CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zetty1978

Kompilasi Cerita Seram, Misteri, Pelik Tapi Benar - 3 Cerita Baru Update

Cerita Enam ( drpd cerita aku sendiri .. crite yg thn dulu2 aku kiv sbb nak kena recall blk ) :

Aku neih dulu mmg jenis suka outdoor activities ..
masa zaman aku study, aku suka gak laa borak2 ngan pakcik yg bwk bus utk student pg fakulti or kursus ke hapa ..
antara ramai2 nieh, ada sorang pakcik yg mmg mesra sgt ..
aku lupa plak nama pakcik nieh tp bila dh lama2 borak aku tau laa dia mcm ada ilmu bleh pandang 'alam lain' ..
ada skali tuh aku pg camping kat Hulu Langat bwk bebudak junior utk diragging .. hahaha ..
sbb aku AJK, aku byk laa skip aktiviti sbb sibuk dok buat itu ini ..
one of the activities, dorang kena pusing satu camp tuh, turun naik bukit redah sungai bagai ..
ckp ngan kawan yg bwk bebudak tuh aku and sorang brader nieh tunggu kat depan aje laa ..
kiranya kitorang tunggu kat tmpt penamat aje la kononnya kan ..
so aku, brader sorang neih ngan lg sorang kwn aku pg la buat shortcut and lepak tepi sungai sementara menunggu bebudak yg ramai2 nieh sampai ..
punyalah lama gila kitorang tunggu, berjam2 xde gak muncul padahal tmpt yg dorang patut lalu tuh xde la amik masa lama sgt ..
time tuh hp handset bagai neih xde lg ye .. kalau ada pun yg besar gedabak cuma org kaya jek bleh beli ..
so kitorang amik keputusan utk ikut jalan yg patut dorang kuar tuh..
sambil2 tuh lepak2 blk tepi sungai ..
last2 jumpa laa kumpulan dorang and tertanya2 apahal lmbt sgt ..
muka masing2 dh muka penat .. siap ada yg basah lencun ..
ada yg siap muka pucat gila ..
so sorang abg senior pun bukak cerita ..
masa dorang lalu kat sungai tuh nak menyeberang ..
one of our junior tiba2 terjatuh dlm sungai tuh ..
sungai yg dorang lalu tuh cetek aje ye mmg agak2 dlm paras buku lali ..
budak tuh menggelupur x bleh nak bangun ..
so kawan aku pun cepat2 tarik budak tuh ..
but kawan aku pun terasa mcm dia kena tarik skali masuk dlm sungai ..
masa nieh dua2 dh mcm nak lemas dh ..
dorang pun ramai2 laa pakat tarik reramai ..
and ada sorang brader siap azan2 lg masa tuh ..
agak lama jugak dorang cuba menarik dorang berdua drpd dlm sungai ..
abis azan semua, br laa dorang berjaya bwk kedua2nya ke tepi sungai ..
budak pertama yg jatuh tuh ckp masa dia masuk sungai tuh dia ckp tiba2 jek rasa kaki dia mcm kena tarik drpd dlm .. tuh yg dia x bleh nak berdiri terus jatuh and x bleh bgn ..
kawan aku pun ckp benda yg sama ..
masa dia cuba tarik budak tuh, rasa mcm berat gila ..
mcm dia berlawan ngn benda lain utk amik budak tuh ..
sampai2 aje kat khemah, tgk pakcik bus tuh dh ada dh kat situ ..
dia jumpa aku and tanya ada apa2 kejadian ke yg berlaku ..
aku pun ceritalah ..
pakcik tuh ckp, mmg dh agak dh sbb biasanya bus yg dtg amik bus biasa ..
pakcik tuh bwk bus yg kecik tuh tp dia pulak yg kena pg amik kitorang ..
masa dia dh sampai tuh, dia ada lalu kat satu jambatan ..
dia ckp dia nmpk sorang perempuan ..
pompuan tuh bgtau ada sorang budak dlm group kitorang tuh dh buat hal ..
masa dorang buat aktiviti pusing kawasan, dorang ada masuk perkampungan org asli ..
budak tuh pegi petik buah limau kasturi ke buah limau apa ntah kat kg tuh tanpa mintak kebenaran ..
sbb tuh laa jd benda x elok kat dia ..
bila ditanya, mmg betul dia ada amik tp masa dorang kecoh2 kat sungai tuh dia dh serahkan kat senior utk pulangkan balik benda tuh ..
pakcik tuh ckp syukur laa x jd benda yg lebih serius lps tuh ..
Alhamdulillah, kalau tidak sapa nak menjawab kalau ada budak lemas time kursus mcm tuh .. uwaaa ..  

