CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mijot

All about Sabah (KK) - Part 8

Check-in

Aku bulan April 2014 akan travel Sabah selama seminggu. Info2 drpd korg kat sini mmg tip top 100percent meletop.

Thanks semua.

lupa nak ckp .. saya round bandar kk naik public bus je di marina court .. sapa yg stay promenade servis centre tu jln kaki dlm 2min je ke bus stop tu ... byr 50sen 1hala .. ada aircond lg ... bus ni warna hijau dipanggil city bus ... kami hari tu naik dr marina court ke jetty jeseltoon sbb nak ke sapi island .. dlm 10min sampai ... berbaloi2 dr naik taxi ...anak2 pun njoy ....

akieys posted on 10-10-2013 01:16 PM
me beli tshirt kat Pekan Nabalu rm16... kedai yg depan2 x bg kurang rm 18.. pg yg dkt blakang jual ...

saya beli kedai depan sederet ngn ruang tinjau tu .. semua kedai situ offer harga sama .. terus je ckp kedai yg depan tu offer rm10 je .. nanti depa bg .. cuma size la limited .. maybe sbb hari isnin kami pegi pun dlm kul 1pm ... mmg tak byk keta pagi tu ...

syarra posted on 11-10-2013 09:40 AM
saya beli kedai depan sederet ngn ruang tinjau tu .. semua kedai situ offer harga sama .. terus je ...

mse sy pg pon hari isnin gak.. aiishh geram plak.. hahahaa xpe la xde rezeki.. hikhikhik

syarra posted on 11-10-2013 09:37 AM
lupa nak ckp .. saya round bandar kk naik public bus je di marina court .. sapa yg stay promenade se ...

owhh nampak kat situ byk bus.. len kali tau la .... hihi

ct pegi KK minggu depan...

nk tny kat mana nak beli udang frozen selain dr airport??
nk bli pack bawak blk KL

Follow Us
hollaa....

aku baru balik KK malam tadi..short trip 3h2m je..

pergi berdua jer..sebab saja nak berehat..dan lagi satu...next month aku akan pergi lagi bawa anak2 plak. ni kira 1st time aku ke sabah

sebelum pergi aku study thread KK part 7 sahaja sebab beli tiket 2 minggu sebelum pergi. Alhamdulillah aku catat semua nota kakitangan segala bagai yang ada dalam part 7 tu.

ni aku ringkaskan ok..kalau ada yg nak tanya. silalah PM aku sementara ingatan aku tengah fresh ni

kereta viva (elite) sewa dari (aku lupa nama encik tu lah..siott..tapi telefon bagai nak rak) dapat RM90/day. maklumlah da nak fly baru terhegeh2 cam penagih cari kereta - 019-870 1212

jumaat tu aku sampai pagi terus shoot ke kundasang. aku ikut je arah ke tuaran. aku tak guna waze ok..sebab aku lebih percaya apa yg aku tulis sendiri conteng2 kt kertas ni.   aku sampai pekan nabalu dan shopping tshirt dapat rm18/adult rm12/child. aku beli souvenir sepit kuku tu rm18/6 pcs.  murah ko..kt KK aku tak jumpa yg murah dr ini. tapi ntahlah kan..yg aku tanya2 tu mmg semua yg lebih dari harga ini.

Ooo lupa ckp..sana tgh musim hujan lah..kalau tak lebat..renyai..so otw naik ke kundasang tu memang keraslah montot sebab kecut perut pun iyer..berkabus..!!! adooiii..tawakal je..patutlah org tak bagi jalan klu da petang kan.

aku sampai kundasang terus ke Desa Dairy Farm sebab da tak sabau nak feeling2 ala2 kt oversea.. puuiiii..   tapi serius laa..lawa view kt situ..masa sampai nak mendaki ke farm ni..aku terpandang gunung kinabalu..gile jakun...! segala mcm perasaan aaaa masa tu.. nak menitik airmata pun ada... ada org boleh nak gelak bila aku cakap..tunggulah korg g nanti tgk cana perasaan...   cantik sungguh ciptaanNya

lepas posing sakan kat situ..makan aiskrim & minum susu fresh...ktorg cadang nak g fish spa kat sg moroli, kg luanti baru tu.. bila sampai kat ranau..ktorg cam ilang punca..sebab tak tau mana arah dia.. siottt.. pastu laki aku da mengantuk gile..dia pun da hemoo...dia tido jap kt dlm kete..kt esso.. ktorg decide utk tidak pergi fish spa tu.. sebab rasa cam da jauh drive tapi tak sampai2..

