CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: RED 666

Kenapa Ramai Orang Masih Menganggap Gaji Gomen Kecik?

x semua swasta medical benefit tip top....

x semua swasta dpt bonus ujung taun 3.0... kdg2 x dpt ponnnnn....
gomen kalo x perform pon tetap dpt bonus...

nordiana87 posted on 6-6-2013 03:55 PM
awk jgn banding kn kje swasta yg low class..lau awk bnding kn yg kje swasta thp kerani..mmg la thp ...

berapa banyak sgtlah kompeni swasta yg boleh bagi macam kau cakap tu

biasanya kompeni mnc gah dan oil and gas je boleh bagi macam tu

glc pun tak dapat bagi macam tu

kilang lagilah dasat, bila ekonomi jatuh atau pengeluaran turun, dipotongnya lagi gaji staf dia

pernah terjadi macam ni pada kilang nikko dan western digital(kilang mnc bernama gah lagi tu)

kalau kecik pun benefit lagi banyak

RED 666 posted on 6-6-2013 05:51 PM
berapa banyak sgtlah kompeni swasta yg boleh bagi macam kau cakap tu

biasanya kompeni mnc gah d ...

kn aku dh ckp..nk keje swasta ko kne ade skill..jgn stay tmpt same..ko cr pengalamn..jual pnglaman ko kat klg lain..
ko nk trima ke x.tp itu la hakikat..lepasan dip gomen keje 3 thn blh x bsc 2.8? ssh kn..lau ko keje swasta..nk2 bhgn engineering..bila ko dh msk swasta,ko xkn teringin nk msk gomen..utk benefit medical tu,blh d kata kn hampir major company swasta bg mcm tu.itu kelebihan swasta..lau mcm yg ko ckp,klg ade risiko down..mmg btl..dan itulah kelebihan gomen..jaminan ms dpn..ms dpn terjamin,nak2 utk hari tua ade pencen..lau swasta nk kne msk public mutual bagai..tp gomen dh sediakn skim pencen,staf gomen xperlu pk dh pasal tu..same2 ade kelebihan..depend pd dr sdiri ape yg kite plh..

hakikat sebenarnye tak semua yg keje swasta seindah ape ramai org pk ...
meh aku amik contoh company yg aku keje skang ...
public listed company  .... projek billion2 tiap2 tahun ... tapi benefit hampeh

panel clinic - takde ... kene bayar sendiri, then claim balik, tu pun not more than RM50 per bill
bonus - sepanjang 4 tahun aku kat sini , max 1 bulan saje
increment - paling tinggi aku penah dapat 8%, paling rendah 5%
cuti - mcm biase 18 days for exec
hospitalisation - malas nak citer, baik pakai own medical card lagik senang
benefit masuk spital utk beranak - NONE
gaji - stendet manufacturing company for o & g

Follow Us
mereka harus bersyukurrrrrrrr..

nordiana87 posted on 7-6-2013 08:18 AM
kn aku dh ckp..nk keje swasta ko kne ade skill..jgn stay tmpt same..ko cr pengalamn..jual pnglaman ...

kerja swasta sesuai untuk org yg berbakat dan berkemahiran tinggi. org2 macam nilah yg mampu menjana pendapatan yg tinggi di swasta dengan kebolehan mereka. dengan kebolehan yg ada tu, mereka mampu melompat dari kompeni ke kompeni lain bagi mendapatkan gaji yg lebih tinggi tanpa mengharapkan increment dan bonus semata2.

sapa2 yg bakat dan kemahiran setakat biasa2 je, lebih selamat kerja gomen sebab kalau kerja di swasta, org2 yg setakat biasa2 ni lah yg biasanya akan menjadi mangsa ditendang keluar/retrenchment.

yg berbakat dan berkemahiran tinggi, kalau ditendang keluar pun mereka masih mampu mendapatkan pekerjaan baru dengan kemahiran yg ada

little_sis posted on 6-6-2013 10:13 AM
kwn aku keje gomen asik merungut gaji kecik walhal gaji sama je dgn aku.. kalo nk banding, dia bujan ...

cuba tgk camne cara dia berbelanja. aku pun kejer gomen jugak gred 17. so far aku bersyukur sumanya cukup menanggung wife aku yg tak kerja. mmg perbelanjaan tu beli mana yg perlu jer. kalo betul2 perlu aku saving dlm 3 5 bulan baru pastu beli cash. kai keter pun keter proton buatan 2005. alhamdulillah baru jer habis bayar...hp  pakai smart phone pun sbbnya gred 17 nak wat ape kai hp mahal2. kalo nak simpan ape2 yg penting guna diari jer. sewa rumah tak duduk kuarters. sbb kuarters lagi jauh dr rumah tempat kerja.

kalo planinng nak gi kalau2 saving duit x kisahlah walaupun tahun depan baru dpn pegi. tp biasanya x selalu sgt berjalan2.

azradiza posted on 7-6-2013 09:46 AM
hakikat sebenarnye tak semua yg keje swasta seindah ape ramai org pk ...
meh aku amik contoh compan ...

wah takde benifit utk wanita beranak.....emm sape ceo company? melampau betul.

RED 666 posted on 7-6-2013 12:26 PM
kerja swasta sesuai untuk org yg berbakat dan berkemahiran tinggi. org2 macam nilah yg mampu men ...

bab2 lompat keje ni, mmg bagus utk naik gaji dengan cepat... tapi kene ingat jugak, selalu sangat jadik katak lompat, future company pun akan mula question kenape si polan ni suka sangat lompat keje? adekah cepat bosan dengan keje? silap pilih keje? no loyalty towards the company?
aku penah kene question mase interview nak masuk company yg skang nih ... diorang tanye kalau diorang hire aku , how can aku convince diorang that aku takkan lompat2 lagik.... masak nak menjawap kan ..... diorang tanye aku sebab b4 that average aku stay dekat one company adelah dalam 2 years saje...
company yg skang je dah masuk 4 years...

