CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: PanjangCool

Terima Bekas Kekasih Sebgai Kawan Biasa?

siputsedut posted on 24-6-2013 11:03 AM
kannn.. chances utk die nk ngendeng2 kat TT bila die ada problem dgn bf die tu ada...
lagik ha ...

jwpn aku mudah...aku xleh kawal kalu ex gf nk ngadu bagai...tp yg penting saku leh kawal diri sndiri supaya x b'skandal...kalu nk kwn wat cara kwn ler...

nk b'skandal hak dia, nk layan atau tidak hak aku........

itik_magic posted on 24-6-2013 01:26 PM
jwpn aku mudah...aku xleh kawal kalu ex gf nk ngadu bagai...tp yg penting saku leh kawal diri sn ...

nnt gf baru jeles some pompuan tak suka kalu teman hidup die sentiasa dicari pompuan lain utk diadu masalah..
masalah sendiri pun belum tentu dah setel..lagi mau jadik pendengar masalah org lain

hai itik..lama tak nampak

PanjangCool posted on 24-6-2013 11:32 AM
Kesian ko.
Aku xnak benda2 macm nie jadi laa
Nanti aku dh ade org baru die plak sibuk2

kalu die setakat tanya khabar tu..okay lah kut..sekadar berbasa basi sementelah plak korang pernah kawan pun kan..
tp kalau die dah lebih2 tanya hal2 "personal" (dlu maybe tak personal bg korang sbb tgh kapel..tp kalau dah break..ada la sempadan di situ)..mohon cepat2 ignore aje..

siputsedut posted on 24-6-2013 01:49 PM
nnt gf baru jeles  some pompuan tak suka kalu teman hidup die sentiasa dicari pompuan lain u ...

itu aku kata...nk dngr atau x b'gantung pd lelaki tu ler...

kalu niat anggap kwn...pasti sndiri tau takat had mana leh dngr..... kalu rsa x leh ada had....jgn carik pasal lah...

hi cipot...lama juga x nmpk ko.....heheheh...masih 1+1=2 atau dah 1+1=3

hmm aku pon cam ko..tapi sampai sekarang aku kawan ngan die..cume da xcam dulu la..mesre tu kurang..cam mesra kawan biase je..sebab sebelum tu pon kami kawan je..6 tahun becinta tp x kemana..walaupon aku sendiri yg mintak putus tp kami masih kawan..tapi 6 bulan lepas kami putus die yang text aku dulu sbb nak wish bday aku..dan dari situ la kami jadi kawan..maksudnya masing2 minta maaf dan masing2 go on dengan life masing..aku pon da jumpa orang lain dan begitu dengan die gak..kadang2 tegur2 cam biase je..bg aku xde masalah pon. cerita xde sentuh pasal kenangan lama pon..more on job ngan future things je.. dan ko kene hilangkan perasaan ko kat die..ape yg aku wat dulu mase putus dengan die aku hide FB die supaya x keluar kat wall aku..lame gak aku wat camtu dan aku delete semua message yg die penah anta kat aku..dan ko pon bleh je ignore kalau die tegur ko..macam2 alasan boleh bg untuk x layan die.

Rate

1

jika dia ingin berkawan,,sila la pergunakan dia
jahat tak

Follow Us
itik_magic posted on 24-6-2013 01:53 PM
itu aku kata...nk dngr atau x b'gantung pd lelaki tu ler...

kalu niat anggap kwn...pasti sndi ...

hehe kalau takut terjerumus..baik elak dr awal sat lg dah takleh nk patah balik tp stillll..nnt gf tu jeles baru tau

OT: dah 1+1=3..tetah tak lama lagi 1+1=4 kut

farouk21 posted on 24-6-2013 02:05 PM
jika dia ingin berkawan,,sila la pergunakan dia
jahat tak

Ade idea jahat ke meh laa share2.
Agak2 bole laa dendam hati yg dilukai ini terbalas

Masih releven kah teman tapi mesra bagai ni konon2 just kawan rapat tanpa ade heart feeling.
Macam mintak tapak kasut jer.

delete je fb dia tu.........

move on jer ...abaikan mende yg merosak fikiran

siputsedut posted on 24-6-2013 02:06 PM
hehe kalau takut terjerumus..baik elak dr awal  sat lg dah takleh nk patah balik  tp still ...

nak jeles tu hak dia.....yg penting tuan punya diri x tipu. kalu dia percaya....jeles x b'lanjutan...kalu x percaya jeles akan bawa kemarahan dan perpecahan...

jd  t'lerai ler ikatan.... (hnya t'pakai pd peringkat gf n bf shj)

1+1=4....hebaaaaaaaaatttttttttt.. tahniah cepot telah menemui kebahagiaan.

