CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Noraslinda

Gaji tak cukup???

addamnor posted on 30-6-2013 12:32 PM
u earn 10 k per months pun u still feel that the money isnt adequate for you.. this is the fact.

...

aku stuju..
gaji memang xkan pernah cukup
kena pandai-pandai lah
simpanan mesti mau ada

tipuware posted on 1-7-2013 12:55 PM
skrang, aku nye duit bulan2 pusing2 utk duit minyak dan makan kat opis hanya RM300. kurang jauh dari ...

em..tu lah aku pun rasa betul apa yang ko ckp tu..ni tengah mencari2 kerja yang sesuai dgn pengalaman aku ni huhuhu

jazaa posted on 30-6-2013 11:30 AM
Tak...sbb aku tanak beli keta sblm kawin....klu aku nak...blh je sbb dulu keta murah je....
Segala  ...

sekepalak kita noks..namo neli kete before kawin..hahaha..duk lenjan kete bf..nasib baik dia ada 2 kete.. kalau tak jenuh berebut...
tp iols belum keje..praktikal baru..boley tak reply siniii

nak share sikit pengalaman....duit ni sebenarnya tak pernah cukup...ada aje nak beli ada je nak bayar...haha...saya ni student lagi...sejujurnya saya ni manusia yang high mentenen..belanja sangat besar (ni saya rasa la) skincare sekali beli kalau habis, cecah ribu jugak..just untungnya sebab pakai sikit je sekali pakai (tahan 4,5 bulan sekali beli. saya pakai sk2 and campur a few brand lain.)...

dari segi makan saya untung sebab bf yang tanggung makan minum..100%..jadi duit saya adalah untuk saya je, duit sy mmg betul2 beli benda mengarut je..tak pun belanja bf makan sedap2 yang sekali makan around 150rm above..bayangkan kalau sehari tu 2x makan? duit saya habit kot tu je...tu pun rasa tak cukup...bf satu tempat belajar jadi tiap kali waktu makan memang akan makan sama, tak pernah miss. pagi petang siang malam...

untuk belanja makan harian, minyak kereta, langsung saya tak amik tahu sampailah saya tengok buku cek bf, saya Tanya bnyak jugak yg kena bayar ek tiap bulan..terus dia cakap huiiyooo banyak saying oiii...bayangkan sekali makan paling murah 30rm dua orang. kalau 3x sehari makan? tak dekat 100rm? itu kalau makan biasa2 macam kfc ke mcd ke texas chicken ke..klau buang tebiat makan tempat mahal sikit, memang sekali makan rm50 tak lari.

sejujurnya sy cakap tu pun saya rasa tidaklah sesenang mana hidup...(gile aku nih!)...selalu je rasa duit tak cukup. tak bersyukur! tapi bila tengok orang lagi susah buat saya sedar diri terutama sekarang ni tengah praktikal tengok gaji staff dalam 1800++ every month ada anak 2 siap dalam perut lagi..

bagi saya, konsep sekarang adalah bersyukur dan belanja berpada2..ikut poket..jangan ikut orang....insyaallah berkat dan cukup duit tu...

tapi kalau ada offer lebih baik go for it tt..

Rate

1

Noraslinda posted on 1-7-2013 01:45 PM
em..tu lah aku pun rasa betul apa yang ko ckp tu..ni tengah mencari2 kerja yang sesuai dgn pengala ...

tt, keje kl kan..rajin2 jenguk jobstreet..apply keje lain..patut 4 tahun keje tu paling busuk 2.5k..even fresh grad pun dpt lebih dr tu..

farahanafarah posted on 1-7-2013 03:04 PM
nak share sikit pengalaman....duit ni sebenarnya tak pernah cukup...ada aje nak beli ada je nak baya ...

ko mmg gila

beruntung la ko dpt bf yg menanggung, aku sure nnt ko di alam pekerjaan, sure ko tersentak dgn realiti duit gaji ko nnt x baik amalkan bergantung dgn duit org, mcm aku mmg save slow2 gaji aku spy x bergantung duit mak ayah bila aku kawen nnt.
Last edited by tiramisuu on 1-7-2013 03:40 PM

