CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sapsamsok

Jawa Timur - Surabaya, Probolinggo, Banyuwangi, Jember, Malang, Batu, Madura dl

kerek_lager posted on 11-2-2014 12:00 AM
last week naik Ijen, alahai semputt ya amattt..org lain ambik masa kurang2 2 jam smpai puncak, kami  ...

Betul kan kata orang... naik gunung susah... turun gunung 10x lebih susah...

Nasib baik cuaca baik hari tu... Dari Jateng ke Jatim je yang hujan sepanjang jalan... . Lagi untung tak jadi naik train... Naik bas je.

Paip kereta tu berdentum-dentum... mana nak cari kat Mesia... Kekeke... Perasan dak kalo paip keta tu besar tin Milo 900 gm?

melur_30 posted on 11-2-2014 07:30 AM
mr sam, nk tanya sikitlah ttg ranu pane dan ranu kumbolo..
utk kedua tmpt ne, better masuk ikut m ...

Melur,

Boleh ikut Malang - Ngadas - Ranu Pane walau jalan rosak giler2. Tapi kalo ikut dari arah sana boleh singgah Air Terjun Trisula & Air Terjun Pelangi.

Kalo ikut rute Bromo yang biasanya, ikut arah Lembah Jemplang je aka Savana... Sampai sana, ikut jalan kecil menyusuri tebing tu untuk naik ke atas. Setiba di per3an, belok kiri. Dalam perjalanan ke Ranu Pane atau Checkpoint ke Semeru, sesekali kelihatan Gn Semeru dari dekat walau masih perlu trekking berjam-jam. BTW, trek ke Gn Semeru dah ditutup mulai 4 Jan 2014 kemarin tau kan?

Tak payah amik guide. Boleh redah sendiri. Kalau naik kereta perlu waktu sejam camtu. Kena belek balik timetag kat foto album saya. Last edited by sapsamsok on 11-2-2014 08:17 AM

sapsamsok posted on 11-2-2014 09:13 AM
Melur,

Boleh ikut Malang - Ngadas - Ranu Pane walau jalan rosak giler2. Tapi kalo ikut dari a ...

ada baca ttg semeru ditutup kepada pengunjung...utk ke ranu pane dan kumbolo juga tidak dibenarkan ke mr sam?? agak2 bila akan dibuka balik?? hehehe..

kalau start dari bromo, view yang biasa seperti sebelum2 ini..kalau start dari malang dapat view baru, kan mr sam?? cuma tulah, public transport dari malang agak sulit berbanding start dari bromo, betul tak?? plan nak camping di lake huhuhu...

melur_30 posted on 11-2-2014 08:24 AM
ada baca ttg semeru ditutup kepada pengunjung...utk ke ranu pane dan kumbolo juga tidak dibenarkan ...

Betul3x...

Sesekali kena try route baru. View kat perkampungan Ngadas tu memang cantik... Tak terbayang camna diorang harvest sayur kat lereng curam tu... Tapi, beruntung diorang nih x kena harvest kayu cinta cam kat korea tu...

Kalo nak ke Ranu Pane & Ranu Regulo boleh lagi.

Ranu Kumbolo rasanya kena tutup sebab tu pakai route ke Gn Semeru... Kena tanya orang sana. .

sapsamsok posted on 11-2-2014 10:15 AM
Betul3x...

Sesekali kena try route baru. View kat perkampungan Ngadas tu memang cantik... Tak t ...

kayu cinta?? hahaha..macam pnh dgr je ayat tu mr sam

nanti saya try google utk ngadas...beberapa tahun leps bebenornya ada dpt info utk trek ne tapi tak taulah mana saya campak..so kena start balik kumpul info dari awal uhuhu..

yg hamparan ungu tu (oro oro ombo) tu belah mana ya? selepas ranu kumbolo atau area ranu pane? bunganya tu mmg sepanjang tahun ke atau ada musim2nya?

melur_30 posted on 11-2-2014 11:11 AM
kayu cinta?? hahaha..macam pnh dgr je ayat tu mr sam

nanti saya try google utk ngadas...bebe ...

Hehehe... Berbeza kalimat berbeza makna...

Ni letaknya oro-oro ombo... ada kat mount bromo punya info di page 1.

Follow Us
sapsamsok posted on 11-2-2014 12:44 PM
Hehehe... Berbeza kalimat berbeza makna...

Ni letaknya oro-oro ombo... ada kat mount bromo p ...

kalau situlah lokasinya, sah2 tak dpt singgah..

apa pun tqvm mr sam sebab byk mbantu...

sapsamsok posted on 11-2-2014 09:10 AM
Betul kan kata orang... naik gunung susah... turun gunung 10x lebih susah...

