CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: claxicaa

All About Pulau Langkawi - Part 6

Close [Copy link]
Edited by kuchenta_81 at 30-12-2015 10:20 AM

Baru balik dari Langkawi Khamis lepas. Pergi Selasa 24hb tak ramai orang lagi.
Balik 26hb perghh dari Kuah ke jeti 2 jam sangkut jammed hehe. nasib baik beli tiket balik siap-siap sehari sebelumnya. Tu pun nampak ramai orang duduk kat lantai tunggu feri la kot. Parking kat Kuala Kedah rumah kawan, parking kat jeti sehari rm30 katanya.

I dok kat Resort World, hujung pantai chenang. 25km ke Kuah tapi jalan tak jammed 15 minit dah sampai Kuah. aman damai dok hotel ni, booked kat Booking.com murah jugak.

Coklat macam biasa je kot harga tapi corelle, tefal, vision banyak beza harga since last pergi 2012 dulu. tapi sebab dah aimed nak beli, sambar je la hehe HIG dan Rams mmg berbaloi beli.

Kereta sewa dari 24-26 dapat mitsubishi mirage sehari rm110 je. murahlah kot untuk cuti sekolah ni.
Makan kat Wan Thai, sedap dan harga berbaloi.

Hubby beli rokok dunhill kot kat kedai runcit lebih murah dari kedai-kedai kat Kuah. ni yg perokok tegar la kot.

Lagi?? nantilah update kat blog hehe

Edited by tudiaa at 29-12-2015 03:30 PM

18hb-21hb
dr KL 10 mlm sampai kuala perlis pkl 5 pg 19hb parking kena rm40 xde bumbung ! lps solat subuh kt masjid terapung
terus naik first feri pkl 7pg mmg padat baq hg...sampai jeti kuah grab viva dan mirage
rm160 3h2m dr segi penjimatan minyak rasa mirage lg berbaloi dr viva
terus g gunung mat cincang dulu dlm kul 12 tgh ari tp ticket pkl 6 ptg belum tentu dpt naik !  terus kansel
blk hotel check in dkt Dayang Bay Apartment resort dkt kuah..mlm keluar p HIG borong coklat dan bag blk hotel terus zzzzzz 41 jam x tido lps blk koje adehhh....Jag Lag jadinya

hari ke-2 20hb sebelum check in kt malibest pantai cenang belasah p island hopping dulu trip 2pm dan blk dr island hopping  sampai malibest  pkl 6 ptg

hari ke 3 hari terakhir pg2 lg dh check out dlm pkl 7 pg dh gerak ke gunung mat cincang sampai pkl 8 pg org dh ramai beratur tp kaunter buka pukul 8:30pg ini sb kes hari pertama x dpt naik so repeat blk hari ke 3
turun dr gunung  mat cincang dlm pukul 1 terus ke gamat nusantara sebelum hospital langkawi kuah
sambung pula ke rams beli pinggan mangkok dan ke HIG borong coklat lg adehh..
sib baik sempat naik feri pkl 6 ptg sb pkl 5.30 ptg masih belum gerak ke jeti dr HIG
mmg amazing race lah hari terakhir tuh semuanya nk kena rushing

alhamdulillah sampai jeti k perlis dlm pkl 8mlm lbt tiba sb feri buat hal dlm perjalanan terus stay semalam dkt T hotel changloon

tips belanja mkn di langkawi :kami layan pasar malam (pekan Rabu)dan kaw kg yg jual sarapan/bungkus

yg lain2 masak kt hotel-Dayang Bay
-ticket feri/hotel mmg dh book by online

hari pertama Dayang Bay Resort Service Apartment mmg puas hati hotel nie rm320

hari ke-2 Malibest pantai cenang Rm180

-kereta sewa mmg dh bg deposit sebelum p langkawi lg

moral of the story sila booking ticket feri by online bila cuti sekolah
mmg kesian nau tgk yg terkandas kt jeti

ai nak g langkawi 30/1-1/2 (cuti wilayah) berdua ngan mmber naik firefly..dah book hotel adya. nak g beli corelle...so mcm mana nak bwk balik pinggan2 nih ye? sbb nak beli yg set nya...leh bwk as hand carry kan...rasa mcm tak berat sgt kot if beli dlm 4 set...if check in takut pecah lak.

