CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zetty1978

Kompilasi Cerita Seram, Misteri, Pelik Tapi Benar - 3 Cerita Baru Update

Cerita Tiga Puluh Dua ( drpd cerita aku )

Terima kasih Mod sb bg tacang .. br la semangat nk tulis balik .. hehehe ..
Anyway, aku baru teringat cite nieh semlm ..
Kejadian berlaku pada waktu malam lepas majlis kawin adik aku few years ago ..
Masa tuh dh nak tgh malam dh, aku lepak ngan hubby kat bwh khemah ..
Saja nak borak2 nak spend time gitu ..
Pastuh anak sedara aku ngan kengkawan dia lepak kat khemah lain sbb mlm tuh dorang tlg tido kat luar umah utk jaga bebrg yg belum diamik ngn org2 berkenaan mcm pinggan mangkuk periuk belanga bagai ..
X jauh drpd khemah kitorang lepak tuh ada satu para yg diletakkan dgn pinggan mangkuk segala nieh ..
Para neih terletak bawah pokok manggis sebelah garaj kereta ..
Aku duduk membelakangkan para nieh while hubby aku mmg betul2 menghadap ke arah para tersebut ..
Keadaan sekeliling sunyi je sbb kat kg kan ..
lelebih lagi xde laa pasang semua lampu sekadar bwh khemah tmpt bebudak lepak tuh je and cahaya drpd lampu dlm umah ..
Khemah kitorang x pasang lampu so agak malap2 di situ ..
Masa tgk dok borak2 berdua, tiba2 je hubby aku tersenyap and mata dia memandang ke arah para ..
Baru je aku terperasan hubby aku berubah mukanya terus para tuh jatuh sebelah makanya jatuh laa pinggan mangkuk kat atasnya ..
Mujurlah bukan pakai pinggan mangkuk kaca, kalau x harus meraung nak kena byr kat tuan punya ...
Berkejar la kitorang membetulkn balik para and kemas pinggan mangkuk tuh ..
And then dh siap lepak la balik ..
Terus hubby aku cakap .. 'abg nmpk mcm bayang hitam kat para tuh tadi' ..
Aku cam tercengang laa .. 'biar betul?'
'Iye .. betul .. nmpk aje bayang hitam kat bwh pokok manggis terus para tuh senget and pinggan mangkuk semua jatuh'..
Aku dh meremang2 dh sbb mmg xde sapa pun bwh pokok manggis masa tuh ..
Malah x jauh pun drpd tmpt kitorang duduk, mmg xde sesapa yg lalu ..
Bebudak bwh khemah yg satu tuh pun tgh layan tv memasing ..
Abis tuh bayang hitam sapa yg dok jatuhkan para tuh?

zetty1978 posted on 24-12-2013 08:17 PM
Cerita Tiga Puluh Dua ( drpd cerita aku )

Terima kasih Mod sb bg tacang .. br la semangat nk tul ...

TT..xde smbungan ker???tgh semangat bace ni

alamak dah habis dah? ooo sedap cerita cam ni...tak panjang, tak pendek sgt..tak meleret leret terus straight to the point cuma perkataan "nieh" terlalu byk..(sorry eh tegur sikit jgn marah)...tak sabar nak tunggu sambungannya!

Assalamualaikum...

seronok baca cerita hantu kt ruangan ni. kalo boleh nak baca lagi...ade cerita terbaru x?hihihi..

Edited by zetty1978 at 1-3-2016 10:16 PM

Assalamualaikum korang .. actually aku ada byk lg cerita ditmbh ngn cerita2 yg br berlaku sethn dua ni .. jdnya aku decide utk tulis blk la ye kisah2 yg aku alami n yg diceritakn kpd aku .. harap masih ada yg sudi nk baca ..

Cerita Tiga Puluh Tiga ( drpd kisah aku/family sendiri )

Seblm ni aku ada cerita psl anak sedara aku nama M .. kali ni nk crite psl adik dia pulak .. br je lg dlm thn lepas berlaku .. adik M ni aku panggil D .. thn lps umur dia dlm 3 thn tp petah sgt2 .. mcm org tua bercakap xde pelat lgsg .. adik aku ni ddk kt selatan tanahair, sbb suaminya keje kt seberang tu .. jdnya aku n family selalu gak laa jln2 gi selatan n tido umah adik ..

