CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lee_sakura

Misteri gunung-gunung di Malaysia

Jelbon..citer dh abis ke...ade smbungan lagi tak

cicicumel posted on 3-11-2014 01:22 PM
uol..

hassan ayat yg hilang kat gunung yong yap gua musang dulu2 tu mmg smpai sudah x jumpa ke?

Hassan ayat ni yg staff RHB tu ke?..sori sy tak ingat nama tp kalu yg psl staff RHB tu mmg diorg x jumpa lagi...hilang camtu je yek

nuyunnisa posted on 3-11-2014 01:50 PM
Hassan ayat ni yg staff RHB tu ke?..sori sy tak ingat nama tp kalu yg psl staff RHB tu mmg diorg x ...

x sure plak tp kalu gugel mmg ada la kisah dia...hilang...
ada osrang lagi set pendaki yg hilang nama apa tah..umar shara ke apa...yg tu pon epic...
selalu org citer kalu i g mendaki set2 otai2 camping

Akibat kegagalan aku memaklumkan kepada para peserta tentang pentingnya menggantikan bateri lampu suluh sebelum menyertai xpdc maka perjalanan malam kami semakin lama semakin mencabar.. Satu persatu lampu suluh peserta padam.. Bahagian tengah dah gelap.. Yang bercahaya cuma bahagian belakang n bahagian depan... Lampu suluh yang ada pada aku terpaksa dipinjamkan ke bahagian tengah..

Nasib baik ada sorang mamat ni dia bawak sekotak lilin.. Maka bahagian tengah meredah kegelapan malam dengan cahaya lampu suluh n cahaya lilin.. Tapi cahaya lilin ni tak kekal lama, bila dah abis kami terpaksa berjalan dalam suasana malam dengan suluhan cahaya yang terhad..

Aku ingat lagi kami terpaksa menggunakan isyarat untuk memaklumkan keadaan trek kepada peserta yang berada di belakang... Kalau melalui kawasan yang ada akar pokok peserta di bahagian depan akan memaklumkan kepada peserta di belakang.. Bega galas yang dibawa oleh peserta di hadapan dipegang erat oleh peserta yang berada di belakang...

Bila sampai di pokok balak yang tumbang aku memaklumkan kepada para peserta bahawa kita dah hampir dengan CS1... Rupa-rupanya kenyataan aku tu membuatkan sorang peserta tiba-tiba meluru ke arah aku seolah-olah hendak menumbuk muka aku.. Nasib baik ada kawan2 yang sempat memegangnya.. Dia dah emo sebab dia ingat aku saje2 nak motivate diorang supaya meneruskan perjalanan....

Tak lama lepas tu (dalam pukul 12 tengah malam...) kami pun sampai... Sahabat yang menjadi penunggu di CS1 memberi salam...
"Assalamualaikum....." Kami pun menjawab salam... Kemudian dia memberi salam lagi...
"Assalamualaikum....." Sekali lagi kami menjawab.... Kemudian....
"Assalamualaikum....." Waktu ni rasa nak baling jer sahabat aku tu dengan lampu suluh... Tapi sebaik salamnya dijawab sahabat aku tu terus menyebut Alhamdulillah......

Sebaik sampai masing2 ada yang pengsan.. (Dalam perjalanan tadi pun memang peserta ni dah pengsan 2x), ada yang sibuk memanaskan kaki yang melecet, ada yg trs msk dalam khemah... Aku dan beberapa orang lagi bercadang untuk mandi.. (Tapi last2 aku sorang je yang mandi.....)

Rupa-rupanya banyak kejadian yang mereka alami sepanjang ketiadaan kami...

Rate

1

cicicumel posted on 3-11-2014 01:22 PM
uol..

hassan ayat yg hilang kat gunung yong yap gua musang dulu2 tu mmg smpai sudah x jumpa ke?

adik perempuan dia member opis aku... sijil kematian dah diterima betul2 2 tahun lepas kehilangan... tapi mak dia sampai ke sudah takleh terima yang anak dia dah takde... dan disebabkan kes abang dia, dia n sibling dia langsung tak diizinkan aktif dengan aktiviti hutan...

selipar_hijau posted on 27-9-2013 11:05 AM
Nasik je ke lauk ada tak?