ktorg balik ke kundasang..check in kat kinabalu pine resort...aku dok kat P3. sebab mmg hujan/renyai..so mmg tak nampak sepenuhnya gunung. agak frust sikit di situ. tapi yelah apa nak kata..dah Dia kata aku tak dapat tengok..tak dapatlah kan.. dok lah kat Dream World pun..kalau da Dia kata..tak boleh..terlindung dek awan..maka tak dapat lah juga tengok..

aku bungkus je dinner yg dpt dr KPR malam tu makan kt bilik...perghhh..mkn di dalam suasana sejuk2 hening tu.. rasa nk kejung segala.. ooOoo ye...aku keluar jap g pekan..cari kepak ayam tu.. sayap... aku jumpa selepas berjaya mengesan bau org bakar2/panggang.. *sibaik betul dia bakar sayap tu..kot yg bakar tepi jln masa mendaki ke kundasang tu tak ke lagi haru...

ok malam tu tido awal..maklumlah berdua saja kan..tv pun tak tgk..tak kuasa aku..lebih baik mempergunakan masa berduaan sebelum berlima bln dpn...

haa..sambung.. sebelum terlupa..masuk dairy farm tu..ye tiket nye da rm4.00..

sabtu tu aku check out awal..sebab tetiba laki aku kata..jom g fish spa tu.. haa tengok..apa ayat aku da guna..cecelik mata je dia terus nak gi.. sudah2...jgn fikir yg bukan2

OOoo pagi tu bangun awal nak tgk gunung..tapi still nampak separuh je..tak penuh..tapi Alhamdulillah..memang terpegun dengan ciptaanNya.

pagi tu breakfast buffet kat KPR mungkin sebab de group. lepas minum aku call kg luanti tu dan tanya macamana nak pergi sana. so dia kata kena cari sampai jumpa sabah tea tu. haa tu dia... arah ke sandakan ye kawan2.. mmg akan lalu jalan takde rumah pun..selagi ko jumpa signboard sabah tea tu betullah tu..

sebelum sampai ke sabah tea dan fish spa ni..kita akan jumpa hot poring tu..yg ni aku mmg tak pergi...sengaja tak pergi..so tak boleh komen sini.

sg moroli ni bebetul je simpang nya selepas sabah tea. harga tiket rm5.00...camera rm3.00 waima camera hp pun ye.. haa masa kat sini...org yang paling excited..laki aku.. ktorg org pertama sampai ni..korg cuba la bygkan..da tentulah ikan2 tu semua tgh kelaparan...ktorg beli makanan tu rm1.00 (sebungkus rm0.20 ja)

laki aku cakap..tak sakit..cuma geli2 je masa ikan tu bergulut2 kat kaki dia.. cumanya ikan kecil2 tu adalah sesekali gigit dia kata..cam semut gigit.. lupa lak aku nak tanya..cm semut merah gigit ke semut hitam

aku jejak kaki sikit je..pastu ikan kelah tu terkuit kaki aku..punyalah melompat cam nak mammm aku aritu tu..adeehh..serius geli ko..   tapi aku rasa pengalaman tu best gile kot..sebab laki aku cm da separa da aitu.. *ya ampun bang...

lepas dari fish spa ni aku nak balik KK da..tapi....................sampai2 kundasang tu..laki aku cakap dia nak repeat desa dairy farm..korg boleh bygkan tak??? kalau bapak budak da 2x kali nak repeat..tunggu anak2 nya nanti agak mau berejam2 nak dok sana..main dgn anak lembu/kambing..makan aiskrim..minum susu.. addooiii.... hah!! masa kali kedua pergi ni..aiskrim da naik rm1.00.. semalam (jumaat) rm2.50...tup2 harini (sabtu) rm3.50.. siott tolll..

aku biarkan saja laki aku melepaskan gian dia dok kt farm tu feeling2 ala kat new zealand..

lepas dia da puas..ktorg gerak turun..masa turun tu Alhamdulillah..takde berkabus sangat...

