CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: DTECCONAN

Tulis buku pun boleh jadi JUTAWAN

kekure posted on 1-8-2013 02:16 PM
Saya mahu buku Tamar Jalis

nih memang legend....tp aku lagi suka baca buku Tok Peran,lagi scary

axl_bach posted on 1-8-2013 02:19 PM
tok bomoh ok laa Muhammed Al-Totok ibnu abi Majah al-zindagy......yg lagi lawak tukang tilik,apsal ...

nih lagik power Muhammmad axl al bacha.... tukang tilik nasib sapa bleh jadi jutawan....

totokreturn posted on 1-8-2013 02:25 PM
nih lagik power Muhammmad axl al bacha.... tukang tilik nasib sapa bleh jadi jutawan....
...

ni org yg diberi kelebihan jual air liur........satu spesis dgn Robert Kiyosaki jer nih.......kaya dgn seminar n jual buku, then dakwa jutawan hartanah

annehuda posted on 1-8-2013 02:09 PM
pastu yg i perasan tu.. watak heroin mesti masih virgin. pehtu watak hero jenis lelaki dominan yg  ...

sesuai dgn hero2 mills and boon tall, dark and handsome ... so mana2 pelakon kat malaysia ni nilah syarat paling utama nak jadik hero ... heheh
kalau baca dalam novel mills and boon , super giler writer tu describe kan hero dalam novel .. sampai boleh tersenyum2 bayangkan betapa hensem tiptopnyer perfectnyer si hero ish ish ish   sampaikan cara hero selak rambut kebelakang pon sangat amazing, so mmg pandai writer tu .. ....

gambar sebagai hiasan sajer

so very fortunate dgn aaron aziz masa dia muncul citer nora elena, semua konsep romance novels ala harlequin dan mills and boon ada kat dia dan drama tu, sbb tu lah meletop.. walaupun lakonan dia kayun kayan segala hahahahahahahah.....

tak lupa juga plot citer mesti ada sexual attraction, sexual tension... tu lah garam dan gulanya hehehehe

cuma plot novel cinta2 malaysia ni tak der lah berani sampai macam omputih tu , plot tak kembang sangat sbb balik2 pusing situ jugak .. kalau omputih dorang berani tulis plot zaman regency .. malaysia tak der.. yang ada sumer zaman moden. (ker ada aku yang tak perasan?)

gambar hiasan semata2

...

ni salah sorang yg offer personal coaching kpd beribu2 customer, payment amik dulu lepas tu boleh buat derkk.  ramai dok maki dia ni di pesbuk sbb kena scam. personal coaching kununnnn ..

...

sapa yang dah jadik kaya dgr ceramah dia ..nak jugak tau dorang buat bisnes aper?

Follow Us
axl_bach posted on 1-8-2013 11:46 AM
ntahnyer,kuncinya bukan buat buku but LARIS....kalo laris hatta jual cendawan goreng pun bleh jadi ...

betul!!! apa yang laris mmg boleh buat duit.

lavendernovella posted on 1-8-2013 05:59 PM
sesuai dgn hero2 mills and boon tall, dark and handsome ... so mana2 pelakon kat malaysia ni nilah ...

ala stakat cover mcm ni tak delah berapa seksi sgt... iols dulu suke beli novel harlequin yg nipis2 tu. cover die ala ala mcm nih

time tu rege die jual bundle jah. 3 rm12 pun hade. kekonon nilah novel BI yg iols mampu beli. nk tambahkan vocabulary la kekononnye

tp iols suke gak tgk cover novel2 english ni. model cover die handsome2 n best2. iols aku akui kekdg iols tergerak nk beli sbb tgk cover die. aaauuwww barulah masa nk membacanye tu leh membayangkan rupe watak hero heroin tu mcm mane. tp novel melayu, kalau tak gmbr pemandangan, gambar kartun la, gambar bunga, gambar kasut la, keter la. pehtu kekdg bc sinopsis pun ntah hape2. nk bc plak tak bleh dh berbungkus. tebal giler plak tu kekdg ade yg smpi seribu page. koosseerrr iols nak membacanye

ni antara novel yg mmg iols baca sbb cover. ye iols ngaku iols mmg shallow orgnye

totokreturn posted on 1-8-2013 02:32 AM
anak haram jadah!

kecik2 x nak mampus...

