CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2853|Reply: 7

UK vs Canada

Hai forumer semua, saya nak tanya kpd ssiapa yg ada pengalaman. Anak sadara saya umurnya 19 tahun...dia plan nak blajar oversea...dia pilih UK tapi saya pujuk dia pilih canada...sebabnya tukaran wang lebih murah & dia blh beli kereta atau kereta (kalau mampu) kat sana....saya pernah terbaca dlm internet yang pelajar asing di UK tak blh beli kereta,rumah sebarang jenis hartanah, tak blh berniaga dll...tapi Canada boleh asal ada duit.

Alasan anak sadara saya pilih UK...keta bmw lebih murah...bmw adalah keta impiannya...kalau dia blajar dia M'sia smpai bila2 pun tak blh beli bmw...biasalah akal budak yg baru nak berkembang.....bila saya tanya apasal dia blh fikir mcm tu?? katanya kwnnya ada abang yg blajar di UK...wktu cuti semester pulun buat kerja sambilan..hujung tahun pertama dpt beli bmw 2nd (jadilah) reganya 5K paun....tulah sebabnya anak sedara saya begitu ingin nak sambung blajar di UK.....anak sadara saya nak mbik jurusan criminal psychology...mcm dr.sweet dlm siri bones.

Jadi ada ssiap yang ada pengalaman blajar di UK & canada??blg beri pendapat pro & kontra??

Makasih.

bestnya nak sambung study obersi...aku plan nak further study kat UK gak....huu...

siyes ke tak leh berniaga?hehehehe

bertuah dapat blaja obersi,i pun plan nak sambg master kat UK

Di UK boleh kerja part-time dalam 20 hours a week, rate masa saya dulu 6.5 pounds. Kawan-kawan saya yg ambik master atau PhD banyak jer yg beli kereta, yg undergrad jarang beli sebab duit tak berapa banyak sebab umur  diorang muda, insurans tinggi dan public transportation tip-top, jimat naik bas dari bawak kereta, parking mahal.  Tapi setiap student dapat satu AP untuk import kereta masuk Malaysia.

Nak berniaga style macam mana tu? sebab banyak jer student yg buat business kecil-kecil jual nasi lemak, jual satay, jual tempe pun ada, market of course la budak-budak Malaysia jugak, kadang-kadang ada food fair boleh jual dekat orang putih.

Pasal hartanah not sure, tapi ada yg jumpa dah  duduk sana bekerja memang ada yg beli rumah.

Yg pasti Kanada sejuk tahap gaban berbanding UK, tapi kalau duduk Scottish highland tu lain cerita

Rate

1

Maaf nak komen niat belajar macam tak betul je

Terbaik huhuhu

Follow Us
cepheid posted on 27-10-2013 09:42 PM
Maaf nak komen niat belajar macam tak betul je

habis tu apa niat yg baik....mcm le tak tau, byk plajar m'asia yg pilih blajar kat negeri omputih semuanya ada niat tersendiri....yg penting anak sadara saya ckap dia nak kerja part-time kumpul duit beli bmw...apa pulak masalahnya??saya sendiri pilih blajar kat canada sebab tak tahan kena sindir...masa diploma dulu, saya mbik program bahasa english as second language (nak jd cikgu bahasa english)...saya pulun speaking sbb saya nak fasih cakap english, apa maknanya kalau jd cikgu b. english tapi tergagap-gagap speaking, buat malu je. Tapi bila saya speaking,kena sindir pulak...ngada2...kira mcm tu le...saya tahan je telinga. Lepas graduate,saya sambung blajar mbik ijazah & saya mbik keputusan mnik kat negeri omputih je...malas nak sama blajar dgn org tertutup minda ni.

tak kisah ler atas niat apa nak belajar pi luar negara tu. yang penting ada duit