CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leylapple

Pernah rasa nak 'berperang' dengan biras/ipar sendiri?

udahudahler posted on 25-8-2013 12:02 PM
leyl..aku baru kawen so aku xtaw apa akan jadi msa akan dtg..tp buat msa skrg ni sumenya oke2 je..
...

berdoa lah jgn terjumpa birs from hell mcm iols nie...

p/ nie dah seminggu, dah kureng sikit rasa sakit ati tu....harap2 dia akan eat his own words mcm kata2 forumer atas tu...

belah laki aku, diorang biasa buat hal sendiri je.
orang tua dah tak ada, yang tinggal adik beradik je.
semua dah besar dan ada keluarga sendiri.
biasa jumpa diorang pun kalau ada kenduri.

macam mana nak buang perasaan benci dan tak suka ni ye? aku dah lama simpan.. tu yang jadi mcm ni.. aku jenis tak suka crita2 pasal biras aku ni kat mil aku atau kat famili husband aku..cume crita2 kat kawan2 je.. dari benda skit..dah jadi gunung aku simpan..husband tau.. dia pun sapot aku sbb tak berapa suka jugak dgn biras aku tu.. aku ada perangai yang dgn semua org aku akan berbaik dan bersangka baik je.. baik dan tolong semua org.. tapi bila org tu dah start buat taik kat aku.. dia dah buat mcm2 kat aku..aku susah nak lupakan.. perasaan aku jadi sangat2 benci.. sbb aku jenis..kalau sayang dah suka..suka sangat.. kalau dah benci.. sampai meluap2 dalam hati..

aku sendiri benci perasaan aku ni... tapi kan.. aku akan ok kalau orang tu ok dgn aku semula..maksudnya mcm ala2 dia dah sedar diri tak buat lagi la.. aku akan kurang benci. cume takkan rapat..tu je..

msalahnya dgn biras ni mmg sampai jumpa pun aku tak mahu

bobbi posted on 30-8-2013 05:10 PM
macam mana nak buang perasaan benci dan tak suka ni ye? aku dah lama simpan.. tu yang jadi mcm ni..  ...

entah...

ekceli aku pun mcm ko...jenis yang malas nak cerita kat org lain selain dari kazen dan somi aku....

kat sini mana ada org kenal kita, tu yang bukak thread...

pas aku luahkan kat sini, aku dah boleh buat dono dah kat mamat tu...

dia sapa pada aku??loyer???majistret???peguam???

kalo dia berpisah dgn adik ipar aku, jadilah anonymous dia pada aku

bertahun kawen.memendam rasa tu mmg makanan cume skrg da slow..pernah sekali je jadi pertengkaran tahap pil aku ketakutan.punca sbb akak ipar pertikaikan keluarga aku.yelah .aku anak drebar lori.x leh celen anak ptd.mmg x sekufu.

memula aku diam atas dasar malas nak lyn.makin lama makin rancak.smpai aku hilang akal.aku betah .dia naik suara.di kutuknya lagi keluarga aku.pastu nak naik angin aku betah. dia serbu aku siap amek pisau nak menikam..masa tu hanya ada mil.aku dan dia.tgk dia serbu.aku hayun penumbuk tepat ke muka dia.terlentang pitam kat situ.mil dah meraung2 kat situ.dia lupa anak org susah banyak berdikari.lebih agresif pertahankan diri.
kes ni fil yang settlekan.aku luahkan segalanya.semua kena fire.aku x mintak di syg .aku cuma mintak di terima sebagai menantu.kes selesai sekadar berjabat tgn.sejak hari tu dorg x penah cuit lg family aku.tu pun da cukup bt aku rasa lega.

family mmg agungkan dia sbb dia anak sulung.kira anak harapan la.smpai satu tahap ape dia bt semua betul sbb xde sape berani betah..yg peliknye dia gila2 syg anak aku.tapi aku ngan suami x penah sebulu.maslah gini kalau x selesai mmg bole jadi barah.merebak satu keluarga.kalau ade kes camni.settlekan la secepat mungkin.

kebayamaut posted on 1-9-2013 01:11 AM
bertahun kawen.memendam rasa tu mmg makanan cume skrg da slow..pernah sekali je jadi pertengkaran ta ...

dasat nya PIL u tu...

dia waras ker???

kitorang baru berterus terang last saturday...dan as expected, dia mati2 tak mengaku...siap salahkan orang lain lagi...

so i buat kesimpulan, biras i nie mentally unstable...sebab;

1. suka ada2kan cerita yang tak ada

2. selalu imejin diri dia dianiaya, tapi dia sendiri yang buat tindakan bodo

3. selalu berprasangka buruk pada org lain, sampai buat fitnah dan hasut org lain, agar nampak benda tu macam dah jadi kenyataan

Follow Us
leylapple posted on 2-9-2013 10:27 AM
dasat nya PIL u tu...

dia waras ker???

entah la ek. kdg2 tertanya2 apesal jadi gitu.aku jenis x campur urusan org.pg kerja.balik kerja jaga anak laki.ape pun dorg buat.aku diam je.x tau ape yg dia nak sakit hati sgt.duduk pun asing.lantak dia la.buat hal lagi.mmg makan penumbuk lagi.

sabo je la.org saiko gini.makin kita layan.makin dia naik gila.ko luah je ape ko nak luah.nanti org sekeliling leh nampak.kalau depa x nampak.lantak dorg.mmg dah dorg gitu.kita x leh buat ape.asal dia jangan ganggu rumah tangga ko da la.aku doakan ko kuat hati.jgn meyerah jika di serang.

