CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 10347|Reply: 36

Apa plan hari tua anda..? lepas pencen apa nak buat?

Post time 3-10-2013 10:27 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by mrsLucky at 11-12-2016 11:02 PM

Dah retire off coz kita banyak beribadat, ialah kubur dah melambai lambai...
Maybe travel skit2
Tapi selain tu korang dah ada plan tak?

aku baru terfikir hal nie this week.....haritu aku tanya bf, dia kata nak bersara kat kg dia....nak dok umah tepi sungai katanyer....which totally lain dari aku...aku ckp kat dia, pencen jer nanti, kalu ada rezeki....aku nak pindah dok europe....senang aku nak travel around europe....dia suggest kitorg pindah NZ, aku tau NZ cantik....tapi aku taknak....nanti jauh kalu nak jalan2 negara lain...NZ paling dkt Australia....aku tak brapa suka Australia...

Psl amal ibadat tu...sure lah nak buat sedikit sebanyak...insyaallah....

Anyway, kitorg lambat lagi nak pencen....sekurang2nyer lagi bebelas2 tahun....haha....byk masa lagi tuk decide nak pencen kat mana....btw aku ckp kat bf, kalu dok kg...ngadap sungai jer...i can mati awal sebab kebosanan, okay....haha...

kalu berjodohan, pencen sesama....kalu tak, aku proceed with my plan...tak kira, he with me or not...tu kalu sempat pencen lah...hehe... Last edited by midori888 on 3-10-2013 10:51 PM

midori888 posted on 3-10-2013 10:46 PM
aku baru terfikir hal nie this week.....haritu aku tanya bf, dia kata nak bersara kat kg dia....nak  ...

My friend stay in the country side di England with her bf and son...selalu i tengok aktiviti dier kat fb...so nice...
So beautiful pemandangan..she go hiking with her son and friends....

Europe so many nice place...i pon suka...dari London ke Paris, Vienna, Amsterdam ke Spain and many more beautiful place...
But NZ dan hawaii pon nice untuk retire..kalau kaya i dont mind settle down kat sana...Kat hawaii i tengok ramai jer senior citizen, my friend cakap tu tempat Kegemaran untuk retire
But takpe i settle with my family kat kampung, coz tak mampu...Just go holiday maybe...
Dah tak larat dok umah tengok astro or internet jer kots i..  harap2 ada ler sorang anak or cucu tinggal dengan i nanti..

Last edited by mrsLucky on 3-10-2013 11:23 PM

mrsLucky posted on 3-10-2013 11:16 PM
My friend stay in the country side di England with her bf and son...selalu i tengok aktiviti dier  ...

lain org lain plan nyer kan.....kalu u suka kg....pencen lah kat kg...

midori888 posted on 3-10-2013 11:23 PM
lain org lain plan nyer kan.....kalu u suka kg....pencen lah kat kg...

My husband lak katanya nak dok tepi pantai lepas bersara...
Berjauhan lah kami nampaknya...

mrsLucky posted on 3-10-2013 11:30 PM
My husband lak katanya nak dok tepi pantai lepas bersara...
Berjauhan lah kami nampaknya...

hmm....both of u kena compromise lah....carik pantai yg dkt ngan kg u?

Follow Us
plan mcm2 boleh, tp kewangan kenalah kukuh, kalau plan setakat angan2 tanpa kewangan dan ilmu yang cukup rasanye plan tu akan terbengkalai.. jd make sure money ada dan dpt cover ur future..

Edited by mrsLucky at 11-12-2016 11:04 PM
AdamBillionaire posted on 4-10-2013 12:23 AM
plan mcm2 boleh, tp kewangan kenalah kukuh, kalau plan setakat angan2 tanpa kewangan dan ilmu  ...

Off coz..betul cakap you...
i wat rumah kat kampung tuh..
I nak buat kecik jer Adam...budget kurang dari 140k jer
I suka rumah yang yang simple jer...jiwa kampung i ni tebal..

mrsLucky posted on 4-10-2013 12:58 AM
Off coz..betul cakap you...
my hubby bagi i 100k bulan depan to top up rancangan i wat rumah kat  ...

cuba wat pecah lot tanah pertanian.. pecah 6 bahagian. nak pecahkan ambl masa 6 tahun. tp keuntungan sekitar 5 hingga 6 angka sekali pecah..