Rate

1

sian kat makcik yg meninggal terbakar tu...huhuhuhu
alfatihah tuk arwah..

best3....cpt2 sambung ye

chicmushroomkd posted on 28-8-2013 11:24 AM
#syabas #tt #ceritabest #sabartunggu #kisah5danseterusnya #gilahashtag

tq .. mmg gila hashtag nieh .. hahaha ..

khailya posted on 28-8-2013 12:20 PM
sian kat makcik yg meninggal terbakar tu...huhuhuhu
alfatihah tuk arwah..

haah, kesian sgt ...
Al Fatihah .. tq ye ..

mummyn80 posted on 28-8-2013 01:00 PM
best3....cpt2 sambung ye

tq .. cerita baru tgh nak ditaip ..

Follow Us
Cerita Tujuh ( drpd cerita aku sendiri ) :

Kisah nieh masa aku part 1, junior la kononnya tp dh aktif dh ngan persatuan ..
Walaupun muda lagi tp selalu laaa lepak kat bilik gerakan join senior2 yg ada..
Ada satu malam tuh abis meeting, aku lepak laa ngan sorang kwn kolej aku ..
at that time ada 2 org senior, sorang lelaki sorang pompuan ..
dorang berdua bercouple .. kawan aku roomate ngan senior pompuan tuh ...
mmg dia purposely mintak kwn aku temankan dia la kiranya ..
so nak x nk kitorang dh jd mcm bodyguard dorang plak time berdating ..
mengenangkan dh malam sgt, aku n kawan pun ckp laa ngan senior berdua tuh kitorang nak blk bilik ..
akak tuh sokmo la ckp kejap kejap kejap ...
tp sambil2 tuh jalan laa sikit2 kan ..
sampai kat satu tmpt kat area dataran tuh tiba2 jek akak nieh senyap and pandang2 kiri kanan ..
kitorang wat xtau aje la sbb jalan x brape jauh drpd dorang berdua ..
kot la dlm hati ingatkan dia takut kena sergah ngan pakguard ke hapa kan sbb dating memlm buta ..
bila sampai kat tmpt akak tuh, tiba2 aje akak tuh dok tunjuk2 tepi kitorang ..
itu apa .. itu apa ..
kitorang pandang la tmpt dia tunjuk ..
apa bendanya kak? itu laa .. apa benda yg ikut2 kita tuh ..
aku n kawan pun berpandangan laa sesama sendiri ..
apa benda yg dia nmpk n ikut kitorang ..
akak tuh terus gelisah .. pastuh dia jerit2 jgn ikut .. jgn ikut ..
apa lagi .. cepat2 laa kwn aku tarik kakak tuh jalan menuju ke bilik yg jauh lg perjalanannya ..
bf dia pun sama2 laa tarik gak sbb makin lama akak tuh makin mengganas ..
xnk balik .. xnk balik .. xnk balik dia jerit ..
argh sudah .. mmg panik la kejap ..
sambil tarik akak tuh, kitorang baca laa apa yg patut mana yg tau aje laa ..
sepanjang jln mmg akak tuh dh mcm org x betul ..
meronta2 xnak ikut .. pastuh jerit2 xnk blk .. then gelak2 sendiri ..
mcm tuh la keadaannya sampai laa dkt bilik dia ..
sampai bilik, ada senior panggilkan warden ...
aku dok kat tepi aje laa tgk akak tuh dh x keruan ..
then dia gelak2 sambil tunjuk2 atas almari ..
ada apa kat atas tuh .. napa dia ikut balik?
masing2 yg ada time tuh mmg takut la kan ..
nasib baik laa x lama lepas tuh warden sampai ngan ustaz yg kebetulan ada kat kolej masa tuh ..
ustaz suruh semua org kuar and balik ke bilik masing2 xnak bersidai kat kwsn situ dh ..
tp keadaan akak tuh mmg mcm tuh aje masa aku tinggalkan..
esoknya aku tanya kawan aku apa jadi ..
dia ckp ustaz tuh baca mcm2 la rasanya ..
baru laa akak tuh aku nmpk tenang n ok ..
then ustaz tuh ckp akak tuh kena sampuk ngan benda time jln blk malam tuh ..
akak tuh lemah semangat katanya sbb tuh dia senang kena kacau ..
rupanya sebelum2 nieh akak tuh mmg dh byk kali kena kacau ..
aku plak ternaik bus ngan pakcik bus yg bleh nmpk 'alam lain' tuh kan ..
aku saja laa bukak cite ngan dia ..
dia ckp sebenonya kawasan tuh mmg ada byk benda ..
antaranya dia ckp bunian n pontianak ..
yg bunian tuh penah tegur pakcik tuh ckp suruh jaga bebudak kat situ jgn buat maksiat bagai ..
aku pun x sempat nak tanya lebih lanjut sbb aku dh sampai tempat tujuan kenalah turun bas.. hehehe ..

