CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kookie92

Pernah tengok "Wujud - Singapore Paranormal Team"?

kookie92 posted on 2-8-2013 07:53 AM
ni mesti tengok ghost adventure kat tb tu kan??
hehe..ke x..

ghost adventure
ghost lab
ghostbusters
ghost rider

pelukis.plan posted on 2-8-2013 08:22 AM
ghost adventure
ghost lab
ghostbusters

ghost adventure ke ghost lab ntah tengok yg kat discovery ch tu.. same gak cam si seekers tu.. dok provoke2 suruh kuar.. tapi bak kate dlm wujud taboo ni 'peringkat pertama-bunyian' jer baru.. dah m'cicit lari.. hampes jer..

dalam wujud permainan taboo ni ade 5 tahap. game ni ade b'brape tahap la ntuk contestant tu nk kne achieve & diorg akan alami..
tahap ptama 'bunyian', tahap ke2 'sentuhan', tahap ke3 'gerakan', tahap ke4 'kewujudan' ngan tahap last skali 'berkenalan'..
so far x pnah ade lg yg pnah smpai abis ek.. sume smpai tahap 2@3.. pastu sume menyerah.. huhu..

dah tgk wujud tabu.. tak sedetail wujud 7 aritu, sbb dia buat segmen by segmen.
tp penampakkan mmg class

byk yg seram dan byk yg kelakar giler.
antaranya, depa jamu kaki ayam yg di gantungkan kat buluh yg di pacak. si pontianak dtg, dan dok tarik2 kaki ayam tu.. mmg nampak tali tu di tarik, tp yg tak menahannya, pontianak tu gi sua kaki ayam tu kat si pemanggil tu. pemanggil tu ganjak sikit dari tmpt duduk dia, tp pontianak tu dok sua jugak kat dia.. mgkn suh tolong makan kan kot. lol

lagi, tabu congkak.
dok dlm rumah kosong, suh join main congkak dgn pemanggil tu. last2, jin tu mai.. dia main cara dia..
dok pusing2 congkak tu (betul la kan.. dia suh main congkak.. bukannya main guli dlm congkak.. ha3).
bila tgk org tu dah panik, jin tu terus hempas congkak kat dinding.. kalu kena muka, konpem hancur muka si pemanggil tu.

lagi satu...
tabu tasik dara.. org mati lemas@hantu air. pemanggil tu jamu ayam. last2 hantu tu mai lalu depan dia. mula2 tak perasan lagi.. sbb dok fokus pada mentera kat kertas saja (ye la, dah takut.. mana berani nak tgk kiri kanan).. last2 dia ternampak.. pecut dia lari..  kejap je dah sampai hujung kampung.. korg bayangkan cara dia lari tu cam bujang lapuk lari dari hantu.. 'tolong tolong' sambil buat gaya lari kelakar

kookie92 posted on 2-8-2013 07:49 AM
huuu im soryy hananajima!!
sory 100x
dye pulak amek dr membe2 dye..

Alaaaaaa....yeke.......xpe la xde rejeki nk tgk...
pape pun terima kasih atas usaha anda tu ye...
nah munge tok awak....

dieorg ni Islam ke tidak?
nama2 deme ni melayu, tapi Islam ke
dok menyeru2 bagai ni

Follow Us
hasell posted on 2-8-2013 10:32 AM
dah tgk wujud tabu.. tak sedetail wujud 7 aritu, sbb dia buat segmen by segmen.
tp penampakkan mmg  ...

perrghhhh gila kentang!!!!yg dok baca mentara bagai tu melayu ke???mentara dye bahasa melayu ker???
berani betol dowg ek siap antu dtg bagaiklau aku xtau la,pingsan da kot...antu face to face!!!gila larh

edoraixora posted on 2-8-2013 11:21 AM
dieorg ni Islam ke tidak?
nama2 deme ni melayu, tapi Islam ke
dok menyeru2 bagai ni

Tu la..aku pon dok tertnya2 ni.... dowg tu islam dak????selambe badak je dok seru2 baca mentara bagai...
Tp mmg la respek ttg keberanian dowg la,aku yg pernah nampak lembaga dalam bilik pon mencicit aku lari,sampai sebulan x dok bilik tu takot punya pasal...
Nikan pulak dok panggil2..huh...

