CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: syue86

Kisah seram di UTM

cubby_qt posted on 28-9-2013 05:17 PM
Cuba dtg pulai perdana... kat kaw 7e tu ada abg 2 org jual beger.. bagi qt sgt sedap.. ada mcm2  ...

buah tin tu sedappppp
lagi sedap dari dried tin
dulu xtau bley makan
then ade budak ni ajar cara makan

pergh!balik je kelas myinggah amik buah
tp xtau lak cik pon suke btenggek
musang mmg selalu btenggek situ
kekadang ingatkan kucing

mrsrezza posted on 30-9-2013 01:38 PM
korang ni batch tahun berapa?...nape aku tgk dr.nasir markom tu x ensem pon?...dah tua..

Aiseh ..makna nya dia dh tua dimamah usia la nii  

aku xsure kwn2 aku dulu ada tgkap gambaq ngan dia x..dulu tu  13 taun yg lalu dikk  

Ohh dia ada lagi ka kat sana..

syahoney posted on 30-9-2013 09:28 AM
Ok...ai dah ada mood sikit nak bercerita nih. Mari ai bercerita pasal rumah tamu kat UTM. Ini pengal ...

rumah tamu ni dekat blok U1 & U2 eh?
area kolej perdana
atasssss bukit?

syue86 posted on 30-9-2013 03:13 PM
rumah tamu ni dekat blok U1 & U2 eh?
area kolej perdana
atasssss bukit?

ye betul...tepat skali.... 'mereka' yg dilihat tu semua serba hitam pakaiannya~

syahoney posted on 30-9-2013 03:15 PM
ye betul...tepat skali.... 'mereka' yg dilihat tu semua serba hitam pakaiannya~

tingkat berapa ko duduk?
berapa harga duk situ?
*tetiba cam nak duk situ

Follow Us
syue86 posted on 30-9-2013 02:55 PM
@mrsrezza & @chazey

klu KRP takde plak tukar2 jantina di blok tertentu

Owh slh info la ni..haha almaklum x pnh duk krp..kolej yg plg aku elakkan atas alasan dinding blik dia kotor..

Aku jenis penggeli, x leh tgk blik kotor n dinding kotor..leh muntah darah..

alieyrina posted on 30-9-2013 03:03 PM
Aiseh ..makna nya dia dh tua dimamah usia la nii  

aku xsure kwn2 aku dulu ada tgkap gam ...

13 thn yg lalu?..iols sek men lg..

Patot lah iols tengok heols x ensem pon..

syue86 posted on 30-9-2013 03:19 PM
tingkat berapa ko duduk?
berapa harga duk situ?
*tetiba cam nak duk situ

masa duduk tu satu rumah RM100 je guna nama member.....hehehhe
tingkat 6 ke 7 tah lupa dah

mrsrezza posted on 30-9-2013 01:34 PM
kat bus stop arked cengal tu mmg ade weh..dulu masa aku duk ktf blok h25 tu aku ulg alik jln kaki  ...

mungkin kakak berbaju putih kat bus stop tu kan yang nyamar jadik amoi tu? seb baik dia tak menyeringai bertukar rupa ka apa.

syahoney posted on 30-9-2013 09:28 AM
Ok...ai dah ada mood sikit nak bercerita nih. Mari ai bercerita pasal rumah tamu kat UTM. Ini pengal ...

rumah ni memang ada unsur2 angker pun. tiap rumah tamu kat mana2 U aku rasa ada keangkeran tersindri sebab jarang orang tinggal.

syue86 posted on 30-9-2013 02:55 PM
@mrsrezza & @chazey

klu KRP takde plak tukar2 jantina di blok tertentu

owh gitu.

sayang aku takleh ingat nama blok kat KTR tu. kalau tak bleh cek samada tradisi tukar penghuni tu masih diteruskan ka tidak.

Von posted on 30-9-2013 03:08 PM
yg ni ker lecturer tu....

http://www.management.utm.my/staff/userprofile/nasir.html

Dia la..xdak nasir markom laen dah kat johor tu..dulu xdak title..la ni Dr.  dah noh..profile pic memg gambaq  tua...kena cari gambaq dia muda dulu..memang good looking handsome gentleman baik  lah..senyum jaaa kalau org perati dia

dah tua ni memang nampak tua laa    ingatkan awet muda..

eh dah ot ni..cepat cita hantu balik     seblom momod yg naik hantu  

chazey posted on 30-9-2013 06:39 PM
mungkin kakak berbaju putih kat bus stop tu kan yang nyamar jadik amoi tu? seb baik dia tak menyer ...

