat2 pun... lau buat family day tak  yah jemput orang... tapi ni lah pengajaran yang semua org kena ambik.. tahu .. bukan takde kawan2 yg atuk / nenk they all tak close dgn mak bapak theyoll... kekdahnya dulu kalau bercerai lost contact tak macam skrg... my mak pun mcm tu jgk dgn mak dia.. tapi still la my nenek tu the best nenek.. mana taknya.. hanya atuk sebelah abah and nenek sebelah mak jer yg kita org ada .. both their spouse dah gone...

pi rumah org lepaih tu kuang ajaq....
biasa la org tua mmg la ada ego..x kisah la dia kaki judi ka kaki ayam ka...
tu hal lama...hang anak..kene hormat...dia xdak hang pon blom tentu2 dpt idop kt dunia ni..

dah jg lagu ni..hang kene amik wali hakim je la. abih crita..lepaih tu pi bg apak hang kete import  sebjik naa wakakakaka

1.MEMANG SALAH AKU KA BILA AKU DAH X BOLEH NAK HORMAT ABAH AKU..
                      2.MACAMMANA AKU NAK DAPATKAN IC DIA,KALO X PERMOHONAN UNTUK KAWIN JADI SANGAT RUMIT
                      3.SSH X PROSEDUR NAK ISI BORANG UNTUK WALI KALAU DIA XMAU JADI WALI?

salahnya DISINI, ko yang ada perasaan dendam & marah menggunung pergi berunding. mmg le OUTTTT...
patutnya, ko suruh someone orang tua bersama ustaz/imam pergi berunding dgn bapak hamprak ko tu. jangan ko yang pergi berunding/bercakap.
leceh tau kalau nak pakai wali hakim. wali hakim nie nak kena dapatkan sebutan kes pulak kat mahkamah.tau tau ajek lah mahkamah kat msia nie. nak dapatkan date sebutan pun lama. lagi nak date dibicarakan kes. banyak masa terbuang ajek. dah le ko pentingkan date akad nikah utk booked apa2 yang patut kan?

tadi aku baca2, ada imam nak settlekan kan? okla tu. biar imam tu settlekan. patutnya bakal laki ko pun memainkan peranan diSINI. bakal laki ko boleh pergi bersama IMAM tu memandangkan abang ko pun takleh diharapkan (ko dok dlm kete ajek) utk dapatkan IC ke. signature ke. apa2 lah dari bapak haprak tu.
tak boleh la harapkan 100% atas bahu ko dah ko mmg benci pun kat bapak haprak ko tu.
apesal ek, bakal laki ko tu tak buat apa2 pun? ko betul ke nak kawen dgn polis nie? baik ko pikir betul2. ko dah takde bapak yang diharapkan. jangan pulak ko takde laki yang boleh diharapkan (laki ko sentiasa 24jam sebok mengalahkan KJ. KJ tu takpe la. dia YB )
leceh kawen dgn badan beruniform nie. susah cuti. sentiasa takde utk keluarga. PJJ. kalau ada kes2 besar (contoh kat sini, kes bapak ko tu), bakal laki ko takde. kalau pra kawen dah mcm nie, confirm jugak lepas kawen, kes2 besar dalam keluarga, pun laki ko pun takde jugekk.

INI SANGAT PENTING UTK KO - PESANAN utk ko - jurunikah ko sapa? ko kena bincang jugak dgn jurunikah, ANDAI kata lah, bapak ko tak hadir pada hari akad nikah ko. jurunikah boleh proceed ajer without your dad presence.so, hari nikah tu, bapak ko datang ke tak datang ke, itu lantak dia. YANG penting, upacara akad nikah berjalan. takde la ko gusar pasal nikah lagi. pasal bapak ko hadir ke tak. biasanya bapak haprak nie, tak boleh depend sgt 100% dahh jenis haprak kan? tau tau ajek lah noks.

bapak kandung aku pun jenis haprak gak. so, bukan ko sorang ajelah.
aku takde pun pergi negotiation dgn bapak aku tu. pulezzz lah. sorry naik lorry hokkey.
yang tolong aku masa dptkan signature ke kebenaran ke ialah pakcik aku bersama imam surau yang keluarga aku kenal.
masa hari akad nikah, jurunikah tu (pun kawan imam surau tu) proceed ajer wp bapak aku takde tapi, imam surau tu ada lah.
apa derang bincang2 ke buat ke dptkan kebenaran ke whatever, malas nak ambik tahu. kat sini, bakal tok laki aku takyah susah payah sebab aku ada pakcik yang boleh diharapkan. Andai kata aku takde orang lelaki yang boleh diharapakan, semistinya bakal tok laki kita yang kena mainkan peranan.
orang lelaki takde emosi.biarkan keje bincang2 nie, keje orang lelaki.
orang perempuan ada dendam & emosi. itu payah sket nak bincang2 tu.