seru2ni tak dak kaitan dgn agama etc..

itu adalah ritual. sejenis command. cumanya, jadi syirik bila menyeru atas dasar mahu meminta bantuan dari jin.
tp sebenarnya, kita pun dah syirik dari awal jugak. kalu sakit gi jumpa doktor, nak belajar kena jumap cikgu etc.. rite? tp tu tak jadi syirik pun, sebab apa? sebab hubungan antara manusia tu wajib kena ada...

cumanya, hubungan antara manusia-jin ni, tak di restui. sebab leh bawak bencana.
ritual tu cuma tools. appearance benda2 ghaib ni mmg dah ada sejak zaman dulu, zaman nabi lagi..
so, ia tiada kaitan dgn agama..
cumanya, soal iman.. itu atas diri sendiri.. adakah kita nak bersandarkan pada jin?

hu3.. ni dah off - topic dah ni

episod yg lain2 ada kat BSYOK, aku x bule nak kasi link sbb mouse aku dah tak bule nak right click, ada episode 1, 4 dan 7 klu x silap.

http://www.moviesinfobsyok.net/2 ... -8-full-episod.html
Last edited by noradaniez on 9-9-2013 12:23 PM

pelukis.plan posted on 2-8-2013 07:09 AM
hantu tu makan elektrik ke?
kalau tak salah la org putih percaya hantu akan serap tenaga utk mani ...

tak pernah ada lagi kajian saintifik yg spesifik tentang ini.
tetapi, jin juga ada unsur2 tenaga jadi salah satu kajian paranormal percaya apabila jin berada berdekatan ia akan menyerap unsur tenaga
dan mesti mempunyai unsur2 tenaga di kawasan sekitar barulah kita dapat mengesan kehadiran nya dgn tepat.

cth; dalam al quran ada bgtau jin suka tinggal di kawasan berair.
di dalam kajian paranormal, jin lebih mudah di kesan apabila terdapat takungan air di kawasan tersebut.
kerana ada unsur tenaga kinetik.

spangjang pengetahuan saya, jin mmg tidak mampu memperlihatkan diri nya kerana kejadiannya sememangnya ghaib.
kerana jisim dan jasad jin mempunyai zarah yg tidak padat. itu menjelaskan dia dapat bergerak laju. dan seakan2 menembusi sesuatu.
berlainan dgn kita yg mempunyai zarah yg padat sehingga dapat melihat dan memegang bentuk tubuh kita sendiri.

pasal pertanyaan encik tu, boleh jadi mmg terjadinya perkara sebegitu kerana tenaga elektrik diserap lebih tinggi ketika jin berada berhampiran. so, perkara tu bukanlah macam kita pikir, tiba2 je kamera habis bateri...
seperti yg terjadi di sepang, ada 5 bangunan, tapi bila kami lalu di bangunan ketiga je semua peralatan habis bateri. termasuk kamera nikon d40 yg terang menyala lampu bateri sampai takleh on terus. lepas je bagunan ke tia semua boleh pakai macam biasa. tetapi peralatan yg pakai sel kering cam lampu suluh elok.  

so klo sesapa yg pergi expidisi paranormal dan tiba2 jadi camtu jgnlah buat andaian tak tentu pasal.
stay calm and standby bateri spare atau kawal penggunaan nya supaya bateri tak habis cepat.

kookie92 posted on 24-7-2013 09:40 PM
ada satu episod tu saya memang xboleh lupa.

diorang pergi pulau yang tak didiami manusia..

aku baru tengok wujud 9,10,11..
tapi takde plak part yg cam ko cite nih..
tapi ade part yg seakan2 same la..
part yg time kakcik ngan lily jer yg dalam khemah tu..
diorg baru pas abis wat seruan setan popok..
pastu time tdo diorg on 1 kamera ngan si midzi yg jage..
pastu ttibe nampak dlm khemah diorg tu cam ade sorg nenek bongkok.. nampak bayang nye sbb si lily time tu bkak lampu sbb dnga kakcik ngah k'sakitan..

mrbotak posted on 26-8-2013 10:30 AM
tapi ade part ...

yg tu wujud musim awal. aku tak ingat musim mane.
tapi scary lah jugak entah datang dari mane nenek tuh.
scary.