AdamBillionaire posted on 4-10-2013 02:20 AM
cuba wat pecah lot tanah pertanian.. pecah 6 bahagian. nak pecahkan ambl masa 6 tahun. tp keu ...

Adam kalau 1 ekar berapa lot boleh pecah? Lamanya nak tunggu 6 tahun..but betul lah memang more untung kalau jual by lot...
But orang yang nak beli tanah derang prefer satu geran kan? I dah nak jual nih..i x boleh tunggu 6 tahun..

aku dah behenti keje dkt 2 tahun lebih...so ikut suami aku jer la bila dia pencen nanti...dia nak duk kat kg ktnye...so nanti dia dah pencen katanye dia nak bercuck tanam sikit2..bela ikan,ayam,angsa(nie permintaan anak aku suka swan)...so aku ok jer ikut jer la...tp aku tak de la nak berpanas2 bercucuk tanam tu..aku duk dlm umah jer la...dah memang buat pembahagian keje..aku kemas umah,mop umah segala semua..suami aku punya bahagian luar rumah..nak tanam bunga ke apa ke..tu dia punya bahagian..skrg nie duk umah company so relax jer la...tak tau la kan bila dah blk kg nanti kot2 aku lak excited bercucuk tanamnye...

lepas pencen aku nak g honeymoon satu malaysia dengan suami dan semestinya nak memperbanyakkan amal ibadat dan mdekatkan diri kepadanya..INSYAALLAH.kalo sempat lah

mrsLucky posted on 4-10-2013 06:32 AM
Adam kalau 1 ekar berapa lot boleh pecah? Lamanya nak tunggu 6 tahun..but betul lah memang more un ...

sorry typing error, makan masa 2 tahun..

adam tahu pun sebab kawan ada buat biz cmni dan sebab alfafa .. alfafa yang jual rumah rm 89 ribu.. dia org tu scammer kut? sebab dia org guna modal pelanggan jual lot pertanian tanah.. untung tu wat rumah pelanggan.. tp risiko tinggi kut.

AdamBillionaire posted on 4-10-2013 10:36 AM
sorry typing error, makan masa 2 tahun..

adam tahu pun sebab kawan ada buat biz cmni dan sebab  ...

2 tahun? ok lah kots... i pon bercadang nak bagi 4 sekangkang kera yang i nak buat umah sewa tu untuk anak2 i...senang nak transfer nanti...tapi mahal kan nak buat...

Adam dah pencen wat apa? jaga cucu?

vv2005 posted on 4-10-2013 10:04 AM
lepas pencen aku nak g honeymoon satu malaysia dengan suami dan semestinya nak memperbanyakkan amal  ...

bestnya... happy couple gitu...berhoney moon...

i dan husband bercadang nak jalan2 next year maybe ke US dan NZ...that time dia dah 50 tahun so dapat epf akaun 2..
dia pon bersara tahun depan..dah bosan tahap gaban keje yang gitu stressful..
yang penting settle hutang putang dulu....
katanya pas tuh nak wat part time drive taxi atau instructor kat gym... not much stress..

poyohabis posted on 4-10-2013 09:29 AM
aku dah behenti keje dkt 2 tahun lebih...so ikut suami aku jer la bila dia pencen nanti...dia nak du ...

sama lah dengan i...
i pon berangan nak bercucuk tanam..tapi cara santai ler... i tak leh berpanas..dapat migrine...
seronoknya..tak yah stress keje dah kan..?

mrsLucky posted on 4-10-2013 11:32 AM
bestnya... happy couple gitu...berhoney moon...

i dan husband bercadang nak jalan2 next year  ...

yelah..masa muda mana lah sempat nak honeymoon sgt..masing2 sibuk dengan anak dan kerja..

mrsLucky posted on 4-10-2013 11:27 AM
2 tahun? ok lah kots... i pon bercadang nak bagi 4 sekangkang kera yang i nak buat umah sewa tu un ...

oh, sy belum nikah lg. xde zuriat..wakaka.

