CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lee_sakura

Misteri gunung-gunung di Malaysia

aduhh..kisah hassan tu mmg menyayat hati.... al-fatihah untuk arwah..

mystica replied at 27-7-2016 02:26 AM
Best dan sgt seram. Xsbar nk baca sambungan.

Nasib baik semua dpt selamatkan diri.

alhamdulillah kami satu group selamat dan bebudak poli semua selamat...  cuma barang diorang lagi banyak hilang sebab dah tak sempat nak capai...  diorang cakap masa cross sungai nak ke hutan sebelah sana, air memang deras gila...  masing2 pegang masing2 kuat2...

the best part is, rupanya masing2 pegi plan sendiri tak bagitau cikgu2...  dah la sorang dua je ada pengalaman camping dan mendaki ni...  haduhai...  sebaek selamat...

BARU KHATAM THREAD NI.
BESTTTTT
KISAH HASSAN SGT BEST DAN MISTERI

masa dah masuk dalam khemah beg, adenan suruh aku tido...  dia tau aku dah penat gila campur takut n seram...  panik kepala air naik tak hilang lagi, dah tambah panik tipah kesurupan pulak...

aku masa tu baring tegak jek...  tak bergerak2...  keras kejung...  sebab apa?  sebab aku dengar 'geng' tu berlari pusing keliling khemah aku...  sambil berlari sambil gelak2...  mancibet betul kan...  aku diam jek...  pastu diorang main luku2 kepala aku dari luar...  tadi dah kena dah masa aku baring kat khemah perempuan sebelum tipah jerit tunjuk api...  sambil luku sambil tu geng2 lain campak2 batu kat khemah kami...  boleh tahan besar gak batu2 tu based on bunyi dan gegaran...

last2 adenan tarik aku ketengah, semua beg2 campak susun kat tepi dinding khemah...  so kami berhimpit tengah2...  aku dah baring merengkot dah tanak pikir apa2... pastu, bila tak dapat luku dah kepala aku, diorang main campak batu dari atas khemah kami pulak...  khemah tu jenis ada ruang udara bahagian atas tu...  berjaring je...  kalo hujan tutup dengan canvas kecik...  masa tu adenan tak pasang canvas tu sebab beg sume basah, so tanak bagi terkuap kot...

hangin gila si adenan masa tu...  aku pun hangin tapi cuak seram  mengatasi segalanya...  so aku diam jek...  diam sampai terlelap...  sebelum terlelap, aku dah pesan dah ngan adenan jangan sesekali keluar tinggalkan aku sorang2...

elok matahari dah naik, aku tros cargas keluar...  si tipah dah siap mandi n layan tido dalam hammock...  man bagi signal jangan kacau tipah...  so kami pun terus la packing2 barang, mandi2 bersiap...  cadang nak keluar petang tapi dah semua makanan hanyut, kebulur la plak nanti...

bila dah kemas habis, kami pun bagitau la man yang kami nak bukak hammock...  si man kejutkan tipah...  tipah bangun, pastu terus menuju ke batu besar sebelah khemah...  dia duduk bersila kat situ...  dia diam jek pandang kami semua buat keje...

pastu man berdiri depan tipah...  ajak borak2 cerita2...  tapi aku perasan man pegang parang...  dia pegang parang kat belakang badan dia...  ntah tak ingat dah apa yang si man ni borak2 tapi tipah diam je...  bila kami dah nak gerak balik, tetiba tipah macam tersentak...  pastu dia macam blur2...  man terus suruh dia amek beg n cakap nak balik...

elok je tipah bangun, man nampak sekor lipan besar atas batu tu...  kira tipah macam duduk atas lipan tu... si man terus la tetak lipan tu tapi tak kena...  pastu lipan tu menggelungsur turun dari batu...  man cari2 tak jumpa...  pastu aku tak ingat sape ntah sound kata jangan bunuh...  kang lain kes jadik pulak...  tapi muka man tak puas hati la tak berjaya tetak lipan tu... lama gak dia mencari...  aku malas nak amek port sebab aku dah mula start rasa rimas...

masa keluar tu, si tipah jalan depan sekali...  pastu laju gila speed dia...  padahal masa kami masuk, terkial2 gak si minah tu...  pastu dia mana tau jalan keluar sebab first time datang kan tapi amazingly jalan yang dia amek tu memang betul...  kami kat belakang terkial2 ikut...  last2 kami jadi terpecah dua...

aku lak sepanjang turun tu, aku nampak kelibat putih ikut dari belakang...  zup zap zup zap mengikut sambil2 menyorok belakang pokok...  banyak kali aku tinjau2 belakang aku...  siap berhenti lagi... sebab aku macam bangang sangat nak pastikan betul ke apa yang aku nampak...  menda tu ikut sampai la kat bawah...  sampai kat bawah dah satu hal kami menunggu lori sebab dah janji petang kan, sekali ubah pagi...

dok search kes hasan tu ada plak yg share gambar last dia dlm forum. dah berthn hilang mcm tu je

eyansss replied at 27-7-2016 01:36 AM
bila dah surut, kami pun dok la kutip segala barang2 yang kami sempat campak... pastu kemas balik se ...

tq so so much yan

saspen, nanti bebila ko free sambung lagi ek, khusyuk aku baca. geram pulak aku kat kapel2 ni, harap2 kawen la dorang

Follow Us
eyansss replied at 27-7-2016 01:40 PM
masa dah masuk dalam khemah beg, adenan suruh aku tido...  dia tau aku dah penat gila campur takut n ...

huuu mak ai..kseraman sungguh kalau perasan ikut zup zap zup zap camtu..

xsabar nak tunggu sambungan..

