CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: massenger

Sapa pernah buat tuntutan di tribunal

Kalau area KL, pergi kat tingkat 16 The Mall. If Selangor, boleh gi ke tgkt 3,kompleks PKNS, Shah Alam

failkan tribunal kat mana2 cawangan pun takpe, tapi if nak buat aduan mengenai company tu, pergi ke Kementerian Perdagangan yg mana ALAMAT SYARIKAT PENIPU tu berada. Contohnya if company penipu tu kat KL, better buat aduan kat cawangan The Mall sebab diorang lebih cepat bertindak ikut negeri. If failkan kat tempat lain, diorang nak kena transfer the file tu ke cawangan The Mall jugak. Putrajaya pun ada jugak cawangan.

Aku pun kena tipu gak dgn syarikat pretending to conduct a survey on my area's water condition, kononnya buat suvey air untuk 'kilang air hulu langat'. Bila dah panjang cerita, rupa2nya untuk syarikat penapis air. Pastu diorang ni, once dah 'terlepas' masuk rumah korang, diorang memang tak akan blah selagi korang tak bayar diorang. Cara mereka ni sangat licik and korang tak sangka yg korang tertipu until bila kita pikir balik later. Siap paksa2 orang beli produk dia, kena bayar on that same day, pastu baru boleh gores kad bodoh tu. Kalau ada orang buat macam ni, aku nasihatkan korang HALAU mereka ni masa kat pagar rumah lagi, jgn bagi diorang masuk, tak payah jawab survey tipu tuh. Ada gak yg pretend diorang ni from agensi kerajaan la apa la, kalau dah nak menipu tu macam2 diorang buat, tu yang susah tu.

blue_berry This user has been deleted
Baru2 ni ade buat aduan kt tribunal psl hp rosak. beli bln 11 last year tp pkai bru 1 bln lbh dh rosak. sejak dr tu, hp tu lngsung x blh pkai, asyik kuar msuk kedai utk dibaiki sbb still under guarantee. last2 dh leh tahan, g tribunal. skrg, tuan kedai tukar hp yg bru.

Saya rasa saya pun masalah sama le,mp3 yang saya beli asyik rosak bila guna,dah empat kali tukar tapi empat2 mp3 tu rosak.Yang geramnya,tuan kedai tu siap cakap kat saya jangan datang tukar dah sebab dah banyak kali tukar.Tak tahan betul la,tu pasal saya cuba cari maklumat pasal ni,nak check samada benda ni boleh tak adu kat tribunal.

Originally posted by april2003 at 8-3-2006 11:39 AM
patutnya umah ko siap bila?aku beli springville ukay perdana..memula berkobar2..semua unit sold out..tapi skang..ampeh..masuk bulan depan dah delay setawon..TALA* mmg tak guna aa..aku pun tgh cari2 ...

eh ko..'umah' aku pun patut kat springville tu le..baru berkira-kira nak gi tribunal. angin gak ni umah tak siap tapi kena bayar bulan-bulan.
kalo ko online pls story me..bleh kite menuntut hak kite sesama..gi icuic pun sesama..aku dah hangin tahap gaban ni dgn si penipu besar talam..

pernah gi tribunal claim balik duit RM50.ada ke satu syarikat tu  caj duit sembur aedes kat mak aku.sedangkan benda tu patutnye percuma je.ini kes tipu la.aku claim balik duit tu dari company tu beserta segala kos yg aku keluar mcm transport, duit saguhati sbb cuti keje dan kos filling case.dpt la RM 400.ok lah .aku rasa semua pengguna patut ada kesedaran mcm ni.

Reply #85 boogie78's post

wah bagus ek..umah aku dah 2 kali terkena tapi tak tau lak bole claim
kalo tau dah lama aku claim..