Rate

1

lavacall posted on 4-6-2013 04:59 AM
mana ada bapak yg stress tgk anak2 hidup senang...

semua mak pak berbangga bila anak menjadi... ...

mana x stress..anak2 boleh pakai vellfire..dia maintain pakai saga buruk..mintak wira pon xnak beli..lepas2 dok bengang sorang2..aku dah tnya dah kawan2 dia..napa abah jadi cam2,dowang sniri kebanyakan kata abah aku menyesai tggal mak aku sal anak2 yg nih pakat2 snang..lepas2 nak marah2 kami..apa cer??

awan_kelabu posted on 3-6-2013 10:26 AM
time nak kawin x dapat, berbakul2 maki, tinggi suara
time nak mati x lepas nafas nanti, baru tau la ...

haha..sakit aku baca komen ko..x kira lah sapa pon aku bawak,knfom xsempat duduk dan kna sembur..

azre posted on 3-6-2013 12:16 PM
hang pun satu hal...dah tau nak suruh bapak hang jd wali...hang pi maki mahum bapak hang kenapa?

...

kalo ikut hukum..tanah 2 harta sepencarian la..tp dia pegi gadai dekat kak dia dan mak aku pon xtaw..lagipon tanah 2 kami da setel..da beli balik pon..

Follow Us
elok la ko kawin dgn polis..
kaki betina jugak  

@philipinoe2  

pasuoren posted on 3-6-2013 12:39 PM
1) kalau nak tanya salah ke tak..jawapannye - SALAH...sebab...MAKI abah sendiri tu dah kira mender ...

haha..aku nih bukan panas baran.xdernyer nak mai jabatan agama islam 2..sian aku..
slalu aku diam ja..kali nih da x boleh than sangat kot..
tq2 atas nasihat yg diberikan..

sue_0684 posted on 3-6-2013 05:59 PM
salam..TT..
aku x tau nk komen apa..sbb situasi aku lebih kurang mcm ko tp x da lah ayah aku x nk j ...

sama la kita..jeles sangat tgok orang len guraw2 dengan ayah die..kite???
tp xpe..mak kite baik kan...

ala..ckp je..abah igt abah layak ke jd wali..taw x syarat wali tu ape??
ni x sik berjudi je..smayang aku rsa konpom out..cane nk jadi wali nikah??xcukup syarat tu..
ko ckp camtu..tp rsa nye konpom kne penampaq kn??

chazey posted on 4-6-2013 03:12 AM
aku baca ni, teringat cerita peribadi sorang retis tak pemes.

mak aku kenal mak sheols. mak sheol ...

hadoi..kak aku pon slalu ja suoh rasuah pak aku..aku rasa x perlu kot nak lebey2..tunai tggungjawab pon x pernah..nak mintak last punya tanggungjawab dia pon ssh..hadoi

cmf_blingblings posted on 4-6-2013 03:47 AM
Bila baca kisah-kisah bapa tak bertanggungjawab sampai menerbitkan rasa benci anak-anak aku rasa cuk ...

ala..aku mmg xde orang perantraan..bagi aku,2 masalah aku dan aku kna pegi sniri..nak harap dekat abg2,mmg semua da xnak jmpa dengan abah aku..terpaksa la aku pegi hadap sniri..

Sagoo posted on 4-6-2013 08:32 AM
pi rumah org lepaih tu kuang ajaq....
biasa la org tua mmg la ada ego..x kisah la dia kaki judi ka  ...

kalo diberi pilihan,aku lagi pilih xdak kat dunia nih dari dapat bapak cam2..

