CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JodoKast

[BEST]Mistikusnya seorang kawan

sambung lagi...

best..best...

ape kejadah??

Memang sajaaaaaa la nak bg org maki diaaaa

Oooo....watak tt dlm cite nama raol...
Selalu imagine org nama raol ensem...tak tau pasaipa..hehe
Ok..episod 1 best....sila cite lg...hehe

Saka jenis ape dia ade ni dasyat sangat. Sampai tok moh pon kena tempeleng.
TT tak demam pulak tgk dia upside down camtu. Bapak ah scaryyy

Follow Us
ah...gila kentang telenovela abg lori neh....

seram weh tt..cpt sambung lg

Maaf, kemungkinan besar x dapat sambung 3-4 hari nih. Macam biasa kene outstation lagi. Huhu. Soli soli.

Content dah la watak caprut, siap ada episod pulak. Apa kejadah

Jom bakaq rumah ni kasi rentong dgn dia sekali kita buat satay! Baguih ka buat kat kita mcm ni!,, nanti dia!

Amboih sampai mau bakaq... huhu...

PANGLAMAN #2

Joaquin ada adik pompan namanyer Sabine. Dia masa kejadian tu rasanya darjah 4 camtu. Macam biasa, aku lepak umah Joaquin sambil bermain terup. Sabtu malam ahad, rupanya si Sabine mengikuti program perkhemahan pandu puteri di hutan simpan yg terletak tak berapa nak jauh dari situ.

Tetiba mak mereka berkata kata "Joaquin, ni ha (sambil menunjukkan bungkusan pelastik berisi berus gigi dan obat gigi) Sabine tertinggal ni. Camne nak gosod gigi klu xde nih. Kamu gi la antarkan kejap. Cian dia x gosod gigi nanti molot bau longkang."

"malam2 camni? mak bia betul. sok pagi jela" yela gila ape memalam nak gi hutan semata2 antar obat gigi... "takeh, ko tu susah bangun pagi. ko gi antar skarang. dekat je."

"Raul, jom temankan aku. Dah le jalan situ xde lampu jalan." Xnak la aku, kang datang benda pelik ko tu, tah2 ko makan aku dalam hutan nanti" desis ku. "Xde apa2 la! Jom! Jom!" paksa si Joaquin. AKu pun yg sememang sedia adanya boring, mngikut jela.

Tapak perkhemahan Sabine tu terletak di sebuah hutan rekreasi yang mempunyai sungai jeram waterfol. Cantik gak la, sungainya xlah dalam sangat, paras betis amoi jer. Klu nak air dalam sikit kene jalan ke atas lagi situ ada kolam dan air turjun. Dari umah kitorang dalam 15 kilogram gak la.

So aku pun bertenggek kat blakang moto dan Joaquin mengjockey motonya itu. Sesampai je disitu, keadaan gelap gelita. Yg ada 2-3 bijik kete dan motosaikel barangkali milik guru2 pengelola. Keadaan agak menyeramkan. Kulihat Joaquin agak normal je. Cuak gak kot2 dia bertukar lagi nanti.

Kami pun berjalan di trek yg disediakan menyusur tepi sungai. "Mana derang camping ni?" "Tah le,sunyi je, mesti dekat ngan kolam tu".. Siyal la, mau 500 - 600 meter gak dr pintu masuk.

Kami berjalan pelan2. Sesampai di disatu kawasan nih, ada sebuah rumpunan buluh di seberang sungai. Aku punya bulu2 pun mula meremang. Cis nih musti ada benda nih. Tetiba ada suara psst ppsssttt seperti memanggil dari arah rumpun buluh tu. Kami berhenti dan mengamati secara terperinci akan rumpunan buluh tu dalam kesamaran malam. Kami nampak sesuatu.

Ye ada sesuatu, berbentuk seperti manusia berjubah hitam dan bertelekung hitam di tepi rumpun buluh tu. Mukanya tak nampak, tapi aku rasa matanya merah sambil tangan melambai2 seolah-olah memanggil kami. Mau gugur segala jantung, hati, limpa, peparu, apendiks dan limpa aku melihat kelibat itu.

Joaquin pula tetiba berjalan menghala ke arah kelibat itu. Gila apa? Kelibat yg dekat rumpun buluh tu tetiba ketawa perlahan he he he... makin meremangkan lagi menghancurkan sekujur tubuh aku nih... aku kaku...

Joaquin menapak ke gigi air, dengan selamba dan bersahaja. Tetiba aja, si Joaquin menjerit, dengan jeritan yang amat kuat penuh 1001 keseraman yang menglahanatkan. Sambil menjerit tu, tah macam mana, Joaquin 'terbang' keseberang ke arah kelibat itu, menjangkaui sungai yg kurasa selebar 20 kaki, menerpa ke arah kelibat sambil posisi seperti kucing menyerang. Molotnya ketawa berdekah2 macam hilang akal.

Dia landing je, terus kelibat tu hilang. Takut kot tgk si Joaquin terbang. AKu mengambil beberapa ketika gak nak menghilangkan kekakuan. Dah recover, aku pun panggil Joaquin. Di berpusing mengadap aku sambil menggaru kepala. Dia pun konfius camna dia leh 'melompati' sungai yg agak lebar.

