CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lee_sakura

Misteri gunung-gunung di Malaysia

Aku pn nk story skt kisah pengalaman abg aku naik puncak gunung ledang. Masa tu abg aku form 3. Dia pegi daki gunung ledang dgn kwn2 dia dlm 6org termasuk cousin aku gak. Before sampai puncak, abg aku n grup dia decide nk camping kt area air terjun puteri coz nk menikmati keindahan alam semulajadi kt sana...mlm tu, dorang amik la gambar kenang-kenangan. Masa nak amik gmbar, kwn abg aku yg jadi cameraman time tu nampak cik pon berdiri belakang kwn2 dia..siap peluk lgi tpi kwn2 dia sorang pun xperasan kewujudan cik pon tu.Da bepeluh-peluh gak r kwn abg aku yg jadi cameraman tu...trus mcm xjadi nk snap gmbar. Tp sbb kwn2 yg lain da desak...dia snap jugak.

Bile blk rmh...dorang cuci gmbar tu mmg nampak gmbar cik pon memeluk abg aku n kwn2 dia...nmpakla image pmpuan rambut pnjang berbaju putih smbil depakan tgn memeluk sume org yg bergambar smbil duduk time tu..
Abg aku tgk gmbar tu gigil gile dia... and plg stress, ade 3-4kpg gmabr dorang cik pon tu pn sibuk menumpang sama.

Memandangkan ayah aku pn one of the staff kt Gunung Ledang Resort tu...so ayah aku ckp kes tu normal. Ade yg lagi haunted. Blm lg kes2 kt resort tu....

tiap kali lalu dpn gunung ledang nie, tringin nak singgah....tapi kenangkan ade baby so pendamkan jerklah ..... kt gunung ledang pon saya dengar crita.... jgnlah buat xsenonoh konpem kene kacau....

Kt Gunung Ledang tu tersimpan 1001 misterinya.... spnjang arwah ayah aku keje kt sna almost 20 years... mcm2 citer yg aku da dgr. Ade satu tu psl staff TM ...

Dekat puncak gunung ledang kan ade pencawang..pencawang TM... so sometimes staff2 under company ni akn pegi jenguk/check pencawang dorang kt sana. Dorang naik gune 4 wheel drive. Ade 1 hari tu, aku namakan lelaki ni as Man diarahkan naik ke puncak utk check pencawang tu dgn 2-3 org kwn sekerja ..so sedang dorang check pecawang kt puncak tu tetiba dorang baru perasan si Man ni hilang. Dorang cari2 xjumpe... last2 dorang contact Gunung ledang pnye management utk arahkan pasukan renjer pegi tlg cari Man. After a few hours, xjumpe jugak...bantuan helicopter siap dtg untuk bantu keje pencarian tp xjumpe jugak smpi keesokkan harinya. Yg mnjadi misteri, lps subuh, Man ni tetiba muncul dekat area air terjun tu...bile di tnya2 dia diam je until one day dia dtg jmpe ayah aku dekat resort cerita misteri kehilangan dia msa tu.

Dia ckp dia jumpe Puteri Gunung Ledang. Puteri tu bawa dia sembahyang dekat istana dia... dia ckp punyelah cantik sgt puteri tu..putih smpai nampak urat kt muka... dia ckp lepas sembahyang puteri tu dgn 2 hulubalang dia hantar dia turun bawah. Tu yg renjer terjumpa dia dekat air terjun terbaring sorang2 ats batu. M

Ayah aku ckp Man ni bdk yg lurus jenis yg xreti menipu...jujur sgt. Mgkin tu rezeki dia nak jumpe...