Dulu2x Ada jugak terasa berperang dgn ipar duai (belah suami). Tapi memandangkan saya sorg jer yg Akan pegi berperang dan mmg kompom tak Akan dpt sokongan padu Dari suami..Jadi saya berdiam diri jer lah..
Sekarang nie saya malas nak ambik tau, diaorg nak tergolek, terbaring ker..itu diaorg punya pasal..janji jgn kacau hidup saya dan anak2x..

seri06 posted on 2-9-2013 11:51 PM
Dulu2x Ada jugak terasa berperang dgn ipar duai (belah suami). Tapi memandangkan saya sorg jer yg Ak ...

ahaha..haruslah ko diam2 seorang...

aku nyer prinsip senang jer...kalo org tu ber masalah, sooner or later mesti org akan tau jugak...

kebayamaut posted on 2-9-2013 05:55 PM
entah la ek. kdg2 tertanya2 apesal jadi gitu.aku jenis x campur urusan org.pg kerja.balik kerja ja ...

itulah...

sabarkan diri sendiri bila bertemu muka dgn si biras from hell even tho rasa nyampah...dgr sora pun dah nyampah, apatah lagi tgk muka dia...

kalo dia serang, kita serang dia balik!!!merasalah sikit ala2 perang dunia ketiga

leylapple posted on 22-8-2013 09:55 AM
kesian nyer kisah you nie...

kisah i takder lah sampai mcm tu..tapi mcm ada potensi jugak dia n ...

tmpat mkn xleh sme mlmpau lah 2...kalo aku..aku cepok jer..wakakkaa

so far ok kot..sbb aku ade 1 jer biras..2 pun prmpuan n jrg jumpe..aku bruntung kot sbb lakiku adik bradik dua org jer...hehehe

riehan posted on 3-9-2013 09:13 AM
tmpat mkn xleh sme mlmpau lah 2...kalo aku..aku cepok jer..wakakkaa

ahahah..

malas aku nak cepok2 org nie....

lagipun dia laki org..dah besar panjang...maybe tak lama lagi bergelar bapak org...

kalo perangai tak leh nak tune up, sooner or later nanti mesti org nyampah...

sampai bila org nak jadi kuli dia??

leylapple posted on 3-9-2013 09:19 AM
ahahah..

malas aku nak cepok2 org nie....

hehehhe..2 lah..msalah ko ni jrg2 brlaku..slalu org ade msalah dgn biras prmpuan..kalo laki jrg dgr sbb laki ni kn easy going kn..sbar jer lah bnyk2..wat xtau jer prngai org mcm 2..kalo leh elak jumpe die lg bgus

riehan posted on 3-9-2013 10:38 AM
hehehhe..2 lah..msalah ko ni jrg2 brlaku..slalu org ade msalah dgn biras prmpuan..kalo laki jrg dg ...

itulah....malang nsb aku jumpa bira mulut mcm pondan

leylapple posted on 3-9-2013 01:08 PM
itulah....malang nsb aku jumpa bira mulut mcm pondan

silap2 die 2 mmg 2 alam..kikiki

riehan posted on 3-9-2013 01:16 PM
silap2 die 2 mmg 2 alam..kikiki

2 alam tak kawen noks

leylapple posted on 3-9-2013 01:21 PM
2 alam tak kawen noks

ape lak 2 alam xkawen..ade jer org yg aku knal kawen..branak pinak dh..tp still cntct dgn gayah2 die..huhu

leylapple posted on 3-9-2013 08:33 AM
itulah...

sabarkan diri sendiri bila bertemu muka dgn si biras from hell even tho rasa nyampah. ...

baru dia tau langit tinggi ke rendah.hahaha.tapi effect smpai skrg la.dorg kalau aku naik hantu je.sme cpt2 clearkan keadaan.takut harimau mengamuk katanye.

leylapple posted on 20-8-2013 12:58 PM
sebenarnya biras kaka nie dah lama tak disukai oleh hubby...masa tu kaka buat dono jer..lagipun he ...

hang nak perang kena piki panjang uols...sat lagi dia p hasut mak mentua hang ipaq2 yang len...macam mana?depa tu satu rumpun keluarga macam mana busok pon depa anak beranak ..for sure cakap dik beradik dia akan lebih diguna pakai....satu lagi kalo hang p isytihar perang jihad ngan beras hang tu...kot2 terbabit sama la pulak PIL u..tak ke nanti hubby u akan terbabit sama...piki panjang...iolss dah hadapi benda ni....kalau hubby u akan mempertahankan u x pa..sat g kalau dia p kona sokong adik dia...tak ka hang akan menangih kluaq ayaq idong mata bagai...