CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: claxicaa

All About Pulau Langkawi - Part 6

Close [Copy link]
baldubiru posted on 18-10-2013 09:52 PM
hi uncun
bestnya baca aktiviti uncun di langkawi
lama jugak eh di langkawi

hi baldubiru..

haah.. lama kat sini.. 5 hari 4 malam.. memang sakan la cuti.. hahaha.. tapi tak la jalan sangat.. g tempat2 yg anak request je.. tingin nak mangrove.. tp asben xmo.. so, wat island hopping je le.. mmg sunburn abis laa...rini plak cuaca kureng baik.. mse tgh wat island hopping bole ujan plak.. first g kat pulau dayang bunting.. mse kat tasik tu, ujan dh renyai2 dh.. tp still leh layan siap bentang tikar wat ala2 american breakfast.. mkn pizza, sandwich, piece of cake.. hahaha.. tp takde la english tea set bagai.. air mineral je.. kikikiii

pastu g pulau singa besar.. eagle feeding.. yg ni mmg best la.. sbb anak pun suka.. lg nampak helang besar2 dpn mata kan...

then, g kat pulau beras basah.. mse ni ujan dh benti.. tp still mendung.. apa lagi.. terjun tiruk la mandi manda.. smpai la ujan renyai2.. diikuti dengan hujan selebat2nya.. perghh.. terus rasa sejam yg diberi tu terlalu lama.. hahahhaa.. mana taknya.. seme pondok penuh.. kitorang diri je kat bawah pokok besar tu.. tp still kena ujan gak.. tuala yg dijadikan penutup kepala sampai basah lencun..

abis pulau beras basah.. terus balik.. mse balik tu mmg terasa ujan selebat alam.. dah la dok seat depan.. terasa laa percikan air cam kena tembak terus ke muka... huhuhu..

tp pengalaman yg best la.. tahun lepas masa pegi island hopping ada gak pengalaman x ble bla.. bole plak bot kehabisan minyak.. terapung2 la kt tgh laut tu tnpa arah tujuan.. mse tu dh pk mcm2 dah.. siap pikir ikan jaws, piranha.. hahahhaa

balik hotel je.. terus flat.. layan tido smpai kul 5.. pastu g pekan kuah.. ke Idaman Suri.. hahaha.. nak jugak pegi Idaman Suri tu... kikikii.. tp kat situ murah sikit la.. beli beg notebook dalam RM39 je.. beli coklat sikit,beg sekolah anak yg murah2 je utk tahun depan.. hahahah...then g pasar malam.. cri kudapan.. beli mee goreng.. anak tingin katanya.. pastu beli ayam percik 2 ketul.. ni utk supper.. hahaha..tp kedai ni kedekut kuah kot.. mnta kuah asing.. dia xmo bg.. kata bole celup je.. sabo je la.. pastu beli cucuk2 bakar dlm 3-4 batang..

balik dr pasar malam.. g cri dinner.. sbb rini last day.. nk mkn sedap cikit le.. so g cari Restoran Mangga.. tp tutup plakk.. so mkn kat area Pantai Tengah tu, nama Restoran Lubuk Buaya. amik nasi 3 pinggan, ikan siakap masak 3 rasa, kailan ikan masin, telur dadar, tomyam campur, kerabu mempelam, air jus epal, tembikai laici n milo ais, sambal belacan + timun.. seme skali RM50.. murah kannn... puas makan..

then,balik hotel.. kemas2 beg sikit.. pastu gigih online forum.. hahahhaa

lily_kama posted on 19-10-2013 04:45 PM
Sedap ke laksa ikan sekoq tu?

saya makan laksa biasa je.. asben yg makan laksa ikan sekoq tu.. sama je rasanya ngan laksa biasa.. cuma ada ikan sekor.. for me.. sedap la jugak.. sbb kuah pekat.. tp kuantiti sikit.. atlis dapat la juga merasa.. klu org tnye.. bole la jawabkan..

lily_kama posted on 19-10-2013 04:35 PM
Sampai end nov ni in sha Allah. Patut hujung bulan ni.. Tp terpaksa extend.. Huhu... Rinduuu tilam ...

oh sampai end nov..
hmm nanti dah balik rumah dok teringat2 langkawi pulak
lily,kat mana nak dapat roti canai tu?share le kalau sudi

uncun posted on 19-10-2013 09:31 PM
hi baldubiru..