Rate

1

Aku ada kisah kat satu tempat ni di kawasan bukit pembalakan di Negeri Kelantan.Aku mmg tak sure n tak amik port nama tmpat.Kisah ni mmg tak seram pon tapi mistik sikit lah. Raya cina thn tahun ni, belah mertua aku ajak g picnic dlm hutan.Nak g hutan tu jalan balak,tau2 jer lah.kena naik 4x wheel baru leh smpai.mmg tinggi lah kawasan dia.So, smpai jer dlm belah awal petang kat kawasan tu.Sampai jer aku tgk ada kawasan lapang dan rangka pondok yg besar.Asben aku kata dulu tmpat ni stok pekerja2 balak stay.so xtvt balak dah hbs so tmpat tu terbiar.First time masuk kerkejutlah,mmg cantik.tepi pondok bawah tu ada sungai.Dalam jugak lah sungai tu.Then trek kami lalui beberapa meter dari tapak pondok tu ada anak sungai kecil.Mmg sesuai lah utk mandi2 anak2 keci.Air dia jernih n cetek takat buku lali anak2 aku. Smpai jer dia org pacak khemah.Malam tu jugak ada jemputan wayang kulit oleh family mertua aku (Sebenarnya ada hajat mereka pelawa team wayang kulit).

Klu ikutkan dlm hutan mcm tu mana ada org.Pastu boleh ngajak team wayang kulit buat show kat situ.Sapa yg nak tgk kan.Laki aku boleh pulak pacak khemah betul2 4 depa depan wayang kulit tu.Lepas team wayang kulit setup semua barang2 depa. Si tukang tiup trumpet ke serunai alat muzik tu.Aku tak tau,tapi masa first time dia tiup tu meremang segala bulu aku.Bayang kan lah tgh hutan atas bukit tu mcm mana.Terasa mcm dia memanggil satu semangat.Masa dia org tgh setup tu aku bawak anak2 aku dok mandi kat anak sungai tu.Semua budak2 yg ada ngan aku jadi cuak.terasa lain.smpai anak sedara pompuan aku tnya kak aku" Bakpo sero lain kak?"aku pon senyap je lah.malas nak tgur.Dah belakang aku ni pon hutan banat.Kang tegur kang takut apa2 pulak kan.Waktu senja pon hampir.Masa picnic tu lebih kurang dlm 40 org lah follow termasuk team wayang kulit tu.Ipar2 aku semua pergi belaka.Total 6 keta family aku sahaja.So,budak2 dah dapat air mana nak naik.so memaksa dan memeras ugut lah supaya naik.Keadaan aku selepas mendengar serunai dia tu,aku jadi x sedap badan.Malam tu kepala aku panas dan skt kepala melampau.Khemah dok parking dpn2 wayang kulit tu.Lps isyak team wayang tu start main.Dlm 10 minit jer aku tak mampu layan.Wlupun bising yg amat aku boleh tidur.Mmg x sedap badan.Anak2 aku stay dlm khemah tgk wayang kulit.Masa mana dia org tidur aku pon tak tahu.Tapi yg pelik nya bila show tu dah hbs aku terus terjaga.Aku intai kat luar khemah,team tu tgk packing barang depe.Mak mertua aku tegur aku,bakpo tidur?Waye hbs doh." Aku sengih jer lah.Aku bangun cari asben aku,dia tgh minum2 ngan pak mertua aku.Aku pon mintak air kat dia."Dia tnya aku,skt kepala lagi ker"Sambil tngan dia jamah dahi aku.Aku geleng jer kepala."Aku pon malas nak fikir apa. Lepas minum aku duduk dlm lingkungan mertua ngan ipar2 aku. Mereko dok bercerita kisah wayang kulit tadi. Mak mertua aku ni, sempat cakap" Mu perase dok,sini nyamuk sekor habuk tak ngetip puok mu? Pah tadi aku jumpo pacat pon,nate tu lalu jo tak jamah kaki aku." Aku senyap jer.Adik2 ipar kau beriya bercerita.Pstu mertua aku tnya lagi aku kenapa aku boleh tidur sedangkan tidur depan khemah wayang tu,bising ya robbi.Smpai dia org ni nak bercakap pon kena dekat ngan telinga.Aku cakap lah dari siang tadi aku rasa tak sihat.Lepas dgr bunyi serunai tu aku rasa kepala aku panas ngan sakit.Lps dgr 10 minit wayag tu aku jd tak sedar.terus tidur.Mek aku kata mungkin aku lemah semangat tu.Sebab masa dia org test petang tu mmg dia org memanggil semangat org kat sini.Dekat situ,adalah tmpat salah seorang puteri yg telah dibuang oleh suami dia dan puteri tu telah beranak dekat situ seorang diri.Pendek kata ketika mahu bersalin binatang2 kat situ jaga dia dan ank dia smpai besar.Dekat situ kalau niat nak berburu mmg tak dapat punya.Kata tu jugak bersih seperti dijaga.Tu mmg aku akui.Then kawasan hutan lapang tu mmg sekor nyamuk pon tak gigit kita org.So lepas,minum2 tu aku masuk khemah balik.Anak2 aku lena merekot kesejukan.aku pon smbung baring balik.Then tak lama lepas tu asben aku join masuk khemah.Dia tnya aku faham ker niat sebenar datang sini.Aku jawab lah tak tahu.Yg ni aku tak boleh nak cakap sebab agak peribadi sikit.So,dia cakap petang tadi dia ada naik ats sikit bukit tu.Bukit tu ada air terjun.Air terjun tu ada kolam.Tmpat tu bukan semua org boleh smpai.Ada kala tak boleh nampak air terjun tu.So masa nak masuk tu,pak mertua aku ada mintak izin nak bawak org g sana.Akhirnya ada lah rezeki mereka nak jumpa air terjun tersebut. So, tempat tu ada kolam.kolam tu dlm dkt air terjun tu.Menurut cerita kolam tu dijaga oleh seekor ular.So tmpat tu dianggap mistik.Tak bole suka2 nk msuk.lagi pon mmg tempat tu tak ada org nak duduk.So mistik nya dekat tmpat tapak khemah kami tu,tiada seekor binatang pon yg mengigit kami.Yg kedua,kawasan tersebut tiada penempatan manusia tapi bersih nya tempat tu seperti ada org jaga.

