CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lee_sakura

Misteri gunung-gunung di Malaysia

spankee_fili replied at 18-7-2016 11:53 AM
owh...ok ok...
meols dah agak eyan bizi..
tu yang pagi ni baru jadik alarm clock...

hahaha...  sebaek la ko ingatkan...  kang pending lagi cite aku...  hahaha...

eyansss replied at 18-7-2016 01:11 PM
diorang memang kurang bercerita kat gunung online forum...  sebab menda ni macam sangat menyentuh  ...

tula..ada baca kat forum sana..
yg derma megi, rokok segala bagai..
takpela..selagi tak jumpa, selagi tu kita harap hassan selamat...

eyansss replied at 18-7-2016 01:12 PM
hahaha...  sebaek la ko ingatkan...  kang pending lagi cite aku...  hahaha...

Baru tahu pasal kisah ni, tq eyans share story, sebab kalau online memang tak jumpa info off-record ni.

Misteri jugak pasal baju hassan tu. Dia hilang 2009, skg dah 2016 pun lebih 7 tahun berlalu.

doubleA replied at 18-7-2016 11:47 PM
Baru tahu pasal kisah ni, tq eyans share story, sebab kalau online memang tak jumpa info off-recor ...

yup...  baju hasan tu memang misteri abeh...  sampai skang diorang macam tak percaya boleh jumpa baju hasan tu...  sedangkan tu la baju yang hasan pakai...  actually kawan aku kata ada banyak lagi kisah misteri tapi diorang geng2 pencari ni dah macam sepakat tanak cite yang heavy2 ni...  diorang cite yang ringan2 je...

kita ni, kalo tetiba rasa salah lorong or sesat, adalah dinasihatkan stop dan tunggu kat situ...  biar senang orang cari sebab orang akan cari dari bermula dari tempat suspek hilang...  kalo kita makin berjalan, makin jauh la kita pegi...  nanti radius tu jadi lagi besar...  lagi susah nak cari...  tu pesan otai2 lama kat kami la masa kami mula2 start mendaki...

ada satu kes tu, lupa lak aku...  kawan aku ni cite diorang selalu dengar bunyi orang mengilai...  nyaring2 halus...  yang lenlain dah cuak dah...  ye la, dah la disakat sahut menyahut bila jerit nama hasan, nampak hasan depan mata, etc...  sekali main mengilai2 plak...  pastu kawan aku ni gelak la...  dia kata kejap, dia cari yang mengilai ni...  

dia meredah semak2 berdekatan dengan diorang...  pastu dia bawak keluar sekor katak...  bila dia tekan katak tu, katak tu berbunyi mengilai cam yang diorang dengar tu...  memasing pakat gelak la sebab macam tertipu...  buat rugi je takut...  tapi tengah gelak2 tetiba ada yang sambut gelak2 mengilai...  hamek ko semua mencicit berlari...

Rate

1

eyansss replied at 19-7-2016 09:52 AM
yup...  baju hasan tu memang misteri abeh...  sampai skang diorang macam tak percaya boleh jumpa b ...

Memang tak kental la aku yg meredah hutan tu. Experience daki bukit zaman sekolah je, tu pun mulut diam seribu bahasa tak berani pandang atas pokok pun pikir nak habis cepat je  

Kisah2 hardcore tu la lagi marhaen tak tau, tapi yelah, tak nak mengaibkan dan kesiankan family arwah juga kan, kesian.

Memang misteri la citer org hilang atas gunung ni.
Kan baru ni ada kes org hilang dalam hutan....lepas 2 minggu, cari punya cari yg jumpa rangka org je...Takut nak masuk hutan...

Follow Us
doubleA replied at 19-7-2016 11:31 AM
Memang tak kental la aku yg meredah hutan tu. Experience daki bukit zaman sekolah je, tu pun mulut ...

cerita hutan ni ada seribu satu cerita...  paling aku takleh lupa (kisah aku sendiri) masa bercamping kat berkelah, pahang...  dengan pengalaman kepala air naik (sebaek sempat lari naik bukit, kalo tak kompem lemas hanyut ntah kemana) pastu elok air surut ada pula yang kesurupan...  perghhh...  memang menduga iman aku btul...  tu yang kengkadang malas bawak bebudak baru nak try bermain dengan alam semulajadi tapi mulut puaka hangsuang...

eyansss replied at 19-7-2016 01:44 PM
cerita hutan ni ada seribu satu cerita...  paling aku takleh lupa (kisah aku sendiri) masa bercamp ...

cita la lagi yan pengalaman ko kalau free, aku setia jadi penunggu benang

doubleA replied at 19-7-2016 01:48 PM
cita la lagi yan pengalaman ko kalau free, aku setia jadi penunggu benang

aku nak ke meeting ni...  aku hapdet malam ni la yea...  aku hapdet pengalaman kepala air naik dengan kesurupan tu sekali...

eyansss replied at 19-7-2016 01:53 PM
aku nak ke meeting ni...  aku hapdet malam ni la yea...  aku hapdet pengalaman kepala air naik den ...

ok yan, malam ni aku hantar gentle reminder lagi

selamat ber-meeting

Cerita pasal Hassan tu memang betul.. Ex boy aku ada sekali time Hassan hilang. Depa pegi trip tu time cny..

