CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 6363|Reply: 9

Sambung Belajar Secara Separuh Masa : Masih Relevan?

salam,

'sambung   belajar' d sini bermaksud ...buat master.

bagi yang baru bekerja...sambung belajar bukanlah satu prioriti...perit masa buat degree dulu pon x abis lagi...termasuk perit nk bayar loan..

tapi bg yg dh lama keje...yg dah tepu keje...mencari2 sesuatu yg baru...mencari2 cabaran baru...ataupun mngkin mencari satu platform utk berkongsi pengalaman dan ilmu....sudah tentu sedikit sebanyak pernah terlintas nak sambung belajar...

masalah yg mmbelenggu ialah MASA.  masa utk ofis,keluarga,masykt dsb. ya itu cuma ALASAN..tapi itu alasan yg munasabah..tidak pernah ada satu makhluk d muka bumi tak pernah guna masa sebagai alasan.

tapi, kita ada alternatif utk buat master part time. buat lah bidang apa2 pon ikut keselesaan kita.

isunya sekarang,adakah belajar sambil bekerja masih relevan?? secara informal,dgn pendedahan ilmu,maklumat yg bertaburan dlm internet dan pengalaman kerja kita yg begitu pjg...APA LAGI KEPERLUAN UNTUK BELAJAR secara formal?!?

Lebih kepada kepuasan menuntut ilmu i guess.

Relevan lah.. sy tgh sambung master part time ni.. penat cikit la sbb weekday keje, then weekend kelas.. bz2 pn seronok tambah ilmu..

First time ambik Master..kelas sebulan sekali..yg lain masuk web..jawab soalan....nmpk mcm senang kan..tapi bukan semua orng yg minat.
Second time...buat Master sekali lagi...kali ni perit woo..maklumlah masa untuk keluarga....happy hour dgn kengkawan...sumer tu pejam mata je lah...Weekday mmg kelas je..sampai org rumah pun bising..tapi nak wat cemana. Kalau happy hour manjang..tup-tup 2 tahun dah habis..satu bende pun takde lagi.
Kalau ambik..lepas 2 thn..eh dh grad rupanya..dh boleh lambung topi..dn plg best..."aku ade..ko ade"..he..he

sranua posted on 16-10-2013 12:23 AM
First time ambik Master..kelas sebulan sekali..yg lain masuk web..jawab soalan....nmpk mcm senang ka ...

boleh tanya awak buat master di mana? nampak senang je. saya pun berminat. sy x suka travel long long, jadi prefer untuk ambil melalui telesidang punya.

rhodon posted on 26-11-2013 08:10 PM
boleh tanya awak buat master di mana? nampak senang je. saya pun berminat. sy x suka travel long l ...

Assalam...

Ambik Master in Information Science ..MIS kat UiTM Puncak Perdana. Kelas hr tu sebulan sekali je..yg lain jawab dalam web. Ramai gak org kata senang...tapi ade budak kelas yg drop dan tak nak sambung sebab komitmen kerja.
Sebenarnya nak sambung belajar ni kena cr alasan yg paling kuat sebagai pendorong. Ada member kelas tu dah masuk 50 an..keje kat Kedah...travel malam Sabtu..sampai pagi Ahad masuk kelas dah tentu mengantuk. Isnin nak keje balik.
Aku tanya dia.."abang buat apa sambung belajar ni..boleh naik pangkat lagi ke" Dia jawab nak naik pangkat mmg takde sbb dia pun dah masuk 50 an...Tapi dia kata..kalau ade Master dia boleh tunjuk kat anak dia..dia boleh cabar anak dia belajar sampai peringkat Master atau lebih tinggi lagi. Kalau bapak boleh..anak dia tak boleh nak bagi alasan yg dia tak nak belajar.
Aisehman..msa ni aku bujang lagi...so tak terpikir lak alasan yg ni. Member aku org Kedah ni drop belajar kt UiTM tapi dia sambung kt UUM. Las aku dengar dia dah grad pun....agaknya anak pakcik tu tentu pening kepala nak cari alasan tak nak belajar he..he.

Follow Us
Check ni http://partimestudi.blogspot.com/p/master-in-management.html

Sambung Master

Sebulan sekali tiada exam

menarik nie...rasa da lama nk msk study balik...keje ni memenatkan pon ada...ngn environment yg kdg2 buat kita stress...nk cr detail dlu sblm apply..tq share experience kt cni..

As salam and greetings to all!

EMC Management Sdn. Bhd. dengan kerjasama AsiaeUniversity ingin menawarkan kursus-kursus:

Executive Master Program:
Executive Master Business Operation Managemnet (EMBOM)
Executive Master Business Project Management (EMBPM)
Executive Master Human Resource Management (EMHRM)

Executive (Professional) Diploma:
Executive (Professional) Diploma Logistic Operation (EPDip-LOP)
Executive (Professional) Diploma Human Resource Management (EPDip.-HRM)
Executive (Professional) Diploma Operation Management (EPDip-OPM)
Executive (Professional) Diploma Project Management Operations (EPDip-PMO)

Kelebihannya?

- Kesemua kursus ini bersandarkan tugasan. (Tiada peperiksaan.)
- Modular basis (Sambilan/part-time)
- Sesi kuliah minimum. (3 sesi perjumpaan untuk master-4bulan sekali, 1 sesi setiap bulan untuk diploma)
- Tempoh belajar yang tidak membebankan. (15 bulan untuk Master, 12 bulan untuk Exec. Diploma)
- Berpatutan dan cara pembayaran yang fleksibel.
- Tenaga pengajar yang berpengalaman.
- Modul adalah berdasarkan situasi industri pilihan.
- Nota dan bimbingan diberikan.

Untuk maklumat lanjut, hubungi saya di 019-9497831/03-7957 4682/4894 atau e-mail: shafiq@emcgroup.com.my

okay aje aku rasa. kita sambung belajar tapi dalam masa yang sama kerja. dapat duit dan ilmu sekali. untung2 naik pangkat lepas sambung belajar.