Rate

1

erkk minggu ni nak naik gunung nih. seram plak. tapi follow rules pukul 1 tak sampai kena uturn.

Assalam, cerita pasai gunung ni memang aku pun kaki gunung gak dulu, memang tak dinafikan byk2 gunung, gunung ledang salah satu gunung yg agak misteri....

Gunung Ledang (daki melalui Asahan)

Kami sampai petang di rumah seorang renjer merangkap guide, sori aku lupa nama pak cik tu, depan umah dia ada anjing, maybe utk bantu dia berburu kot, group aku tak ramai ada la dalam 6-7 org kot. Mula cadangnya nak daki esok pagi, tp ketua aku minat nak daki time malam pulak..so kami pun gerak la waktu malam tu, tp bukan pak cik tu jadi guide, dia hantar anak angkat dia utk jadi guide kami...sejam perjalanan yg pertama memang panas je rasa, maybe baru starting kot.setelah beberapa jam mendaki kalu tak silap aku sebelum gunung rundok kot..kami berpecah kpd 3 group, group 1 guide dan membe2 yg muda...group 2 aku dan sorang membe...group 3 membe2 yg agak veteran. so group aku ni kira berdua ja dgn membe aku ni, yg hampehnya..dia jalan laju sebab nak kejar group 1...so terpisahlah aku dgn dia...masa aku sorang2 tu memang gabra jugak la..tp aku wat rilek padahal aku dah cuak giler kena tinggai, sampai la aku kat satu kawasan yg tiba2 aku rasa sunyi ja..ditambah pula gelap malam...then tiba2 pokok2 di tepi aku bergoyang...bukan sebab angin..memang mcm digoyang oleh somebody...sebatang demi sebatang pokok2 tu digoyang...alamak...aku rasa mcm nak pitam dah..dah berbuih ayat2 aku baca..tp pokok still goyang lg...last2 aku bercakap..."sy ni cuma nak melihat keindahan ciptaan Allah ja.." terus pokok2 tu dah tak bergoyang...pastu aku terus daki sampai pulak kat atas puncak rundok tu...tp rasa mcm lapang je...ah...sudah..kat mana pulak aku ni...tiba2 aku nampak lampu torch light disuluh kat aku dan dgr budak2 group 1 tu panggil aku...fuh...selamat...