Hahahha... Soalan..

mcm tompel dlm d re mi mintak nasi dgn lauk dr puteri buloh betung

Follow Us
jelbon posted on 3-11-2014 10:08 PM
Akibat kegagalan aku memaklumkan kepada para peserta tentang pentingnya menggantikan bateri lampu su ...

Mana sambungan cerita??

eyansss posted on 4-11-2014 02:48 AM
adik perempuan dia member opis aku... sijil kematian dah diterima betul2 2 tahun lepas kehilangan. ...

aku follow gak kes hassan ayat ni sbb colleague aku pun budak gunung. Tapi in the end macam tak jelas sangat sbb bdk2 yg gi rescue tak citer sangat.

Ada cerita yang ckp dia ni dah selamat di alam bunian dan taknak balik. Is this the real version?

Ape cerita kawan ko??

Harap budak yang hilang kat Sekayu tu dapat jumpa lah.. - janganlah sama kes dgn hassan tu...

kisah hasan ayat memang ada mistik skit. otai pun x banyak citer. tapi dengar masa SAR, diorang jumpa tapak kaki Hasan sebelah je, lagi sebelah nun 3km[agak2 je] kemudian di hadapan. mean sekali dia melangkah nun jauhhhhhhhhhhhhhh

Dulu ada staf pompuan ni gila masuk hutan.. Sebulan 2x kdg2 ... Dia citer la gunung ledang antara yg paling mistik.. Antara pengalaman dia panjat gunung...pernah la masuk gua 12 org..keluar buat head count ada 13..trpaksa la masuk gua balik nak htr yg trlebih tu...

ada sekali dia and member dia tido sambil pintu khemah terselak...nmpk makhluk apa ntah..aku bygkn mcm citer2 ultraman... Melangkah gunung ganang mcm gunung ganang tu kecik je pd makhluk tu.. Cik Pon pulak jgn cerita la ..selalu jugak dia citer kalau camping cik Pon join sekali...

jelbon posted on 3-11-2014 10:08 PM
Akibat kegagalan aku memaklumkan kepada para peserta tentang pentingnya menggantikan bateri lampu su ...

citer ko tak abes lagi kan.....mohon disambung

thoyol posted on 4-11-2014 12:08 PM
aku follow gak kes hassan ayat ni sbb colleague aku pun budak gunung. Tapi in the end macam tak je ...

mak dia ada jumpa ustaz n mintak tolong... ustaz cakap dia sesat... pandangan kita dikaburkan... pastu bila dah almost a year dia hilang, mak dia bertanya lagi... ustaz just mintak redhakan pemergian dia... so kawan aku cam kompius, redha sebab abang dia dah takde atau dialam satu lagi... ustaz tu just cakap cenggitu je...

banyak kisah masa mencari dia... mistik, seram, segala... nanti aku citekan balik kisah yang kawan aku sampaikan... pakai hempom susah sket nak cite panjang lebar...

tapi yang paling menyentuh perasaan, sorang member diorang meninggal eksiden masa baru je keluar dari hutan cari hassan... aku tak sempat jumpa kakak tu tapi dia memang baik... kami sangat terkesan sebab hilang dua ahli dalam masa beberapa minggu je... mak kawan aku ni pun rasa bersalah masa tu...

(in case ko kompius, aku memang rajin join bebudak gunung ni... sebab tu aku tau kisah hassan... masa kes hassan, aku baru nak berjinak2 ngan diorang ni... and it just so happen, adik hassan member opis aku... aku dapat tau pun masa aku baca forum kami pasal hassan ni... dia terperasan aku baca n dia cite la yang dia adek hassan)

eyansss posted on 4-11-2014 06:34 PM
mak dia ada jumpa ustaz n mintak tolong... ustaz cakap dia sesat... pandangan kita dikaburkan... p ...

Yes,

Masa SAR tu pun mmg diorg taknak bukak citer sgt. Menjaga sensitiviti. Dipersilakan untuk berkongsi cerita seram masa SAR please.