Aku x pastilah weh..mungkinjugak kan..tulah,seb baik dia x tunjuk muka sebenar ker ape..hua serammmm!..

Kisah kedua nt aku nk cite pasal bunyi meneringai yg berlaku kat ktf gak..tunggu siang esok..mlm2 ni meremang bulu roma nk cite..

anissa_kyra posted on 29-9-2013 05:52 PM
awal taun ni ke @ awal taun lepas? aku dapat citer budak lemas tu taun lepas...maaf, kalo aku sila ...

aku pun x pasti taun bile,yg pasti awal taun

kat warung desa bakti tu pun boleh kata angker jugak....ada staff yang main karem malam2 kat ctu,kena kacau ngan pontianak.

makin lama makin hangat benang ni..haha..seronok dapat jumpa dengan orang yg sama2 pernah study sama tempat dengan kita..

Aku dulu amik kos pendidikan sains(2004-2009) , first year duk kt ktf, pergh..ktf mmg berhantu ler dulu aku duduk kt h12,

Citer 1 : seret rantai besi

mlm2 selalu jer dengar org seret rantai besi dok ulang alik kt dpn bilik aku..mcm nak suh aku bukak pintu jer kan, ni hari2 aku kene..sbb aku tiap2 mlm gi training karate kt kompleks sukan ktf yg kt ceruk tu.. aku jln kaki sorg2 hokey, mungkin potensi hantu tu ikut aku sgt lah tinggi....bile aku citer kt rumate die buat2 xdengar esok mlm plak die yg kene..padan muke..

citer 2 : kisah rumate aku
rumate aku ni kos lain..kos matematik, so die hari2 la dok lepak dgn pakwe die..blik lewat mlm lah.. satu mlm tu masa study week, dia blik lewat dan trus je tido xcuci kaki pon, korg taw ape yg tdo dgn die, hhehehehhehe kakak ponti baik punya landing kt katil dia..rumate aku siap bleh terpegang rambut kakak ponti itu..dan rumate aku pun bertabah gak cam aku..pjam je mata sampai pagi.

Citer 3: bau darah period di tingkap aku
Satu mlm aku stay up sbb esok ada kuiz biologi, so study gile babas smpai kul 3 aku tercium bau darah period btul2 tepi tingkap aku..hehe..aku rase mcm nk bukak je langsir tu kan.. tpi aku cuak juger yer la rumate dah tdo. So aku lompat ats katil dan dgn tibe2 bau tu tukar jd bau bunga rose...mungkin kak ponti tu tgh makan darah pad kt tepi tingkap aku kot....huhu eiiiii takutt..

Citer 4: tong pad bergerak dgn sendirinye

Masa tu minggu exam, byk yang dah habis paper , byk jugak student2 dah balik sbb dah abis exam, so aku yg duk utara ni stay dulu sehari dua sblm berangkat. Jd aku n kengkawan kos aku buat movie maraton di blik kwn aku di ktf, blok baru..alah lupe la blok ape.. blok yg ada lif tu.. so mlm tu kami tgk citer jgn pndang belakang (citer tgh top).. kwn aku , zira nk terkencing gile, so dia pun gi toilet sensorg tanpa ajak kami gi teman die, lpas 1/2jam dia balik dgn tercungap2 dan muka pucat trus kunci pintu bile msuk dlm bilik kami.. apa lagi kami korek la citer, zira citerkan pd aku n kwn2, masa dia msuk dlm toilet tong pad tu telah mengejar dia dan kwn aku xdpt nak pikir trus pi menyorok dlm jamban... agak lama dia tgu dlm jamban tu kerana tong pad tu ulang alik kt depan jamban dia jer.. kwn aku punya cuak..bukan nk jerit ke ape..klau tak bleh la tlg die kan... die ckp lpas dah xdengan tong pad tu bjalan dia trus lari msuk dlm bilik...... warghhhh aku takut nk blik bilik aku..trus tido ramai2 dlm bilik die..

