CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Adiya

[BEST] Lima jam yang tiada kesudahan

woddy replied at 14-12-2018 05:13 PM
ahahahah.....Allah x panggil mai lagi...ada la sy atas iradatNya...hihih

Ingatkan dah tak layan forum dah..zaman la ni deme bnyk main fb,whatapps,ig,wechat ntah ape lg pun xtau la...

Adiya replied at 14-12-2018 03:51 PM
Tak ada ms nak susun2 ayat dah amyfiq..
Bila free je terus taip n post.dulu boleh le taip kat wor ...

ok2 paham
xpela klu gitu kite baca cite teman pon kite bole bayangkan

sambung lagi nanti diya..bila ader masa

awaynepian replied at 15-12-2018 07:05 PM
sambung lagi nanti diya..bila ader masa

In sya Allah..nanti kita sambung lg.sekarang ni awok ada kat melaka..jalan2 cari pasal.

Adiya replied at 14-12-2018 05:47 PM
Ingatkan dah tak layan forum dah..zaman la ni deme bnyk main fb,whatapps,ig,wechat ntah ape lg pun ...

sy jenis layan forum...sebab dalam forum ni la...macam2 ilmu semasa boleh dapat walaupun sembang kosong.....

FB serta seangkatanya la ni da jadi mcm2 jenis lubuk2....scammer,niaga,live make up show, paling penting tempat d mana Fitnah bermaharaja lela serta bangga dgnnya....

Forum punya beza....jika fakta tu x betul...ada yang perbetulkan dengan fakta sekali dengan sumber...walaupun mcm2 ragam forumer....hihih...

woddy replied at 17-12-2018 09:33 AM
sy jenis layan forum...sebab dalam forum ni la...macam2 ilmu semasa boleh dapat walaupun sembang k ...

Teman pun kurang melayan FB segala...ni pun buka balik forum sebab Arian ada tanya baru2 ni. sebab tu buka balik tengok PM2 yang tak terjawab..tp dah lama sangat, malas le nak reply.. pada sapa2 yang pernah PM teman sebelom ni dan teman tak balas tu, mintak maaf le..teman dah setahun tak jengah acc ni..siap udh lupe password

Follow Us
Adiya replied at 17-12-2018 03:34 PM
Teman pun kurang melayan FB segala...ni pun buka balik forum sebab Arian ada tanya bar ...

arian xde cite baru ke
hehhe

Adiya replied at 17-12-2018 03:34 PM
Teman pun kurang melayan FB segala...ni pun buka balik forum sebab Arian ada tanya bar ...

Manusia tu sifatnya lupa....ini pun da kira bersyukur Adiya masuk balik....kiranya renew silaturahim la..hihihi

Arian tu apa citernya sekarang...

amyfiq replied at 17-12-2018 11:40 PM
arian xde cite baru ke
hehhe

yang itu kena tanya dia sendiri le...malas nak seru, nanti dia bising.

suka suka....

....sambung

Pada malam tu, seperti biasa aku set dengan Cu untuk ke rumah K.Ros... Biasa la kena p amik dia kat rumah le..nak harap dia mai amik aku, memang tak ler...
Kami sampai di rumah K.Ros lebih kurang jam 9pm.. Sebelom tu pun k.ros ada request untuk cepatkan sikit..Mungkin tak nak mandi lewat malam sangat..Tp kalau ikutkan, memang kena mandi kul 12 ke atas..Ikutkan aje la...

Sampai je rumah k.ros, aku tengok ramai pulak orang kat umah dia ni..sekali dia panggil adik bradik ipar duai mai skali tngk dia berubat...ni yang aku tak brape nak gemo ni..ramai orang, banyak le mate,banyak le fitnah,bnyk le akidah yang akan tercalar...adoi..nak halang tak boleh, udah umah die..sargon je la...

