CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anony-mous

CIRI2 BF/GF YG KORANG PANTANG a.k.a XSUKA

- panas baran

x suka lelaki yg:

merokok
minat lagu2 rock
minat gila kereta

sekali hambek! laki i skrg adalah spt yg ditulis di atas

sbb tu org tua2 pesan jgn xsuka xsuka..nt itu yg kita dpt

gedik takde ke?

aku tak suka lelaki yg

-agama tak jaga
tak solat, tak puasa.. kalau dua ni tak buat, jangan hrp yang lain-lain akan ok.. so konfem reject!
-panas baran
silap sikit pun boleh marah macam orang gila.. reject!
-hipokrit
segala perbuatan/sikap dia sebelum kita betul2 kenal dia dgn selepas kenal terserlah berbeza, reject!
-tak bertanggungjawab
tak punctual, ambil mudah segala hal terutama hal yg besar-besar.. susah nak bawak berbincang.. skop ni besar, so atas pemahaman masing-masing.. kalau dah kawin, silap2, nafkah pun tak bagi, lepas tangan.. so, reject!
-main dadah,ganja,pemabuk,kaki perempuan dan yg sewaktu dengannya.
bila segalanya ni, selalunya org mcmni tak jaga agama, tak bertanggungjawab.. mudah untuk panas baran, hipokrit.. segalanya laaa... so reject!
-berkulit gelap tp suami aku gelap..
-merokok tapi suami aku perokok..
aku tak suka perokok yang tak reti hormat orang.. sembur asap sesuka hati, merokok dalam rumah, dalam kereta... reject! en suami aku bukan spesis perokok macamtu..
-mempunyai ketinggian yang rendah.. tapi suami aku sama tinggi dengan aku..

Last edited by bunga_lestari on 2-9-2014 01:23 PM

aku ni bukan jenis demanding.... aku terima org seadanya.. pada aku BF yg aku ada skrg ni la yg terbaik aku pernah ada... serba serbi baik...cuma lately dia makin kuat jealous dan makin bossy.. tension aku... setiap pergerakan aku dia mesti nak amik tau...tapi kebaikannya segala pergerakan dia pun dia report kat aku...cuma dia kuat sgt merajuk... semalam 1st time aku kena marah teruk2 dgn dia..hanya sebab aku lupa charge fon aku pastu dia x dpt contact aku sejam lebih.... mcm2 dia kata aku... buruk aku satu2 dia sebut... skrg aku rasa mcm fikir2 balik betul ke aku nak kawin dgn dia....aku tau la niat dia nak kebaikan utk aku...tapi jgn la byk sgt assumption yg buruk...skrg ni dia nak persuade aku berenti keja...dia x suka aku keja kt company skrg...sbb dia jealous dgn big boss aku rapat dgn aku...bila cite bab kawin pun dia nak aku nanti tak payah kerja...

awinpj posted on 12-7-2013 12:51 AM
Smart sgt tu x la.....I would say dress proper la....kalo nak basuh kete ke, betulkan toilet ok la ...

mmg nampak selekeh kalau pakai baju free.. paling selekeh bila g kenduri, majlis, hotel, urusan rasmi tapi pakai t-shirt roundneck lengan pendek, pakai rantai, pasti seluar pendek dan selipar jepun... standard mat rempit.. selekeh! busuk! dah la rokok memanjang kat mulut.. aku yg laki ni pun geli nak duk sembang dekat, ini kan pulak pompuan siap leh jadi gf..

hadoi la.. nasihatla sikit cik abang tu biar keterampilan sesuai dengan tempat.

lain la kalau nak g memancing kan.. pelik pulak kalau pakai blazer.. hahha

Follow Us
shahana posted on 12-7-2013 01:18 AM
paling tak suka laki tak sedar diri.
suka guna kuasa veto,ala 2 'aku laki weh! ikut cakap aku!', t ...

setuju...!!! menyampah sangat..

iols paling pantang ofcoz pasal agama la. xde la nak harap bf tu macam ustaz, tapi cukup la dia tau basic.
u know, kalo boleh bf ni biarla merangkap bakal suami. xnak la ade bf sebab nak suke2 je. ye dokk..?
and... pantang jugak dengan laki yang merokok, pakai aksesori, selekeh, pemalas, panas baran, pengotor and...
banyak la..hehehe
sebab memilih sangat la agaknya sampai sekarang dok membujang lagi.kikikikikii

rawahah posted on 17-9-2014 02:30 PM
mmg nampak selekeh kalau pakai baju free.. paling selekeh bila g kenduri, majlis, hotel, urusan ra ...

Bukan stakat nasihat...nasihat x jalan kalo jenis die hard fan baju free ni....dah gado giler2 pasal tegur dia kasar2....hehehe...dah x tau buat camna Jln terbaik beli kan dia baju yg me suka....beli je x payah tanya dia ske ke x....so far dia x penah x ske apa yg me beli...cuma tu la kdg2 dia pakai gak baju free dia.....rindu kot...hehehe.... but not that often n yg paling bersyukur sgt no more baju free advertisement ni dia pakai kat mana2 majlis kenduri...syukur sgt2

awinpj posted on 17-9-2014 11:06 PM
Bukan stakat nasihat...nasihat x jalan kalo jenis die hard fan baju free ni....dah gado giler2 pas ...

yess.. itu yg terbaik.. org laki ni kdg2 dia ambil ringan bab penampilan, so u girls kena jaga la dia.. heh.. aku tau la aku laki.. hehehe..

kalu laki ko ensem bergaya, ko jugak bangga ye dok..

sangat geram sbb dia x wujud

Aku rasa dah komen sni tp nk tmbh lg.. aku pantang llki yg :    1.silap sikit asik nk marah je... suka melenting n tggi suara /panas baran. 2. Tak hormat org lain trutama gf n fmily. 3. Pengotor n suka sepahkan barang. 4. Lelaki yg harap duit perempuan. 5. Llki x matang.

mujer_in_espejo posted on 19-10-2014 02:42 PM
Aku rasa dah komen sni tp nk tmbh lg.. aku pantang llki yg :    1.silap sikit asik nk marah je... su ...

Lelaki yang x matang ni, macam mana rupanya?

aku pantang dengan laki yg selekeh, color rambut, pakai rantai gelang segala.

sebab aku yang pompuan ni pon x color rambut and tak pakai rantai gelang segala

- x solat
- panas baran
- gatal

I will reject those guy whose like that. Im not being demanding, but if those guy can change and try to be better person, in shaa Allah akan dipertimbangkan. Kita pun bukannya sempurna mana kan.

free loader alias biawak

awinpj posted on 11-7-2013 11:14 PM
Aku pantang sgt ngan lelaki yg suka pakai baju free Bawak gi kuar dating ke, shopping ke, gi Kenduri ...

ex tunang aku macam tu..sakit mata ni tengok..baju carefour la,baju wayang yang free tu lah...macam la tak de duit sangat nak beli baju..huhu

Tu la...sakit mata Dan sakit ati kan ngan org camni....semoga future tunang or future hubby ko x la jenis camtu lg

X suka anak emak atau anak bongsu yang manja. sy nak yang ade ciri-ciri kepimpinan.
Dulu masa dengan xbf, dah siap2 nak kuar dating tetiba cancel sebab mak dier tak bagi.

actually ni for GF/ BF??
why commentator mostly blame guy???

quite unfair..whatever..