CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ThousandSwords

Masih tentang Bunian; Apa komen kalian.

Bunian pun ada LGBT? tak dapt kawin sesama jantina dengan manusia, dapat kawin dengan bunian yg sama jantina pun jadik la kot Last edited by krukx on 17-11-2013 08:37 PM

krukx posted on 17-11-2013 08:35 PM
Bunian pun ada LGBT? tak dapt kawin sesama jantina dengan manusia, dapat kawin dengan bunian yg ...

Tp kan krukx..aku rsa perawat tu menipu je kta kawen ngan putera bunian tu..sbb yg dtg merawat dgn dia ni org2 jauh luar dr kwasan perak utara ni..jd ada la kot yg prcaya crita dia 2...btol ke x cerita tu..wallahualam

@yong posted on 17-11-2013 09:16 PM
Tp kan krukx..aku rsa perawat tu menipu je kta kawen ngan putera bunian tu..sbb yg dtg merawat dgn ...

kannn.....kata la mmg betul wujud putra bunian tu, daripada kawin dgn bapok, baik dia kawin dgn awek cun

krukx posted on 17-11-2013 09:38 PM
kannn.....kata la mmg betul wujud putra bunian tu, daripada kawin dgn bapok, baik dia kawin dgn aw ...

Tau xpa...kekdahnya dia nak cri jantan jga..mau kna laknat ngan Allah nnt..ntah la...ehhh jap aku dok mengata kat perawat tu..dia bleh tau x ni..sdap dok mengata ni mau dia santau aku plak nnt..huhuhu

@yong posted on 17-11-2013 07:41 PM
Uishhhh...jgn ko..kot nnt ada yg dtg cri bru tau..aku prcaya bunian ada..sbb kat kg aku ni ada per ...

haha. bagi aku bunian ni golongan jin je.

Rasa dh terlalu byk penyamaran jin sbg bunian.
-:- Jin terbahagi kepada byk jenis
-:- Bunian salah satu dari jenis jin
========================

-:- Manusia terbahagi kepada beberapa bangsa
-:- Melayu salah satu dari bangsa

Dlm reality sbg manusia pon, terdapat perkahwinan campur antara bangsa2 / kaum2 tersebut. Lalu ada yg menghasilkan keturunan yg dilihat menerupai satu lagi bangsa lain. Cth:Org India(a) mengahwini org cina (b) dan melahirkan anak yg berupa melayu/serani(c) .

Salahfaham/salah kenal kerana:-
i) Dari segi pemerhatian kita, tanpa bertanya kepada empunya diri(c), juga tanpa melihat latarbelakang keluarga, dengan sekali pandang kita akan mengatakan C itu adalah melayu. Kebetulan ciri2 kemelayuan itu ada padanya (dari segi pertuturan, pemakanan, serta pergaulan dll) mukin kerana dibesarkan dlm masyrkt majoriti Melayu.

Akhirnya..kita pon menerima bhw C itu adalah org Melayu, hingggaaa laa... kita ternampak dia memasuki gereja.

ii) kita bertanya... apakan C itu seorg Melayu. Maka C yg mungkin kuat berseloroh atau tidak mahu dipinggirkan dari kita yg bertanya ini, mengiayakan bhw C adalah Melayu. Semuanya berjalan macm biasa hinggalah satu masa dia didapati masuk gereja.

Jadi... dari perumpaan ini... ada kemungkinan kah..yg dikatakan bunian itu sebenarnya dari golongan jin yg lain atau pun menyamar/menyerupai.

Follow Us
jin juga punya bangsa dan kerajaan ye.
bunian adalah salah satu daripada bangsa jin

bila sebut pasal bunian, terus terbayang bangsa elf, mkhluk pada bayangan mata org inggeris . ala2 cerita lord of the rings.. hemsemnya orlando bloom..

kat tanah keluarga arwah nenek aku tu ade perkampungan bunian.....Haji kamaruddin ke ape namenye.... aku mmg tak bole igt..nanti aku cube amik pic pokok yg mcm bentuk rumah tu...tapi gile scary yg amats nak pegi tu...mmg lokasi tepi sungai...

baca macam best.. macam betul..
tapi sekali sampai part nih..

