CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: capiloton

Aweks sombong? bengkeng & jual mahal?

capiloton posted on 18-10-2013 10:56 PM
sy memang ikhlas..
itu sebab selalu kena tipu dgn aweks..

pompuan yang baik ni sebenarnya sangat berhati2 dalam memilih kawan terutama yag bakal dijadikan teman hidup....

jangan tutup pintu hati kpd jodoh...yang dulu2 tu jadikan dia sebagai asam garam hidup.warna warni kehidupan...

kalau betul2 ikhlas berusahalah...serius pompuan nak tengok sangat keikhlasan lelaki berdasarkan usaha lelaki itu...bersungguh atau tidak....pompuan tak pandang sangat umur..yang penting ikhlas...kalau tidak takde le kes rembat lak orang yangsebaya bapa depa....

ikhtiar...usaha..tawakal..moga anda berjodohan dengan sidia...

Rate

1

rawahah posted on 18-10-2013 11:06 PM
1st; ko toksah percaya la zodiak2, rosak akidah je.

2nd; ko ni mesti x ensem.. haha

1st -  zodiak ni sebagai base utk study dia punya character. BUKAN nya untuk tilik nasib. memang tak tepat 100 persen, tapi mostly menepati characteristics. even fadilah kamsah sendiri ada research sendiri tajuk " rahsia bulan kelahiran". dalam kitab melayu lama tajul muluk sendiri ada tunjuk cara macam mana nak baca character seseorang melalui pelbagai cara, termasuk bulan lahirnya.

2nd - yerr.. sy memang tak hensem. tu sebab tu tak kawin2 lagi. pernah terpikir nak pi morocco cari isteri sebab rasa diri kurang laku di malaysia..

3rd - bab menjaga reputasi  ni memang dah jadi prinsip dulu. tapi rasanya sekarang tak boleh pakai, kena tolak ketepi. memang kalau boleh, nak je pi rumah dia meminang (alamat pun tahu), tapi rasanya pasti di rijek mentah2. rugi la ini macam.. atas sebab ni la (jaga reputasi) sebelum ni rasa macam nak pi morocco, pilih jer sorang berkenan.. terus jumpa mak bapak dia cakap nak kawin dgn anaknya.. sonang bai tu..

lain2 - ego sama ego memang takkan jadi. salah sorang kena turun ego. nak kata dia bakal cair dgn ayat manis, aku rasa MAJORITI pompuan bakal cair kalo kena ayat manis. (try carik vin di carlo program, pandoras box).

aku rasa si dia tak kisah pun pasal material nih, sebab abah dia sendiri pun sudah ada support. dia dah rasa semua kemewahan. yang buat aku bertambah attracted, bila company abahnya ni organize social program di rumah anak yatim. aku rasa sangat respect dgn abahnya dan familynya. w'pun anak nya di besarkan dalam kemewahan, tapi di ajar bercampur dgn orang pelbagai level, stay humble & down to earth.

aku tak rasa si dia macam tipikal pompuan yang lain. aku pasti dia mencari "sisi" yang lain. yang hang sebut tu aku gelarkan sebagai "gold digger"..
Last edited by capiloton on 18-10-2013 11:34 PM

capiloton posted on 18-10-2013 11:29 PM
1st -  zodiak ni sebagai base utk study dia punya character. BUKAN nya untuk tilik nasib. memang t ...

anak gadis biasanya amat kagum dengan lelaki sekelilingnya sewaktu dia membesar.contohnyA! ayah dia bisnesman yang berjaya, mesti dalam hati dia nak cari suami bisnesman jugak,

so, TTkena start berniaga lah ye.. gudluck!

hehehe.. jangan buat MLMdah la..

midori888 posted on 18-10-2013 11:09 PM
org kalu dah masuk 30an tahap kesabaran lebih skit dari masa 20an dulu...stakat kena sound skit, ...

baik.. next week dia masuk kampus for the new trimester..
sy tegur dia balik..
dia pun dah tak busy sgt dengan keje..

bab menurunkan ego ni nak kena belajar lah..
excited.. sebab satu benda yg baru..
hahahaha..

kalo tak dulu.. hi hi bye bye jer la jawabnya...
awak sombong.. sy lagiiii sombong..
hahahaha..

Innrukia posted on 18-10-2013 11:11 PM
Don't think too much. Try relax. Be brave & be urself
Anyway gud luck. Nnt byk lagik komen2 akan  ...

thanks..
yerr.. sila la komen lagi..

capiloton posted on 18-10-2013 11:47 PM
baik.. next week dia masuk kampus for the new trimester..
sy tegur dia balik..
dia pun dah tak b ...

hehe....good luck...

kalu rendahkan ego leh dpt kan aper yg kita nak, why not kan....dari sibuk pertahan kan ego pastu tak dpt aper2...kan bodo namanyer tu....