lupa aku nak cakap..1st day tu otw ke kundasang aku singgah rumah terbalik tu...tiket rm10.00/pax.. oklah.. bebudak mungkin suka..akan kagumlah tgk semuanya  terbalik

sabtu masa balik ke KK tu aku terus ke Sepangar..cari lokan panggang dan kelapa bakar.. aku menggagau jugalah pada mula nya..salah baca notes..siottt.. patutnya kena LALU DEPAN POLITEKNIK..aku termiss baca yang itu.. sudah meraban sampai nak ke port sana..

aku g kedai sri menanti..belah kanan paling hujung..aku pun tak pasti apsal aku pilih kedai ni.. mcm pernah terbaca kot kat blog ke kat sini ke pasal kedai ni..

memang tak mengecewakan lah lokan dan sambal dia..gile sedap!!! sampai lani masa aku cite ni pun masih terbayang2 kesedapan sampai menjilat kaki rasa lokan dgn sambal tu

lepas makan sepinggan besar rm12.00 lokan..ktorg decide utk terus makan malam..kat gayang restaurant.. dari tempat lokan ni korg terus jelah..tak jauh dlm 2/3km je.. kt gayang tak beriya sgt makan..cuma amik udang, ketam dan siput tarik..utk 2 org..rm62.00.. kacang dan buah tu aku tak makan..dia caj dalam bil... 'hallo kak, yg ni saya tak makan ok.' pada aku oklah gayang ni.. sebab kat melaka pun ada ikan bakar kan..so...so so jelah..

lepas makan di gayang balik ke KK... Oooo untuk memudahkan korg juga..masa kat airport nanti..g kat booth Sabah Tourism tu..ambil STREET MAP KK.. senang follow map tu

ok ni last aku nak cerita.. sebab aku banyak dapat info dari sini..jadi aku rasa..baik aku curahkan kembali ilmu di sini..untuk orang yg 1st time meraba2 lagi pasal sabah sure rasa relief sikit..macam aku baca cerita yang pernah pergi terdahulu...

di KK aku book kat De Galleria Hotel, Kg Air..gileee ko..pasar malam dia siang malam pagi petang...ok..aku tipu..tengahari takde..   so korg boleh bayangkan jelah mana nak letak kereta...sesak nya.. mula2 rasa nyesal juga dok situ..tapi kalau anda seorang kaki jalan..memang amat sesuai..!!  

aku ronda pasar malam tu da nak tutup da sebab siang da banyak jalan/drive..ktorg tidur dulu lepas maghrib. da kul 1030 mlm baru turun. memang betullah ada2 brooch/mutiara memang murah kat sini. aku beli gelang anak aku je di sini..sibaik kedai da nak tutup laki aku kata..

sebab baru kul 11 mlm, ktorg decide untuk ke anjung senja saja usha kedai pisang cheese yg orang dok cerita tu.. kedai nya masih buka lagi masa aku pergi tu..so korg bykkn sajalah da nak kul 12 mkn pisang goreng cheese tapi..ada aku kisah..aku yg nak makan kan.. lepas makan tu pusing2 bandar kejap..balik tidur terus sebab sok pepagi aku nak g snorkelling... dgn penuh harapan sebab ahad tu da nak balik da.. memang plan asal nak g 1 pulau je...iaitu pulau manukan

aku amik tiket kt kaunter no 9..total 2 orang rm100.40.. gile excited..tapi cuak gak sebab angin kuat kan dalam boat tu..walaupun perjalanan 15-20min je..   masa kat jetty jesselton ni..memang excited sebab nampak ada ikan2 kat bawah tu..so aku target kat pulau sat g ni mesti lagi meriah... tapi................. bila da sampai... keruhnya aaaiiiirrrrrr....adduuuhh..pasirnyaaaa...korg bayangkan saja..aku berkubang dlm 20 minit je kot..sebab frust nya pasal..snorkel2 tak nampak apa.. so aku decide baik duduk lepak jelah..tgk mat salleh ber 2 piece...

tapi ktorg nye frust tu memang tak terbayanglah..gile pun tak frust camtu..memang di luar jangkaan la..mungkin sebab lepas hujan malam tu kot.. ntahlah eh..aku 1st time pergi..so tak taulah pulau2 lain pun sama ke macamana..aku rasa bukan aku je frust kot..ada org lain pun sama.. aku siap call kaunter balik cakap nak balik...nothing to see..i wanna go back now.. sorry mam, kena tunggu jam 12... chooiiiii