haah.. lama kat sini.. 5 hari 4 malam..  memang sakan la cuti.. hahaha.. ta ...

dah selamat ber'island hopping' nampaknya
still hujan eh kat langkawi..yang tak tahan tu citer bot abih minyak..boleh plak camtu hehe
curious nak tau sapa yang pi selamatkan?

idaman suri tu mmg wajib singgah kalau pi langkawi
tiba2 rasa lapaq plak baca makanan2 uncun beli kat pasar malam

dah siap ke packing?
next year boleh la mai lagi ya

baldubiru posted on 19-10-2013 09:52 PM
dah selamat ber'island hopping' nampaknya
still hujan eh kat langkawi..yang tak tahan tu citer bo ...

hahaha.. yg xde mnyak tu trip tahun lepas..mmg x ble bla.. pastu dok plak satu bos ngan pak arab yg memang kecoh giless..siap ada adegan2 nangis2 bagai.. adeih.. mana la kite ni x pk mcm2..

yg rescue tu.. ada satu bos lain dtg snggah.. kt laut kan ssh dpt line.. seb baik la ada bos lain nmpk..tp company lain.. dia pi tlg pnggil bos company yg sama ngan bos kami.. dlm 45 minit gak la terkandas tgh laut tu.. mujur mse tu keadaan laut ok.. x bergelora.. klu x confirm dah termuntah dh.. huhuhu

sepanjang dok langkawi ni.. duit byk abis utk makan je.. kejap2 lapar.. kejap2 laparr.. smalam bole plak tgh malam kelaparan.. ngan stok megi abis.. trus request mnta mcD.. hahaha.. seb mekdi dekat je kt area underwaterworld tu..gigih tapau mekdi.. janji dpt rasa mekdi bebas cukai.. hahahhaaa

ni dh rasa lapo balik dh.. hahahah.. asben plak x ble bla.. siap ckp..'kita dh baca doa makan kan tadi.. nape dh lapar balik ek?'hahahhaa.. ni mau berat badan naik membuak2 ni.. makan tido makan tido je dok sini.. kikikiiii

baldubiru posted on 19-10-2013 09:42 PM
oh sampai end nov..
hmm nanti dah balik rumah dok teringat2 langkawi pulak
lily,kat mana n ...

Haha..
Standadla.. Tringat2 tu pasti...

Roti canai tu kt kg temoyong.. Dekat ngan simpang ke pantai chenang yg jumpa Aseana.. Klau dr bukit malut.. Kedai belah kiri lpas simpang tu sikit je.. Jual time breakfas je... Petang xde.. X silap nama kedai tu lebai.com. Bole tahan ramai gak org....

Follow Us
home sweet home.. tamatlah percutian 5 hari 4 malam di langkawi..

takde menda nak update rini sbb flight kul 1.25 petang tadi.. so mmg tak kemana la... check out terus brunch kat kedai kecik depan Restoran Tomato.. sedap la sambal kat situ.. sepanjang cuti ritu.. 2 kali makan brunch kt tmpat dia..

pastu return kete.. wakafkan sandal reben pink dalam kete tu sbb dah haus sikit tapaknya.. tp bole la klu nk guna.. huhuhu..

check in n drop luggage.. amik 15kg je.. total weight 15.7kg.. mujur dia x mnta tambah duit.. so, lepak2 dlm airport.. then, terus boarding.. alhamdulillah.. flight x delay dan selamat sampai LCCT jam 2.35 petang tadi..

insya allah.. murah rezeki nanti.. nak pegi lagi...

till then.. thanks semua sebab byk bantu n bg info dlm thread ni.. next trip ke Sabah pula... ;)

lily_kama posted on 20-10-2013 05:16 PM
Haha..
Standadla.. Tringat2 tu pasti...

oh kat situ ye..
nanti balik boleh saya pi try
thanks lily

alamak hari jumaat byk kedai tutup yer????

lily_kama posted on 19-10-2013 04:43 PM
Pada yg nak bercuti n dtg dgn big family.. Lily suges sewa safa idaman kondo... Mmg terperuk sket da ...

trip bln 9...duk safa idaman ni...hall mmg besar...tpi letak kipas cinonet 1 kt tv.alahai...panas.
pastu ada sorg staff kt opis dia tu..lelaki..jenis blur rasa nk bertempik2.tanya dia...boleh mintak jug tak?
dia duk blur2 tak tau nk ckp apa..aku tanya balik..boleh ke tak boleh..dia ckp..saya tak pasti..benda mcm tu
disediakan atau tidak.ngok ngek.

pastu mintak nk check out lmbt..dia ckp kena byr...aku ckp...takpe saya byr..berapa?
saya kurang pasti..kena tanya bos.segala serba serbi blur lah.

ibu_haritz posted on 21-10-2013 10:37 AM
alamak hari jumaat byk kedai tutup yer????