Nasib baik cuac ...

yuppp, cuaca pd pagi tu ok sgt, tak sejuk..kuar je dr kete kt pos patulding tu bukan main lg pakai jaket tebal2, dlm 20 min berjalan + stop dah rasa berpeluh2..last2 tanggal jaket pakai t-shirt je

time naik semputt, time turun plak sakit peha sbb duk balance badan takut mengelongsor, ramai jer budak2 muda remaja yg jatuh time turun tu..tp view masa hari dh cerah tu cantik laa Wong..terlopong mulut rasa seperti duk di dunia lain dah..hehee

mmg perasan paip kereta ada bunyi, tp tak ambik port sbb nak cepat sampai jer..hahaa, paip keta sebesar tin milo??? ingatkan body kete yg kena panggil tin milo rupanya paip dia

better daki Bromo laa dari Ijen nie...sbb tak fit

kerek_lager posted on 11-2-2014 11:54 AM
yuppp, cuaca pd pagi tu ok sgt, tak sejuk..kuar je dr kete kt pos patulding tu bukan main lg pakai ...

Tak fit tu mungkin gara2 terlalu lama dalam bus dari Semarang - Surabaya. Terlalu selesa... Hehe.

Tak cukup ngan tu. Jalan tertutup dengan sampah lumpur & bebatuan akibat banjir kat Situbondo.

Hehe. Buat berat je bawa jaket tebal2. Tu yang saya kata dalam forum, jangan bawa jaket tebal2 & berat2... Manyak teruk kena angkut ooo...

Mmg respek korang ber2. Semangat betul. Tanah kat Bungurasih belum sempat panas, korang dah bertolak lagi ke Ijen...

melur_30 posted on 11-2-2014 11:50 AM
kalau situlah lokasinya, sah2 tak dpt singgah..

apa pun tqvm mr sam sebab byk mbantu...

Info terbaru dari kawan kat Bromo

Ranu Kumbolo boleh dinaiki... tapi Semeru NO NO.

Jangan pi terjun tasik tu ala film 5 cm tu dah le... . Aktor ganteng aktris cakep, tapi jalan cerita kosong (eh... cam pernah dengar je?)...

sapsamsok posted on 11-2-2014 01:13 PM
Info terbaru dari kawan kat Bromo

Ranu Kumbolo boleh dinaiki... tapi Semeru NO NO.

wahh pantas sekali utk info terkininya hahaha...
lega, ranu kumbolo blh naik..semeru tu tak mungkin lah nak daki...tak mampu kot hehehe

jln citer 5cm tu mmg ampeh...komen jujur ne

melur_30 posted on 11-2-2014 01:02 PM
wahh pantas sekali utk info terkininya hahaha...
lega, ranu kumbolo blh naik..semeru tu tak mungk ...

Hehehe... Saya enjoy the scenery dalam tu je... hero ka... heroin ka... malas nak layan...

Info tu cepat sbb ada member dok tolong kat Bromo. Tu yang cepat dapat. SMS je... dalam 5 minit dah dapat balasan... Hehehe.

Bila nak ke Kumbolo tu? Mungkin boleh gi bareng... Dok cari kaki gak ni... Selagi mampu, pasti saya nak cover... Takut nanti hati panas lihat gambar dalam FB melur... Hahaha..

Tapi, harap2 cemas gak sbb smp sekarang belum dapat2 maid lagi...

sapsamsok posted on 11-2-2014 02:37 PM
Hehehe... Saya enjoy the scenery dalam tu je... hero ka... heroin ka... malas nak layan...

I ...

hahaha...saya pun layan scenery je dlm citer tu mr sam..nak layan bahasa, sah2 tak faham..pekat sgt..

bila nak p?? baguih soalan tu hehehe...cuma blh ckp sebelum puasa..tiket pun takde lagi ne..tgh kumpul info sbyk yg mgkn dlm masa yg sama dok tunggu kot2 ada promo tiket..kononnya ingat nak ikut tour sebab mereka offer murah..tapi bila fikir2 balik sebab ramai yang nak ikut better plan sendiri..enjoy pun enjoy, betul tak? cuma nak kenal pasti org yg sudi jadi guide utk trek ke kumbolo tu ajelah..kalau mr sam sanggup mahu jadi penunjuk arah, itu lebih bagus...blh share2 kos hehehe

melur_30 posted on 11-2-2014 02:00 PM
hahaha...saya pun layan scenery je dlm citer tu mr sam..nak layan bahasa, sah2 tak faham..pekat sg ...

Ok noted.

Bila dah sambar tiket tu, roger2 la.