Gunung Datuk

gunung ni agak misteri jugak, pasai kat atas puncaknya ada bekas tapak panglima melayu, tak pasti, hang tuah ka atau org lain.Kisah berlaku semasa kat tapak khemah bawah tu...lepas kami habis aktiviti bbq malam tu dok la bersembang2 ramai2 kat luar khemah...last2 tertidur kat luar...masa sedap2 tidur tu aku terjaga tp tak ingat kul brapa...dengar bunyi daun jatuh...tobat aku tak buka mata...sebab dah rasa seram sejuk...aku paksa jugak tidur dah abaikan bunyi daun2 yg sedang jatuh tu...esok pagi aku pun tanya budak2 lain ada dengar pelik2 tak mlm tadi, membe aku yg sorang tu cakap, bukan setakat dengar...siap nampak terus...apa dia nampak!!! cik pon tengah buat flypass atas kami...dia nampak sebab dia tido terlentang...nasib baik aku tido mengiring...

Rate

1

Follow Us
lama dulu masa naik stong.. dah jam 12 tepat sepatutnya berhenti seketika. katanya peralihan waktu (saya pun sampai sekarang x paham maksud peralihan waktu tu) tapi memandangkan ada diantara group2 kami nak sampai check point awal. mungkin dah penat sebab berjalan dah berjam2.

haa.. nak dijadikan cerita kami dah berpusing kawasan yang sama hampir 3 kali.. (mungkin faktor gelap kot tak nampak track). at last kami stop sekejap sebelum meneruskan perjalanan.  Alhamdulillah lepas tu jalan sampai ke check point..

Komrade posted on 23-10-2014 10:38 PM
Assalam, cerita pasai gunung ni memang aku pun kaki gunung gak dulu, memang tak dinafikan byk2 gunun ...

Both gunung ni memang terkenal dengan cerita2 mistiknya ..aku dulu2 merasa gak pengalaman misteri kat 2-2 tempat ni..

Gunung Ledang
Ni lah first gunung yg aku naik tapi x sampai puncak sebab sesat beramai-ramai..citer ni dah lama..kejadian ni masa aku sekolah menengah..trip mendaki gunung ledang ni diwajibkan untuk semua budak2 tingkatan aku..kitorg x ramai..cikgu2 yg buat semua plan..kami mengikut je..teambuilding katenye..nk buat kami jadi kental..rata2 kami ni memang xde pengalaman camping apatah lagi naik gunung..so semua mcm excited plus nervous nk try aktiviti baru..

sampaila harinya, rombongan kami naik bas sekolah yg disediakan menuju ke sagil..sampai2 kami disambut oleh cikgi2 kami yg dh pegi awal2 lagi..to our surprise, rupe2nye cikgi kami buat collaboration dengan abam2 askar untuk handle kami..tapi bestla dpt abam2 askar yg jaga sebab diorg ni banyak pengalaman dlm hutan kan..lepas briefing & ice breaking, kami diberi sorg sehelai ponco askar & hammock..diajar mcm mana nk pasang & atas hammockla kami tido mlm tu..seronokla first time tido atas benda bergayut mcm buaian tu tapi ada jugak yg x lepas2 nk pasang, hampar je atas tanah + ponco buat atap..

second day, kami diberi taklimat ringkas on the route yg patut kami ikut..kami diberi sekeping peta which aku panggil peta bodoh sebab peta tu memang sangat ringkas tulis checkpoint2 je..ingat kan abam askar akan guide kami tapi rupe2nya kami dilepaskan on our own, group by group..dahla kami semua xde experience masuk hutan or naik gunung lagi..aku pun tak paham ape yg cikgu2 kitorg pikir sampai berani buat plan mcm ni utk kitorg..tapi nak tak nak kena jugak redah, dah kata aktiviti wajib kan..pandai2la carik jln ikut trek..

