CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: syue86

Kisah seram di UTM

chazey posted on 27-9-2013 10:44 PM
a'ah. dak2 arkitek paling hamjad. dak QS dan lelain tu rilek ja.

oh, KRP pun ada cerita gitu ...

sbb dorangkan kira pelopor UTM gitu..

Sejarah nya x tau ler..td ade perasan sorang porumer ckp dia staff utm duk desa bakti..

Staff lama ke baru?..kalo lama mesti dia tau cite..

KRP mmg keras..aku igt lg ade sorang pakcik teksi ni masuk krp anto org kul 12.30..lepas org tu turun, dia nk balik lah tp dia x jumpa jln keluar..asik jalan mati jer..berpusing2 dia dlm area krp tu..last skali bunyi azan subuh baru dia nampak jalan keluar..

mrsrezza posted on 27-9-2013 11:00 PM
sbb dorangkan kira pelopor UTM gitu..

ya ampun, serius?

tapi KRP memang cam suram je kan? maybe sebab banyak pokok renek sebab tu cahaya tak berapa masuk situ.

tetiba tingat senior yang meninggal dipanah petir masa tengah main bola kat kawasan lapang KRP tuh. huhu. tapi rasanya tak haunted pun tempat tu. petir area KTR, KRP ni, kalau menyambar, memang sampai ke tanah. penah aku tak balik bilik lansung masa hujan sebab masa baru renyai2 tu pun dah nampah petir cecah tanah depan mata ha. trauma aku tak berani terus jalan balik bilik apatah lagi ingat cerita senior KRP tuh. so lepak di pejabat la.

oh,

tiba2 juga aku ingat cerita abang burger kat Arked Cengal. dia kata penah nampak pompuan baju putih rambut panjang dok kat bus stop depan arked sekitar pukul 1 pagi gitu. memula dia ingatkan orang, tapi bila tengok lama lembaga tu tak bergerak tau la dia menda tu hantu. tapi abang ni rilek ja. lama2 menda tu hilang depan mata...

Rate

1

chazey posted on 27-9-2013 09:05 PM
betui kak.

cuba baca post #196, #198. bukan aku sorang ja yang tau cerita nih.

Ya Allah...xpnh tau pon..

chazey posted on 27-9-2013 09:10 PM
btw, menurut @mrsrezza, kes ni berlaku dua kali tau;

kes 1 - stoden dan stoden bersenggama dala ...

Gulp.dgn p guard?  nm jer p guard ni mesti yg muda belia...
Mmg ader pon p guard ygensem..hihihi

Tetiba off topic sbb ada org sebut psl burger...mommy rindu burger 7 E.. Saper yg igt abg burger 7E kt tmn U yg amik order xpyh tulis tu? Walau ramai giler org order dia boleh igt? Nnn xpnh slh n mesti ikut turn... Ader lg ker abg tu? Hebt kan dia? Mmg memory hebt giler..

N lg klu saper igt xsilp mommy thn 2010 ada budak lki mati 5 ke 8 org kluxsilp sbb kena pnh petih...
Mmg sedih giler time tu solt jenazah, jenazah ramai....dorg men bola..kena pnh petir

Follow Us
chazey posted on 27-9-2013 11:09 PM
ya ampun, serius?

tapi KRP memang cam suram je kan? maybe sebab banyak pokok renek sebab ...

Yg mati ramai2 tu ker?

chazey posted on 27-9-2013 04:07 PM
motif ko pi memancing jam 3 pagi? cari la masa yang semenggah sikit.

cakap pasal memancing, ...

memancing pukul 3 ni sunyi ckit.tapi kalau kat loji dkt desa bakti tu lagi angker,pernah ade pemancing yang jatuh,pastu mati lemas dalam tu...

kat pool utm dekat stadium tu pun ada orang meninggal lemas gak kan? kalau tak silap dalam awal tahun ni kot..

mommymonster82 posted on 28-9-2013 12:16 AM
Tetiba off topic sbb ada org sebut psl burger...mommy rindu burger 7 E.. Saper yg igt abg burger 7E  ...

aku ingat. berger paling best di zaman U. tada burger kat taman U tu bleh kalahkan abang berger ni. tiap malam memang ramai beratur nak beli berger dia dari pelbagai kaum. respek ah abang ni.

tapi gerai tu dah takda. aku ada pi taman U tahun lepas. kalau ada gerai burger pun kat depan 7E tuh, bukan abang tu punya dah. mat rempit mana tah. berger pun hampes tak sedap lansung.

mommymonster82 posted on 28-9-2013 12:19 AM
Yg mati ramai2 tu ker?

seingat aku, sorang je yang ninggal...budak final year fakulti apa tah.

ni kes tahun 2001. peh, lama gila dah zaman first year aku kat UTM.

mommymonster82 posted on 28-9-2013 12:13 AM
Gulp.dgn p guard?  nm jer p guard ni mesti yg muda belia...
Mmg ader pon p guard ygensem..hihihi

memang muda pun gad tu. kawan aku kata lewat 20an.

chazey posted on 28-9-2013 05:01 PM
aku ingat. berger paling best di zaman U. tada burger kat taman U tu bleh kalahkan abang berger ni ...