Aku dan cu masuk rumah dan duduk bersila di ruang tamu..k.ros dah sediakan barang2 yang aku mintak kat atas meja diruang tamu tu..aku mintak segelas air untuk mulakan sesi rawatan kali ini. selesai doa pada air, aku bagi k.ros minum separuh..separuh lagi akan di minum selepas selesai sesi rawatan.

Buat sekian kalinya aku scan k.ros untuk pastikan kehadiran makhluk2 yang mengganggu dia.kali ada la lebih kurang 2-3 ekoq jer..Aku tarik botol yg k.ros dah sediakan kat meja tadi da buka kan penutupnya.

"Saya nak mulakan ni ye..akak dok je situ. Untuk yang baru tengok, ini cara saya, kalau rasa tak suka tak sesuai,sesat barat ke ape,mintak jangan dok kata apa2 la ye..Saya dipanggil ke sini, bukan saya yang pandai2 nak mai buat."

Masa tu aku tak pandang pun muka sapa2, udah ramai depan tu, takkan nak tengok semua orang. Aku pun mula menarik makhluk2 n yang ada pada k.ros. Macam biasa, yang permulaan ringan jer..bila mai yang ke 2 n 3, nak gerakkan tangan pun dah tak boleh..peluh dah mula keluar dan menitis dari dahi aku ke lantai...

"Adoiiiii...berat pulak yang ini..." keluh aku dalam hati.

Macam biasa, kalau dah berat2 ni terpaksa la pakai baju lain..so aku pasangkan pakaian yang lebih ampuh..Aku kumpulkan sedikit tenaga dan salurkan ke hujung jari2. "Allah" hembusan nafas beserta pukulan pertama pun dilepaskan..Untuk kali ini aku tak boleh nak bnyk sangat bermain2, aku kena cepat sebab proses nak mandi kang pun udah makan masa...Selesai pukulan, aku cuba tarik sekali lagi, kali ini dah boleh gerak tapi masih berat. Aku kuncikan pergerakan makhluk tu dan pukulan berikutnya pun dilepaskan sehingga rasa ringan untuk ditarik, baru aku gunakn kederat yang berbaki untuk tarik..

Selesai dah tarik benda tu semua dan dah kuncikan pun. Aku mintak cu bentangkan kain menghadap qiblat untuk aku mulakan sesi pagaran pada k.ros.

"Kak, akak dok atas kain ni..ngadap qiblat ye..."

k.ros bangun dan duduk atas kain yang cu dah bentangkan tadi.

"Sekali lagi saya nak ingatkn, ini cara saya, memang tak akan sama dengan orang lain.Jadi jangan dok berasa pelik sangat la ye..tengok dan diamkan aje la... "

"Kak, pegang bekas bunga ni ye.ampu bawah macam nak baca doa tu..bila saya mula je, akak doa la dalam hati untuk sembuh..doa la yang baik2..jang dok doa mintak balas ke ape...kita buat bagi elok sudah..boleh ye?"

Kak ros ye kan aje...

Aku mulakan dengan bacaan syahadah dan bismillah....aku minta andai ada makhluk2 yang tak dapat dilihat dik mata kasar yang berada berdekatan untuk ke tepi..nanti kot2 la kena apa2 yang tak patut, deme marah aku pulak....

Pagaran hadapan selesai, aku berpindah ke sebelah kiri k.ros..ikut lawan jam la kiranya...pagaran ni aku buat 4 penjuru. depan,kiri, belakang, kanan dan kembali ke depan..selesai pagaran, aku cuba bangkitkan kembali semangat k.ros.. Alhamdulillah ada respond dari tubuh dia..

"Bang, ambilkan saya sebaldi air.." pinta aku pada abg din

Aku ambil bunga2 yang kak ros pegang tadi dan masukkan ke dalam baldi air tadi...aku bacakan surah2 pendek sambil meratakan bunga2 tadi dalam air. selesai bacaan doa, aku mintak k.ros untuk terus mandi.

"Akak mandi air biasa dulu,bagi basah semua badan lepas tu baru jirus dengan air ni ye...masa jirusan pertama tu, air yang lalu dekat mulut, akak minum sikit..tak payah sampai seteguk, sikit je buat syarat.."