Ada 1 ari tu kitorang gi sana la saja jln2 .. sbb aku yg drive, so ptg tu time dh sampai dr long journey aku tido laa .. lepak dlm bilik x sedar apa .. yg parents n kakak aku lepak kt luar tgk tv sambil layan dua beradik ni .. adik aku lak masa ni tgh pregnant so tgh tido gak dlm bilik ...

Dlm lepas asar dh nak maghrib tu aku dh sedar tp lepak dlm bilik je dulu check2 hp main games bagai .. lps settle tu aku pun kuar bilik .. kakak aku dh sengih2 dh kt aku .. aku confused la kan .. pesal nmpk aku terus nak senyum2 sengih semacam je .. aku pun tanya laa napa .. terus kakak aku ckp .. ni hah anak sedara ko buat cite seram.. aku dh terbeliak mata .. cite seram apa pulak .. emak aku terus potong ckp aku .. dah .. dah .. jgn nak cite .. pegi maghrib dulu .. aiseh emak ni .. potong stim betul :-P

Dh settle apa sume .. aku gi laa blk lepak ngan dorang ... terus aku tanya kakak aku ... apa kes? Td .. time nak maghrib td .. lepas main2 ngan kitorang, D terus masuk bilik .. nak gi tgk mamanya tu laa .. baru masuk bilik, cepat je dia lari keluar .. pastu muka mcm pucat gak .. aku tanya la napa ( aku ni kakak aku la ye ) ..  nenek nak tau tak? angah nak tau tak? kakak nmpk ada org baring sebelah mama ( D bahasakan diri dia kakak ) .. mama tgh tido .. dia pun baring skali kt situ ..

kakak aku nak tanya lebih lanjut tp emak aku terus potong ckp dia .. dh .. dh .. kakak x nmpk apa2 tu .. kan bilik mama gelap .. bayang2 mama je yg kakak nmpk .. terus emak aku bg isyarat kt kakak aku jgn nak pnjgkn cite .. chisss .. mmg emak aku x brape suka sgt cite2 mcm ni skang .. dulu2 rajin gak nak crite, skang jgn harap .. baru nak bukak mulut dh kn sergah ...  jdnya sampai skang kitorang xtau laa sapa yg baring sblh adik aku tu .. dek sbb kepetahan D berckp ni, mmg kdg2 adik aku takut nak ddk umah ..

Follow Us
Edited by zetty1978 at 1-3-2016 10:57 PM

Cerita Tiga Puluh Empat ( drpd cerita adik aku )

Ada lg kisahnya drpd kepetahan mulut si D ni ..
adik aku cerita satu ari tu dia sakit kepala ...
baring2 je laa kat atas katil ..
budak dua beradik ni main kat ruang tamu ..
husband adik aku xde kat umah.. gi keje .. keje shift so mlm biasanya lmbt baliknya ..
so adik aku jerit laa suruh anak2nya masuk bilik ...
bila dorang dh masuk bilik, adik aku pg la minta tolong kt bdk berdua ni picit2kn kepala bdn bagai ...
boleh pulak si D ni tadi gi cakap ngan adik aku ...
laaa ... mama suruh laa kawan mama tu yg picitkn kepala ...
adik aku terkejut la kan .. kawan mama yg mana?
itu ... kawan mama tgh mandi kt bilik air ..
'bilik air yg dimaksudkn bilik air kt luar .. kt dapur'..
adik aku dh seram..
mana ada kawan mama mandi ... mama xde kawan ..
ada .. dia dh siap dh tu ... td dia mandi ..
uwaaaa ... adik aku dh xde tanya2 lg anaknya dh ...karang dibg details lg takut ..
terus adik aku pasang alquran kuat2 sementara tunggu husband dia balik keje ...

Cerita Tiga Puluh Lima ( drpd cerita ayah aku )

Ayah aku ni pencen kerajaan .. bila dh pencen, mmg kitorang adik bradik x bg keje kat mana2 lagi .. jdnya, ayah aku ni byk hobi .. dia mcm angin hobinya .. kalau tiba2 ayah aku tgh angin memancing, mmg ari2 dia pg memancing .. dtg angin nak bela ayam, mmg ari2 beli anak ayam and bela sampailah dpt hasilnya .. bila angin tu hilang, ayah aku tukar plak angin lain .. tp hobi memancing and tangkap ayam hutan ni mmg x penah tinggal .. walau berbln tinggal, nnti ayah akan cr masa utk memancing gak kat sungai .. and cari ayam hutan x jauh dr umah ..

