CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaezah

kisah atau tak suami lupa hari jadi/anniversaries

tiap2 tahun beli hadiah untuk hb dh 4 tahun kawin... tp sekali pun blum pernah dpt hadiah birthday dari hb....mmg x mengharap apa2 selalunya....dia ingat dan tau my birthday pun,tp buat2 lupa jer...sbb takut nk kena beli hadiah.....tp sebenarnya...x pernah sekalipun dapat.....seronoknya tgk pasangan lain yg romantik kan....

Aku xtahu la dia ingt ker x..sbb kbtulan msa besday aku thun ni dia ondway dri thailand.. n dia x wish pun..just ckp dah smpai alor setar.. mlm tu dia smpai aku dah bengkek jer..
lg brapa minit pkul 12 bru aku tnya..ingat x besday syg ni..
ingat jer..
dah tu naper x wish. .
Kna wish ker?..
yer la..pengetua syg orh prtma yg wish besday..
Xper la biar abg jd org terakhir yg wish.. huhu..

sedih betol..hdiah dia belikn tp sebuln kmudian msa dia g jepun..

nk wat camner..suami dah ngaku awal2 dia bkn jenis rmntik nk bg bunga, coklat, hadiah, candle light dinner
tp apa salahnya buat..utk isteri gak kn..

Utk anniversary aku dah book siap2 g hneymoon..

Org lelaki tak ada yg share ke....kita nak tau depa punya point of view...susah ka nak jd romantik..bukan org lain wife anda jugak

besday aku lagi penting dari anniversary.. kalau dia lupa siapla

dah la besday aku hari public holiday semalaysia tiap2 tahun. tapi aku nak celebrate makan2 je.hadiah tu kalau nak bagi kena aku yg pilih kang aku tak suka pulak

tahun ni tahun ke 2 nak celebrate. rasa macam nak gi honeymoon jahh. macam nak gi pulau tapi time public holiday mahal la pulak rate

Hana replied at 20-6-2013 01:04 AM
suami aku mmg kategori tak romantik. so, bila orang berada kategori tak romantik, apa2 yang berkaita ...

oooooooooo..ok.noted.

alhamdulilah..thn ke10 thn ni..semua date2 penting..hubby aii akan ingat..tk pnh dia lupa walau sekali

walaupun dia tak la seromantik suami lain, tp aii bhgia je dpt dia..bunga..pnh dpt sekali je..itupun sehari selepas bertunang..sekuntum lak tu..tulah pertama dan terakhir..

hadiah? time besday ke..annvsry ke..tk pnh dpt..tp..kalo dia nk bg tipon ke..rantai emas ke..dia bg je.. hubby ckp, tk yah nk ikut date sgt lah..haha

kek..mkn2..tu memg selalu..hadiah..bunga..coklat..teddy bear..ermmm tu jgn hrp..haha

Follow Us
Awal awal kawin mmg kisah tp dah lama lama ni tak kisah dah sbb tak penah sambut pun besday dua dua. Just sambut aniversary kawin jer...  aku pun x suka org wish besday aku sbb mengingatkan akan ketuaan...

Kecik hati kot
Wish saja pon dah memadai
Tak pernah hrpkan hadiah pon
Sbb kerap dpt hadiah
Walaupon bkn special occasion

Ai pun tak dibesarkan dlm family yg celebrate bday2 ni.. setakat wish2 je pun. Tapi skrg cucu2 mak dah ramai, so kita org saja2 beli kek & celebrate dgn cucu yg lahir dekat2 tarikh dgn bday kita org.

Husband ai lak rasanya mmg akan wish, kengkadang tu lambat sehari pun ada, tapi ai tak kisah sgt lagi2 dah ada anak ni, lagi excited nak celebrate bday anak. Ai lak mmg tak suka org kasi hadiah seprise2 ni, so dia selalu tanya nak apa.. tapi ai selalu ckp tak de apa2 sbb apa yg kita nak tu luar kemampuan hasben, selera besar.. so mmg tak dapat lah kan hehehehe. Drp dia berhutang bagai, or kasi benda yg kita tak berapa suka, baik lah tak kasi apa2..  ai pun xkisah. Kdg2 dia nak gak celebrate, kita org kuar makan je. Bday dia skrg ni suh anak2 tulis card & kasi kat dia, kalo rajin kita org kuar mkn anak beranak hehehe

untung hasbend ai dapat ai ni.. sungguh realistik orgnya hehehehehe

anniversary kita org sehari b4 christmas tu pun kita org kdg2 lupa. cousin yg tlg wish sbb kebetulan time tu bday dia.

Rate

1

Tak ada dalam poll tu, sebab kadag2 dua2 pun lupa..

sedih                 

Kalau laki aku lupa, aku rasa mau mogok sebulan agaknya.

oh well...heheheheh kekadang i lupa my own birthday  , kalau ingat  pun kira umur salah like last year ...sampai kakak tolong do the maths back hahah i tak larat nak kira ...

i don't mind kot  sebab  yg penting dia tak lupa solat , dia lupa solat  then a big issue

cewah macam ada suami hahahahahahhaah

saja weng...

Tak tahulah... Kalau lupa birthday dan anniversary... mau me merajuk seminggu kot.
Siaplah my future husband.