Bunian jugalah yang telah disebut di dalam kisah Nabi Sulaiman yang ingin mengalihkan takhta Puteri Balqis, seperti yang telahdisebut di dalam ayat 40 surah An-Naml, “Berkata pula seorang yang mempunyai ilmu pengetahuan dari Kitab Allah: "Aku akan membawakannya kepadamu dalam sekelip mata!” Sesetengah terjemahan menyatakan “orang alim”. “Orang” yang dimaksudkan di sini adalah Bunian.

aku andaikan penulis ni mengarut jer lebih..
semua orang tahu yang mengalihkan istana ratu balkis adalah manusia..
asif bin barkhiya.. yg banyak di tulis dalam kitab2 ahli sufi..
yg merupakan menteri kepada Nabi Sulaiman A.S..

manusia yang di kurniakan Ilmu dari AlKitab..
bukan jin.. bukan bunian.. bukan alien..

dalam satu kisah yg lain..
Asif ni la yang menyelam masuk ke dasar laut..
mempersembahkan kepada Nabi Sulaiman satu kubah ajaib..
yg di dalamnya terdapat pemuda berumur ribuan tahun..
Last edited by capiloton on 10-12-2013 10:44 AM

Ye.. aku stuju yg manusia yg soleh itu lah yg dipilih oleh Nabi Sulaiman A.s utk memindahkan istana P.Balkis seterusnya menolak tawaran bangsa Jin (walaupun Ifrit tlh berjanji tiada kerosakan atau kecurian brg pd istana P.Balkis)

Sedikit perkongsian dr kisah Nabi Sulaiman, jika salah tolong betulkan:-
1) Nabi Sulaiman satu2 manusia yg dikurniakan Allah utk berkuasa ke atas manusia, Jin, haiwan & pokok.
Namun Nabi Sulaiman tidak tunduk/ percaya pada tawaran golongan Jin ( golongan jin cuba mendapatkan kepercayaan Nabi Sulaiman hingga sanggup berjanji utk tidak mengambil apa2 brg dr istana P.Balkis- jelas sekali terdpt peristiwa yg nyebabkan ketidkpercayaan N.Sulaiman terhadap golongan Jin tersebut.

2) Krn tidak percaya kpd golongan Jin juga Nabi Sulaiman memohon pd Allah agar tiada lg manusia yg mempunyai kelebihan seperti beliau slps baginda.

Credit kpd ikim.fm Slot Ibrah bersama Ust Syaari Ab.Rahman "Seni Kepimpinan Nabi Sulaiman A.S"

Hehe.... bentara 7 tu berkawan bunian kan, dan terang terang dia di tipu oleh bunian tersebut

Bunia adalah jin, kalau kafir dipanggil ifrit, kalau islam dipanggil jin islam, sebab dipanggil bunian ni ialah mereka malu nak guna rupa mereka sendiri yg hodoh bertanduk tu, tu yg menyamar ikut rupa manusia yg gilang gemilang ni... hehe

Dah tentu depa jin, dari api la, bukan NUR.... dan semasa nabi sulaiman minta ifrit pindahkan istana balQis, seorang manusia yg sangat beriman kalau tak silap bernama Asaf (Asif) bin Barkhaya yg hadirkan istana tu lebih sepat iaitu sekelip mata.... manusia!

hantukiller posted on 10-12-2013 04:43 PM
Hehe.... bentara 7 tu berkawan bunian kan, dan terang terang dia di tipu oleh bunian tersebut

Ye ..benar... manusia berilmu lebih tinggi darjat dari manusia yg dipergunakan jin.
Semoga bentara 7 dibuka mata hatinya agar tidk teranaya oleh tipudaya mkhluk yg dikatakan bunian tuh.

So..HK ngapa ada jin yg x sanggup ngaku dia tu bunian, sebaliknya ngaku dia hya jin Islam ek.. ke dia dh nyampah dgn popularity bunian tuh. hee...

@yong posted on 16-11-2013 01:42 PM
Maaf la ye..aku nak tnya sbb confius ckit ni..bunian ni ada yg mnat kaum spesis x..kat kampung sebel ...

antare banyak2 comen ..ko punye nih lah yang paling menarikk...nih kire spisis bunian baru nihh hahahhahhahahah dah lalelaki kawen ngan putera pulak tuh siap ade anak pulak tuh..pehh giler lahh aku rase teknologi bunian nih dah power nih siap boleh bagi lelaki beranak lagi chorr.. giler gempakk koo... aduuhhh naik tegang urat perut aku nih adoi aiiii yaa ampunnnnnnn

bunian  ke jembalang tanah ker langsuir ker toyol ker ape lagi penanggal ker ..dan bermacam2 nama lagik lah semua nih jin ler chor...apa-apa pun semua tuh adalah perangkap dari iblis musuh yang nyata bagi manusia... TT macam pernah sembang nagn jin jerk.. macam mana TT leh tahu ada jin yang taknak mengaku die tuh bunian... TT perawat jugak kerrrr????