Kisah kali ni ayah crite time dia balik dr memancing .. emak aku mmg x berkenan sgt ngan hobi ayah yg ini .. sbb dia suka pegi memancing sorang2 .. kt sungai pulak tu .. walau tepi sungai je tp kan mmg bahaya sbb penah skali dia nmpk buaya katanya .. menggigil2 ayah aku tipon emak aku bgtau nmpk buaya tgh sungai .. cpt2 kemas brg pastu balik umah .. tp itu x mematahkn semangat dia nak memancing ye ..

Ayah aku ni pg memancing pagi2, lepas subuh dh kuar umah .. nnti dlm kol 10 ke 11 dh blk umah .. tp ada satu ari tu, terleka memancing, dlm tghari baru teringat nak blk .. ikan x dpt2 tu yg mcm asyik sgt menunggu.. bila dh xde ikan langsung, ayah dh x sedap ati gak .. br perasan dh nak masuk tengahari rembang sgt .. agak2 dlm kol 12 la kot .. start kemas2 brg semua pastu naik motornya balik umah .. dr sungai nak blk umah, ada la mkn masa dlm 15 minit lbh kurang .. ikut jln kg .. jln yg dh biasa dia lalu.. tp ada la few simpang nak nyampai ke umah tu ...

Masa naik motor tu, ayah aku terserempak ngan sorang tua ni tgh jln kaki kt tepi jln .. ayah aku ni peramah orgnya, jdnya dia angkat tgn la mcm menegur tu and jln mcm biasa.. pastu ayah aku dh start pelik .. napa jln yg dia lalu tu mcm jauh sgt ... mcm x sampai2 padahal dh mkn masa gak dia bawak motor .. mula2 ayah aku buat rileks je la kan .. and then, dia rasa mcm jln tu berpusing patah blk kt tmpt yg sama .. and yg lg menakutkn x lama lps tu ayah aku nmpk lg org tua tu tgh jln kaki ..

Arghhh sudah .. masa ayah aku lalu seblh org tua tu, org tua pndg dia and senyum2 .. ayah aku mmg dh panik gak .. tp syukur laa ingat nak baca ayat2 kan .. masa pecut motor tu, ayah aku mmg rasa matahari tgh terik atas kepala ... lama2 tu pndg kat depan br nmpk simpang nak blk umah .. tgk2 jam adalah dkt 1 jam br sampai umah .. lps tu lama gak ayah aku x gi memancing .. serammmmm ..   

aku pun xtau laa ada org baca ke x thread aku ni .. dh mcm ckp sorang2 je

Cerita Tiga Puluh Enam ( cerita drpd makcik sblh husband )

Aku ada cerita pasal umah kt N9 yg MIL aku selalu ddk bila blk kg kan .. umah pusaka yg dh diupgrade dh .. keliling tu ada laa few sedara mara punya umah gak ... jarak antara satu sama lain mmg dkt2 je .. and ada satu umah yg dkt sgt ngan umah makcik ni adalah umah lama sgt2 dh seratus lbh thn gak katanya mmg xde upgrade .. kekal lama tp masih kukuh n cantik sgt .. yg ddk umah tu dorang panggil Tok Tuo tp skang dh meninggal dh orgnya .. Tok Tuo ni walau dh tua x larat sgt nak jln tp gigih masa hidupnya setiap waktu solat jln ke surau berdekatan .. dh tua2 pun still blaja ngaji sana sini .. insyaAllah mmg org yg baik2 la kiranya kan ..

Makcik husband ni cite, kdg2 kalau lepak kt beranda umah dia tu memandang ke arah umah arwah Tok Tuo mmg rasa semcm .. rasa mcm ada org je yg memerhati ... padahal xde sapa pun ddk kat situ lbh2 lg lepas Tok Tuo ni meninggal ... umah tu cuma akan meriah bila hari raya sbb anak2 Tok Tuo ni akan berkumpul kt umah tu dua tiga ari raya and then blk umah msg2 .. apa2 event buat kt kg mmg anak2 Tok Tuo ni jdkn umah ni sebagai umah persinggahan beramai2 la kiranya ..