Citer 5 : orang kepala segitiga mcm tudung saji
Ni citer kwn kos aku duk selang 3 baris dari bilik aku, dia ni pun perangai  duk deting dgn pakwe balik mlm2 sokmo.. lalu plak kt kwsan pejabat ktf yang suram n pokok yg beso2.. balik jer trus tido, xbsuh kaki n muka ape pon, pastu dia pun baring dan dalam keadaan separuh sedar, kawan aku dpt lihat org kepala segitiga ni cuba nk hempap dia.. cuba nk menjerit tapi xboleh, baca ayat2 suci al-quran pun susah, kawan aku citer dia nk tgk muka org segitiga tu, tp xnmpak dgn jelas..nmpak bentuk segitiga mcm tudung saji je. Esok dpt baik punye lebam kt paha dia...tapi kwan aku ni xserik balik juge lewat2..ish2..apa punya ank dara lah skang da jd mak org

Citer pasal heret2 katil n kerusi ni dah selalu, aku pun selalu kene, kt tingkat atas xde org tp dengar mcm org nk pindah je alih perabut n almari.. bila tegur lagi kuat hantu tu bekerja pindah perabot..ehehehhehe..... byk lagi citer, nanti aku cuba ingt2 balik yekk

Rate

1

ok aku sambung cite pasal klinik kesihatan UTM..

aku ni boleh plak nak kena chicken pox dah tua2 mcm ni,masa tu x tau.demam lepas tu gi la klinik kesihatan UTM tu cek,doktor kata chicken pox ni.so disuruhnya aku stay kat situ sebab katanya nanti berjangkit dengan org lain..

so aku ni pun lurus bendul ikut je la kata doktor tu..angkut baju suma nak bermalam kat klinik kesihatan tu..

MALAM PERTAMA
aku demam teruk jugak la time tu..bintik2 chicken pox dah naik banyak dah.kawan2 aku dah bawakkan makanan petang tu.so lepak je la dlm bilik..dlm bilik tu ada 2 katil tapi kosong je la katil lagi satu tu.tido bangun2 dah malam.x ingat dah kul bape.lepas tu aku call pakwe aku,kitaorg berborak2..lepas tu call mak aku,call kwn aku..mengadu kesakitan.ecehhh..hehe.memang kerja asik call orang je la.

pintu bertutup,lampu bilik aku bukak..birai katil aku tarik supaya tak nampak katil lagi satu..aku memang stay kat katil je mlm tu sampai pagi.sakit satu hal,takut pun iye jugak..

dari bilik aku memang dengar bunyi tapak kaki kat luar bilik,so aku assume pak guard or mak guard la duk berkawal.tetiba katil aku mcm bergegar,tapi aku buat bodoh je sebab fikir mungkin perasaan aku je kan time tu..
lepas tu bergegar lagi(aku buat bodoh lagi)..lepas tu dah x bergegar dah.aku pun fikir perasaan aku je kot.

lepas tu mkn ubat,tido sampai pagi..

Rate

1

MALAM KEDUA

malam kedua kwn aku 2 org dtg teman sebab esoknya xde exam so boleh la diaorang dtg teman malam tu.dah borak2 lepas tu kwn aku tido.pintu bilik aku tutup,lampu pun tutup gak so malam kedua bilik kitaorg bergelap la.tapi aku tak boleh tido mungkin sebab siang dah tido banyak kot..

so,berborak la ngan bf aku kat phone..tengah borak2 tu katil aku bergegar lagi,kali ni memang kuat la..aku dah start cuak dah..tapi aku buat bodoh lagi (selagi x nampak rupa memang aku buat bodoh je la kan)

tak lama lepas tu dengar macam pintu bilik nak dibukak tapi tak boleh sebab berkunci kan,aku takut giler time ni.tapi x tau sama ada org atau hantu time tu.so aku kejut la kawan aku tu.kawan aku yg sorang ni "nape kejut ni",tiba2 yg lagi sorang ni boleh plak lepas bgn tu terus cakap "ada org nak masuk"..haissh lagi la aku takut.tengah tido2 pun boleh tau..

so kitaorg decide nak cabut balik bilik la,masa nak keluar tu kawan aku siap pegang payung nak hempuk orang tu klu betul org la kan..bila bukak pintu takde org,terus kitaorg lari keluar,jalan malam2 buta ke bilik..

esoknya baru report kat klinik kesihatan ngan amik brg2 kitaorg.baru la aku tau rupanya sepanjang aku ada kat situ memang xde org pun yg ada/jaga klinik kesihatan.so mlm pertama memang aku je la sorang2 di DALAM KLINIK KESIHATAN tu.sambil tulis ni bula roma aku meremang ni.

Rate

1