Baru balik dari langkawi. Dok 4hari3malam.
Contact Amirul,dapat no dia dari forum ni gak.
Sewa kereta toyota vios + De Baron resort dari dia.
Senang nego ngan Amirul nih. Highly recommended

Jelita replied at 30-12-2015 10:06 AM
ai nak g langkawi 30/1-1/2 (cuti wilayah) berdua ngan mmber naik firefly..dah book hotel adya. nak g ...

Ktorg rembat satu set pinggan mangkuk yang 50pieces nye.
Kotak besar gile lah. Nak letak asing2 dalam beg baju as handcarry,beg da penuh ngan coklat
Jadi terpaksa lah check in kapal terbang gak satu kotak tu.
Ni dah sampai umah and check,nmpk nye selamat pinggan mangkuk tu (walaupun dari dlm plane,nmpk diorg campak2 je kotak tu. seriau darah tengok diorg buat keje).Ktorg nek Airasia. Kalau dah terpaksa masuk bawah kapal,pastikan korg pack betul2 lah. Siap balut,letak polyesterin secukupnye.

evey709 replied at 2-1-2016 12:24 AM
Baru balik dari langkawi. Dok 4hari3malam.
Contact Amirul,dapat no dia dari forum ni gak.
Sewa ker ...

sewa vios berapa 4h3m tu?

Follow Us

Dia kira sekali dengan tempat tinggal.
Jadi exact berapa RM tu, saya x pasti sangat.
Pekata contact je Amirul tu. 0134089039.
Sy whatsapp je ngan dia.

...lowseason booking untuk car rental diskaun melebihi 50%

utk. semakan diblog :  travel2langkawi.myfreesites.net

AsSalam
saya da lama tak pergi langkawi, jangka tahun ni saya nak ke sana...
cuma nak tanya kpd yg da pernah pergi, ada tak yg menyewa kereta di airport langkawi...
dulu saya ada tempah kereta dengan seorg makcik di airpot tu tapi hilang no contact la...

nama nya pon saya lupa...
tapi makcik tu bila cakap da suka gunakan perkataan  "thats mean..."  Thats  mean u sewa tiga hari" cam gitu la gamaknya......

ada tak sesiapa yg tahu makcik ni ...saya nak no hp nya..."Thats mean" saya nak sewa kereta dr nya la...
terima kasih kerana membantu saya

Kt langkawi ni ada aktviti mencandat sotong x? Kalau ada, bulan apa? Brmusim juga kn mncandat sotong ni? Sesapa ada info..pls.  dh google tp x dpt exact info..tq.

nissangetz replied at 12-1-2016 09:22 AM
AsSalam
saya da lama tak pergi langkawi, jangka tahun ni saya nak ke sana...
cuma nak tanya kpd yg ...

Saya pernah sewa dengan mereka.. setakat nie terbaik...  zarina +60 19-465 8363  
Zaini +60 12-527 5019

Edited by Jelita at 28-1-2016 09:43 AM

flight firefly sabtu nih ke langkawi dari subang....re-timed la plak dari kul 3.35 ptg ke 5 ptg

kat epot langkawi tuh ada taxi tak? mahal ke if smpai hotel kat pantai chenang? nmpak cam dekat jek

Jelita replied at 28-1-2016 09:41 AM
flight firefly sabtu nih ke langkawi dari subang....re-timed la plak dari kul 3.35 ptg ke 5 ptg :cur ...

hotel mana tu? kalau naik teksi dari airport smpai chenang plaza tu pun dah rm22

evey709 replied at 6-1-2016 10:37 AM
Dia kira sekali dengan tempat tinggal.
Jadi exact berapa RM tu, saya x pasti sangat.
Pekata cont ...