Byk jugak yg tutup but bukan semua la .Kalau musim cuti sekolah rasanya byk yang buka. Macam idaman suri hari jumaat buka sebelah petang.

baldubiru posted on 21-10-2013 10:21 AM
oh kat situ ye..
nanti balik boleh saya pi try
thanks lily

Baldu duk kt mana skrg?

Lily nak masuk dua bulan kt sini.. Byk gak tmpt makan lily explore... Yg sedap.. Lily ulang...
Cerita kt member yg mmg org sini smpi ckp dieorg pon xnah g kedai2 yg lily pegi... Hehe....

ilham_ryana posted on 21-10-2013 10:46 AM
trip bln 9...duk safa idaman ni...hall mmg besar...tpi letak kipas cinonet 1 kt tv.alahai...panas. ...

Budak laki tu..? Haha... Tau2.. Mmg blur...
Lily mintak seterika dgn ketle dia jwb xtau...
Tp x lama tu ada org anta ke unit...

Psl kipas tu.. Lily on ercon semua bilik n bukak pintu bilik.. Sejuk la satu umahh...

ibu_haritz posted on 18-10-2013 04:15 PM
eh sama yer...
naik AA..Awak plak naik ape???

saya naik firefly dr subang airport

lily_kama posted on 21-10-2013 11:11 PM
Baldu duk kt mana skrg?

Lily nak masuk dua bulan kt sini.. Byk gak tmpt makan lily explore... Y ...

saya di ipoh

rajin eh explore tmpat makan..best2
saya ni tak rajin nak explore..selalu pi tempat yang dah biasa
tak adventurous langsung kan

share le lagi kalau ada gerai2 ke,kedai2 makan yang best
kot ada yang saya tak pernah pi, balik nanti saya boleh la buat lawatan tapak

baldubiru posted on 22-10-2013 09:54 PM
saya di ipoh

rajin eh explore tmpat makan..best2

Keje ke study?

Tempat makan ni subjektif gak. Ada org ckp sedap.. Tp kita try.. X sedap plak..
Mcm nasi ayam pak ya.. Bg lily biasa2 je.. Ayam pon keras...
Restoren nelayan bukit malut.. (Yg baru). Servis teruk. Lembap sgtttt... Harga pon da mahal..

Tadi tapau nasi lemak kt foodcourt pdg matsirat.. Ambik lauk ayam. Not bad... Rasanya ni la nasi lemak paling sedap kt cni...

lily_kama posted on 22-10-2013 10:40 PM
Keje ke study?

Tempat makan ni subjektif gak. Ada org ckp sedap.. Tp kita try.. X sedap plak..  ...

keje

ye btoi tu..selera org tak sama kan hehe
nasi ayam pak ya for me sedap tapi dah lamaaaa tak makan..
rasanya dah 2-3 tahun kot last pi situ
mmg sometimes gerai2 kecik lagi sedap dari kedai2 yang famous ni

lily dok langkawi area pdg matsirat ka?
Last edited by baldubiru on 22-10-2013 10:54 PM

KenangaPutih posted on 22-10-2013 03:12 PM
saya naik firefly dr subang airport

hehehe..hrp2 bertembung lah kt sane nnti..

lily_kama posted on 21-10-2013 11:18 PM
Budak laki tu..? Haha... Tau2.. Mmg blur...
Lily mintak seterika dgn ketle dia jwb xtau...
Tp x  ...

mcm tu punya blur bos boleh letak kt front desk.huhuhuuh...
yg iron tu nasib baik awal2 lagi mintak dgn bos diaorg masa amik kunci.

ekon diaorg pun x sejuk sgt..tpi bolehlah..jgn byk songeh sgt...ye dakkk?hahhaha.

airport Airasia Langkawi dekat x dgn bandar?sng x dpt public transport ke bandar