group aku yg first dilepaskan..semua perempuan je..omg..tempoh pelepasan each group dlm 10 minit..mula2 berjalan memangla semua orang seronok..masing2 dok bersembang bagai..teruja tengok alam semula jadi lagi2 masa mula2 naik lalu waterfall pastu kolam puteri tu..dari checkpoint 1 ke checkpoint 2 sekejap je dah sampai..tapi kat sinila yg kami mula confuse sebab trek terlalu banyak tag, maybe untuk xpdc pendakian yg sebelum2 ni..nk refer peta yg ada pun x guna sebab cuma checkpoint je yg ditanda dlm peta tu..bukit ke sungai or any tanda2 yg patut kami lalu sepanjang trek tu langsung xde dlm peta tu..

kami terus meredah hutan ikut trek yg ada nk menuju ke checkpoint 3..entah betul ke tidak semua main jalan je..bila penat berhenti rehat sekejap..sampai 1 kawasan ni kami jumpa ulat gonggok besar2 kaler putih2 susu..jakun x pernah jumpa ulat gonggok besar2 2-3 jari orang dewasa..ade yg berani dok pi kuis2 ulat2 tu..seronok diorg tengok ulat tu bergulung2..hehee..kami teruskan perjalanan tapi aku dh mula x sedap hati sebab tengok trek pun dh x mcm trek..aku bgtau kt ketua group tapi dia soh ktorg terus jalan..tetiba ada pulak suara sumbang ckp 'kita dh sesat ni'..omg..cikgu dh pesan dlm hutan jgn sebut mcm2..kami semua marah kat budak tu dia dokla mention sesat2 sampai adala sorg-2 ahli group yg start nangis..what do u expect bila a group of budak2 pompuan yg memang budak lagi sesat dlm hutan..mau x nangis?

ketua kami soh kami break kejap & plan utk tggu group yg selepas kami..tunggu punya tunggu tapi x sampai2..hairan jugak kenapa group yg lagi 1 x sampai2 walhal tempoh jarak masa hanya 10 minit masa dilepaskan..kami pun meneruskan perjalanan dlm emosi yang x menentu..dlm hati terus berdoa moga Allah lindungi kami semua..sesekali dlm perjalanan tu kami dengar bunyi sungai, even bunyi waterfall pun kami dengar tapi kami x berani meneroka (kalo trek betul memang akan lalu sungai & jumpa waterfall kan)..trek yg kami lalu pun kami x pasti betul ke tak sebab trek tu mcm agak semak..kalo trek yg betul mesti clear sebab org selalu trekking kat  gunung ledang kan..

jalan punya jalan, break pun x taula dh brp kali, siap kami mcm naik turun bukit dlm 2 kali, jumpa tag kfc (padahal memang ada kwsn kfc dlm trek pendakian)..xjugak bertembung dengan group yg selepas kami..nk berpecah kami lagi tak berani tengah2 hutan banat ni..bila kami dh betul2 penat dan emosi pun dah betul punya down, kami jumpa mcm trek mencanak naik bukit lagi..kami teruskan naik lagi..kawasan atas bukit ni lapang, nampak sangat bersih (masa ni x terpikir pun kalo kwsn yg bersih camtu kwsn yg 'berjaga'), angin sepoi2 bahasa..kami decide nak stop je kat situ..masing2 dah x larat nk jalan lagi..x lama pastu kami dengar mcm suara org..kami tunggu dan sungguh tak disangka2 kwn2 kami dari group2 yg lain semua bertembung kat atas bukit tu..yg menjadi kehairanan mcm mana all the group yg lain boleh naik serentak tapi dari arah yg berlainan?masa tu memang tak terpikir langsung..