Saya dah wasap amirul tu...harga memang berpatutan..masa tu awak dpt homestay mana ye? saya dah book dan amirul tu bagi area pekan kuah..agak2 ok tak pekan kuah? boring ke tak duk situ? dari segi nak dapatkan makan ke nak pegi mana2 senang tak? banyak tanya lak kan?

Gadis_sarawak replied at 3-2-2016 10:59 AM
Saya dah wasap amirul tu...harga memang berpatutan..masa tu awak dpt homestay mana ye? saya dah bo ...

Ktorg dok de baron resort. View lawa lah tapi resort tu sendiri so-so.
Kebetulan masa ktorg pi tu, akhir tahun nak masuk tahun baru.
Jadi dekat sebelah resort tu tiap2 malam de pasar malam.
Malam2 lapar, turun pi beli nasi bungkus. Sedap
Tanya org kat situ, seminggu je diorg bertapak sempena tahun baru. Happening lah jugak.
Dekat jalan sebelah plak de Rams, syioklah shopping situ.
Pastu dekat ngan dataran Lang. Ni de baron resort tau.
Homestay korg kat mana? Kang lain pulak keadaannya sebab duduk kat tempat lain

sbb ari nih tak busy sgt..leh la wat review sikit psl langkawi yg aku pegi last weekend + cuti wilayah.

sbb flight re-timed so landing dlm 6.10 min. not bad la firefly nih wpun agak kecut perut sikit bila langgar awan or ada slight turbulence..katerbang tuh jadik turun naik lbh sikit hehe

smpai2...pegi usha kete sewa..mahal so tak jadi sewa kat situ. kuar jek kat arrival hall dah ada org approach. nama dak tuh fahmi..bagi axia baru kata nya RM140 dari sabtu smpai isnin. tnya psl minyak...dia kata ada 2 bar lagik. bila kete smpai...kotor giler kete tp amik jugak aaaa and aku byr RM135 jek..mintak diskaun RM5 and tgk2 ada 1 bar jek minyak yg leh lps dlm 10 km. sebelum tuh tnya le..baper kena isi minyak sbb dak penah drive axia...dia kata masuk RM30 padahal if RM15 pun cukup smpai balik..masa return ada byk lagi minyak. dah la mamat fahmi nih tak mesra alam. itu 1st and last le sewa ngan dia kekdahnya.

pegi chenang and carik 'the cabin'...nmpak la laksa sebelah epot nun....tak makan pun sbb sepanjang kat langkawi panas ya amat...byk abuk so mcm tak teringin lak nak berenti hehe!!

lps check in..we all rehat2....'the cabin' nih luar ok tp dlm so so jek...mhl gak semlm RM160. dlm 9 mlm kuar jalan2 kat area tuh...beli burger..carik pantai tak jumpa lak...rupa2 nya kena g celah2 kedai utk ke pantai hmmmm!!! byk sgt kedai2 kat chenang tuh...orang2 pun tak mesra alam.

ahad...kul 9 lbh pagi baru kuar...terus ke HIG...makan kat gerai dpn HIG..gerai ujung..makan  nasi terus 2 ketul ayam kampung..nasi 2...kena RM25...soping2 kat HIG smpai lebam..coklat byk giler..piuk mangkuk sume aku beli hahaha!!....kul 12 gerak lak pusing2 langkawi..singgah dataran lang...snap2 gmbar...gi black sand beach...gi lalu tanjung rhu...susur jek la jln2 kat sinun...smpai cable car..tgk ramai org....so tak naik pun...drive lagik smpai last2 balik pantai chenang dlm kul 5..on the way we all masuk ke laman padi....teruk nya la tmpat nih..mcm dah tak jaga...ayam berak merata2...sume mcm tak jaga padahal mcm good project jek....balik bilik rehat..mkan la roti gituk. ptg sikit tgk sunset..baru la nmpak jalan ke pantai (jalan sebelah underwater world) tuh jek hehe!! g dinner kat satu kedai dpn2 hotel we all...makan ikan bakar jenahak...kerang bkr...sotong 4 ekor goreng tepung dan kailan ikan masin...mkn ber2..kena RM85. jalan2 lagi area tuh...10 mlm balik tido.