PanjangCool posted on 24-6-2013 02:24 PM
Masih releven kah teman tapi mesra bagai ni konon2 just kawan rapat tanpa ade heart feeling.
Macam  ...

apa lagi bg ler tapak kasut  bru dia faham...ko xnk kawan2.

apatah lg mengawan..

xyah ler nak kawan2 balik. wat sakit hati jer. da la kita yg ditinggalkan bukan kita yg meninggalkan. sajer ler tu nak tau sal idop ko.
xyah kontek2 dia dah. even besday dia pon xyah wish kalo ko ingat lagi. facebook tu xkan nak deactivate sebab dia je kan. ko hide jer status dia, xyah status dia naik dkt wall ko. mcm aku ari tu, ex aku p wish plak besday aku. kacauuu jer.

itik_magic posted on 24-6-2013 02:49 PM
apa lagi bg ler tapak kasut  bru dia faham...ko xnk kawan2.

apatah lg mengawan..

Patut aku maki awal2 kan..kira tunjuk dengn tegas yg aku dh betul2 buang die dalm idup..
Aku maafkan die cepat sngt tanpa tunjuk rase ego dan sedikit kekerasan..mngkin silap aku laa disitu..
Tu yg die naik lemak tu....aku masih leh bersabr lagi kalau x dah lama dah tapak kasut size 9 aku nie aku bgi
Xkan laa nk pukul pompuan yer dak, xmacho laa

PanjangCool posted on 24-6-2013 02:21 PM
Ade idea jahat ke meh laa share2.
Agak2 bole laa dendam hati yg dilukai ini terbalas

iklan kan no hp dia. utk cari bilik/rumah sewa kat mana2.. atau iklan mencari tempahan biskut raya..

kalau dia dah bengang, sure dia tukar nomot hp.. kita tgk, dia bg tak no baru dia kat ko..
kalau dah tukar nomot baru pun dia masih menjejak ko, sah lah sudah, dia mmg gila talak atau suka menggedik  kat ko.

PanjangCool posted on 24-6-2013 02:56 PM
Patut aku maki awal2 kan..kira tunjuk dengn tegas yg aku dh betul2 buang die dalm idup..
Aku maaf ...

tegas ok bro....maki2 jgnlah........

cara terbaik ko ckp dgn dia " kalu awak nk kwn dgn saya itu hak awak, keputusan nk kwn atau tak itu hak saya. Awak bg saya kawan pun bukan musuh pun bukan jd kita xde apa2 kaitan...bye2". lps tu xyah ler lyan kalu dia kontek2 lg. lama2 penat ler tu.

Rate

1

better buang je dia jauh2..xperlu la jd buddy lagi.
kalo aku ler...say gudbye pastu no turning back hahaha

akak ak ngn ex bf dier yg kapel 7 thn putus pastu jadi kawan baik..ms bercinta gaduh byk kali nmpk mmg x serasi .....ak sll gk tmn akaak ak g dating ..ahahahaha....pas putus, elok je kawan baik tepuk tampar...ev. year mmg kitaorg g beraya umh dier ...dh mcm adik badik angkat ...hohoho....ex bf dier dh selamat kawen pun 2 org anak ...xd nye nak musuh2..akak ak yg tinggalkan die sb berlainan ideologi pemikiran ...tp setahun pas putus ar baru baik semula sebagai kawan baik ..mak ex bf ider pun dh mcm mak angkat akak ak ...rapat jer smpai skg ..... ..ada lah hikmah akak ak x kawen ngn dier..kalau kawen rs nye dh cerai berai.....sesetengah org mmg ditakdirkan hanta untuk menjadi x lebih dr kawan

x-bf aku kwn lagi dgn aku...time dia request nk kwn blk...aku bg syarat..nk kwn,kwn je...jgn nk lebih2...jgn nk overdose sgt....plus dia dah berpunya

lame2 mmg overdose,aku naik hangin...aku ckp enough...xyah kwn... serabut je laa

skrg dah kurang sket meroyan dia...no.dia pon aku dh block