Dia pun menyeberangi sungai paras2 lutut amoi dan kami meneruskan perjalanan dalam keadaan diam seribu bahasa.

Sampai je di kem, mereka sedang buat upacara apatah keliling unggun api. Disebabkan kami masih lagi cuak ketakutan, kami mohon cikgu situ tumpang tidur dan kami pun blah bila dah subuh.

Rate

1

pepagi terkedu, berdebar, sampai kering cucur kodok di tangan tak terjamah....!!!!!

jodo sila sambung apa yg patut....awat cerita yg joaquin tu terbalik, jodo lari tu takat tu saja?????????

JodoKast posted on 2-9-2013 08:05 AM
Amboih sampai mau bakaq... huhu...

PANGLAMAN #2
Dari umah kitorang dalam 15 kilogram gak la.
Uiks berat tu TT....jarak pakai kilogram  kikikiki

mamaezah posted on 2-9-2013 09:43 AM
pepagi terkedu, berdebar, sampai kering cucur kodok di tangan tak terjamah....!!!!!

jod ...

Takat tu jala mama... larik balik la nak tunggu pa lagi... takkan mau pi pusing badan dia bg straight balik kot...

PANGLAMAN #3

Ni kami dah besar sket. Joaquin tengah belajar kat ILP. AKu plak nak amek SPM. Masa ni aku dah ada lesen, so aku dok blasah yamaha best bapak aku la.

Malam tu malam minggu, kami dalam 4-6 orang plan nak gi bejalan kat town. Joaquin suh singgah umah sewa dia sebab dia nak tumpang, moto dia wat hal.

Kami pun berduyun2 ke umah sewanya si Joaquin pada jam dekat 11pm. Sesampai aje kat umah sewanya, kami tengok budak2 serumah si Joaquin melepak kat luar. "Pekehal yob miker semua lepak kat luar? Joaquin mana?" "Komer gi tingok sendiri le, dia dalam bilk tadi duk mnjerit2. Tak berani teman" replied Felipe.

Aku pun memberanikan diri masuk ke umah. Yg lain2 dah masak dengan 'kerenah' Joaquin lebih senang melepak diluar. Tapi aku x dengar pun apa2 jeritan. AKu nampak pintu bilik Joaquin tertutup.

Pelan-pelan aku menghampiri pintu bilik sambil memasang telinga. Takde bunyi apa2 pon. Seelok tangan aku nak mengetuk pintu bilik, tetiba Joaquin membuka pintu. Memang terkejut aku sampai berderau darah naik ke kepala.

Joaquin berdiri, matanya merah dan dia tersengih. Aku pun sengih balik nak cover takut. Tapi aku tau yg berdiri depan aku badan dia je, yg kat dalam tah lahanat mana agaknya. Dia terus berdiri dan tersengih.

Aku pun mereversekan diri selangkah dua kebelakang, takut tetiba nanti dia cekik aku plak. "Ko okay tak?" Aku tanya. Joaquin diam je sambil merenung tajam dan tersengih. Cuak gila aku time tu.

Tetiba Joaquin melompat betul2 kearah aku sampai nak berlaga hidung. "Nak makan? Atok ada makanan..." Sejak bila plak aku jadi cucu ko lahanat oiii... bila masa ko kawen dgn nenek aku??!!

Kendian Joaquin menuding ke arah bilik dan memberi isyarat menyuruh aku melihat biliknya. AKu pun berjalan dan menjengah. Biasa je bilik dia standard umah bujang. Tetapi ada sesuatu yg menarik minat aku, di lantai ada sesuatu yg diselimut dengan kain pelikat.

Aku memberanikan diri mengangkat kain pelikat itu. Angkat je trus aku memecut ibarat Watson Nyambek kepanasan, berlari keluar rumah, sambil Joaquin tetiba ketawa berdekah2 sperti lucu sesangat... Ingat aku Amir RL ke nak digelakkan?

Member2 kat luar kelihatan panik tengok aku berlari sampil mendengar Joaquin mengilai kat dalam umah. Terus aku ajak geng2 aku blah. Sampai di kedai mamak, aku disoal siasat oleh derang. Aku pun cita A-Z dan ibenda disebali kain pelikat:

Bangkai kucing dan tikus 2-3 ekor!

Rate

1

JodoKast posted on 5-9-2013 12:15 PM
PANGLAMAN #3

Ni kami dah besar sket. Joaquin tengah belajar kat ILP. AKu plak nak amek SPM. Masa  ...

mama tengah lunch nasik dgn sambal udang yg pedas nya tahap tali gantung...sambil mata dok baca baris baris cerita TT, tetiba sampai ke line..."entah lahanat mana ..." mama terus tersedak, tahap putus nyawa...cepat cepat pi basuh tangan minum air, nasik tak sempat habis...mama pun gelak sampai berair mata....memang cukup bahaya baca cerita hang sambil makan!! akibatnya ke liang lahad la satgi!!

apa pun, cerita hang cukup best la Jodo....kamon sambung sambung...tunggu apa?? tunggu joaquin ka lagi???

aduiila jodokast dh mcm org giler plak gelak sorg2 kt opis bc citer antu

hahahaha sampai terurine aku.

apasai xasa mcm cita antu pon, haha
nma watak mcm kt eropah no
sempoiii