Nak masuk hutan ni kena kuat semangat. Kalau aku agaknya pengsan trus kalau nmpk benda putih ngekor mcm tu

Thx eyansss seram sgt. Mcm ada kt situ

ffawwaz replied at 26-7-2016 09:21 AM
orang kluang la ek?hehe..belumut ni dalam kawasan felda ulu dengar kan?
lama dah xgi situ..
zama ...

Ye... orang kluang

Masa muda remaja dulu memang rajin le bercanda kat Gunung Belumut. Skang ni, jangan kata Berlumut, naik gunung Lambak pun akak pancet deekk

nak lagi....

Nicki_Meow replied at 29-7-2016 09:12 AM
Ye... orang kluang

Masa muda remaja dulu memang rajin le bercanda kat Gunung Belumut. Skang  ...

sama la sy kak..zaman muda2 kuat la kaki nak memanjat akar2 nak ke puncak belumut tu..paling heaven turun belumut cepat2 mandi kat air terjun (jeram je kot) ,campak beg n kasut kt tepi, terus terjun kt tebing paling tinggi..

now naik tangga tingkat 3 opis pon mengah2 gituh..

Baru habis baca thread ni.. memang terbaiklah..

@eyansss.. ada sambungan lg x? sambung plss.. hehe

eyansss replied at 26-7-2016 07:48 PM
last aku tanya tu mak dia masih berharap hasan balik... dia tanak amek sijil kematian...  tapi kaw ...

yes..kes hasan mmg sgt femes...eyanss..ko tau x pasal sajak si hassan.. yg dia mmg da plan nak masuk ke alam sana
kan..mase hari kejadian dia ilang...dia pakai baju putih..dia botakkan rambut...
ni mmber aku cite mase kitorg trip naik gunung kat taiwan..kitorg lepak2..then dia open story pasal hasan..sebb dia one pf rescuer yg masuk cr hasan...mmg ngeri wei mase misi pencarian hasan tu...

teha86 replied at 9-8-2016 01:51 PM
yes..kes hasan mmg sgt femes...eyanss..ko tau x pasal sajak si hassan.. yg dia mmg da plan nak mas ...

ceritalah sikit ....nak tau gak ni.

espri6006 replied at 10-8-2016 08:33 AM
ceritalah sikit ....nak tau gak ni.

eyans da cite..n cite dia sama ngn ape yg member aku cite..
mcm2 halangan mase diorg nak cr hasan ni...
hasan ade baca sajak yg dia buat tu sebelum dia hilang..n sajak tu act adalah cerita misteri kehilangan dia..
mmg ade yg ade kat sajak tu sume berlaku...
tetibe muncul hulubalang melayu zaman dulu... serang org2 yg tgh cr hasan mase dlm utan...mmg real..mcm cite melayu lama..
aku nak cite lebih..aku takut salah cite...tapi ni la yg diorg cite mase kitorg lepak sama2...

uishh.. baru khatam benang ni.. excited btul iols bace citer hassan ni... tp bile google tk byk sgt citer ye... kenapa eh..

teha86 replied at 10-8-2016 10:30 AM
mcm2 halangan mase diorg nak cr hasan ...

mcm penah bace la smalam psl sajak hassan ni... yg ade mention psl org tua kan..

yg ni ke..?

ada sebatang sungai,
yang menghubungi dua air terjun,
dari dua puncak gunung yang berlainan,

ada seorang lelaki tua,
yang sedang bermeditasi,
ditepi sungai itu,
pada pagi yang dingin,

aku menghampiri lelaki itu,
lalu duduk di sebelahnya,
tanpa menoleh padaku,
lelaki itu berkata,
"tengas yang berjaya melompat keluar dari sungai
akan menjadi naga",

aku terlelap seketika,
dalam mimpiku,
aku bermimpi 10 orang lelaki bertopeng menyerangku,
dengan pedang bekilau tajam,
serangan mereka aku patahkan,
dan topeng kubuka satu-persatu,
wajah-wajah lelaki itu,
mirip wajah tampanku,

aku terjaga dari lena,
lelaki itu masih disebelahku,
tanpa menoleh padanya,
lelaki tampan ini berkata,
"sebenarnya musuh sejati kita adalah diri kita sendiri!"

teha86 replied at 10-8-2016 10:30 AM
mcm2 halangan mase diorg nak cr hasan ...

cerita la lagi pasal hasan ni. halang2n nya.