ArianPutra posted on 11-12-2013 06:18 AM
bunian  ke jembalang tanah ker langsuir ker toyol ker ape lagi penanggal ker ..dan bermacam2 nama la ...

Hammboiii..pancing nampak? Ko kn tau aku ni x de deria komunikasi dgn jin2 nih.. tau tau je aku dimusuhi. Perawat apa mende.. diri sendiri pon ntah apa apa ..Kalo aku perawat x de le aku suh ko tolong aku @ArianPutra oii.... heheheee

benda ni banyak kemusykilan

seolah2 bunian la yg menjaga manusia selama ni. macam kes citer p ramlee dan bunian. ade ke patut kate bunian yg tolong menaikkan p ramlee. apehal hebat sangat p ramlee sampai terpilih oleh bunian untuk memajukan perfileman melayu dulu? motip?

ape2 pon..jangan taksub sangat dengan bunian. 1st..takut2 datang setan yg menyamar kononnya bunian datang kat kita. 2nd..macam ustaz saya gtau kat dunia ni ade banyak ilmu. ada yg berguna ada yg xberguna. kalu ilmu tu bermanfaat untuk manusia itu ilmu berguna...explore la ilmu tu..

so bagi saya xde la manfaat sangat kalu tau dalam2 pasal bunian ni setakat nk modal sembang kosong bole la..haha. tp kalu perlu untuk kita kaji dalam2 bagtau la sya..kongsi2 la

@yong posted on 17-11-2013 07:41 PM
Uishhhh...jgn ko..kot nnt ada yg dtg cri bru tau..aku prcaya bunian ada..sbb kat kg aku ni ada per ...

motif datang nak cari? hahaha

xpe la dia tak percaya pon... sbb bunian ni subjektif. xde dalam dalil mana2 (aku sembang ni pasal bunian semata bukan cakap pasal jin keseluruhan. Jin terang2 mention dalam kitab suci AL-quran)

anwarnuwa posted on 11-12-2013 10:59 AM
benda ni banyak kemusykilan

seolah2 bunian la yg menjaga manusia selama ni. macam kes citer p ram ...

Sebenarnya mmg nk bincg secara ilmiah. Akan tetapi dlm forum ni ada pelbagai tahap pengetahuan / kefahaman plus dgn kekurgn ilmu dr pihk aku sendri,so aku letak post ringan2 je supaya x memeningkan kpla aku dan mereka yg langsung / blm pernah ada pendedahan ttg jin2 dan sekutunya.

Jadi utk pemahaman mereka yg berkait dgn bunian/alam nye, atau terkait secara tak sengaja, boleh meluaskan pemikiran dan mengkaji semula agar tidak mudah dipermainkan. Mungkin ada golongan yang benar2 alim, mukin ada yg separuh2 mcm kita dan mukin ada yg 'baik' mcm kita juga.Kita tgk sejauh mana perbincangan ttg ini boleh pergi dan memberi manfaat kpd semua, ok.

ThousandSwords posted on 10-12-2013 05:07 PM
Ye ..benar... manusia berilmu lebih tinggi darjat dari manusia yg dipergunakan jin.
Semoga benta ...
So..HK ngapa ada jin yg x sanggup ngaku dia tu bunian, sebaliknya ngaku dia hya jin Islam ek.. ke dia dh nyampah dgn popularity bunian tuh. hee...
Bunian ialah jin yg menyerupa manusia sebab tak suka rupa mereka sendiri

Jin(dalam golongan jin dewa, hantu jin iblis dan azazil) ialah yg tengah tu, jin ni yg boleh memeluk islam sementara dewa dan hantu tak de agama, iblis dan azazil semuanya dah kafir, dan jin pulak kalau kafir dipanggil ifrit, kalau islam dipanggil jin islam, keduanya kalau menyerupa manusia baru dipanggil bunian, mengikut rupa asal mereka ialah bertanduk satu besar melengkung  diatas dahi.

So, kalau jin islam masih mengekalkan rupa asal mereka bertanduk tu, takkan mereka nak mengaku bunian pulak, tak ngam