okey ek kengkawan .. esok sampai isnin aku x online sbb nak blk kg ..
InsyaAllah ada rezeki aku sambung lg nnti .. bye ..

Rate

1

Well done zetty

Cerita2 pendek yg menarik dgn cara penulisan yg straight-forward

Keep it up ye....

menarik jangan lupa sambung lagi.....

cantekkkk...!! jgn lupa sambung lg nah!

toksira posted on 29-8-2013 07:47 AM
Well done zetty

Cerita2 pendek yg menarik dgn cara penulisan yg straight-forward

mekasih toksira .. InsyaAllah akan diusahakn utk menulis lagi cerita lain lepas nieh ...

zaiha posted on 29-8-2013 08:59 AM
menarik jangan lupa sambung lagi.....

tq ye .. cerita baru akan menyusul x lama lagi ..

yayan_froggy90 posted on 30-8-2013 09:46 AM
cantekkkk...!! jgn lupa sambung lg nah!

wokeyyy ... tunggu ye ..

Cerita Lapan ( drpd cerita aku sendiri ) :

Masa sek men, aku mmg dh start bergiat aktif ngan group bencana alam peringkat daerah ..
kalau ada kerja2 menyelamat ke hapa mmg group neih ada wat keje sukarela membantu ..
tp aku x penah la join yg keje2 menyelamat bagai nieh ..
aku cuma join kalau dorang wat aktiviti2 lasak cam kawad ke, camping ke, kursus penyelamatan ke etc etc ..
selain drpd tuh, ada gak aku jd ajk utk wat camping bg bebudak sek rendah ..
yg aku nak cite nieh terjadi masa aku jd ajk utk camping bebudak darjah 5 n 6 peringkat daerah ..
all in all adalah dlm 100 org murid drpd pelbagai sek kat daerah aku tuh ..
camping nieh buat dlm kawasan sek tp belakang sek tuh ada mcm hutan semak samun la jugak ..
khemah bebudak dibina kat padang belakang sek so mmg bersebelahan aje ngan hutan tuh tp ada pagar sekolah yg menjadi penghalangnya kan ..
masa malam yg 1st tuh xde apa2 pun yg berlaku ..
tp ntah camne, malam yg kedua tiba2 aje sorang budak lelaki meraung2 tgh malam ..
berlari2 dia cari ajk sbb takut katanya ..
kawan aku pun tanya laa apa yg dia takutkan ...
budak tuh cakap, dia kat dlm khemah masa tuh ..
then dia mcm dgr org berjalan kat luar belah kawasan hutan tuh ..
budak tuh konon2 mcm berani pegi laa jenguk keluar khemah ..
belakang dia ckp nmpk sorang nenek tua bongkok badannya tgh jalan2 tepi pagar sek ..
by the time budak tuh tgk, nenek tuh pg pandang dia directly pastuh senyum ..
hapa lagi, mmg menjerit la budak tuh ketakutan ..
masa kitorang sampai kat situ, mmg dh x nmpk laa nenek ke hapa ke kat area budak tuh nmpk ..
so nak x nak ajk2 semua berjaga laa malam tuh kat kawasan camp ..
besok pagi agak kecoh gak laa bebudak tuh bercerita, rupanya masa malam yg 1st tuh ada jugak budak pompuan yg nmpk nenek tuh kat belakang khemah tp sbb dia takut dia senyap aje ..
malam ketiga syukurlah xde kejadian yg sama berulang ..
xtau laa mana nenek tuh dtg tp sbb org luar x bleh masuk dlm kawasan sek so mmg agak musykil di situ nenek bongkok tuh nenek betul or something else?