Kisah ni masa Tok Tuo masih hidup .. anaknya yg cerita sendiri kt makcik husband .. umah lama Tok Tuo ada umah atas, bilik n ruang tamu kena naik tangga .. ruang dapur lak kat belah bawah .. pandai2 la korang imagine ye .. mcm umah dlm drama2 tu laa .... 1 ari dh mlm dh .. anak Tok Tuo ni dtg umah nk jenguk bapaknya sbb Tok Tuo ddk sorang2 kat umah tu.. dia masuk umah ikut bhgn dapur .. masa masuk tu, dia dgr mcm org tgh solat kat ruang atas secara berjemaah .. dgr suara Tok Tua tgh baca2 surah time solat tu laa kan.. pastu siap ada suara amin2 semua ..

Anak Tok Tuo pun tunggu je laa kat dapur tuh nunggu bapaknya abis solat .. dh dgr Tok Tuo bagi salam semua, dia pun cepatlah naik ke ruang atas ... nak berjumpa and beramah mesra la kononnya ngn jemaah Tok Tuo tadi .. baru naik tangga dh nmpk laa kawasan Tok Tuo tgh solat .. terkedu dia sekejap .. sbb Tok Tuo tgh solat sorang2 xde org pun belakangnya .. abis tu suara ramai2 yg tgh jemaah td suara siapa kan..

Ditegur la Tok Tuo tadi .. sapa bah yg solat skali td? Tok Tuo senyum je ... pastu jawab ... hamba Allah jugak .. dgr bapaknya jawab gitu, meremang kejap bulu roma dia .. lepas2 tu mmg kalau dorang adik bradik nak dtg, dorang akan dtg ramai2 .. xde la dtg sorang2 ke hapa .. lg2 bila Tok Tuo dh xde .. lagi laa dorang x brani nk dtg kalau xde keperluan  .. tp dlm sebln ada laa yg amik turn utk bersihkn umah semua .. itupun dtg mesti berteman ..  

ada je orang baca jgn risau... cerita best pendek2 gini orang suka baca.. tak de orang koment ak semestinya tak de orang singgah baca ok..

sy baca...SR di sini..

hah .. ada pun org komen .. ingat aku sorang2 je dlm thread ni
teruskan bg sokongan membaca walaupun SR ye @hest ngn @bunga_durian9 ..
jap lg aku update baru .. tgh semangat n sementara tgh ingat baik tulis siap2 ..
dah lupa karang, xde cite pulak

zetty1978 replied at 3-3-2016 02:14 PM
hah .. ada pun org komen .. ingat aku sorang2 je dlm thread ni
teruskan bg sokongan membaca wala ...

ok... sentiasalah update... aku pun nak baca cerita ko dari awal.. aku terlepas pandang atau aku pernah dah baca dulu2

Cerita Tiga Puluh Tujuh ( drpd cerita makcik sblh husband lg )

Masih berkisar pasal umah Tok Tuo ni tadi .. ada satu ari tu, Tok Tuo mintak tolong kt makcik husband utk tgkkn umah and bg mkn minum kucingnya ..  Tok Tuo nak gi tido umah anaknya yg kt negeri lain dlm seminggu mcm tu .. makcik husband pun ok aje laa sbb bkn dia pun yg buat .. tugas bg mkn minum kucing tu diserahkn kpd anak pompuannya .. aku panggil CT je la senang cite .. pastu lampu umah mmg Tok Tuo biarkn terpasang siang malam jdnya xde la sapa2 yg risau kena bertugas utk itu kan ..

Utk 2 ari pertama tu, CT ni masuklah umah bhgn dapur n topup biskut n air minuman kucing waktu pagi .. kunci umah bhgn dapur tu mmg dibagi so senang nak kuar masuk umahnya .. jdnya CT ni pun berdedikasi mmbagi makanan kucing tersebut .. aku xtau la ye kucing ni dlm sangkar ke .. dlm umah je ke .. lepas bebas ke camne .. sbb xde plak kuar cite nak mmbersihkan bahan kumuh kucing ni .. dh jd pencinta kucing br teringat psl ni

Ok ... sambung blk ... ari ketiga, CT sek .. dh ptg br balik .. and dia mmg dh lupa tugas yg dibagi .. makcik husband lg la lupa sbb bkn dia yg buat kan .. dh nak maghrib mcm tu, adik si CT tegur .. ko dh bg mkn kucing Tok Tuo ke? br la CT ni teringat and terus laa berkejar gi umah Tok Tuo .. kesian pulak mengenangkn kot kucing ni tadi kelaparan ke kehausan semua .. mmg x ingat benda lain dh .. CT pun masuklah umah tanpa berpikir panjang ..