bila semua dah ada, pakat punya pakat kami decide nk break lg sekejap kat situ dan makan..lepas semua dh regain energy balik kami semua setuju untuk turun & menyusur arah kami dtg tadi sebab semua dah x confident nak terus hiking ke puncak..otw turun ni agak relax tapi hampir semua stress bila memikirkan yg kami ni dah sesat..x tau arah tuju, main jalan je..siap ada yg berdrama melalak2 tengah hutan..terpaksala kwn2 yg lain pujuk..jalan pun hanya mengikut arahan ketua yg paling depan..ketua pun berjalan mengikut instinct tanpa hala tuju yg betul..kami berhenti jugak rehat sesekali menghabiskan makanan yg ada..lepas break yg last memang mostly dh kehabisan makanan since kami cuma dibekalkan packed food askar utk lunch + biskut askar yg keras utk kudapan..bila hampir berputus asa tu sekali lagi kami diberi keajaiban..kami dijumpai oleh abam2 askar yg jaga kami..ya Allah rupa2nya kami dh berjalan balik ke tempat perkhemahan kami tanpa disedari.. abam2 askar ni rupe2nye baru nk pi cari kami sebab kami x muncul2 kat puncak..mcm hampeh..rupa2nya diorg memang xde tunggu kami kat setiap checkpoint pun..cikgi2 kami yg pompuan dh pakat melalak..yelah mau tak melalak bila anak murid 60+ sesat dlm hutan..hambikla ubatkan,buat plan ntahapeapentah walopun dah tau kitorg x penah ade experience naik gunung..

since kejadian tu, pihak school memang dh x buat keje gila la nk suruh murid2 pi trip adventure lagi..kalau jadi apa2 mau x kena saman dorangkan..aku x serik..even kwn2 aku pun ada yg mula naik gunung lepas kejadian tu..itula pengalaman seumur hidup pertama kali naik gunung..pertama kali sesat dalam hutan..

Rate

1

seram gak citer korang ye..aku pun selalu gak daki gng kat mesia ni, bahkan segenap negeri ada gunung aku panjat..so far alhamdulilah memang takde kejadian pelik berlaku kat aku mungkin aku ni pun spesis macam hantu gak huhu

Menarik citer TT. Memang baca tak cukup nafas tapi feel dia tu sampai jugaklah.

Nak tumpang citer pengalaman mendaki Gunung Stong kat Dabong, Gua Musang. Masa tu Form 3, join Pengakap camping 3 hari 2 malam sekali dengan PBSM dan Pandu Puteri. Cuci mata jugaklah time tu lagi2 bila tengok kakak2 senior baru balik mandi air terjun

INFO: Air terjun Gunung Stong adalah yang tertinggi di Asia Tenggara

Ok. Time tu pagi, hari kedua. Kitorang dijadualkan untuk daki gunung pecah beberapa kumpulan. Setiap kumpulan ada sorang guider. Naik takde masalah. Sampai puncak mandi kolam kat atas. Sejuk sampai ke tulang rasa. Siap ada burung enggang duk terbang kat atas.

Puas mandi, time untuk turun. Time nilah ada kejadian yang biasa berlaku bila hiking. Group member dikatakan terlebih ahli. Guider yang guide diorang kira sorang2 masa nak turun tu, memang ada sorang ahli terlebih duk belakang sekali. Tapi guider tak kecoh sebab dah biasa. Sampai bawah baru bagitau. Group aku masa tu dah turun lebih awal tapi tak ikut track yang disarankan. Kitorang redah track sendiri ikut air terjun. Mujur kawan aku yang kat depan tak terhumban jatuh bawah sebab tergelincir. Menggelongsor dia turun ikut batu air terjun tu sampailah kaki dia tersekat kat hujung batu. Nak tercabut jantung rasa tengok dia gelongsor depan mata. Kat bawah tu ada la berapa ratus kaki lagi ketinggian dia. Degil sangat, jiwa remaja huhu.