Rate

1

Cerita Sembilan ( drpd cerita makcik aku ) :

Kisah nieh berlaku few years ago ...
x jauh dr umah parents aku ada sebiji umah lama yg dh hmpir nk runtuh ..
dulu2 mmg ada org duduk situ tp lepas tuh dorang berpindah so mmg terbiar aje laa xde sapa tinggal ..
kebetulan umah nieh mmg tepi jalan aje so mmg bleh nmpk laa sekitar kawasan umah nieh ..
satu malam tuh makcik aku nak pegi umah sedara ..
naik kete ngan anak dia with cucu and menantu skali ..
yg menantu nieh baru jek kawin ngan anak lelakinya ..
bila lalu aje kat kawasan umah tinggal tuh, si menantu terus tanya kat makcik aku ..
'mak, sapa pompuan yg lambai2 kat tepi umah tuh?'..
makcik aku pun tgk laa kat umah tinggal tp x nmpk la sapa2 ..
'eh, ko biar betul .. mana ada sapa2 kat situ' ..
si menantu ckp lagi, 'adalah mak orgnya .. cuma x brape nmpk muka laa' ..
makcik aku dh risau la kan terus suruh menantu dia baca apa yg patut ..
skalinya x lama lepas tuh si menantu ckp lagi ..
'mak, ada pompuan melayang tepi kete nieh hah ' .. sambil ketakutan la dia ckp ..
makcik aku punyalah pandang kiri kanan kete tp x nmpk sapa2 ..
terus suruh menantu dia baca ayat kursi semua ..
sampai laa kat umah sedara nasib baik xde apa2 lagi dh ...
makcik aku ckp, menantu dia mmg biasa bleh nmpk sbb dia mcm lemah semangat sket katanya .. huhuhu ..

Rate

1

tq sudi sharing2, lgi2 !

-electrifying- posted on 5-9-2013 11:12 AM
tq sudi sharing2, lgi2 !

ini marah ke hapa nieh .. hehehe ..
sabar ye, kejap lagi up cite baru ..
ingat dh xde sapa nak baca dh .. huhuhu ...

Cerita Sepuluh ( drpd cerita kakak aku ) :

