CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 28771|Reply: 13

share pengalaman guna khidmat instructor gym

ingat lepas raya nak masuk gym misi menurunkan berat badan
kita tahu kan byk gym offer personal instructor utk mendapatkan berat n shape yg diidamkan yg berkesan

siapa pernah guna khidmat instructor gym ni????? sy ingat nak masuk gym tanpa bantuan instructor jimat sikit...kiranya bersenam sendiri
ttp boleh share tak pengalaman anda yg pernah guna khidmat instructor gym dan tips2 dr mereka utk dpt shape n turun berat dgn berkesan menggunakan peralatan gym tersebut?????

kt gym byk kan jenis peralatan, sy tak tahu sepenuhnya fungsi2 peralatan tersebut mana tahu asal nak dpt body shape yg menarik...alih2 jadi badan berketul2 pula mcm ahli bina badan

mari share ya pengalaman anda
aim sy masuk gym- nak turun dr 65kg ke 55 kg, perut flat, punggung kecik sikit, n naik sikit boobs

kalau berkemampuan boleh je guna instructor gym. kalau xmampu google and u tube ada.. guna basic dulu.. baru work out advance k

Berapa bayaran kena unyuk instructer?

aku pun dok survey bab instructor ni. area aku kalau takder instructor just rm115 sebulan. kalau dengan instructor rm600 sebulan, 8 sessions dgn instructor sebulan.

aku tengah mengira-ngira berbaloi tak rm600 untuk 8 sessions tu? per sessions max 2 hrs katanya. kalau takder instructor, okey jer kot?

sy rs.... pendapat sy la kan...

mcm syg juga nk byr gym instructor. nk slim... senaman  kt gym sendiri, boleh tgk utube nk workout tu.. pastu diet sihat. kurangkan nasi. pastu.. pkai korset yg selesa. korset yg selesa nie sambil bersenam pun boleh pakai. bg saya... baik abes kt korset mahal (mahal takpe sbb konfem pakai selesa leh pakai hari2. yg penting korset dptkan dgn konsultan yg mahir dan berpengalaman supaya saiz awak dpt tu tepat dan selesa utk dipakai sepanjang hari. korset tak perlu komitmen masa).

selamat Berjaya kuruskan badan.. gud lak!!

Depends pd brp sesi yg u nk ambik...biasa kurang dr rm200 sbln...apa yg bgs. Guna PT nie...dia akan force u...andaikata u target dlm 3 bln nk fit..inn syaa allah...mmg blh asalkan u ikut exercise yg d suruh..

Follow Us
Aku memang prefer senaman dgn PT berbanding senaman sendiri yg tengok kat youtube atau majalah. terutama bagi mereka yg tak familiar dgn dunia kecergasan mcm aku.Mereka akan tanya objective korang utk fitness ke, strengths ke, shape ke, injured ke tapi kebanyakan orang akan pilih senaman utk shape. Trainer akan plan training yg sesuai utk balance kan body u. Cthnya, kalau bentuk badan mcm buah pear, dia akan fokus pada kecantikan bahu dan lengan utk balancekan pinggul yg lebar. Utk aku, aku preference pada bahagian abdomen dan bottom... sebab breast aku dah cukup besar, training lebih2 nanti jadi tembikai pulak

Training dgn trainer, dia akan push u utk datang training ikut jadual yg ditetapkan sebab kalau jarak masa terlalu jauh nanti tak efektif. Paling penting PT akan bagi training dgn teknik yg betul, contohnya bagaimana gunakan mesin Chest press, leg press, treadmill dll dengan pernafasan yg betul selari dgn pergerakan. Kalau pernafasan tak betul, senaman tu tak efektif. begitu juga dgn kiraan masa. Begitu juga penggunaan dumbell, bola, bench, kick boxing dll semua akan diajar dgn teknik yg betul hatta lompat bintang sekalipun

Bayaran PT (Personal Trainer) ni bergantung pada ranking instructor tu. Iaitu setiap sesi (jam) tu berapa RM XXX per sesi. Kalau di Fitness First, ada Fitness Instructor, Personal Trainer, Advanced Trainer, Elite Trainer & Master Trainer. Baru-baru ni aku ambil dgn Elite Trainer, mula-mula dia proposed aku utk 20 sesi tapi sebab bajet tight aku ambil 10 sesi  je dengan bayaran RM1,000. Tapi kadang2 PT yg baik ada bagi free beberapa sesi percuma dalam masa sendiri, macam aku dapat 3 free

Bezanya Elite Trainer dgn junior, ada perbezaan besar dari segi interpersonal skills. Aku lebih suka dgn senior trainer sebab pengetahuan diorang complete. Kesimpulannya, ambillah PT untuk senaman yg efektif, seronok & knowledge tu boleh dipraktikkan pada masa akan datang. Cubalah!
Last edited by wanitajelita on 19-8-2013 01:34 PM

aku pun ingt nak daftar kat fitness gak...nak buat excersice tuk montokkan montot...agak2nye mcm mn yer..dah ler tak penah msk gym nie...

instructor might costly tapi dorang boleh advise kita untuk set target, workout yang sesuai, cara nak elak kecederaan & dorang ada pengetahuan yang lebih berbanding kita.

my friend (lelaki) berjaya mengempiskan perut dia yang voroi bila dengan ada instructor compared to buat workout sendiri2 aje.

wanitajelita posted on 19-8-2013 01:26 PM
Aku memang prefer senaman dgn PT berbanding senaman sendiri yg tengok kat youtube atau majalah. teru ...

wanita jelita pegi gym mane ye?

boleh tak reccomend pt
tq

kaseh80 posted on 21-8-2013 08:42 PM
wanita jelita pegi gym mane ye?

boleh tak reccomend pt

saya pergi Fitness First. Tapi u kena jadi member dulu la, saya suggest u ambik Platinum membership lebih kurang 200 sebulan. Trainer, tengok branch mana awak pergi. wj suka pergi Empire di Subang Jaya sebab Empire cawangan agak baru, kalau pergi club lama mcm The Curve kebanyakannya equipment lama,so ada equipment yg dah loose lagipun Empire ni Platinum Club, siap ada swimming pool. Trainer better amik Elite trainer, sy tak sure la nama dia tapi agak lembut sikit... eh bukan kebanyakan memang lembut & jambu ke aya rasa teringin nak amik dia sebab dia selalu approach i kalau i guna equipment salah.. trainer lain boleh pandang je

tapi memandangkan sekarang ambik kat Paradigm Kelana Jaya, saya ambik dgn Azim. Best!

kalau nak join gym sy suggest amik instructor for a few sessions.. maybe 4-5 session. nantu instructor akan ajar cara guna alat.. tunjuk senaman mana yg sesuai utk goals anda (nak fit / turun berat badan / tambah strength / etc etc). sebab kalau first time join gym.. confirm akan rasa jakun dan malu2. selepas dah berguru dengan instructor baru lah bandai sikit2.. then boleh lah start tgk2 vids dekat youtube.

Ade x PT yang uols suggest klang area klang / port klang..

best ..tapi yg tak best dia betul2 memantau cara i makan..hatta post gmbr makanan kat ig pun dia komen jangan makan .tapi exercise mmg nampak la kesan