Follow Us
mak_wa95 posted on 18-10-2013 11:15 PM
pompuan yang baik ni sebenarnya sangat berhati2 dalam memilih kawan terutama yag bakal dijadikan t ...

thanks.. aminn..

kena tukar prinsip nih..
ikhtiar...usaha..tawakal..

kalau betul2 ikhlas berusahalah...serius pompuan nak tengok sangat keikhlasan lelaki berdasarkan usaha lelaki itu...bersungguh atau tidak...

ni ayat makan dalam nih..
ada kisah lain di sebaliknya.. dengan ex-gf dulu..

i do love her, and she knows it..
but i never fight for her.. because i feel she's not worth it..

sebab dia cureng main kayu lapan, bukan kayu tiga lagi dah..
sy tahu dia cureng sebab nak testing keikhlasan sy.. bersungguh ke tak..
tapi tak kena caranya.. and she push me to the limit..
tu sebab rasa tak berbaloi to fight for her..

kalo di pikir dulu2 punya cerita dalam bab keikhlasan nih..
tetiba sy boleh rasa letih & fed up..

apapun, if she's the one (calon baru ni)..
sy berdoa semoga mood keikhlasan datang kembali.. amin
Last edited by capiloton on 19-10-2013 01:29 AM

Rate

1

rawahah posted on 18-10-2013 11:34 PM
anak gadis biasanya amat kagum dengan lelaki sekelilingnya sewaktu dia membesar.contohnyA! ayah di ...

sy sambil makan gaji ni.. dah ada pun bisnes sendiri..
tapi baru nak merangkak naik..
tengah mendaki bak kata orang..
bukan MLM.. tapi bisnes agro..

tapi sy tak pernah cerita lagi kat dia..
belum sampai masa..

capiloton posted on 19-10-2013 12:07 AM
thanks.. aminn..

kena tukar prinsip nih..

pada saya elok lah awak tak jadi dengan pompuan yang tak cerdik tu...gila bodoh test keiklasan dengan mencurang....saja dia bagi alasanmacm tu kut...dah memang dia nak curang...doa banyak2...buat solat hajat...moga jodoh awak dengan dia tercapai...kalau dia bukan jodoh awak minta Allah jauhkan....

midori888 posted on 18-10-2013 11:53 PM
hehe....good luck...

kalu rendahkan ego leh dpt kan aper yg kita nak, why not kan....dari sib ...

thanks..

sebelom ni tak pernah terbukak hati..
tu sebab ego maintain tinggi..
tak dapat apa pun.. pacik tak kisah..
janji menten menjaga reputasi..

tapi bila hati dah terbuka..
macam2 boleh jadi..
termasuk benda2 yang di luar kebiasaan..

Ala segan sangat nanti orang lain kebas budak tu kang gigit jari la hang.

Layan macam kawan jela dulu. Macam mana hang tegur kawan2 macam tu la tegur dia.

capiloton posted on 19-10-2013 12:22 AM
thanks..

haha....good luck bro....buat benda2 luar kebiasaan tu perkara biasa lah....teringat citer kawan2 laki citer time diorg mengorat the One diorg....haha...

capiloton posted on 19-10-2013 12:22 AM
thanks..

semua org bukan sama sifatnye, perangainye..

prinsip aku byk, dn byk yg aku pegang, tk kn mungkir2..salah satunye, setia bertempat..kalo sekali dia syg aku, 1000x aku akan syg dia..kalo sekali dia tinggalkan aku, aku tk kn ludah jilat balik..merayu2 la cmne sekalipun..sampai family dia call aku minta aku sambung balik pun, aku tetap tak kn terima.. bg aku..yg lps biarkan berlalu..byk lg jodoh yg baik yg tuhan janjikan di masa depan..

dan aku sbg perempuan, selalu ingat kata2, perempuan yg baik, inshaa allah tuhan janjikan suami yg baik.. selagi ko berbakti pd ibubapa ko, patuh arahan mak pak ko, insha allah, tuhan akan sentiasa permudahkan segala urusan ko.. yg lain biarkan semua tuhan uruskan..andai kata kita dpt yg sebaliknye, itu hya dugaan tuhan..just nk uji hambanye..

dan juga sbg perempuan, aku "merendahkan" diri aku, supaya org lain pdg "tinggi" martabat aku sbg seorg perempuan..aku tk minta lelaki hensem, berupa kacak, atau yg kaya jd suami aku.. ada sesuatu yg aku pdg pd seorg lelaki utk dijadikan suami..dn "sesuatu" tulah yg aku jumpe pd suami aku..semuanye bukan kebtulan, tp ada sesuatu yang dah tuhan tetapkan dr dulu lagi..alhamdulilah..tuhan perkenankan segala impian aku..

aku bersyukur pada tuhanku..kerana menemukan aku dgn dirimu..tp ketahuilah olehmu, bahawa sesungguhnya kasih ku padamu, tk pernah lebih, dari kasihku terhadap tuhan mu...

cer ko bg kad kat awek tu..tulis cmtu..agak2 ko, tersentuh tak naluri dia sbg seorg perempuan...?????

yg penting, dlm kehidupan,sentiasa ikhlas, patuh ckp mak abah ko..sentiasa redha..insha allah, tuhan pasti perkenankan segala impian ko..moga tuhan permudahkan segala urusan ko..amin..