Aku ada anak sedara pompuan drpd kakak sulung aku ..
Skang nieh dia dh form 1, tp masa kejadian dia baru dlm darjah 4 camtuh ..
Satu hari kakak aku dtg lepak umah emak bawak anak2 dia laa ..
Anak2 sedara aku tuh semua dok main kat tanah while emak n kakak aku lepak kat beranda ..
Dlm nak maghrib mcm tuh kakak aku panggil laa anak2 dia suruh masuk umah ..
Yg anak dia 2 org lelaki buat dek aje while anak sedara aku yg pompuan x sempat nk jerit dia dh pucat2 muka terus masuk umah ..
Sambil tuh akak aku jerit suruh anak2nya masuk mmg mcm memaksa sket laa ..
Last2 anak2 dia pun masuk umah la jugak bila dh kena jerit ..
Kakak aku ckp anak dia yg pompuan tuh terus senyap xde cakap apa2 sampai laa dorang balik umah sendiri malam tuh ..
Then x lama lepas tuh kakak aku bukak cite ..
Balik umah dia tanya la kat anak dia napa tiba2 senyap mcm ketakutan ..
Anaknya pun cakap ..
Masa tgh main kat halaman umah emak aku tuh, tiba2 dia nmpk mcm satu pompuan pakai baju putih kat area pokok rambutan tgh pandang adik2 dia ..
Pokok rambutan tuh kat tepi parit sebelah halaman aje tp dh tumbang dh pokok tuh xde lagi skang nieh..
Dah dia nmpk mcm tuh, mmg dia takut x toleh2 lagi dh ..
Anak sedara aku ckp, dia x nmpk muka pompuan tuh ngan jelas tp nmpk laa dia berdiri aje kat pokok rambutan x gerak2 ngan baju putih rambut panjang.. huhuhu ..

Last edited by zetty1978 on 5-9-2013 03:19 PM

Rate

1

zetty1978 posted on 5-9-2013 07:04 PM
ini marah ke hapa nieh .. hehehe ..
sabar ye, kejap lagi up cite baru ..
ingat dh xde sapa nak b ...

excited namanya

tq , ade criter baru ~

Cerita Sebelas ( drpd cerita aku sendiri - aku penah cite nieh dulu kat kengkawan so aku copy paste jek blk) :

Dulu masa aku duduk Dubai, selalu gak aku blk Msia .. so nak jadi cerita masa aku balik Msia bulan April thn brape ntah, aku takde laa kuarkan duit Msia dr bank byk sgt .. aku cuma keluarkan sekadar ada.. sbb dalam dompet aku ada byk duit dirham .. kalau rasa nak guna aku tukar ajelah duit dirham tuh kat money changer .. selepas dua tiga minggu aku kat umah, ada satu malam tuh aku mmg ingat sangat duit Msia aku yg RM50 tuh ada 5 keping .. maksudnya RM250 la kan .. aku mmg dah kira dah duit tuh sbb siangnya aku baru balik dari shopping buku2 kat kedai buku .. jadinya balik umah je aku dah siap2 kira and susun duit2 aku dalam dompet ...

ntah napa malam tuh aku tak sedap hati .. tido pun cam tak nyenyak ... aku tido siap pasang lampu tido lagi .. pagi lepas Subuh aku pegi laaa check dompet aku .. aku kira2 duit aku dah tinggal empat keping jek .. argh, sudah ... sapa plak laa yg amik .. takkan laa ada org masuk bilik aku nak curi duit aku sekeping aje kan ... duit2 lain tak berkacau, siap duit dirham aku kalau ditukar dapat riban2 gak laaa .. takkan laa takde org nak curi kan .. bilik aku berkunci tiap2 malam, kat umah pun cuma parents n 2 adik aku .. siang tuh aku bgtau kat emak.. emak suruh aku letak something dalam dompet cam cili kering ke, kacang hijau ke.. aku cakap laa ok tapi malam tuh aku terlupa ..

korang nak tau apa yg terjadi lagi keesokkan harinya .. pagi tuh lepas Subuh cepat2 aku bukak dompet .. perghhh, kalau aku cakap mesti korang tak percaya .. duit aku RM50 tuh hilang lagi sekeping .. aku nieh jenis susun duit ikut nilainya and nilai yg besar2 dok kat belakang .. and yg RM1 tuh kat depan .. jadinya kalau korang kuarkan duit tuh, duit paling besar tuh korang pegang dulu la kan .. smeentara yg kat depan duit yg nilainya kecik ..korang nak tau apa yg aku nampak .. aku tarik keluar duit aku, RM50 tuh semuanya ada dah dekat depan .. yg nilai2 lain masih lagi kekal kat kedudukannya .. maksudnya duit yg RM50 tuh aje yg berusik ...