Cuba dtg pulai perdana... kat kaw 7e tu ada abg 2 org jual beger.. bagi qt sgt sedap.. ada mcm2 jenis beger... budak 2 org tu encem.. jambu.. n sgt sopan.. xder gaya bdk2 rempit... cuba lah... x tau la taste korg mcm mn....

x sangka utm tu angker... qt selalu gak lalu lalang kaw luar utm... McD tepi tu mmg selalu lepak memalam... bdoa agar hijap ni masih tebal... huhuhu....

buah tin tu sgt sedap.. dah lama x makan... saper yg masih duk utm.. leh amikkan utk qt tak... qt nak tanam pokok tu.. tp bf kata cik pon suka btenggek.. x jadi qt nak mbela pokok tu.. takut trbela menda lain lak... Last edited by cubby_qt on 28-9-2013 05:20 PM

cubby_qt posted on 28-9-2013 05:17 PM
Cuba dtg pulai perdana... kat kaw 7e tu ada abg 2 org jual beger.. bagi qt sgt sedap.. ada mcm2  ...

Pulai Perdana jaoh. lagipun takda menda nak buat situ. takpala. buat berger sindri kat rumah lagi puas hati, boleh letak macam2.

aku baru tahu buah tin tu, fig. nyesal tak makan masa kat UTM dulu. btw, takyah takut pontianak la. rumah aku tinggal sekarang pun katanya ada pontianak tapi ok je pon.

chazey posted on 28-9-2013 05:26 PM
Pulai Perdana jaoh. lagipun takda menda nak buat situ. takpala. buat berger sindri kat rumah lagi  ...

Hehehe... cik pon ader jer d mana2.. cuma btuah or tak jer utk tgk...

pst... x sudi jd insan btuah tu...

chazey posted on 28-9-2013 05:01 PM
aku ingat. berger paling best di zaman U. tada burger kat taman U tu bleh kalahkan abang berger ni ...

Lah ye ke? Mnlah abg tu pegi..mmg sedap burger dia..mommy igt  byk kali gakla tu sanggup oh naik moto kul 3 pg semta nk beli burger abg tu...laporkn study tgh2 mlm

chazey posted on 28-9-2013 05:02 PM
seingat aku, sorang je yang ninggal...budak final year fakulti apa tah.

ni kes tahun 2001. peh ...

Owh klu 2001 mommy rs kes lain kot...

chazey posted on 28-9-2013 05:26 PM
Pulai Perdana jaoh. lagipun takda menda nak buat situ. takpala. buat berger sindri kat rumah lagi  ...

Hahahaha..mommy tau tp mmg xgemar buah tin....
Mmg kan selalu tgk dipijak2 je sbb ramai yg xtau kt buah tu boleh mkn...

mommymonster82 posted on 28-9-2013 12:16 AM
Tetiba off topic sbb ada org sebut psl burger...mommy rindu burger 7 E.. Saper yg igt abg burger 7E  ...

Omg.. Yan Burger!! Nama dia yan.. Memang power betul ingatan dia kan? Akak dulu pernah gak menyibuk2 tolong dia.. Member2... Memang susah sebenarnya jual burger yg customer ramai gila... Respect betul!

Aku baru pasan selang 2 sem aku n geng masuk kolej-sewa luaq-kolej-sewa luaq..camtu la ..penah duk krp,ktho,ktdi..

pasai budak cina bunuh diri kat ktc tu aku kt sana lagi tp cam x bpa nak peduli sbb tgh exam masa tu..ka baru abih exam aku x sure..batch sama kut..budak tu asai penang kan...

Yg pasai kena rogol n bf kena belasah tu jln nk ke kolej 12 kan...aku x ingat kolej atas bukit lalu ikut ktc tu...depa tutup cita tu..aku kat sana lagi x salah masa kes tu..

batch aku rasmi kolej atas bukit tu masa baru bukak dulu..kwn2 aku ramai la duk situ..aku duk luaq..jauh sgt la kolej tu..

Sepanjang duk sana syukur la x jd apa2..sbb aku suka basuh baju ka study ka hapa ulang alik p blok org mlm2..masa kat krp duk tingkat 2..blok x ingat..tingkap memg x suka tutup..siang aku tidoq..rumate aku  penah ja balik kg tggai aku sorang..syukurr  xdak gangguan sepanjang aku sorang2..padahai aku ni penakut yahamat  

Aku ada 1 cerita lawak seram..x ingat kolej mana tp aku duk bilik bawah..aku sorang2 lepas solat magrib ka isyak x ingat..elok2 abih ja sembhyg aku kalih tengok  kat  tingkap..cam nak gugoq jantung aku..nampak pompuan kelubung putih ..rupa2nya bayang aku kat tingkap pakai telwkung sembhyg tu la..curtain x tutup..luaq gelap..gila cam nak pecah dada aku masa tu

mula masuk aku duk melawis..tepi jusco..jusco pun xsiap g masa aku duk sana..kat melawis ni penah la gak kena kacau skali kut  

So bila dgq cita hampa semua ni flashback balik la apa yg aku duk wat dulu..rindu plak  

Last edited by alieyrina on 29-9-2013 12:57 AM