CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: transporter

All About Bangkok & Central Thailand - Part 3

jom songkran2015 at bangkok !!!!!!!!!!

almanda85 replied at 28-2-2015 09:14 AM
alaa ye ker...dh beli tiket flight ke...kalau x leh beli sama tarikh...

so sorg je ke nanti?? ...

tix belum beli lagi, ingat nak tunggu promo mas bulan 5 kot...kalau takder nanti pasrah jelah beli tix..

watie79 replied at 2-3-2015 04:08 PM
tix belum beli lagi, ingat nak tunggu promo mas bulan 5 kot...kalau takder nanti pasrah jelah beli ...

kalau tak nanti amik je la tarikh kitaorg tu...leh je follow sekali...apa2 pm..haha..pm kak pav lg laju dia bls...keke

almanda85 replied at 3-3-2015 09:44 AM
kalau tak nanti amik je la tarikh kitaorg tu...leh je follow sekali...apa2 pm..haha..pm kak pav lg ...

ok..nanti sy tgk tix, kalo takder geng nanti sy beli tix tarikh korang, sy pon plan nak overnight di airport jah sementara nak tunggu train pegi lopburi tuh ..jumpa kat Bangkok nanti sy pm pav..

cannot wait to see songkran festival

Salam semua. Saya baru balik dari bangkok. Banyak bad experience kali ni. Sampai2 dah nak kena tipu dgn public taxi driver di airport. Dia tak nak pakai meter. Dia mintak 700 bath dr airport to bangkok city hotel. Saya berkeras nak meter jugak. Saya mengadu dekat pegawai yg jaga mesin masa beratur nak naik teksi tu. Pegawai tu marah driver tu suruh pakai meter. Sampai hotel saya kena bayar 350 bath ja mengikut meter. Next pulak masa pergi floating market damnoen sadeuk. Next time saya cerita lg.

Follow Us
norim replied at 24-1-2015 08:59 PM
@pavlova  dan yg berkenaan
Nombor hp Samat +66894425114

Assalam Norim,

Saya terbaca rupanya ada gak muslim driver di Bangkok ya? Dah 5 kali pi Bangkok baru kali ni dapat yang muslim
sebab dulu jejalan dan redah pun dalam bandar je. Terima kasih lah sebab bagi contact no Samat ni, mudah untuk kami sekeluarga
nak pergi Kancanaburi dan ayuthaya nanti  22/3 & 23/3 insaAllah. Tak perlu tercari cari muslim food dan tempat solat nanti semasa
dalam perjalanan nanti.

dara41 replied at 14-3-2015 06:36 PM
Assalam Norim,

Saya terbaca rupanya ada gak muslim driver di Bangkok ya? Dah 5 kali pi Bangkok ...

Dara... Waalaikumussalam. Samat ni non Muslim. Tapi dia dah biasa bawak org Malaysia.

Dara, samat ni bukan islam. Nama betul dia samatkrangkrai... Mcm tu lah. Dia mmg boleh ckp melayu. Tapi dia tak boleh membaca melayu. Kalo nak whatsapp better hantar voice recording. Dia rapat dengan tauke faridah fatornee. Samat ni mmg baik. Hari tu dia bawak family saya round area siam dgn kete dia free ja. Hari tu masa kat bangkok, cuba cari mak yah. Sedeynya dah tutup. Hari2 makan kat faridah ja. Tom yam kung dgn pulut mangga sedap btl. Family tauke faridah tu baik gila. My mother siap naik motor dgn anak lelaki tauke tu pergi pasar beli pes tom yam.

bLu3p3nGu|n replied at 14-3-2015 11:04 PM
Dara, samat ni bukan islam. Nama betul dia samatkrangkrai... Mcm tu lah. Dia mmg boleh ckp melayu. T ...

Alahai! ingatkan si Samat tu islam,  dah call dan cakap dengan dia pun. Tapi tak pe lah dah booking pun.Selama ni ambil driver siam sepatah haram pun tak tau english. Minta-minta tak delah  masalah semasa pi masa sana nanti.

bLu3p3nGu|n replied at 14-3-2015 11:04 PM
Dara, samat ni bukan islam. Nama betul dia samatkrangkrai... Mcm tu lah. Dia mmg boleh ckp melayu. T ...

Sebelum ni  semasa saya di Bangkok , ada gak saya try makan di kedai Mak Yah tu. Bagi saya ok-ok je masakan dan charge makanannya agak mahal gak.

dara41 replied at 14-3-2015 11:51 PM
Sebelum ni  semasa saya di Bangkok , ada gak saya try makan di kedai Mak Yah tu. Bagi saya ok-ok j ...

Makanan Islam di Thailand memang mahal berbanding di Malaysia. Juga negara2 yg bukan majoriti Islam. Tapi ada satu tempat yg Samat bawak ni waktu malam. Dekat dengan flyover. Sedap n harga berpatutan.

yeay dah booked tix return to  bangkok
only MYR198  ...
skang br nk survey  hotel  
travel date on oct  2015

hi,
saya akan ke bangkok 29/4-2/5 ni. cuma dapat 4h3m jer sebab tesalah beli tics. kami akan stay di silom. nak tanya pendapat kat sini. saya hanya akan allocate sehari shopping dan sehari bejalan saja. nak tanya macam ni :

1. Pasar Chatuchak selain weekend ada yg kata dia bukak malam. ye ke?
2. Floating Market Damnoen Saduak @ Amphawa Floating Market? mana satu lagi bebaloi? mana yg bole pegi weekdays sahaja?
3. Train market (maeklong market). sempat ke kalau lepas pegi floating market pegi train market pulak? jalan yang sama ke?
4. bebaloi x kalau pegi Ayuthayya?
5. shopping pulak selain Sampeng Square di China town mana lagi yg murah dan best? chatuchak x dapat pegi sebab kami pegi weekdays. sampeng ni kalau beli borong berapa minimum kene amek?

itu ajela soalan. tapi kalau ade cadangan lain bole la bagi ... sebab x berapa tahu apa yg must see in bangkok ... hihihi

tqvm ...

whoaa.. best2...

tengok barang2 shopping pun boleh juling mata

kalau ada yg mencari, souvenir/doorgift utk majlis kahwin etc. boleh cari di JJ Mall atau JJ Outlet ni dekat area Chatuchak Market.open every day.konsep dia mcm Kenanga Wholesale di Malaysia or Tanah Abang di Indonesia.mcm2 ada di sini

nak gi bangkok borong apa utk jualan nak raya ni..

ada idea best 2..sapa2 yg dah balik bangkok..sila tujuk hasil tangkapan shopping

Salam.. I nak kena pergi Bangkok next Monday. Ada sesapa tahu pasal imegresen kat sana, dengar org cakap nak kena masuk sana imigresen dia org susah sikit byk form nak isi dll. Lagi satu ada x masjid utk kita lawat and yg paling penting makanan halal kat mana ye nak cari? Pls help anyone.

one of my list. bangkok! ;)

Ada sape yg pernah gi bobae tower? Dgn garment wholesale min boleh beli 3. Kalu bobae market min 1 dozen