Hana posted on 4-6-2013 09:40 AM
salahnya DISINI, ko yang ada perasaan dendam & marah menggunung pergi berunding. mmg le OUTT ...

aku rasa nih hal aku,apa2 pon aku kna setel sniri la..xda orang nak tlg dah..abg2 kak2 aku mmg da xley hadap muka dia..pak cik2 plak jauh..pasal tunang aku,die kat k.l..aku kat utara..cam ko cakap lanak dapat cuti ssh gila..tambah dia PGA,orang lain cbuk dok buat rusuhan,dowang yg trok.dengan rusuhan dan rusuhan yg akn berlaku lagi,mmg cuti ssh sangat la..redho ja la dapat bakal suami cam nih..lepas kawin pon pjj lagi..waaaaaa
tp aku dah cakap kat dia,kalo ada masaalah lagi yg melibatkan abah aku time nak kawin nih,aku lagi pilih kansel kawin dari nak kna pegi hadap muka abah aku lagi..pas2 die cakap,xpa,kalo jadi apa2 dia yg akan tanggung..dia yg akan pegi jmpa abah aku ntuk bercakap..lege...

darkrosed posted on 4-6-2013 10:27 AM
kalo diberi pilihan,aku lagi pilih xdak kat dunia nih dari dapat bapak cam2..

istighfar la byk2 dek..

nordiana87 posted on 4-6-2013 10:22 AM
ala..ckp je..abah igt abah layak ke jd wali..taw x syarat wali tu ape??
ni x sik berjudi je..smayan ...

haha..time 2 kalo kne pnampaq pon aku da heran da..die nak penerajang pon aku siap tggu dan suoh lagi..xnak pulak buat..series,aku sangat berharap dia terajang ka,tumbuk ka,lagi puas ati aku dari dengaq dok dok hina mak aku,adik bradik aku..siap niat dah,kalo aku kena trajang,jatuh,aku nak bangun balik suruh dia buat lagi..aku nih bukan panas baran,pemarah..aku nih jenis simpan dalam hati..tp skali aku lepas,macam nih la,..aku da x heran apa nak kena

apply je la mtk wali hakim.. dah dia giler judi pastu ntah pe lg perangai tak elok.. maybe tak layak jd wali pun..

MeeSai posted on 4-6-2013 10:17 AM
elok la ko kawin dgn polis..
kaki betina jugak  

haha..2 la aku cakap kat dia,kalo aku knal dia time dia dah jadi polis mmg aku xkan trima dia..aku pon anggap polis nih mmg x guna..bukan pasal kja k..pasal sikap..banyak da kawan2 aku terkena dengan laki orang yg ngaku bujang nih..polis lettew..tp disebabkan knal dia time study,da taw prangai dia camna,ok la...

Nash^Roy posted on 4-6-2013 10:41 AM
apply je la mtk wali hakim.. dah dia giler judi pastu ntah pe lg perangai tak elok.. maybe tak layak ...

imam cakap,sama ada dia suka ka x,die ttp kena jadi wali..slagi dia hidup xdak orang bley ganti tempat wali tu..t imam g bincang dengan dia,kalo dia xnak baru p failkan wali ingkar.pas2 mahkamah akan panggil die..kalo dia x datang sampai 3 kali,polis yg akan p amik dia kat umah dan bawak datang mahkamah dan akan soal dia..napa enggan jadi wali..stakat dia nak cakap sakit hati kat anak2,mmg x diterima la..haha..padan muka dia..da la ri2 dia jerit 'aku xkan jadi wali hang'..aku plak jerit,cek x heran la,ingat cek nak sangat abah jadi wali..haha..tgok2 dia tpaksa gak jadi wali...macam nak p gelak kuat2 ja depan dia..

aku faham sgt perasaan TT kalau dpt bapak mcm tu..

apa yg si bapak tu nak expect? ko dah tinggal anak2 berderet, dgn bekas bini terkontang kanteng nak suap 7 mulut.. nafkah tak bagi.. pastu bila anak2 dah berjaya, ko nak dtg mengendeng.. Bila family x amik peduli, tau pulak ko nak marah, nak dendam bagai. bersepah je jantanz jenis ni kat luar tu..!

so TT, dalam kes ni aku cuma boleh cakap..kalau boleh, control la kemarahan tu.. walaupun dia bukan bapak yg baik utk TT, hakikatnya dia tetap 'bapak' hang.. selagi dia tak suruh ko buat benda2 yg melanggar agama, ko wajib patuh & hormat dia.

kalau susah sgt nak suruh dia jadi wali, minta lah sedara2 laki ( abang ke, pakcik ke, .......)

kalau takde, pegi je pejabat agama.. minta nak prosedur wali hakim. Nak minta wali hakim ni pun banyak gak la benda nak kena buat, so better mula awal kalau korang dah nak kawen dlm masa terdekat.