CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: syue86

Kisah seram di UTM

syue86 posted on 23-9-2013 12:37 PM
yang ni cerita yg aku jumpa kat thread lain
dengan izin @chazey n @mrsrezza i tepek balik

Blok S13..huhu..time jadi tu kitorg duk kolej 13 rasenye (xtaulah dh jd kolej apa skrg)
Rasanya lepas kes tu satu sem blok tu dikosongkn & diorg bagi bdk SPI duduk free kut

syue86 posted on 25-9-2013 02:52 PM
menurut lecturer UTM
blok KRP G05 sampai G08
dulu merupakan tempat pembakaran mayat orang Hindu
...

mmg tempat nie area Cik Pon semenjak zaman 70an lg................sungai kat situ kecik jer kan.........yg seberang jln kat pipe line tu mmg besar sungainya.......zaman aq kecik2 dlm thn 80an mmg puas mandi manda

mrsrezza posted on 25-9-2013 03:57 PM
ada sesiapa x yg ingat kisah seram n aneh yg berlaku masa pembinaan shell n mcd kat belakang UTM?... ...

aku penah dengar lecturer bisik2
sebab die terlibat dalam aktiviti ukur tanah (fakulti aku nye keje la kan?)
diorang ade buat lencongan sket
kalau perasan, jalan situ cam pelik sket
tak berapa lurus

qoqoelma posted on 25-9-2013 04:06 PM
Blok S13..huhu..time jadi tu kitorg duk kolej 13 rasenye (xtaulah dh jd kolej apa skrg)
Rasan ...

yup..yang ni saya copy dari thread lain
memang S13 sekarang dah aman damai budak2 duduk
saya pun penah tido berdepan dengan bilik tempat kejadian

sekel posted on 25-9-2013 04:23 PM
mmg tempat nie area Cik Pon semenjak zaman 70an lg................sungai kat situ kecik jer kan... ...

a'ah..yg dekat KRP kecik je
ade budak blok G07 pernah nak terjun dalam tu
wah, pernah mandi!
sekarang xboleh dah..tercemar..

syue86 posted on 25-9-2013 04:38 PM
a'ah..yg dekat KRP kecik je
ade budak blok G07 pernah nak terjun dalam tu
wah, pernah mandi!

syiokkkkkkkk time tu mandi, x ingat mati lemas or apa....................pas tu blk umah kena belasah dgn mak/bapak......

Follow Us
Mommy pon asal utm..alhamdulillah dr mula masuk sampi hbs bljr xpnh la nampak per2 yg angker giler walau pnh tinggal sorg2 diri time org balik ry haji..dgn cuti sem..
Yg pnh kena gangguan xpasti tu manusia ke ape..sbb dia pki serba hitam..muka pon tutup xde nmpk mata lansung..
Time tu dlm kul 3 pg..di KTDI... Mommy g blok sebelh ikut pintu blkgnak beli air dr mesin..dr blok tu mommy ternampak org tgh jalan slow je lalu kat  depan sn..dia xperasan mommy kot...
Ape lg...punya takot...mommy pon lari masuk g bilik member yg duduk betul ngadap dgn jalan tu... Ms tu dlm blok ktorg tinggal kitorg 3 org jer..kebetuln ms tu mmg dia xbuka lmpu sbb ktorg tgh tgk muvie ke ape ntah xigt dah...
Sbb mommy sbb papaer lewat hbs n member mommy ni budak master...punyala takot... Namapk dia jalan slow jer..pastu dia masuk blok pompuan yg depan blok ktorg..dia naik tangga..mmg namapk mcm terbang....takot giler....kami sambil mengendap sambil baca doa..... Pastu call pk guard.... Tp lepas tu xtau dah mn dia pegi..p guard dtg ronda kat situ..
Yg psl kes budak bunuh diri gantung kat almari tu.. Member mommy slh sorg yg betanggungjawab bawak mayat budak tu turun... Tp mmglh seram..ktorg pegi tgk ms dorg angkt tu...blok tu mmg kosong...
N time tu member mommy semua tkut nk tinggal sorg sampi ada yg solat atas katil takut nmpk per2 bawah katil..
Lagi pasal balai cerap... Yg tu pon glamer gak citer tu...

Rate

1

asher posted on 23-9-2013 02:14 PM
amoi tu frust pasai apa..boypren ka..study ka..family ka..sampai suicide mcm tu..

Study katanya sbb xdpt A untuk paper law..dia budak human resource.. Abg2 sumer pandai2 amik doctor n engineer...dlm family dia amik course plg cikai ktnya..tu yg pulun kalu boleh nak dpt 4 flat...tp paper lawa dpt B...
Itulah citer yg mommy dpt ms tu

syue86 posted on 23-9-2013 02:21 PM
chazey bercerita

budak yang bunuh diri kat UTM tu pun parentsnya kata ok je uol. ada kuar cerita  ...

Tp menurut kt membe mommy yg dengar kawan dia meraung...mmg sblm tu dia tgh murung giler...stress...sbb ms kami sampai mmg ada kawan dia dok nangis kat tepi blok tu..menurut kata member mommy cina yg faham apa dorg dok ckp sambil meraung tu...member dia menyesal sbb xtolong or xteman dia..igt normallah org sedih sbb xdpt skor A... diorg dah nampak dah budak tu mmg dok  sdih..muram suram jer...xsangka la dia sampai nak bunuh diri Last edited by mommymonster82 on 25-9-2013 05:59 PM

akies posted on 23-9-2013 04:02 PM
betul apa tt cakap..kolej ktf antara paling angker..diikuti dengan ktc
ktf ni hostel yang terawal d ...