RED 666 posted on 7-6-2013 12:26 PM
kerja swasta sesuai untuk org yg berbakat dan berkemahiran tinggi. org2 macam nilah yg mampu men ...

sb tu sy ckp..nk mewah dlm swasta skill kne power..klu stay dlm 1 cmpny mmg xkn naik nye..menten 2thn dlm cmpny yg same..jual ape yg ade pd cmpny lain..bsc blh demand tggi..no wonder la dlm swasta klu umo xsmpai 30 pn blh bsc besar.tgk ape kos n field yg kite blaja.lau bhgn HR ke,kerani ke,itu mmg thp tu la.ape skill yg blh jual.no skill.sb tu la masa blaja kne ambik kos ikt value market.dlm swasta kos yg laku engineering,graphic,draughtsman,etc..tp klu level bwh n gaji kecik baik masuk gomen..lgi terjamin..so tergantung pada diri sendiri...same2 lebih n same2 kurang..

AMDTurion posted on 7-6-2013 01:45 PM
wah takde benifit utk wanita beranak.....emm sape ceo company? melampau betul.

keje swasta tp xda benefit tuk medical? waaa..lau aku xtahan..apply gomen la..

kerja government ni yang banyak claim untuk overtime kerja driver.. tapi masalah duit keluar duit sendiri, nak tunggu claim lambat..

betul tu.. moralnya.. org2 yg keje gomen ni bersyukurlah..
ade sorang member aku, keje cikgu..
asyik merungut gaji dia berapalah sgt..
aku cakap, ok lah tu..tinggi dah..
lepas tu siap kata, daripada bagi BR1M tu kat org, baik la bg bonus kat deme yg gomen..sbb kakitangan gomen ni lah yg byk wat keja utk dorang..katanya lahh..
sedangkan pernah satu ketika selamba je dia bgtau bahawa dia baru beli gelang emas yg berharga 4k++
memang konpem nak menunjuk...haihh Last edited by adabintang on 7-6-2013 05:05 PM

nordiana87 posted on 7-6-2013 03:27 PM
keje swasta tp xda benefit tuk medical? waaa..lau aku xtahan..apply gomen la..

keje gomen kalu, dah nak pencen kot baru dapat gaji mcm skang nih

seb baik aku ni takde nak tanggung sape2.. just tanggung diri sendiri je walaupun dah masuk tahap kertu ... so medical benefit tu takde la mcm crucial sangat mcm org yg ade anak bini segala kan ...

tapi tu la just nak bagitau tak semua company swasta cover mcm2 seperti di gembar gemburkan ....

benda alah ni sumer subjektif utk diperkatakn..anyway x kirala pe pun kijer gomen ke pribate yg ptg bersyukurlah..ramai kat luar nun yg tgh nganggur duk umah mak pak tanggung..x pung kijer2 sementara 7e bagai tak setaraf ngan kelulusan bagai..lg kesian nasib2 pati cam bangla pakistan bagai..sanggup merantau demi mencari sesuap ns..pd hal ntah2 ade degree bagai..sekian..

rezeki masing2,gov ke private ke,yang penting bersyukur,gaji besar ka kecik ka,kalu x reti berbelanja sama jah,x cukup jugak,kate org tua2,belanja ikut kemampuan,hu2

meh aku cite co. aku keje
aku dan kwn aku keje da lebih 2 thn,masih blom cnfirm lg.
increment-tada
bonus-yilek
medical-ko byr sdri
gaji-1.7k
elaun-yilek gak
nape bertahan-sb anak
skg,aku xtahan lg..aku da stat apply keje
sape ada keje kosong pm aku..
aku xmampu lg dah nk bertahan
bila da rasa down,keje pn jd kurang kualiti.

ryumaira posted on 7-6-2013 11:08 PM
meh aku cite co. aku keje
aku dan kwn aku keje da lebih 2 thn,masih blom cnfirm lg.
increment-tada ...

try tgk kat jobstreet tak pun kerjakosongonline.com, byk keje kosong sana, gomen dan swasta.

aku pon selalu jengok2 sana dan hantar resume tapi masih belum ada rezeki lagi, baru2 ni ada pergi interview amik iklan dari sana tapi walk-in punyalah

kesimpulannya yg aku buat kat sini setelah tgk posting2 yg ada, aku boleh simpulkan yg memang ramai jugak org yg masih menganggap gaji gomen kecik, tetapi org2 tu semua kebanyakannya datang dari gomen sendiri yg mana diorang ni tak berapa tahu sangat apa yg sebenarnya berlaku di swasta disebabkan cuma bergaul di sekitar kalangan mereka je.

dengar2 apa2 pasal swasta pun yg kompeni2 glc besar2 je macam petronas dan bank rakyat.

mendapat elaun yg byk macam gomen adalah idaman kebanyakan org swasta dan mendapat bonus byk macam petronas dan bank rakyat adalah idaman kebanyakan org gomen.

tetapi sanggupkah org2 gomen berdepan dengan tekanan yang tinggi seperti mana suasana bekerja dengan petronas tu sendiri??!!!

sanggupkah juga bekerja dengan bank rakyat dengan gaji setakat biasa2 je dan elaun yg mungkin sedikit??!!!

bank rakyat aku tak pastilah pressure gila ke tak, maklumlah bank glc tapi gaji basic dia yg aku tau taklah tinggi sgt dan kalau ada elaun pun tak sebanyak gomen, cuma seratus dua je macam telekom

Last edited by RED 666 on 8-6-2013 09:19 AM