CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12897|Reply: 95

perlu ka aku leave group watsapp itu?

bismillahirrahmanirrahim..

assalamualaikum. aku first time posting dlm board ni sebenarnya. aku suka baca mcm2 permasalahan org dlm ni utk jadi iktibar aku sendiri jugak.

ok. aku start citer la. aku kat tempat kerja ni ada la 2 org close friends. jadi, ada la satu group dlm watsapp ni khas utk kami 3 orang la.  selalu nak borak2 lepas waktu kerja dalam ni lah. tp aku perasan diorang ni ignore jek coversation aku. diorang skip je pastu tukar topik lain. contoh aku citer pasal menara klcc, diorang tetibe bukak citer penggali kubur. perumpaan je ye. mula2 aku biasa je. dah lama2 aku rasa fedap. perlu ke aku dlm grup tu kalau asyik kena ignore?

sblm ni aku pernah jugak rasa mcm ni, pastu aku leave je grup tu tanpa bagitau apa2 alasan. aku diamkan je sampai diorang msg aku tanya apahal leave grup. aku kata aku rasa nak leave je. kalau aku nak masuk balik aku bagitau le nanti. dlm masa tu rajin plak diorang mesej aku nak borak. last2 sorang tu add aku balik dlm grup tu.

skarang ni aku rasa mcm tu balik. diorang sedap je borak dlm tu. tp bila aku borak sama tetiba hanging mcm tu je conversation. pastu diorang start borak balik tp topik lain. korang tak rasa ada sesuatu ke? aku akui diorang tu lagi rapat sesama sendiri sbb duduk pun sebelah menyebelah kat tempat kerja ni. aku dok jauh sikit. jarang la nak duduk borak dgn dorang sbb kerja banyak

aku pernah jugak sound diorang..kalau rasa nak borak benda yang aku tak tau hujung pangkal, tak melibatkan aku baik korang pm je. ini tak. borak2 dlm grup pulak tu..aku yg terkapai2 tak paham. bila aku tanya tak pulak dijawab. aku tanya 2-3 kali baru nak jawab.

aku malas la kalau diorang tanya lagi kenapa aku leave. sedangkan benda dah terang lagi bersuluh.

Rate

1

tak payah join lah

aku dah delete FB, takda twitter, we chat dan segala yang lain. Member text bila perlu. Aman bahagia wei hidup. Banyak masa terluang. Maaf tak berkaitan tajuk anda.

leave the group....

paste gmbr bogel hang lam group tu.. rasanya diorg takkan ignore dah

just leave the group or mute group. kalo ada apa2 hal penting, kamu whatsapp personally je...takat 3 org pun nak buat group, pastu sentap sana sini...buang karan je tu...

Follow Us
tinggalkan je la.. poyo-poyo je setakat 3 orang kena ada group sendiri. kalu lain-lain tempat kerja tu make sense la jugak..

Tinggalkan group buang masa tu dan teruskan kehidupan yg indah tanpa kawan2 yg buang masa hidup

leave aje

sebarang tindakan yang kita nak ambik tak memerlukan approval pon dari sapa2
contoh mcm nak leave grup tu

perlu ke nak bagi alasan nak leave? xperlu pon...

so just leave if diorg add balik reject elok2
xyah sebab pon xpe.. tp kalau nak jaga hati bagila sebab yg simple..

masalah jugak eh watsap wechat bagai..

baik aku.. aman2 jak takde IM kat hp.

xpntg kot bnd tu..klu me mmg mls nk ambik port sgt.me pun ader group chat gak.just baca jer per yg diaorg tulis..xder bnd penting diam jer..xder isu nk kecik2 ati pun..

tinggalkan ajalah, hidup dgn fb twitter yg jenis sembang2 ni asik bikin gaduh dan fitnah hipokrit saja,baik baca fb untuk baca page like yg beribu2 yg bukan malaysia punya yg banyak info,

Leave the group

Just nak bagi nasihat
jauhi perbuatan yang menjadikan kita nampak bodoh
kwn tetap kwn tpi kalau org ignore kita cuba hidup berdikari
berkaitan dengan whatsap
kwn2 aku pun ada create satu group
setiap minit asyik berbunyi je..kebanyakkan isu bodoh
aku menyampah terus aku leave je
buat sakit otak je

ni kira problem jugak eh, leave je group yang tak guna

dulu saya pernah rasa bgni..mula2 saya ignore..tp lama2 saya menyampah...saya x leave group tu..saya cuma tengok dan diam..kemudian ad yg bertnya..knapa saya x aktif dlm group...masa tuh saya pun hentam mereka semau nya....saya lepaskan sume yg saya rasa..baru leave group..akhirnya saya paham kenapa orang salu kata kalau bertiga pasti ada seorang nanti yang akan tersingkir...kalau tak kawan yang seperti itu sikit pun tak rugi...

gelinya 3 org pun nak ada group bagai.
alah...join je..tapi buat taktau dah le? takleh ke?
ke memang kena nyampuk setiap kali ada topic?
sikap berpuak2 ni. bagi aku sangat la tak matang ok.
ke korang memang budak2 lagi?

leave je la group chat tu..lagipon rimas kot notification penuh dlm fon padahal tak related ngan kita pon hihi

masalah remeh sangat...tak yah lah nak stress...just leave the grup

hahaha. jgn la mrh die, stakat 3 org pun nak bergrup. aku pun cenggitu gak. hahaha. klu da slalu kne ignore kan, ko mute kan sudah. xlah mengganggu ko. kkdg aku mls nak leave sbb nnt dorg ckp aku blagak le ape la kan, so aku mute kan je. apa yg dorg sembang aku wat bodow je. smpai aku rsa nk join, aku ckp la spatah dua. pastu senyap. mls gak kkdg nk bce apa yg dorg mngarut pjg2 tuh.

kalau ko stay dalam grup tu..sah2 ko bermemberkan member2 yg stupid...kalau ko leave..ko mmg clever..lu paham2 la sndirik