*walaupun my future husband dekat mana... tak kenal pun lagi just be prepared. Harap tak lupa la ye dua tarikh penting tu *

seriously x kisah sbb keje dia nk ingat banyak tarikh yg lebih penting... slalunya kita sebagai istri yg jadi PA utk mengingatkan utk tarikh anak2, adik badik dia, mak pak mertua, kenduri kawin sedara mara .... xpon tukang beli hadiah dan letak dari kami berdua

mamaezah replied at 18-6-2013 05:08 PM
just nak tau pandangan wanita sekelian...dan kalau boleh nanti letak komen sekali....

I rasa sedih sgt. Tak tahu pada sapa nak luahkan. Suami ingat tapi buat tak kisah. Walaupun tahun lepas i dah merajuk n warning habis2. Dia masih tak endahkan tahun ni. Sudah la dia lansung x celebrate anniversary or apa pun. I paling harap dia celebrate la birthday i setahun sekali je pun.  
Tahun ni sedih sgt. I kena outstation sehari sebelum birthday utk meeting. So malam birthday i sorang2 kat hotel. Sedih sungguh. I harap sgt esok malam sampai airport suami m anak2 dtg jemput ada sisa baki birthday i lagi 2 jam. Harap ada la sesuatu.
Harapan i punya la besar. Sampai terbayang bayang n tersenyum2. Sampai je kat airport i berdebar2. Jalan laju2 sbb x sabat sgt. Tengok x de pulak dorang tunggu or lari2 dapatkan i. Bila i call rupanya suami terlupa. Then i pun tunggu kat luar. Dlm hati rasa x sabar sgt nk jumpa suami n anak. Biarlah duduk luar walaupun berdiri x de ekon. Dlm hati terbayang bayang. Agaknya dorang ada suprise kot. Entah2 dorang ada kat airport nak suprise kan i. Tercari cari. Tak juga datang. Mungkin dorang pergi beli something. Kek ke bunga ke. Tak jugak datang. Sbbkan hati terlalu berharap. Rasa lama betul menanti. Akhirrnya nampak kereta datang. Apa pun x de. Buka pintu masuk kereta n semua diam. Mcm x de apa berlaku. Lepas tu dlm hati i ternanti apa agaknya hadiah utk i. Suami stop kat station minyak lama. Dia pergi kedai n pergi atm. Isi minyak. Masuk kereta. X de apa jugak.
I cuba bersangka baik dgn penuh harapan. Entah2 dorang lambat datang tadi ada suprise kat runah. Sampai je rumah x de apa. Anak menganyok masuk bilik. I pun kemas2 beg. Mandi dah tinggal beberapa minit sebelum habis hari jadi i. Keluar dari mandi. Nak solat isyak. I nampak suami dah baring nak terlena. Malam tu jadi malam yg sangat sedih. Lebih sedih dari malam sebelumnya waktu i sambut birthday sorang2 jauh dari rumah. I menangis sehabis mungkin. I berharap esoknya. Tau hujung minggu kalau ada apa2 hadiah atau suprise. Tapi memang tak de. Harini dah seminggu birthday i berlalu. Sakit n luka kat hati ni i simpan je sendiri. Tak guna cakap atau luahkan. Sbb dah 8 tahun luahkan. Dia tak pernah kisah. Dia tak ambik ikhtibar pun. Penat merajuk. Tahun ni cukup la simpn kesedihan ni dalam hati sendiri. Menangisbutk diri sendiri. Bercakap pada bantal atau dinding pun boleh jugak. Sbb bantal tak akan alihkan muka ke arah lain.
Jangan tanya kenapa mjnggu ni i balik kerja baring n main telefon je. Malas nak masak atau kemas rumah. Malas nak berbual. Malas nak buat apa2. Sbb semangat n kegembiraan semua terbang entah ke mana. Hati rasa kosong je. Sesekali rasa macam kalaulah teman berbual ada dijual di kedai. I nak pergi tempah satu slot. Nak kawan dan teman utk luahkan rasa ni. Sbb kalau i cakap n bercerita pada suami. Rasanya satu pun dia x dgr. Dia pura2 dengar. Tapi sebenarnya dia tengok bola atau berita. Masa yang kita ada tak panjang. Sehari berapa jam je masa kita ada utk bersama. Tapi kalau tak dihargai dan di gunakan dgn baik. Tak tahu kenapa i perlu drive jauh2 balik rumah.
Sedihnya....
I cuba maafkan dan lepaskan macam tahun2 sebelumnya... tapi kali ini, sedihnya menyesakkan dada. Rasa diri ini tidak lagi dihargai...

aku xkisah pn dia xigt..yg penting jgn lupe tggungjwb zahir batin..

husband x pernah wish, x pernah bg hadiah. kecik hati? x kuase dah. ank2 je rajin bg hadiah & wish. ok la tu, dr x de. birthday dia, sori, x ingin nk wish.

aku pun tak kisah dia ingat atau tak besday aku.......kalo tahun tu dia ingat adalah dia beli hadiah atau wish..kalo sebaliknya aku pun tak kisah...tak daya nak merajuk perkara2 gini....

mula2 kawen mmg kisah sgt, pastu bila dh ada anak, iols x kesah dh.