"nak baca apa2 tak sebelom mandi"

"akak doa la semoga selamat aku dan selamat orang yang menolongku. cukup la tu..sebelom tu, baca la syahadah,selawat n bismillah"

Masa kak ros tengah mandi tu, ada la anak sulung dia dan adik ipar dia mintak aku tengokkan dan ubatkan. Anak k.ros ni agak teruk sikit..lepas je cabut, muntah2 die..aku bagi air segelas, baru brenti melugai die tu...

Dipendekkan cerita, sampai la hari ni kak ros dah seperti sedia kala. Alhamdullillah la kan..aku pun hanya mencuba2 sahaja..kalau dah ketentuan Allah untuk sembuh, maka sembuh la..Harapan aku, biar la dia sembuh dari sakit tu sampai bila2..kot nak sakit pun sakit yang lain la...Dari pengamatan aku, punca sakitnya tu adalah dari mulut dia sendiri...Harap2 dia boleh le jaga tutur kata dia lepas ni.. In sya Allah....

-TAMAT-

Edited by amyfiq at 18-12-2018 09:56 PM
Adiya replied at 18-12-2018 10:16 AM
yang itu kena tanya dia sendiri le...malas nak seru, nanti dia bising.

hahahhaaaaa

nak serulah

@arian

Adiya replied at 18-12-2018 05:31 PM
....sambung

trime kasih adiya atas perkongsian

Edited by Adiya at 20-12-2018 10:32 AM
amyfiq replied at 18-12-2018 10:02 PM
trime kasih adiya atas perkongsian

Sama2....Itu je yang boleh dikongsikan...lebih2 tak ada...saja nak menulis balik ujung2 tahun ni..koje tak mandang dah..tunggu tahun depan pulak...

Adiya replied at 20-12-2018 10:31 AM
Sama2....Itu je yang boleh dikongsikan...lebih2 tak ada...saja nak menulis balik ujung2 tahun ni.. ...

motip xde nk sambung2??

nanti sy bg cerita utk encik sambung nk x?
ni soklan siriyus.. tp jauh tu mmg jauh..

halimi78 replied at 28-12-2018 09:43 PM
motip xde nk sambung2??

nanti sy bg cerita utk encik sambung nk x?

Apa hal marah2 ni???jgn le marah aku..ko pun udah lama tak muncul lg mau marah..choiii

Adiya replied at 29-12-2018 09:53 PM
Apa hal marah2 ni???jgn le marah aku..ko pun udah lama tak muncul lg mau marah..choiii

lama x masuk sini.. takut jumpa antu kat umah antu..
ingat lama x masuk dah bukak rumah baru.. seb baik tade sesat cari umah ni..

halimi78 replied at 29-12-2018 11:46 PM
lama x masuk sini.. takut jumpa antu kat umah antu..
ingat lama x masuk dah bukak ...

Mana yang lain?semua udah ilang.aku pun baru2 ni je online balik. Tengok sehari dua lg kita up cita lagi.nak penuhkan rumah ni.pas tu br kita nyebok umah org lain pulak.

Memang udah sunyi ye forum ni.momod pun tak nampak rope.

Adiya replied at 30-12-2018 10:58 AM
Mana yang lain?semua udah ilang.aku pun baru2 ni je online balik. Ten ...

ntah.. ni pon jenuh nk ingat blk nama org lama2 kat sini..
belek2 depan sini sume rasa mcm x kenal..
ni nasib la lima jam tu xde kesudahan..
wp dah lamo berbulan2 x singgah masih gak lima jam..

halimi78 replied at 30-12-2018 11:09 AM
ntah.. ni pon jenuh nk ingat blk nama org lama2 kat sini..
belek2 depan sini sume rasa mcm x kena ...

Hahaha..

Mn mau ubahnye tajuk tu.aje gile mike ni..awok bukan jenis gile buke thread.jenoh le 1 cite 1 thread.mangko cho..