*aku ingat nak naik parasailing tu..rm150.00 tapi laki aku kata..tak yahlah..makan lagi baik..

sblm jam 12 da siap tunggu kt jetty tunggu org dtg..de brader tu tanya nak balik ke..haaa laju je jawab aku ni..dia bawa ktorg 2 org je..

sampai ke town semula..ktorg terus ke jamilah enterprise tu..dan pasar kraftangan.. aku belilah brooch 1 dozen dan butang baju melayu 1 dozen..sebab shopping takda dalam agenda.. beli ala kadar je.. nama pun trip kali ni untuk berehat2 kan..

selepas beli souvenirs sikit..laki aku tetiba nak lokannnnnn...dannn sekali lagi ktorg repeat ke Sepangar.. korg bayangkan saja..siapa yg super excited utk trip ni.???

lepas makan lokan..singgah Masjid Bandaraya KK tu..yg cam masjid terapung tu..untuk solat..mandi..kemas bag...

janji dengan en kereta tu nak pulang jam 7 mlm..sementara ada masa..ktorg terus ke tg aru... perghhh..happening ya... cam batu feringghi...cenang aku rasa.. ktorg makan sayap sekali lagi kt situ..dan tekak da mula nak asam pedas..tomyam...nak pedas..malangnya takde yang menyelerakan.. aku order jugalah nasi dgn butter prawn..for the last time..   sayap pun makan tak abis..tak taulah sebab da kenyang lokan ke...sebab keadaan tempat yang tak menyelerakan ke... atau lain2 sebab yang aku sendiri pun tak tau...

tg aru ni mmg sesak...so, silalah parking sebelah kiri kat tanah lapang sebelum nak sampai tu..jalan je kaki..sudah..tak pening pala...

sampai airport pulang kereta..aku g check in bag..semua bag aku check in kan sekali..sebab aku beli 20kg aitu..malas nak angkut2 naik atas..dan bag siap cakap kat cik airasia.. 'cik, tlg letak fragile ye..' 'ada apa ni puan?' 'amplang je cik...'   

punye bag beriya2..amplang je..dgn kuih cincin..   bukan apa..itu je aku beli..ikan masin takde..belacan takde..udang basah takde... Oooo ada satu...udang kering... rm25/kg sebab nak bagi mak mertua iols

so kepada sesapa yang nak pergi ke Sabah..silalah sediakan segala kelengkapan ye...yg penting poket tu.. asal gerak je duitnya...makan berdua pun da rm20++ cuba kalau ramai...dok homestay jelah ye..lagi baik..beli sayur dan barang basah masak... lagi puas aku rasa.. silalah susun agenda dengan teratur..sebab kalau jadi kes cam aku terepeat 2x kt desa dairy farm tu tak ke haru.. aku oklah sebab berdua dan takde urgency nak g tempat lain...

*nota akhir..aku tak pergi langsung pasar filipina tu..makanya aku tak jumpalah cakoi yang berinti tu...aku lalu je malam tu..semua yg aku catat aku pergi walaupun setakat bergambar je... kecuali ni lah..CAKOI ni.. next trip aku pergi la pasal filipina tu..sebab tgh susun jadual lagi ni..selepas 1st trip ni..ada yg aku nak keluarkan dari agenda aku..cam snorkelling tu..anak aku cam tak sesuai nak pergi..

*aku ni mmg bangsa jenis suka nak bercerita..nak share apa yang ok tak ok kalau pergi ke sesuatu tempat.. so..terima kasih pada yang sudi baca ye..

cuti sekolah da semakin hampir... SELAMAT BERCUTI SEMUA... adiosss

gnelmack posted on 14-10-2013 12:36 PM
ok ni last aku nak cerita.. sebab aku banyak dapat info dari sini..jadi aku rasa..baik aku curahkan  ...

wow menariks..
leh tny spjd 3d2n habis berapa kos?

ct_subang posted on 13-10-2013 09:59 PM

...

beli kat pasar je suh die packing siap2 utk bwk blk snanjung, boleh hand carry

ct_subang posted on 13-10-2013 09:59 PM

...