Sampai skrg setiap kali date si Hassan tu hilang, mesti ex boy aku post gambar dia dgn Hassan kat fb. Sedih betui dia pasal kawan sendiri hilang depan mata..

chichik replied at 19-7-2016 02:45 PM
Cerita pasal Hassan tu memang betul.. Ex boy aku ada sekali time Hassan hilang. Depa pegi trip tu ti ...

ex boy ko xde cite apa2 ke masa misi mencari hasan tu
ke dia x join mencari

lolen replied at 19-7-2016 03:35 PM
ex boy ko xde cite apa2 ke masa misi mencari hasan tu
ke dia x join mencari

Katanya ada la kejadian pelik jd before depa nak shoot ke peak YY tu. Depa ada 13 org, date pun 13/2 kalau tak salah aku. Semua org pakai baju kaler merah kecuali si Hassan. Dalam gambar yg depa tangkap kat puncak yg aku tengok, tak salah baju Hassan kaler putih. Then time kejadian tu si Hassan tak pakai cermin mata (dia rabun teruk kata depa )

Time turun dari puncak YY, ex boy aku jalan sekali dgn Hassan. Time tu Hassan jalan sambil dgr mp3 kat telinga. Then dia jalan slow sgt, katanya nak menikmati keindahan alam. So ex boy aku jalan ke depan skit nak kejar org depan. Bila dah jumpa geng lain, tgu Hassan tp still tak sampai2.
Lepas tu dtg last men. Aku namakan dia as abg F je la. Bila tnya abg F kot dia nmpk Hassan on trek, dia pun jwb mmg tak bertembung langsung.

Kalau tak salah aku depa semua tunggu Hassan lama jugak and patah balik cari Hassan. Sampai semua give up then baru buat report polis. Tapi waktu kes Hassan ni memang budak2 gunung satu Malaysia ni turun bg support n join SAR. Ada depa rakam lagu kenangan time tgh SAR si Hassan ni. Lagu " hadapi dengan senyuman ".

Selama ni aku SR je kat sini. Masih aktif menggunung so byk jugak la kisah misteri dlm hutan yg aku tau hehehe

Rate

1

chichik replied at 19-7-2016 03:59 PM
Katanya ada la kejadian pelik jd before depa nak shoot ke peak YY tu. Depa ada 13 org, date pun 13 ...

kiranya ex boy ko la org last yg bersama hasan yer..
mesti terkesan kat diri dia psl kehilangan hasan ni

sempat la smpai puncak seme geng diorg ni sblm kejadian ni yer..
errr ada x gambo kat puncak tu?
gambo2 hasan kat sana sblm dia hilang ke

lolen replied at 19-7-2016 04:19 PM
kiranya ex boy ko la org last yg bersama hasan yer..
mesti terkesan kat diri dia psl kehilangan ...

Gambar ada kat ex boy aku la.. 13 org yg join trip tu semua otai2 gunung. Kiranya senior2 aku la..
Aku start menggunung lepas kes si hassan. So memang tak sempat la jumpa and kenal beliau.

chichik replied at 19-7-2016 04:27 PM
Gambar ada kat ex boy aku la.. 13 org yg join trip tu semua otai2 gunung. Kiranya senior2 aku la.. ...

hoo ok..sbb tgk gambo hasan hat sekeping tu la org dok ulang tayang
teringin gak nak tgk gambo dia dr sudut2 lain hahaa

dah ko pon mesti ada bnyk pengalaman masa hiking...share la kat sini
blh tumpang2 baca

chichik replied at 19-7-2016 03:59 PM
Katanya ada la kejadian pelik jd before depa nak shoot ke peak YY tu. Depa ada 13 org, date pun 13 ...

mohon share pengalaman anda...

chichik replied at 19-7-2016 04:27 PM
Gambar ada kat ex boy aku la.. 13 org yg join trip tu semua otai2 gunung. Kiranya senior2 aku la.. ...

Boleh share jugak, aku sudi baca walau bukan org menggunung atau membukit, surrender lah daki2an ni, jalan rata takpa    

eyansss replied at 19-7-2016 01:53 PM
aku nak ke meeting ni...  aku hapdet malam ni la yea...  aku hapdet pengalaman kepala air naik den ...

Yan, gentle reminder  

Nanti hapdet kisah kepala air naik dan kesurupan ok  

..habis gak merempit baca dari pagi tadi.

Pengalaman naik gunung sekali je..Gunung Berinchang..Alhamdulillah dapat la merasa jalan dalam hutan..panjat gunung..cuma xde la melalui pengalaman mistik mcm forumer lain alami.

tapi yang bestnya, masa  berjalan tu..kite pijak tanah tu lembut je..mcm ada kusyen..tapi awal2 lg ketua kumpulan ada remind..nak berpijak masa melangkah tu hati2..yela hutan kan..dedaun pokok yg gugur tu la lantai..tu sebab pijak rasa lembut..