Sekian, itu jelah citer tak berapa nak seram. Pengalaman je lebih, yang kena usiknya pendek je Last edited by amirezu on 29-10-2014 02:52 AM

Rate

1

sorry tak baca posting tt sbb terlalu panjang dan pening...cuma baca tajuk je...ada 1 gunung yg berbentuk wanita mengandung berbaring tu aku rasa mitos je...cerita dulu2 utk hiburan semata2....jgn lah percaya...hehe...kebetulan bentuknya mcm org mengandung,so org pun rekalah cerita...

tp aku tak pernah sampai lahgi kat sana...lupa pulok nama tempat tu

Baru tengok Discovery kelmarin sorang Mat Salleh masuk hutan Borneo 10 hari sorang diri ngan seluar pendek jer.
Tak nampak macam kena kacau2.  Org Melayu jer ke kena jaga tata susila kat hutan ni?

Korang pernah pegi Tasik Kenyir tak?

Kat Tasik Kenyir ada satu gunung yang namanya Gunung Gagau.. Gunung pertama aku daki ketika aku mula berjinak dengan kelab sakai gunung suatu ketika dahulu...

Kisahnya tak seram, sebab kejadian tu tak menimpa aku tetapi dua rakan aku yang terpaksa menjadi penunggu di Camp Site yang pertama...

Alkisahnya kitorang sampai kat CS1 ketika senja mula melabuhkan tirainya... Tepi sungai dan seberang CS1 ni tebing tinggi.. Sebab ape aku tau tebing tinggi? Sebab waktu nak smpai tu dia tulis CS1 jarak 100 meter, alih2 bila turun je lereng yang curam tu terus sampai ke CS1... Itupun setelah menyeberangi anak sungai yang dalamnya hanya separas pinggang (paling dalam)  n luasnya cuma beberapa depa...

Ketika sampai tu cuaca yang gelap sebab ari dah nak malam tambah hujan nak turun.. Sedang aku n kawan2 memasang khemah hujan turun dengan lebat... Daripada 10 khemah yang di bawa hanya 7 yang sempat di pasang... 2 lagi terbengkalai... Hujan terlalu lebat n masing2 berteduh kt tempat memasak...

Malam tu tidolah kami berhimpit2... Sebagai kaum Adam yang sentiasa me"ladiesfirst"kan kaum hawa kamilah yang terpaksa bersesak2.. 3 khemah 4 men tent untuk 20 orang, bayangkanlah... Ada yang tidur dihujung kaki, ada yang tidur sambil duduk n naseb baik xde yang tidur sambil berdiri...

Rate

1

jelbon posted on 30-10-2014 12:01 AM

Kat Tasik Kenyir ada satu gunung yang namanya Gunung Gagau.. ...

Kelab sakai gunung?

jelbon posted on 30-10-2014 12:01 AM

Kat Tasik Kenyir ada satu gunung yang namanya Gunung Gagau.. ...

hihihihi.....aku pun penah merase tido duduk dlm khemah
khemah utk 4 org tapi pegi sumbat 6 org
tido berhimpit2 smpai xbleh pusing kiri kanan
sudahnye aku tido duduk

leman_idrus posted on 30-10-2014 07:12 AM
Kelab sakai gunung?

Hehehe... actually gelaran tu kitorang berikan kepada budak2 kelab kembara....

Waktu tu aku belum berjinak2 lagi dengan dunia mendaki n ekspedisi nih.... Tapi bila dah join sekali baru tau keseronokannya....

Pagi besoknya kami pun bersiap untuk memulakan pendakian...

Setelah mengalas perut dengan nasik goreng, kami mendengar taklimat ringkas oleh ketua xpdc.. Berdasarkan perbincangan antara beliau dengan abang guide kami harus turun semula ke tapak khemah 1 pada hari itu juga kerana tapak khemah 2 tidak sesuai untuk bermalam.. Oleh itu kami hanya membawa bekalan megi, telur, alat memasak, lampu suluh n makanan2 ringan... Khemah ditinggalkan dekat CS1..