Ada dijual dikedai SAFMA. Kedai ni sebelah kanan pasar filipina, sblm pasar basah

uda posted on 15-10-2013 01:02 PM
Ada dijual dikedai SAFMA. Kedai ni sebelah kanan pasar filipina, sblm pasar basah

oret...thanx!

kreditdebit posted on 14-10-2013 01:33 PM
wow menariks..
leh tny spjd 3d2n habis berapa kos?

kos ni..addooii...sebab pergi berdua je kan..mmg nak makan dan makan dan makan serta jalan2 dan cari makan..

ni aku ringkaskan...kalau aku listkan kt sini kang over nau kan.. tp aku jenis bangsa kalau g mana2 memang akan listkan segala mak nenek yang dibeli waima mineral water sebotol... bukan apa..so that kita dapat tau total expenses kan..tu ja...

flight : rm280
penginapan : rm218 (KPR) + rm88 (de galleria) = rm306
sewa kereta : rm270 + rm50 = rm320
makan : rm250 (KK + Kundasang dll)
snorkelling (2 org) : rm100
tempat lawatan : rm52 (dariry farm 2x, sg moroli, rumah terbalik)
makanan : rm75 (udang kering + amplang + kuih cincin)
misc : rm100
parking lcct : 100
souvenirs : rm400 (pekan nabalu, kundasang, KK)
total : rm1983

so now aku tengah prepare untuk 2nd trip yang bawa anak2 sekali 16-19 nov 2013 ni..hopefully lebih teratur. ada yang akan aku buang dari itinerary trip baru2 ni.

gnelmack posted on 16-10-2013 10:33 AM
kos ni..addooii...sebab pergi berdua je kan..mmg nak makan dan makan dan makan serta jalan2 dan ca ...

sis...mintak tulunggggggg...

daku nak gi minggu depan...tapi siyes takdan nak stadi bebetul nak gi mana...sebok betul skrg ni...

cuma yg dah kompem skrg ni,
hari pertama sampai bki kol 1pm,bermalam kat kiram,
esoknya bermalam kat KK
lusa balik..

agak2 sis dalam perjalanan ke kundasang tu sempat tak nak singgah
1. jambatan gantung tamparuli
2. rumah tebalik
3. pekan nabalu
4. war memorial park
pastu carik makan makan, pastu trus masuk bilik

esoknya baru gi
1. fish spa
2. dairy farm
3. *mana lagi nak pegi pung tataw dah

mintak tulung sis ceta sket mana nak carik makan best2...

TQ

sis...mintak tulunggggggg...

daku nak gi minggu depan...tapi siyes takdan nak stadi bebetul nak gi mana...sebok betul skrg ni...

cuma yg dah kompem skrg ni,
hari pertama sampai bki kol 1pm,bermalam kat kiram,
esoknya bermalam kat KK
lusa balik..

agak2 sis dalam perjalanan ke kundasang tu sempat tak nak singgah
1. jambatan gantung tamparuli
2. rumah tebalik
3. pekan nabalu
4. war memorial park
pastu carik makan makan, pastu trus masuk bilik

esoknya baru gi
1. fish spa
2. dairy farm
3. *mana lagi nak pegi pung tataw dah

mintak tulung sis ceta sket mana nak carik makan best2...

TQ

saya tolong jawabkan eh...rasanya dari Kundasang tu hari pertama tu g yang jauh dulu...fish spa and dairy farm...on the way balik baru singgah 4 tempat tu tp dari Kundasang start dari Pekan Nabalu, singgah jambatan gantung Tamparuli, Rumah Terbalik (nih terletak kat Tamparuli gak) and last baru war memorial park... Last edited by melukut on 17-10-2013 04:58 PM

melukut posted on 17-10-2013 04:56 PM
saya tolong jawabkan eh...rasanya dari Kundasang tu hari pertama tu g yang jauh dulu...fish spa  ...

tqtqtqtq

ooo...ok ok... lain2 tempat best seperjalanan ke kundasang tu mana lagi ye yg best?

ooo...ok ok... lain2 tempat best seperjalanan ke kundasang tu mana lagi ye yg best?

kat area kundasang...tuh je la yang best..laen dulu saya spent masa kat pasar philipine, island hopping 3 pulau (ni kene amik masa satu hari) and pasar malam kampung air plus pasar malam sinsuran..,.

melukut posted on 17-10-2013 05:22 PM
kat area kundasang...tuh je la yang best..laen dulu saya spent masa kat pasar philipine, islan ...

noted!! tq byk2..