CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: RED 666

Jika Komunis Memerintah Malaysia

Masalahnya, banyak point kamu langsung tak boleh pakai. Sebelum hantam keromo je, baca lah wiki ke, suratkabar ke, ensaiklopedia ke pasal revolusi, kebangkitan & kejatuhan empayar komunis.

USSR, Pakatan Warsaw, China, Korea Utara, Cuba, Vietnam dan kebangkitan negara2 berfahaman sosialis.

Semua ni kena ambil kira.

Apara ....

robotech posted on 21-10-2013 01:45 PM
Masalahnya, banyak point kamu langsung tak boleh pakai. Sebelum hantam keromo je, baca lah wiki ke,  ...

aku bagi point semua2 tu berdasarkan situasi semasa di negara kita dan di seluruh dunia

oh ya, kat malaysia ni ada pewaris komunis chin peng, parti DAPigs lah, siapa lagi

RED 666 posted on 21-10-2013 09:13 AM
chin peng memang adalah jelmaan syaitan, logo pasukan bintang 3 nya hampir sama dengan tiga 6, iai ...

aku tengok nickname ko ni RED666...agak2nya ko ni jelmaan setan kot

skystrike posted on 21-10-2013 08:26 PM
aku tengok nickname ko ni RED666...agak2nya ko ni jelmaan setan kot

aku ni peminat MU, kalau diterjemahkan nick tu, jadinya 'red devils' jolokan untuk MU

MU pun ada logo setan dan gelaran setan, diorang pun jelmaan setan agaknya

Aku rasa robotech dah kupas elok dah apa yg TT hujahkan tapi meh aku tambah lagi :

Parti berasaskan Islam tiada - mcm robotech cakap, BN dan komponen2nya tak wujud dan PKR dan komponen2nya tak wujud...cuma PKM aje. Pilihanraya ada tapi nak pilih anggota Politburo dan Central Committee aje (err apasal nama dia serupa mcm organisasi parti satu lagi tu ek?

Purging - asal ada ahli parti tertinggi (yang rendah pun sama) yang mula nak lari dari aliran ketua, maka purging akan dibuat sepertimana di Soviet Union dan China. Nasib baik purging dibuat secara aman dengan orang2 berkenaan dipecat. Nasib tak baik, semua kena sembelih, dengan keluarga2 sekali

jika komunis perintah malaya, kita sudah mampu pi ruang angkasa... tak perlu jadik penumpang kapal russia....

Follow Us
Acong posted on 23-10-2013 11:52 AM
jika komunis perintah malaya, kita sudah mampu pi ruang angkasa... tak perlu jadik penumpang kapal r ...

"Kalau" itu memang indah... tapi takde puuuunnn.. berangan2 16 september je. hahahahaaaaa

jika komunis perintah negara ini, org yg bela lembu songlap RM250 juta tu dah kena hukuman tembak mati......

disebabkan bukan komunis yg perintah, org yg dedahkan penyelewengan kerajaan akan didenda RM1 juta...!

Acong posted on 23-10-2013 01:10 PM
jika komunis perintah negara ini, org yg bela lembu songlap RM250 juta tu dah kena hukuman tembak ma ...

mcm aku cakap lah "KALAU..... "

realitinye.. TAKDE.... cume angan2 kosong

SO acong.... "KALAU" ape lagi yang ko boleh angan2 kan???

meh kasi tau

terhibur jugak aku dengar ni

unekspekted_XII posted on 23-10-2013 01:12 PM
mcm aku cakap lah "KALAU..... "

realitinye.. TAKDE.... cume angan2 kosong

realiti - kaki songlap bebas.....!

macai terus jadi kuli batak cina kathrine tiang....

Acong posted on 23-10-2013 01:13 PM
realiti - kaki songlap bebas.....!

macai terus jadi kuli batak cina kathrine tiang.... ...

realitinye.. "Kalau" tu cume angan2.. BN masih berkuase..

x boleh terime kenyataaan??

unekspekted_XII posted on 23-10-2013 01:15 PM
realitinye.. "Kalau" tu cume angan2.. BN masih berkuase..

x boleh terime kenyataaan??  ...

BN songlap, macai jadi kuli batak cina......

anak menteri dok di mahligai bersama nora danish...... macai dok kat flat pprt.....

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Acong posted on 23-10-2013 01:16 PM
BN songlap, macai jadi kuli batak cina......

anak menteri dok di mahligai bersama nora ...

