CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: piringterbang

Nak Claim insurans atas kecuain orang lain

udin79 posted on 16-7-2013 01:58 PM
ikut pengalaman saya yg kena langgar oleh org bodoh.... ... keta saya baru jer bernyawa 2 mi ...

wah detailnya bro..tq2..oh boleh claim ye loss of use tu? banyak gak tu kan..boleh cover untuk raya..ok nnt nak try call etiqa..hmm masalahnya aku anta bengkel biase yg dekat ngan umah aku..aku x terpikir pon nak anta kat proton..pastu budak2 ofis aku cite la takut bengkel tu amik barang2 yg elok tukar ngan barang x elok..boleh jd gak kan..tp x pe la redha je la..kalau anta kat proton da tentu2 barang ori dorg pakai..by the way thanks for the advice..

sebaik2nya jgn hantar kat bengkel luar....cuma risau gak....awak nanti dpt ke tak loss of use sbb ye ler hantar kat bengkel luar ....selalunya benda tue pihak jenama kereta yg tolong uruskan....mcm aku hantar kat proton jer...so diaorg yg tolong buat loss of use nie..... tp ko bole try tanya ler.....yg penting ncd ko tak diganggu ...

udin79 posted on 16-7-2013 02:40 PM
sebaik2nya jgn hantar kat bengkel luar....cuma risau gak....awak nanti dpt ke tak loss of use sbb ye ...

sebab bengkel yang aku hantar tu memang panel company insurans aku lgpon memang dekat sgt ngan umah jd boleh la jenguk selalu..tp yg silap aku sebab x call proton dulu tanya kan..aku risau gak sebenarnya nak anta bengkel luar sebab banyak dgr cite x baik ckp takot bengkel amik barang2 yang baik kan..sebab kerete aku tu service semua buat dekat proton da nak dekat 2 tahun pakai x pernah miss service kat proton.tp xpe la tawakal je harap2 bengkel tu jujur .

kalau yg langgar kita tu takda lesen memandu kita takleh claim insuran dia.

payne posted on 16-7-2013 03:25 PM
kalau yg langgar kita tu takda lesen memandu kita takleh claim insuran dia.

ade lesen sebab pegi buat report sama2..tapi x tgk plak road tax die time tu hidup ke x

update terbaru..kereta da pon siap..seminggu je workshop tu buat..ingatkan x payah bayar ape2 tp kene gak bayar RM180..katenya duit bayar untuk dapatkan dokumen report dr polis..dan lagi 1 workshop kate boleh claim berapa hari x boleh pakai kereta..yang tu workshop yang handle die ckp paling kurang 3 bulan gak..da dpt cheque die akan call..so terima kasih yg bagi pendapat..so mod boleh close la topik ni hehe..tq

Follow Us
info berguna

12
Return to list New