Nanti saya akan try adjust to accomodate tarikh tu.

btw, layan sunrise kat Bromo dulu baru trekking atau camna? Sbb dari cerita 5 cm dan foto2 dalam net, sunrise kat Kumbolo pun boleh layan ooo...

Mungkin boleh layan madakaripura waterfall dulu (lagi), then baru set off ke Kumbolo. Lepas tu, set up tent kat Kumbolo and wait for sunrise.

melur_30 posted on 11-2-2014 03:00 PM
hahaha...saya pun layan scenery je dlm citer tu mr sam..nak layan bahasa, sah2 tak faham..pekat sg ...

ehemm melurrrr...kumbulo saya pun terlepas last time, terconfuse dgn twin lakes kat lumanjang..

sam..eddy bole drive ke kumbulo tak ?

About-Jane posted on 11-2-2014 08:44 PM
ehemm melurrrr...kumbulo saya pun terlepas last time, terconfuse dgn twin lakes kat lumanjang..  ...

uihh, kenderaan blh naik sampai ke kumbolo ke?? ayuhhhlah AJ kita start trekking dari pane sampai oro2 rombo...layan milky way di sini..

smlm pun dah discuss dgn kawan2, plan kitaorang lebih kurang mcm ne (plan dulu wpun tiket pun ndak ada lagi ne )

surabaya - rafting di probolinggo - sunrise bromo - ranu pane - kumbolo - oro2 romobo - malang - jogja...

nk juga p jogja utk mengamit memori lama kat situ hehehe...

About-Jane posted on 11-2-2014 07:44 PM
ehemm melurrrr...kumbulo saya pun terlepas last time, terconfuse dgn twin lakes kat lumanjang..  ...

AJ

Eddy boleh drive smp Pane & Regulo je... Lepas tu kena jalan kaki. Kata hikers dalam internet, sekitar 3 - 4 jam sejauh 10 km.

Kalo nak dia jadi guide ke Kumbolo boleh gak. Katanya, beliau sering mengikuti ekspedisi ke Gn Semeru.

melur_30 posted on 12-2-2014 06:51 AM
uihh, kenderaan blh naik sampai ke kumbolo ke?? ayuhhhlah AJ kita start trekking dari pane sampai  ...

Waaa... rafting!

Hehehe... Idea menarik tuh... tapi saya boleh join setakat ke Kumbolo & patah balik je... Malang x x sebab tak leh tinggalkan family terlalu lama.

awatnya mr sam?? kali ini ada kawan2 yg tak penah buat lagi rafting kat probo tu..so tu yang nk repeat lagi..dari situ baru gerak naik ke bromo...rehat2, legakan tulang temulang yang hampir luruh hehehe

takpe mr wong..asal tunjukan gaji arah yang betul ke malang tu pun dah sgt kami hargai (cewahhhh) hehehe..ne gara2 view ngadas yang dikatakan mengancam tu ler..nak gak cuci2 mata kat situ heheheh...

sapsamsok posted on 11-2-2014 09:13 AM
Melur,

Boleh ikut Malang - Ngadas - Ranu Pane walau jalan rosak giler2. Tapi kalo ikut dari a ...

Mr.Sam

saya just dpt iti dr travel agency. Mcm mahal je...huhuhu..sy bajet utk 2 org bwh RM1000 all in time kt sana.. . nk mintak tunjuk ajar mr.sam plsss..

Day 1 : 05/05 SUB -  Ijen
So we go straight to Ijen on day 1. Travel by road for about 7-8 hours.
Meals: Welcome snack, mineral water
Day 2 : 06/05 Ijen - Alas Purwo
Ijen trekking and heading to Jajag to spend the night.
Hotel: Surya Indah Hotel
Meals: Breakfast in local restaurant, mineral water
Day 3 : 07/05 Alas Purwo Trekking - Bromo
Alas Purwo trekking start at 06:00 you'll do bird watching, small jungle trekking, visit mangrove by small boat, then heading to Bromo
Hotel: Cafe Lava/similar
Meals: Breakfast, mineral water, seasonal fruit
Day 4 08/05 Bromo - Batu
Bromo sunrise tour will start at 04:00am, by 4WD you'll drive to Mt. Penanjakan to catch the sunrise and visit the Crater, then heading to Batu to visit Batu Night Spectacular.
Hotel: Pohon Inn (Batu)
Meals: Breakfast, mineral water, seasonal fruit
Day 5 09/05 Batu - SUB
After breakfast you can visit apple plantation, and flower garden, you have to leave Batu area max at 12:00pm
Meals: Breakfast, mineral water
Price per person RM 1,290.00 based on 2 people