esok nya senin...check out 11.30 pg...g soping2 lagik kat duty free the zon yg sebelah underwater world...coklat2 murah dkt HIG lagi tp mls nak g dah...we all makan kat wan jati aishah (betul ke nama nih?)..budak kat hotel yg rekemen....ok la sedap sbb ada byk pilihan dlm 50 jns lauk pauk...yg lawak nya carik punya carik...lps tuh mcm dah give up..tup2 jumpa lak. lps makan ingat nak g makam mahsuri..mcm mls...g lak beras terbakar....pun camtuh gak..carik2 tp mcm tak jumpa...ckp kat mmber...takyah la kot pegi...tiba2 nmpak ...panas ya hamat...kul 1.30 terus ke epot...pulang kete...kul 4 balik kl.

nanti la nak pegi lagi sbb nak soping pinggan mangkuk piuk dan g island hopping...ari tuh tak sempat. lawa jek langkawi nih tp mcm tak jaga sgt...main pacak jek byk2 kedai kat chenang nun..kedai2 mkn agak kotor. takde proper planning padahal kecik jek kot langkawi nih.

Jelita replied at 4-2-2016 12:16 PM
sbb ari nih tak busy sgt..leh la wat review sikit psl langkawi yg aku pegi last weekend + cuti wilay ...

Kak Jel, RM140 untuk Axia for 3 days? I amik Almera dengan Amirul RM180 untuk 3 hari. Ingat nak amik kereta kecik je tapi sebab ada stroller anak buah so kena le amik kereta sedan.

I baru balik Langkawi Isnin baru ni. Stay dekat hotel sebelah airport je sebab pi dengan mak, adik, wife dan anak dia so kita orang amik 1 family room. 1 malam RM200 siap dengan buffet breakfast. Breakfast sedap dan banyak pilihan. Bilik pun besar ada 2 queen bed dan 1 couch so just nice untuk kita orang 1 family.

1st day sampai nak lunch ikan bakar dekat Padang Matsirat tu tapi tutup. Makan dekat kedai mangga je. Menu tak banyak snagat rasa ok jugak. Kendian kita orang pi Beras Terbakar sebab mak nak beli kain batik. Kain batik yang elok sekarang dah naik harga due to RM jatuh. Lepas tu kita orang check in hotel. Rezeki dapat check-in pukul 12 sebab bilik family memang dah ready. Lepak kat bilik, kendian dalam pukul 2.15 baru keluar pergi underwater world. Jalan-jalan survey coklat dekat Zon dan Chocolate Valley. Siap amik gambar lagi. Pas tu shoot pergi HIG dekat Kuah. Banyak shopping coklat kat sana.

shidaaziz replied at 4-2-2016 12:59 PM
Kak Jel, RM140 untuk Axia for 3 days? I amik Almera dengan Amirul RM180 untuk 3 hari. Ingat nak am ...

lps nih if nak g langkawi...nak book kete siap2 ngan org yg di rekemen dlm benang nih. saja jek ari tuh..nak tgk camner hehe!!
lps nih nak stay tmpat yg murah2 jek...bkn nak duduk dlm bilik pun...janji ada katil, ekon, toilet & bersih ok jek duit sewa hotel mahal2 leh beli pinggan mangkuk

cmf_shone replied at 7-1-2016 09:42 PM
...lowseason booking untuk car rental diskaun melebihi 50%

boleh bagi harga x untuk mpv yg 7 0r 8 seater...7 dewasa 4 kanak below 3 tahun....tarikh 23 mac(flight malam) hingga 26 mac pagi....penginapan pun xda lagi ni..kalo leh dpt apartment yg 4 bilik ke....

evey709 replied at 3-2-2016 11:02 PM
Ktorg dok de baron resort. View lawa lah tapi resort tu sendiri so-so.
Kebetulan masa ktorg pi t ...

kitorg dapat homestay area pekan kuah..agak2 ok tak? sebab kawan2 yang pernah pergi langkawi cakap pekan kuah malam tak best..sunyi je. kalau nak best dorang sggest duk pantai cenang...