Kambeng_Gurun posted on 26-8-2013 04:20 PM
yg tu wujud musim awal. aku tak ingat musim mane.
tapi scary lah jugak entah datang dari mane nen ...

patut la.. aku start tgk wujud ni dari 2.5 ke atas jer.. sblm dari tu tak jpe lg.. huhu

mrbotak posted on 26-8-2013 05:15 PM
patut la.. aku start tgk wujud ni dari 2.5 ke atas jer.. sblm dari tu tak jpe lg.. huhu

aku tak suka tengok wujud musim awal tu..
bukannya tak suka apa, tak suka part mantera (dimainkan sbg muzik latar) tu..
memang tak boleh tido (susah nak tido) dalam 2, 3 hari tu..
untuk menenangkan diri, aku baca+pasang ayat-ayat al-quran..
alhamdulillah lepas tu aku boleh tido dengan tenang.
tapi wujud 9, 10, 11 ni..aku boleh tido dgn lenanya.
sebab luckily, diorang tak mainkan mantera tu as a muzik latar.

mrbotak posted on 26-8-2013 10:30 AM
tapi ade part ...

Ni part yg kak cik kehilangan baby tu kan? Dia mimpi dia terasa haus sangat...keluar dari khemah..then jalan cari air...pas tu terjumpa 'lily' duduk mencangkung, kelapa tunduk bawah....kak cik tanya kenapa 'lily' boleh ada kat luar khemah...then tau2 'Lily' grab dia punya perut dan pulas kuat2...pas tu dia terbangun and terasa sakit kat perut and bleeding...have to wait until morning menunggu org bot ambik derang. Then team dia kata baby dah x de....rupa2nya masa dia ikut rombongan tu, dia tgh preggy tp x nak bgtau the whole team. Cuma dia dan husband dia yg tau (husband dia part of the team gak)...

So now, have to wait sampai kak cik betul2 sihat then baru derang sambung lagi WUJUD ni....

Lailawati posted on 27-8-2013 10:34 AM
Ni part yg kak cik kehilangan baby tu kan? Dia mimpi dia terasa haus sangat...keluar dari khemah.. ...

tu la.. yg 9 ke yg 10 ade tnjuk die mabuk tu.. btol la peknen time tu..

mrbotak posted on 27-8-2013 10:51 AM
tu la.. yg 9 ke yg 10 ade tnjuk die mabuk tu.. btol la peknen time tu..

Yg skeri sikit time derang buat seruan pocong tu...yg sepatutnya buat seruan tu surrender x sanggup...baru dgr bunyi lompat2 dah melompat dari tempat dia baring tu...then kak cik pun warning...benda alah tu akan ikut derang sbb x abis buat seruan tu....sekali betul ckp kak cik..benda tu kacau derang sampai x dpt nak tido..kena tunggu naik fajar, baru bole...

Rupanya benda tu follow derang sampai ke darat...memula sekali kena kacau budak perempuan tu..x ingat nama apa..masa derang buat research kat tanah perkuburan..cik poc tiba2 muncul...mengigil budak tu disakat cik poc...kat kereta pun masih mengigil...balik rumah kena pun kacau...pintu rumah tmpt derang tinggal kena buka 2-3 kali..asal terbukak, nmpk cik poc tu berdiri...memula dkt pokok...bukak lagi, depan pokok..last sekali, nak dkt2 pintu...derang pun bgtau kak cik lah yg cik poc tu follow sampai rumah..bila sermua keluar, tau2 kereta derang semua on, lampu on..pintu terbukak...tp derang sure yg pintu kunci and lampu semua off. Then kak cik ckp 'ni le akibatnya kalau x abis buat seruan...abis semua kena kacau'

siape ade link utk wujud 9, 10 & 11 tu? susah btul nk cari kt google. yg ade pun trailer je