Mommy dulu pnh gak dok ktf bilik sorg...xsilap 2 thn gak dok situ..sampai hbs study

mrsrezza posted on 23-9-2013 04:42 PM
dulu2 kitorang siap gado ngn cleaner sbb sapu habes rambutan kat depan b05/b02..dah le pokok tu be ...

Mommy dulu baling buah sentul kat KTDI..mmg syokler menyicah lepas tu....
Baling dgn kayu..nak panjat tinggi sgt...syoknya bila kena bunyi dia jatuh...pastu pakat kutip...

akies posted on 23-9-2013 05:58 PM
hehehe...tak sabor la pulok kome sume ni..
sorry td aku gi surau..solat asar..

Pnh dengar gak citer ni

mommymonster82 posted on 25-9-2013 05:57 PM
Tp menurut kt membe mommy yg dengar kawan dia meraung...mmg sblm tu dia tgh murung giler...stres ...

budak tu memang murung
senyap jek
tau2 dah tergantung

syue86 posted on 25-9-2013 06:15 PM
budak tu memang murung
senyap jek
tau2 dah tergantung

Mmg tu yg member mommy bgtau ms dia dengar kengkawan dia dok meraung tu..mmg kecoh ah time tu..

mommymonster82 posted on 25-9-2013 06:04 PM
Mommy dulu baling buah sentul kat KTDI..mmg syokler menyicah lepas tu....
Baling dgn kayu..nak pa ...

Iols x pnh duk ktdi..banyak eh buah sentul kat situ..tp utm ni mmg terasa sgt suasana kg..tp sejak bangunan baru tumbuh bagai cendawan ni rasa dh x bape best lak..

syue86 posted on 25-9-2013 04:36 PM
aku penah dengar lecturer bisik2
sebab die terlibat dalam aktiviti ukur tanah (fakulti aku nye k ...

Aah jln tu bengkok ada sbb..tgh tunggu sape yg bleh cter detail pasal tu..

mrsrezza posted on 25-9-2013 08:24 PM
Iols x pnh duk ktdi..banyak eh buah sentul kat situ..tp utm ni mmg terasa sgt suasana kg..tp sejak ...

Ada 2 pokok je kt tepi blok tu..tp bila sampi musim buahnya mmg lebat....
Ada 1 pokok buah dia segugus2 mcm anggur..yg tu plg syok klu balik..yg sebtg pokok lgi buah dia jarak2 skit...

dulu aku ada amik subjek pengurusan kewangan, kelas kat blok dewan kuliah yg sebelah fakulti sains kom tu, yg menghadap bangunan cict tu.
ada sekali tu lecturer buat exam malam. lecturer ni sangat sempoi n funny, siap ngaku dia penah tak puasa masa study overseas dulu.. pastu ada mamat nigga ni boleh tegur dia makan pulak time bulan pose.. cheh!

anyway malam tu lepas settle exam, entah kenapa dari celoteh2 lucu tetiba muka dia serius. dia pesan kat kitorang kalau pasni rasa nak study memalam kat bilik kuliah ni takyah la, baik sambung kat bilik je.  
pastu dia buka citer satu malam ni lepas abis kelas.. dia nak balik la..

dia nampak sesuatu kat bilik kuliah..
kemudian dia geleng2 kepala tak nak cakap.  lepas tu besela kitorang pakai skill pujuk rayu yg selalu guna bila nak merayu markah tu kan
last2 tekeluar jugak dari mulut dia..  

dia nampak orang tapi takde muka!
ape lagi cepat2 la dia cabut masa tu. korang pun tau kalau dah semua bilik kuliah takde kelas kan sunyi giler..

anyway motep story ni sebenarnya nak bgtau bukan senang staf utm sendiri nak mengaku keangkeran utm.  aku memang salute dia sebab dia selalu care dengan student dulu..  terima kasih encik xyz Last edited by cloudy_83 on 26-9-2013 08:19 AM

Rate

1

pengalaman aku sendiri yang tak baper seram..

dapat rumet suka tido buka tingkap luas2 sebab panas katanya..
almaklumlah mak yong, married student..  oleh kerana kasihkan persahabatan kami aku turutkan je..
walhal kalau aku stay sorang habis tidur dengan lampu terbukak, langsir tutup sampai tak nampak satu inci pun tingkap tu.  begitu la sensitipnya aku dengan makhluk2 luarbiasa ni.

selama-lama tu tak pernah jadi pape tingkap buka. malam tu jadi pulak.
aku ni jenis tidur2 ayam, bunyi sikit pun aku terbangun.  
biasanya bunyi kucing la meround kat luar (lg bising time mengawan).
kali ni aku terbangun sebab aku dengar langsir kena selak kuat!
malam tu takde angin okeh.. dah hari2 tidur macam tu, memang boleh beza time malam berangin atau tak..
yang kawan aku tu tidur memang tak sedar pape dah.

anyway aku jeling sikit kat tingkap, takde pape..  terus aku batukan diri, pejam mata paksa tidur.
naseb baik lepas tu dah tak goyang2 langsir tu.. takde penampakan okeh..

btw masa ni aku dapat bilik kt K12, menghadap jambatan kecik yg pegi cafe tu dan court kt belakang tu

BiniBoy posted on 25-9-2013 11:32 AM
Salam. In 1998 akak pernah duduk kat KTF. Selalu gak lepak FSKSM sampai 3 -4 pagi and walked back to ...

yes ingat lagi jambatan tu, kami pun selalu guna dulu tapi siang je.. malam2 tak berani sangat..
tapi malam kan riuh2 kt cafe tu boleh dengar dari jmbatan kan? cuma gelap je la..