kalau pencen? nk pencen awal nk hidup santai2, tp belum tiba masanye lg.. huhu..

kalau boleh nk duk utara sebab cuaca best, permandangan sawah padi.. tp risau lah plak kan? duk sawah padi ni faham2 jeklah mcm2 mahluk animal planet ada.. jd entahlah.. no idea lg..

aku belum terfikir lagi ni, tapi aku kalau2 ada rezeki, aku nak buat cam parents aku. pasal aku nengok dah tua2 ni, hidup diorang tenang aje. takde nak fikir loan, bayar hutang rumah ke, etc2..hujung minggu, hidup dikelilingi anak2 dan cucu. yg pasti, diorang byk spend masa berdua. makin kerap gaduh pun ye, tapi makin kerap buat kerja sama2. masak pun sama2, berkebun (takde la kebun tapi cucuk tanam pokok cili dalam pasu belakang rumah) pun berdua, uruskan rumah pun berdua, gi masjid pun naik motor dua2. best la aku nengok.pasal masa muda2 jarang bersama pasal sorang sibuk kerja shift, sorang sibuk jaga anak2.

dulu mak aku ada plan nak tinggal kat kampung, kat rumah pusaka arwah opah aku, kitorang pun mmg galakkan pasal nak la merasa istilah "balik kampung". tapi dia rasa cam tak best dah pasal byk jiran2 kat sana dah pindah/ meninggal. so rumah tu tinggal la satu2 kat situ. then dalam usia tu, dia kata, dia taknak dah kalau jalan2, nak bermalam kat mana2, kena dok risau ayam itik kat kampung takde sapa kasi makan. lagipun mak aku malas nak start kawan2 baru, dia dah selesa dgn kawan2 masjid/usrah dia. so mak aku stay aje la kat rumah skrang. hobi dia tanam pokok orkid aje la. orkid tak perlukan ruang yang besar pun, pasal mak aku kata dah tua2 nanti, takde dah larat nak jaga kebun ke apa. kalau sayur pun, beli untuk dua orang makan aje, takde mahal sgt. then ada la dua-tiga kucing liar yang mak aku kasi makan, so bertenggek la mereka kat dapur tunggu makanan bila timing makan.

ayah aku, masa pencen, perkara pertama dia buat adalah beli kereta impian beliau. Pasal selama ni dok berjimat utk anak2 belajar, kahwin, so bila anak2 dah lepas, dia beli kete impian beliau, cash. then dia make sure rumah skrang dah habis bayar, so apa2 jadi, dia masih ada rumah untuk berteduh dan kereta untuk bergerak. dia settlekan hutang2 kredit kad dia, potong kad kredit terus. so semua perbelanjaan adalah cash.  then dia buat kerja2 cam jual ubat2an tradisional, sekadar nak isi masa lapang. selebihnya byk ke masjid dan majlis2 agama aje.

diorang berdua memang bukan kaki jalan. dah tua2 malas nak berjalan, tapi kalau ada ekspo ke, ada masa diorang join. tapi kalau berjalan2 gi negeri org, ke tempat org, payah sikit pasal dah tua2, makanan byk kena pantang, bantal pun takleh main baring.

so aku rasa nanti kalau lepas pencen, mungkin aku nak make sure hidup tak de hutang/ buat hutang baru. dan rumah dah habis bayar, ada kenderaan untuk bergerak. rezeki yang lain2, tu aku tak tau la. masih jauh lagi utk aku rancang

tipuware posted on 4-10-2013 12:43 PM
aku belum terfikir lagi ni, tapi aku kalau2 ada rezeki, aku nak buat cam parents aku. pasal aku neng ...

best kehidupan parents you kan...syukur ler...
actually planning waktu bersara ni kena buat dari muda2..
tak mo mengharap eshan dari anak2... at least kita ada duit sendiri yang boleh cukup sampai mati..
lain ler keje gomen ada pencen..

i risau tengok orang2 yang dah tua hidup melarat...
or dah tua2 kena keje untuk kesinambungan hidup..

better beli hartanah dari tukar2 kete..value kete makin murah..hartanah makin naik..
untuk masah depan... kita tak akan muda selamanya..

12Next
Return to list New