CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SulurBidar

KLCC Hebat Bertaraf Dunia Namun Ada Kisah Misteri & Seram Di Sebaliknya

I ada projek dulu dgn petronas dr aras office klccuh smp ke puncak aku panjat. Kerenah birokrasi passing2 job je dah menakutkan kot.. but aras Office klccuh tu sebenarnya layout dia mcm seram jugak ye, laluan jenis nak sampai kat corner kau tak tau kau akan bertembung dgn apa gitu. Nak naik atas memang ikut lift maintenance sebab contractor kan, then nak smp puncak kena keluar kat tingkat 80++ pastu panjat tangga yg ruang dia kecik ya ampun.. rasa sesak dada, semput memanjat oi.... atas tu memang mechanical, mesin2 je sebab ruang bucu tower makin mengecil kan.. kalau sorang2 aku rela duduk kat platform gondola drpd ada kt area mechanical tu, entah sapa2 la nak main cak2 dgn kau kang huhuhuu

Seronok baca thread ni tapi sayang takde update terkini..
Lama dah tak pergi shopping kat KLCC..

Edited by Bholatchomel at 13-12-2019 02:49 PM

sy pernah kerja kat cinema waktu dia baru buka dulu dan tower 1

pengalaman di cinema

Kejadian 1.

waktu sy kena jd budak floor(usher) selalu jadi cashier tp ari tu tak cukup staff. kerja budak floor ni selain tunjukkan seat atau cinema kat penonton. diorg gak kena buka pintu keluar bila dah dekat nak habis citer.

waktu tu ada 2 cinema cerita dia habis dekat2  so lepas buka pintu cinema 5 sya gi buka pintu cinema 3. lepas tu ke gi balik cinema 5 untuk tutup pintu keluar tu balik.

bila masuk cinema 5 tgk semua org dah keluar. so sy turun tangga untuk tutup pintu keluar. dah dekat tangga akhir nak ke pintu saya ada dengan suara org berborak belakang. saya pun toleh takut ada yang belum keluar tapi tak der org. saya terus ke pintu untuk tutup. tgh tarik pintu betul2 tepi telinga dengar org gelak halus. apalagi terus tarik pintu berlari panjat tangga terus keluar.
memang dengar dari kawan2 selalu jd bdk floor. kalo kerja pagi kena buka pintu masuk semua hall. kalo bernasib naik waktu buka pintu cinema 5 tu akan bau wangi bau bunga.

Bholatchomel replied at 13-12-2019 02:35 PM
sy pernah kerja kat cinema waktu dia baru buka dulu dan tower 1

pengalaman di cinema

Uisy seramnya wei