kalau selama neih aku cuma dgr2 crite jek drpd org atau family aku sendiri duit dorang hilang sekeping2 drpd dalam dompet .. tapi takde sapa yg dicurigai utk mencuri duit tuh .. kali nie terjadi kat diri aku sendiri laa plak .. ikut logik laa kan, sapa nak curi duit sekeping, baik amik satu dompet terus ye tak .. lagilah aku ada kat umah sepanjang hari .. mahu aku tak berdebar2 bila ingat balik ada benda yg dtg bilik aku tiap2 malam membukak dompet aku ... :XX

lepas tuh emak bagi kat aku cili kering seketul, kacang hijau berbiji2 gak letak dalam dompet aku ... pastuh korang nak tau apa yg aku buat .. aku pegi ikat dompet aku tuh ngan gelang getah .. aku masukkan dalam plastik kecik and aku bungkus dompet aku tuh ... pastuh aku letak dompet aku bawah bantal ...hahahah .. korang gelak ye ... korang belum abis lagi dgr cerita aku nieh ... lepas tuh tiap2 malam aku mainkan bacaan Yasin drpd handphone aku, jadinya walaupun aku tgh tido bacaan tuh tetap jalan la kan .. tapi aku bukak perlahan sekadar utk pendengaran and pembacaan aku sendiri aje laa ..

lepas tuh korang nak tau apa yg terjadi? selepas dua tiga hari aku wat camtuh, benda yg sama jadi lagi .. aku bukak balik dompet aku and aku kira duit RM50 tuh dah tinggal 2 keping aje .. argh sudah ... bila masa la plak duit aku diambik ... semuanya masih elok berbungkus tuh .. siap aku letak bawah bantal sekali masa tido .. yg peliknya, duit2 dirham aku takde plak berubah nilainya, tak diambik la kan .. and sepanjang siang pun aku tak kluar umah ... waktu tuh aku tgh demam and takde jenjalan kluar umah .. few days mmg aku lepak kat umah aje ... gila kan ...

last2 adik aku cakap, lipat duit2 tuh ngan duit2 yg nilai lain .. terpaksa laa aku amik sekeping RM50 ngan sekeping RM1, pastuh aku lipat 4 .. then aku klip guna paper klip tuh .. semua duit yg aku ada aku buat camtuh ... lepas tuh aku ikat balik ngan gelang getah ... bungkus balik dalam plastik .. and aku tido bersama dompet aku bawah bantal .. gila betul kan ... seram pun ye gak, bila mana makcik aku siap cakap .. bila masa laa dia seluk bawah bantal ko tuh ye .. aduh ..

and korang nak tau apa yg terjadi? besoknya aku check, aku ada extra RM50 dalam dompet aku .. ada sekeping yg takde attach kat mana2 duit .. padahal malam aku pegi klip2 duit tuh sume, aku dah keluarkan segala isi dalam dompet aku .. segala macam duit, kad ngan gambar aku kluarkan .. mmg kompem aku dah kosongkan betul2 dompet aku tuh... then aku kira and susun balik semua dalam dompet ... lepas aku klip2 duit tuh sume, aku letak kat celah2 kad ... kiranya bukan satu tempat yg sama ... and nak tau, duit sekeping RM50 nieh pun diletakkan dlm dompet aku .. takde klip, takde duit lain ..

aku dah penat dah nak memikir .. dh bungkus elok2 pun duit aku bleh hilang .. napa duit RM50 sekeping tuh ada dalam dompet aku .. kenapa dah hilang tapi lepas tuh dapat balik sekeping .. napa duit2 lain aku klip tapi ada plak extra sekeping yg takde berusik dalam dompet tuh .. korang pelik tak .. aku mmg sah2 dah diselubungi misteri laaa ... alhamdulillah lepas tuh takde plak aku hilang duit lagi .. confused betul aku .. korang confused tak???