Follow Us
tiramisuu posted on 1-7-2013 03:38 PM
ko mmg gila

beruntung la ko dpt bf yg menanggung, aku sure nnt ko di alam pekerjaan, sure  ...

entahlah weh..aku dah terlampau biasa, mak bapak jenis bagi je apa nak..tu yang jadi lagu ni....dapat bf pulak jenis tak kisah sal duit, lagipun bf aku menanggung aku sebab akulah assistant dia.. ko bayangkan, jadual, assignment, segala benda berkaitan class aku yang uruskan tapi tak lah sampai aku buatkan assignment dia..aku akan pilih topik, aku bahagi part lpas tu aku bagitau apa dia kena buat...dah siap aku akan compile print bagai dia tukang bayar...segalanya aku cek, dari result n segalanya..

dia berbisnes, busy so harapan dia aku je ler noks..nak tak nak aku kene buat. tiap bulan dia akan bagi duit poket. aku memang untung sesangat...aku penah persoalankan tak payahla just bagi apa aku nak is enough..dia kata preparation untuk di jd hubby, tak ler culture shock bila semua benda laki kena keluarkan bila dah kawen nanti..lagipun dia sangat minat bisnes, sume bisnes family dia handle sebab parents jauh..dia nak stop blaja. aku tak bagi, aku cakap dunia sekarang orang tak pandang kalau tak ada pelajaran walau duit banyak mana pun..so balasannya aku lah kena settle semua.

p/s: aku dah rasa alam pekerjaan, sekarang ni praktikal...dan aku sedar aku tak suka kerja, so aku akan sambung master pastu phd pastu jd lecturer. aku tak suka keje ofis yang orang suka arah2 aku..hehe..aku dah biasa arah orang

jazaa posted on 30-6-2013 11:21 AM
Aku dulu lepas grad, dgn rm600 tu lah aku menyara diri...bagi mak pak tinggal rm400....api, air,tel  ...

ko grad tahun bila ni?

guablur7 posted on 1-7-2013 05:20 PM
ko grad tahun bila ni?

aku kerja kilang dulu....

jazaa posted on 1-7-2013 05:22 PM
aku kerja kilang dulu....

takda la..gaji RM600 lps grad???? mak aihhhh

Noraslinda posted on 30-6-2013 04:49 PM
aku kadang2 cuba gak mcm tu..tapi bila tgk org pakai mahal2 ni teringin lah huhuhu

Boleh aku tau kau bayar insurans kereta ngan roadtax sekali ke untuk kereta tu?

aechae posted on 30-6-2013 09:09 PM
start keja 2011 smpai skang aku naik lrt, then amek cab....budak2 kilang aku kata org kaya je bleh ...

Bukan setakat bayar installment kete bulan2 ngan duit minyak je... Insurans kete lagi... Nak kene tukar tayar kete lagi... Bayar service lagi... Giler lah manusia tu kalau gaji setakat 1500 tapi berangan nak pakai Myvi Standard transmission auto.

farahanafarah posted on 1-7-2013 04:16 PM
entahlah weh..aku dah terlampau biasa, mak bapak jenis bagi je apa nak..tu yang jadi lagu ni....da ...

culture shock la sgt..xde maknanya weh..xde bini nk culture shock kalau laki nk bayar semua..kira ko beruntung la duit xde masalah..tp aku advise ko ambil tau la jugak duit2 mengalir ke mana..bukan pe, kita bukan boleh predict future kan (bisnes merudum, bf ko sakit)etc..bukan nk mendoakan tp ambil langkah berjaga2..mungkin style aku x suka feeling rasa terhutang budi, so aku mmg camni..good luck la sambung study, aku suka tgk org sambung study sbb aku malas nk sambung study

PostBanhammer posted on 1-7-2013 05:37 PM
Bukan setakat bayar installment kete bulan2 ngan duit minyak je... Insurans kete lagi... Nak kene  ...

kdg2 ada org tpaksa beli keta...mcm akak aku, ngajar kt sri hartamas..dlu amek LRT  smpi kl sntral, then amek bus plak smpi kt skolah...blk tumpng kwn bnti mn2 stesen tren...setahun dia cmtu, ok je, jimat byk katanya.smpilah dia kna samun pg2 nk g stesen lrt tu...siap kn hunus pisau lg..beli la keta lps tu..sesak la jugak 1 thn mula2...xda saving katanya