Owwh.. novel fiksyen.. paham2

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

RED 666 posted on 21-10-2013 02:21 PM
aku bagi point semua2 tu berdasarkan situasi semasa di negara kita dan di seluruh dunia

oh ya,  ...

Pandai je kamu main taram. Situasi semasa konon, padahal main agak2 je. Itu pun kena perbetulkan satu persatu. Isu semasa tang mananya, bab benda simple cam pengetahuan am pun tak lepas.

DAP bukan komunis, tapi parti politik berfahaman sosialis demokrasi. Walaupun bertunjang sosialis, ia tetap berpegang kepada prinsip demokrasi sebagai asas perjuangan.

Tak ada beza dengan mana2 parti sosialis demokrasi di mana2 negara demokrasi berdaulat.

Kalau macam tu, memandangkan UMNO dah makin ke sana ke mari jadi parti nasionalisme atau rasisme (berasaskan kebangsaan / perkauman - aka KAUM MELAYU) maka kalau ikut interpretasi dah macam ikut fahaman FASIS Nazi Jerman. Atau fahaman Zionis Yahudi yg memperjuangkan kebangsaan & identiti bangsa Yahudi lebih drp bangsa lain.

Sebab tu jgn main pukul rata.

robotech posted on 23-10-2013 06:21 PM
Pandai je kamu main taram. Situasi semasa konon, padahal main agak2 je. Itu pun kena perbetulkan s ...

ramai ahli2 DAPigs adalah bekas ahli2 komunis. ahli DAPigs membawa ajaran dan fahaman komunis secara senyap2 di belakang topeng  sosialis demokrasi

RED 666 posted on 24-10-2013 08:48 AM
ramai ahli2 DAPigs adalah bekas ahli2 komunis. ahli DAPigs membawa ajaran dan fahaman komunis seca ...

Iye le tu bebeno. Padahal antara geng yang penah desak Gomen benarkan Chin Peng balik ke Malaysia adalah dari Parti Gerakan BN.

ph dapig dah pun pernah berkuasa, sebahagian daripada ramalan di atas byk yg hampir menjadi kenyataan pada masa itu

Aku bukan penyokong komunis dan Dap tapi nak betulkan persepsi negatif.

-Dap bukan parti komunis w'pun ramai ex komunis join. Umno pun sama.

-Kalau Dap tu komunis dah lama diharamkan oleh mahkamah dan kerajaan umno selama 61 tahun berkuasa.
Malah satu2nya parti yg pernah diharamkan tak lain dan tak bukan = umno

-Ideologi komunisme sbnrnya pun berpaksi kpd kebaikan, tetapi propaganda US yg dok promote ideologi demokrasi diaorg yg buatkan imej komunisme tu gelap.

- Sama mcm agama kristian, budha, hindu. Semua pun menyuruh buat kebaikan. Takde satu pun yg suh buat keburukkan.
Aku memuji bukan bermakna aku menyokong agama lain.

-Yang buatkan islam tu berimej buruk ialah pemimpin itu sendiri. Contoh taliban, al qaeda etc....
Jgn ko nak cop negatif pada agama.

- Sama gak dgn communisme yg berasal dari comminity sosial. Ideologi mereka more tu kelas bawahan. Mereka takmo wujud kluster kayangan dan jugak monarki yg tak sedor diri. Rakyat yg merana.
Yg buatkann imej komunis rosak ialah pemimpin itu sendiri mcm korea utara dan botak chin peng.
Korang rasa botak chin peng a.k.a abg pokai tu ikut ideologi komunisme yg betul ke?
Padahal jauh berbeza kot dgn komunisme russia.

-Amerika pulak sibuk dgn propaganda burukkan komunis sebab nak promote ideologi demokrasi diaorg je..
Memang betul ideologi demokrasi nampak cantik on paper.
Tapi tak yah gi jauh. Tengok negara sendiri sudah.
Demokrasi tu sendiri byk loop hole sampai boleh di manipulate oleh geng2 kleptokrasi.

system_failure replied at 1-9-2020 12:14 PM
Aku bukan penyokong komunis dan Dap tapi nak betulkan persepsi negatif.

-Dap bukan parti komunis  ...

tapi yang pasti dapig nak mengangkat pkm sbg pejuang semasa ph memerintah sebelum ini