Dari situ aku dah mula rasa tak sedap hati, pasaipa depa x bagi kita bermalam kt CS2 jer... Walau bagaimanapun perjalanan harus diteruskan... Dalam kedudukan beratur kami memulakan perjalanan.. Yang lemah@jaki dengan suasana hutan dok depan... Yang perasan otai dok belakang termasuklah aku... huhuhu.... tugas orang di belakang ni berat jugak sebab dia kena "kutip" mane2 peserta yang pancit atau yang x mampu meneruskan perjalanan... Kutip tu xde r sampai berdukung dakang, tapi kena bagi semangat supaya depa teruskan perjalanan.

Baru 15 minit perjalanan, bila tiba di sebatang pokok balak yang tumbang tiba2 ada sorang peserta wanita mengadu yang dia x sihat (demam)... Mungkin kehujanan sewaktu tiba di CS1 semalam.. Perjalanan terpaksa dihentikan sementara... Bincang punye bincang keputusan pun diambil.. 2 orang akan tinggal di CS1 untuk menjaga peserta yang demam tadi..maknanya 3 orang yang x dapat ikut mendaki ke puncak... Mereka yang terpilih ialah ketua xpdc (sebab dia dah pernah naik gunung gagau sebelum nih) dab sorang lagi otai dalam grup mendaki kitorang..

Kami yang x menunggu ni meneruskan perjalanan.. Sampai dekat CS2 waktu tu dah lepas zohor tak silap aku.. Aku dan kawan2 makan megi jer, kemudian terus cari port untuk melepaskan hajat... CS2 ni cantik gak sebab ada sungai berbatu.. Tapi untuk melepaskan hajat kena r cari port yang jauh dari rakan2 supaya takde gangguan, samada pada aku yang berhajat atau pada kawan2 yang masih tak berhajat...

Perjalanan diteruskan... Memandangkan kebanyakkan peserta xpdc merupakan peserta yang baru nak mencari pengalaman mendaki gunung maka perjalanan kami agak perlahan... kami tiba di puncak gagau pada jam 6 petang... Panoramanya agak mengecewakan sebab ruang yang agak sempit ditambah dengan kehadiran kabus@awan yang menghalang kami untuk melihat kawasan sekitar gunung..

Setelah puas bergambar kami bergerak turun, kali ini perjalanan harus pantas sebab kami terpaksa pulang ke CS1.. Di sana peralatan perkhemahan ditinggalkan.. Bila berjalan dalam cahaya matahari yang semakin kelam ada peserta yang terjatuh kerana tersadung akar kayu... Kami tiba di CS2 dalam pukul 8 lebih... Ada peserta yang membuka kasut kerana kaki mereka melecet... Pak guide pulak sibuk menyuluh ke atas, kemudian dengan nada risau mereka minta supaya perjalanan segera diteruskan..

Kami kembali bergerak... perjalanan masih jauh.. sebelum bergerak kami diingatkan supaya kedudukan antara peserta mesti dirapatkan... Sebab suasana amat gelap dan kami hanya berbekalkan lampu suluh yang baterinya dah nyawa2 ikan... Kebanyakkan peserta tidak menggantikan bateri lampu suluh diorang dengan bateri yang baru sebab mereka semua tidak berpengalaman mendaki gunung.. Dan aku pulak lupa untuk memaklumkan kepada mereka tentang perlunya bateri lampu suluh diganti sebelum menyertai xpdc ini...

Rate

1

maja07 posted on 29-10-2014 11:42 AM
Baru tengok Discovery kelmarin sorang Mat Salleh masuk hutan Borneo 10 hari sorang diri ngan seluar  ...

Bukan sebab melayu,mungkin sebab kita agama muslim
golongan2 jin setan mmg suka nyakat nak pesongkan kita
yang da kafir ni depa x kisah sgt

uol..

hassan ayat yg hilang kat gunung yong yap gua musang dulu2 tu mmg smpai sudah x jumpa ke?