Senang jer...berbelanja pendapatan
Gaji kecik...buat cara gaji kecik..jgn belanja mcm gaji 3k..

banyak lagi tu boleh save sebenarnya sebab ko dok ngan parents
baru2 kerja dulu gaji aku RM1600 je tahun 2009
aku sewa rumah sorang2 sebab tak suka dok dengan org lain
jadi memang kena jimat sangatla sebab duit abis ke rumah sewa..save nak kawen lagi
tengok wayang, jalan2, shopping sume takde
ari2 bangun pagi masak buat bekal lunch gi opis
tapi aku takde kete la

tiramisuu posted on 1-7-2013 06:15 PM
culture shock la sgt..xde maknanya weh..xde bini nk culture shock kalau laki nk bayar semua..kira  ...

Banyak yg aku tengoj macam tu weh dlm kalangan member yang kawen...buatkan aku takut nk kawen... Aku memang tak de gaduh nk kawen pun... Rilex kumpul duit dulu hehe.. Btw tq atas peringatan itu..

Tp satu je, orang yg lebih part duit akan kurang part lain.. Mcm kitorang family jauh. Kitorang memang independent sgt sgt... Sakit demam semua tanggung sendiri.. Nk mkn apa memang semua alamdulillah dpt tp family bonding tu kitorang tak de... Ni first puasa memang kitorang berdua je la. Member lain dah plan nk first puasa dgn family...our life is not like what people think at all...so for tt and everyone yg baca ingatlah kalau korang kurang akan sesuatu benda korang pasti akan lebih benda lain.. Dalam dunia ni duit boleh dicari...

Ps : meh sambung belajar sekali meks
Jap..bukan bini culture shock tp laki.. Sume duit habis kat biniiii abis tu akuuuu??? (kata si suami yg culture shock) kahkah

Last edited by farahanafarah on 1-7-2013 10:37 PM

farahanafarah posted on 1-7-2013 10:34 PM
Banyak yg aku tengoj macam tu weh dlm kalangan member yang kawen...buatkan aku takut nk kawen... A ...

stillllllll aku xpuah ati ko byk duit

sila derma kat aku sikit oooo..ingtkan bini culture shock dpt duit setimbun
bidang aku more kpd pengalaman, so aku x kisah sgt psl sambung study+malas..yg degree pn letih nk abiskan..tp bila tgk kwn aku skrg tgh sambung phd pd umur 27 tahun, mmg jeles tu ada la Last edited by tiramisuu on 1-7-2013 11:29 PM

tiramisuu posted on 1-7-2013 11:26 PM
stillllllll aku xpuah ati ko byk duit

sila derma kat aku sikit oooo..ingtkan bini culture ...

Hahaha...tak ada yg best pun kecuali nak apa insyaallah leh dapat..lambat dengan cepat je sebab biasalah hidup berniaga ni kais pagi makan pagi kais petang makan petang...
Beza orang bisnes duit dia adaaaa je..walau tak banyak tu adaaa je.. Tak de la macam orang makan gaji yg ada musim2 dorang loaded... Masa dapat gaji penuh shopping mall...kelebihan orang makan gaji dia secure sikit la.. Tak de rugi ke apa...

Buat lah bisnes weh, buat kecil2lan dulu nanti baru big one hehe..aku sangat suka orang berniaga.. Ada sorang member aku ada speedmart.. Umo sebaya la 23tahun sebulan sales dia 90k..aku terkejut dengar sebab dia kat KL kedai kat nun di selatan...api bila aku tengok memang betul sebab area tu kedai dia je ada haha..tapi macam aku cakap tapi life gonna be different compared to others and usually in a negative ways la...

Kau bayangkan sehari kau untung berniaga 200 sebulan? Kalau kau ada 10 cawangan? Takkan bisnes sehari untung 200 je kannn...bisnes memang buat duit!
Kalau keje opis buat biz online tapi kena pandai cr kelainan sbb biz online sgt banyak skrang

aechae posted on 1-7-2013 07:55 PM
kdg2 ada org tpaksa beli keta...mcm akak aku, ngajar kt sri hartamas..dlu amek LRT  smpi kl sntral ...

Beliau bergaji berapa masa tu?