Follow Us
saya nak minta pendapat dekat  semua yg tahu...saya telah ditipu oleh agensi pembantu rumah...dlm proses mengambl pembantuh rumah indonesia..saya diminta membayar rm4800 utk kos pengambilan...sekiranya pembantu rumah lari dlm tempoh 3bulan..saya tidak perlu membayar apa2 kecuali denda sahaja...baru2(040806) ini pembantu rumah saya telah lari dari rumah dan saya telah menelefon agensi pembantu rumah utk mendapat kan replacement baru namun pihak agensi tersebut tidak mahu menggantikan pembantu rumah saya..sekiranya saya mahu pengganti pembantu rumah..saya dikenakan caj rm3000 lagi...hari ini saya telah membuat e aduan ke persatuan pengguna..adakah perlu saya mengau kepada tribunal..utk pengetahuan..pembantu saya baru sahaja berkerja selama sebulan..apa hari saya lakukan???

hmm,rasanya bukan mudah gak nak buat tuntutan ni ye...saya dah call kedai yg jual mp3 tu,dia ckp kalau sy nak claim kat tribunal pun,sure tak dpt sebab bukan dia yang keluarkan mp3 tu.Malah anak suruh saya deal ngan syarikat yang keluarkan mp3 tu.Macam naktolak tanggungjawab je.tah le,adakah sy terpaksa biar je mp3 tu rosak.macam tertipu je,guna barang yang memang akan rosak.Dahlah tu,harga tu agak mahal utk student cam sy ni.takleh la nak guna utk blaja nanti...

saper ada buat tuntutal liquidated damages ye kat tribunal ...

pasal rumah lambat serah kunci...kiraan aku dpt lebih kurang Rm11000++
tapi developer nak bg 70% aje dari jumlah tu...
so agak2 boleh dpt 100% kalau hantar borang kat tribunal....

tension la...

PHILIPINOE This user has been deleted
cmni...tribunal nie ade pelbagai jenis tribunal..main ade 3 x silap aku aaa..

1. industrial court/labour office

name je court, tp taraf tribunal..ade beze antare industrial court kat Jln Mahkamah Perusahaan ngan labour opis kat KWSP jln ampang...antarenyer jurisdiction, x silap aku claim bwh RM2.5K g report labour opis...nie khas utk problem psl keje...mcm unfair dismissal, employer breach contract etc...

2. tribunal tuntutan penguna

nie khas utk consumer problem...x puas ati ngan barang/service korg baya, g complaint sini...x silap aku kat the MALL kot...

3. tribunal tuntutan pembeli rumah

nie plak khas utk pembeli rumah yg teraniaya...ade website dier...type je "tribunal tuntutan pembeli rumah" kat yahoo search...(aku mls)...

tumpang tanya

kalau nak buat tuntutan tentang kecuaian dalam perubatan boleh gunakan tribunal jugak ker?

buleh...tp cube cek tribunal tuntutan pengguna tuh, sbb dier ade jurisdiction utk claim2...x silap aku under 25K...kalu medical negligence tuh kes yg serious, better claim kat court..

thanks philip

ayah aku pernah baiki kereta dia kat satu bengkel. lepas toke kedai tu tukar ada satu brg tu, harga dalam RM1500++. toke tu kata jaminan 3 bulan tp tak sampai sebulan, dah rosak, dan keta takleh jln.

ayah aku pi tribunal, tuntut balik gantirugi, of course termasuk kerugian sbb kete tak dpt digunakan. tp dapat balik harga brg tu je. at least, dpt gak kan... cuma, makan
masa nak buat semua tu.

Nie boleh pakai tak?

National House Buyers Association website ...

http://www.hba.org.my/main.htm

Reply #95 herbivor's post

tu tribunal pembeli rumah, x same ngan tribunal tuntutan pengguna..adik bradik lain mak x silap aku la...thheh..

shaftie This user has been deleted

talam penipu

jangan beli rumah under TALAM / Europlus.... semuanya terbengkalai!!!

Originally posted by philipinoe2 at 30-10-2006 03:55 PM
tu tribunal pembeli rumah, x same ngan tribunal tuntutan pengguna..adik bradik lain mak x silap aku la...thheh..

hehehe ok

bila hang beli rumah kan bermaksud hang nie consumer ... tak ker? :garu kepala:

Originally posted by shaftie at 30-10-2006 04:21 PM
jangan beli rumah under TALAM / Europlus.... semuanya terbengkalai!!!

i ade beli, alhamdullillah, siap tapi lambat few mths... they were willing to pay only half of the actual amt due to late delivery tu.. i took it cos mls nk turun naik tribunal rumah bagai.. tp tulah, workmanship nye, amat lah kureng...

kalau nak tau lebih lanjut pasal Tribunal Tuntutan Pengguna boleh tengok website www.kpdnhep.gov.my