Aku dari dulu duk cari cerita ni. Heheh.. Thanks!!

eyansss posted on 4-11-2014 06:34 PM
mak dia ada jumpa ustaz n mintak tolong... ustaz cakap dia sesat... pandangan kita dikaburkan... p ...

citer la lagi..
aku pon baru keluar hutan...x la hutan sgt..baru balik mendaki gunung semeru di indonesia...
geng2 otai kakigunung yg join skali asyik je bercerita kish mistik ni...kisah hassan ayat ni mmg legend la smua tahu..
satu lagi kisah aku lupa nama dia..umar shara ke apa ntah..

tp geng2 otai ni x smua merasa..only yg chosen or gifted je dpt nmpak benda2 ni...siap ada yg tido sekhemah bila berpaling sebelah ada makhluk rambut putih..siot aku dgr pon meremang malam tu...

ada yg masuk hutan jumpa geng2 org asli...dari jauh org asli dh nmpak ada bende duk ikut dorang....seram ...

nashrudean posted on 4-11-2014 10:10 PM
citer la lagi..
aku pon baru keluar hutan...x la hutan sgt..baru balik mendaki gunung semeru di i ...

nanti aku cite samada esok malam or lusa...  sebab skang ni tengah busy ngan year end appraisal...  finin kifala...  ni pun tak tido lagi sebab tak abeh mengarang...  idea yilek...  kalo tak bombastic, tak dapat bonus...  hahahaha...

insya Allah aku cite apa yang aku tau dan apa yang disampaikan pada aku je la yeak...

cc @thoyol

eyansss posted on 5-11-2014 04:01 AM
nanti aku cite samada esok malam or lusa...  sebab skang ni tengah busy ngan year end appraisal... ...

no problem. year end appraisal lagi penting daripada forum ni. Hahahaha...

Mana @jelbon ni.. dah 2 hari x check in sini. Apa yg berlaku kat kwn2 yg tunggu di Cs1 ?

citer hassan tu mmg femes..smpai sekarang tak jumpa..

tp last yg aku dengar, this year la.. ade sorg kwn cerita bwk budak masuk yong yap..
and budak tu macam meracau bila lalu kt satu kwsn pokok besar (pokok yg diorg suspek tempat hasan mula hilang)..

yg peliknya, budak tu boleh cerita kisah hasan hilang from A-Z (bdk tu junior lagi, baru join hiking)
katanya Hasan nak balik..

wallahualam..

tapi ada satu cerita yg aku tak lupa..1st gunung aku hiking, malam tu senior2 pegi tibai cerita psl org meninggal atas gunung.. rasanya gunung stong ayam..siot betul..

kisahnya ada satu group hiking malam.. tapi sorg ahli ni macam semput/asma..dia tak dapat nk shoot smpai puncak.. tinggal la dia dgn 2 org guide tggu dia..yg lain semua shoot ke atas..

guide yg teman budak tu mmg dah rasa lain macam, dia tolong suapkan air and biskut sebelum bdk tu meninggal..so tgh2 malam, diorg tak tgglkan mayat tu..dia letakkan mayat dlm hammock..dan masing2 tidur di sisi arwah..sorg kanan arwah, sorg blah kiri arwah..aku tak dpt bayang tidur tgh2 hutan sebelah mayat..aku yg tidur keliling yg hidup ni pun kdg2 susah lelap mata kalau hiking.

citer ni tak der la seram.. tp yg seramnya, senior2 pesan, kalau naik stong ayam and nampak hammock, jgn gatal2 pegi selak..sbb ramai dh terkena..huhuuuu..

Rate

1

penglipur posted on 5-11-2014 01:57 PM
citer hassan tu mmg femes..smpai sekarang tak jumpa..

tp last yg aku dengar, this year la.. ade s ...

wow.. bdk tu tau A-Z Hasan Ayat punya cerita? Huhuhu..

Rasanya yang meninggal kat Stong tu bdk Prudential kot. Kawan kepada kawan aku. Penuh gak wall FB aku masa dia meninggal. Sebab semput..