Rate

1

Dia dah ada bf blom..better csi sket2 kot2 dh bpunya..sbb ada ppuan bila dh ada the one..dia mmg x melayan..kalu single n ebelebel leh la proceed to the next step..

macam sebijik je perangai perempuan tu dengan saya

well.. TT kena keep on chatting with her kalau dia jenis susah nak approach (jual mahal). jangan keep pushing her..just borak macam biasa,macam kawan2, tanya her interests,hobby..kalau dia jenis family-oriented, tanya adik beradik kerja mana sekolah mana..and puji2 la sikit family2 dia..

dia maybe takkan layan TT at first..jawab sepatah2 jer..rasa macam nak baling komputer..kihkih..sebab kena tunggu berhari2 baru nak reply rileks jer..sometimes dia nak uji TT jer..saya pernah uji beberapa org camni gak,then dia ajak2 keluar saya buat macam2 alasan..mintak nombor telefon apatah lagi. ada yang malas nak contact terus,ada yang still bersabar..dan orang yang paling bersabar dengan saya tu la pilihan hati sekarang..

so the key point is that you have to wait, wait, and wait..sabar..well if you said she is worth the effort then why not?

goodluck..

Rate

1

kita ni sama la bro, dulu aku pun ego, low self konfiden nak start chat ngan pompuan, tapi dalam kekurangan aku tu, pompuan ramai nak kawan dengan aku, sebab aku ada rupa kottt.

btw aku cadangkan, cuba ko tengok movie mr hitch atau crazy stupid love untuk menaikkan motivasi ko. sebab dalam cerita tu, mengisahkan tentang lelaki yang loser nak ngurat pompuan.

ko tak perlu jadi perfect 10 pun untuk ngurat pompuan, contohnya macam cite perfect 10 la, although pompuan tu hot giler, tapi dia tetap nak kat laki yang macam loser tuuu, sebab apa? hah ko tengok la sendiri cite tu.

untuk dapatkan pasangan hidup, ko tak boleh ego bro. pompuan suka rasa dikejar, tapi dia akan berlagak poyo macam takde pape. tapi kalau ko rasa pompuan yang ko nak kejar ni memang berbaloi2, better ko usaha je. alar bukannya rugi apa pun, bukannya kalau tak dapat esok hari ko terus kiamat pun.

atleast kalau ko tak dapat pun, ko belajar something, apa yang ko tersilap ke, so that in the future ko tahu macam mana nak perbaiki. and ko pun tahu, ko dah usaha sebaik mungkin ko, so kalau still tak dapat tu, ko takde la rasa terkilan sangat, atau ko akan terfikir2 macam mana peluang ko kalau ko usaha betul2 dulu.

akhir kata dari aku, cari titik keselesaan dia untuk berkawan dengan ko, bila ko dah jumpa titik tu, silap haribulan dia pulak yang tergilakan ko. hehe

Rate

1

MegiTomyam posted on 19-10-2013 12:34 AM
Ala segan sangat nanti orang lain kebas budak tu kang gigit jari la hang.

Layan macam kawan jela  ...

memang mula2 ni nak kawan cam biasa jer..
slow2 nak kenal dulu..
mau dating dulu dalam 3, 4 kali..
lepas tu baru bole bagitau hasrat hati..

tak takot bab kena kebas..
sebab dia da lama single rasanya..
kalo dia jenis mudah terima orang..
takkan ler dia nak single lama2..
sebab yang nak masuk line pun konfem ramai, haha..

mana sy tau dia ni single..
nati sy citer di post kat bawah..

dah ada boifren mebi.

midori888 posted on 19-10-2013 11:06 AM
haha....good luck bro....buat benda2 luar kebiasaan tu perkara biasa lah....teringat citer kawan ...

time kaseh..  
beza nya di kalangan kekawan sy, takde yang punya experience yg sama..
semuanya jenis sama2 attracted dari mula.. sampai la terus kawen..
so untuk dapatkan partner masing2..
tak banyak cabaran.. tak banyak adventure..
sama kisah dgn 6 ex-gf sy seblom ni lah..

ada gak citer dgn 2,3 orang kekawan lelaki (dah kawin) mintak pendapat..
diaorang hanya mampu cakap sy ni high taste, high level..
tak sama dgn diaorang.. hahaha..

itu sebab sy cakap macam excited nak carry on..
tapi rasa macam blur.. sebab tak pernah tempuh this kind of challenge..
coz this is another side of the arts of woman seduction..
hahaha..

capiloton posted on 19-10-2013 09:22 PM
time kaseh..  
beza nya di kalangan kekawan sy, takde yang punya experience yg sama..
semuanya ...

just be yourself....belum cuba belum tau gitu.....nanti update kat sini....