Melayu bangsat ni suka je aibkan Melayu lain..dgn Cina DApig siap cium bontot...
Last edited by GuaAnakMelaka on 4-8-2013 06:16 PM

di Malaysia

10,000 penulis : hanya seorang jutawan

di USA dan Britain

10,000 penulis : 50 % adalah jutawan...

aku menulis bukan nk jadi jutawan..nak sebarkan ilmu ke pelusuk dunia....Alhmdulillah jutaan manusia dah baca buku aku dalam Google books...

apa nk dikejar jutawan....masuk kubur ,semua tinggal...

annehuda posted on 4-8-2013 01:58 AM
ala stakat cover mcm ni tak delah berapa seksi sgt... iols dulu suke beli novel harlequin yg nipis ...

aku sajer letak cover paling x seksi.... seksi krang juling pulak,  tapi description ko  mmg bagus dan aku pon setuju, sambil baca novel sambil bayangkan watak ,
ver novel cinta kat malaysia sgt cartooish.. content plot pusing2 pusing lagi... pi mai pi mai tang tu, rasenyer penulis nvel kt malaysia ni byk baca novel2 harlequin dan mills and boon kot...kot lah....

GuaAnakMelaka posted on 4-8-2013 02:09 AM
aku ada 8 premis pakaian,2 restoran,bengkel kongsi dengan saudara aku di Johor dan Selangor..

s ...
fuiyooo...fuiiyooo kayanya... perhh..... tapi biasa laaa penulis buku kan.... sembang keramat...

tapi.... ops....

yg ko terasa nih, taik sembang lebat melalui buku tuh ko kaa..???? tetiba jerk melompat...rumah terbakooooooooooooo... nampak asap....muahahahaaa
Last edited by totokreturn on 4-8-2013 04:08 AM

totokreturn posted on 4-8-2013 04:03 AM
fuiyooo...fuiiyooo kayanya... perhh..... tapi biasa laaa penulis buku kan.... sembang keramat...
...

hah baculll....

lu kutuk diri sendiri la bangang....nk kutuk org kunun...

GuaAnakMelaka posted on 4-8-2013 05:27 AM
hah baculll....

lu kutuk diri sendiri la bangang....nk kutuk org kunun...

alahai penulis citer bohong terasa lak... tulis in general, tetiba melompat meroyan cam orang giler lak nak haram2kan orang lak..... maknanya ko mmg loser yg selalu buat citer bohong leh kaya express laa nih... kah...kah...kah... macai UMNO standard laaa.. citer juta2, tapi haperrrr tak bleh...

orang kalu tak kena diri sendiri, rilek jah tak melompat bagai nak rak.. nih musti kena diri sendiri kan...kan...kan.. ikan.. ikan...

totokreturn posted on 4-8-2013 07:25 AM
alahai penulis citer bohong terasa lak... tulis in general, tetiba melompat meroyan cam orang gile ...

bodohnya ko ni..bila nk mampus??

GuaAnakMelaka posted on 4-8-2013 01:19 PM
bodohnya ko ni..bila nk mampus??

Ko penulis penipu sembang niaga tepi jalan kaya camtuh camnih yer... tapi sendiri..? Muahahahaa

totokreturn posted on 4-8-2013 03:43 PM
Ko penulis penipu sembang niaga tepi jalan kaya camtuh camnih yer... tapi sendiri..? Muahahahaa

anak haram sape la totok nie......dah la bodoh..membodohkan org lain lak...

GuaAnakMelaka posted on 4-8-2013 03:56 PM
anak haram sape la totok nie......dah la bodoh..membodohkan org lain lak...

Nanti aku buat buku  loser lahabau meniaga tak pernah menjadi akan ajau cara2 menjadi jutawan tepi jalan.....

baru je mula tulis lum ada yg beli pun dah sebulan camana nak jadi jutawan camni!

Insyaallah apa2 buat pun boleh berjaya,yang pentingnya usaha!