Masa tgh tuang biskut kucing tu, tiba2 CT dgr bunyi mcm paip air dibukak .. pastu bunyi air keluar mencurah2 ... x lama tu dgr plak mcm ala2 org amik wudhu mcm tu .. air yg mengalir tu kejap dgr menderu kejap mcm tersekat2 .. korang bygkn sendiri ye mcm mana .. kebetulan masa tersebut CT tgh membelakangkn bhgn bilik air .. terpana kejap si CT ni .. barulah teringat dh maghrib ... umah Tok Tuo .. umah berkunci .. sel2 otak dia baru nak bergabung mcm tu ..

Jdnya tanpa memandang ke blakang, CT pun terus kelam kabut keluar umah .. xdan nak kunci pintu dapur tu ... blk umah, CT minta tlg adiknya kuncikn pintu .. adiknya lelaki so mcm ala2 berani sikit laa .. dorang pg berdua, bleh pulak adik CT ni masuk umah .. check bilik air .. kompem bilik air basah .. check keliling umah .. ok kompem xde org ... lps tu terus dorang berdua cpt2 kuar n kunci pintu ...

Esok harinya, CT gi berdua ngan adiknya isi biskut n air ... kali ni mmg dituang byk terus xde ragu2 lagi dh .. selps kejadian sampailah Tok Tuo balik dorang cuma isi dua kali je sbb ketakutan ..  

hest replied at 3-3-2016 02:21 PM
ok... sentiasalah update... aku pun nak baca cerita ko dari awal.. aku terlepas pandang atau aku p ...

thread dh lama beno .. pastu dh malas nak menulis .. tp makin lama makin byk pulak cite yg jd .. itu yg aku decide nk sambung blk cite .. lg2 lps aku kn santau bagai ... lg byk tau and alami sendiri .. nnti2 aku tulis gak pasal tu .. InsyaAllah ..

zetty1978 replied at 6-9-2013 10:42 AM
Cerita Sebelas ( drpd cerita aku sendiri - aku penah cite nieh dulu kat kengkawan so aku copy paste  ...

aku pun nak lipat2 la dua keping note 50 aku ni.. untung2 ada extra 50 tak berlipat...

hest replied at 3-3-2016 03:07 PM
aku pun nak lipat2 la dua keping note 50 aku ni.. untung2 ada extra 50 tak berlipat...

dia kena hilang dulu baru dia bg balik ... aku xde untung, sbb mmg dia pulang blk duit aku RM50 je .. masih lg hilang yg seblm tu

zetty1978 replied at 3-3-2016 02:56 PM
thread dh lama beno .. pastu dh malas nak menulis .. tp makin lama makin byk pulak cite yg jd .. i ...

aku kompius gak ni kau laki ke pompuan...

kena santau? subhanalllah... cerita lah ya pasal santau tu... mungkin boleh bagi pedoman pada orang lain juga

hest replied at 3-3-2016 03:11 PM
aku kompius gak ni kau laki ke pompuan...

kena santau? subhanalllah... cerita lah ya pasal sant ...

aku pompuan .. tp biasalah .. dulu2 zaman sek jenis yg lasak2 punya org .. pastu dpt keje pun ala2 mcm jrg pompuan nak involved masa mula2 dulu tu.. tuh yg org baca ingat aku lelaki .. Insyaallah .. nnti aku cite .. mmg br sgt lg, thn 2013 sampai 2014 ..

zetty1978 replied at 3-3-2016 03:36 PM
aku pompuan .. tp biasalah .. dulu2 zaman sek jenis yg lasak2 punya org .. pastu dpt keje pun ala2 ...

tulah ujung2 baru tahu pompuan.. lasak ko dulu ea.. hehehehehe.. tak pe take time nak cerita tu.. so skang dah sihat lah ya? alhamdulillah