CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ThousandSwords

Masih tentang Bunian; Apa komen kalian.

ArianPutra posted on 11-12-2013 06:05 AM
antare banyak2 comen ..ko punye nih lah yang paling menarikk...nih kire spisis bunian baru nihh ha ...

Hahahaha...kau xpercya..aku lg la xprcaya..biasa la manusia ni nak menipu mcm2 cra..g pun yg dtg berubat dgn perawat tu bkn org dkt2 sni pun..tp org2 jauh..kekdahnya bunian ni ada yg gay...tp mmg serius la siap ada majlis berendoi lg tuk ank dia 2..btol ke bohong dia kawen ngan putera bunian tu..aku pun xtau la...

anwarnuwa posted on 11-12-2013 11:05 AM
motif datang nak cari? hahaha

xpe la dia tak percaya pon... sbb bunian ni subjektif. xde dalam  ...

Hahaha...wlaupun aku xpenah tgk bunian ni tp aku prcaya yg mereka ni wujud..cma aku xda la taksub nak g cari plak..maklum la cheq bkn berani sgt pun...ckop la skadar dgr cerita kat forum ni..

hantukiller posted on 11-12-2013 11:21 AM
Bunian ialah jin yg menyerupa manusia sebab tak suka rupa mereka sendiri

Jin(dalam golongan jin ...

Yep HK, semasa perbincangan, kami ber3. Dh si jin ni ngekor je aku, so hadap la. 2 org kwn scan sorg sduk sebelah aku (A) ..sorg duk tepi aku (B).. .. si A nmpk si jin ni hensom..si B nmpk rupa dia burok n bertanduk. Aku tya A ..btol ke aku nmpk mcm Nordin Ahmad (pelakon lama).. bdn tough2.. yg si A ni pon nmpk benda yg sma mcm aku. tp si B nmpk benda tu buruk n bertanduk.

Bila di tanya apa tujuan, katanya nkkn aku. Slps beberapa isu perbincangn, aku mmg x stuju utk berkait apa2 pn dgn jin tu... tp si A yg akhirnya deal kn bhw si jin ni x boleh kacau aku dan mana2 pon peserta yg aku bw ke tpt camping tu lg. Si Jin stuju. Aku kira tu sbg warning, if dia ganggu lg, aku dh boleh usahakan (samada mintak HK ke..Arian ke..adiya ke..msk ke.. heeee) utk hapuskan dia, kerajaan dia dgn istana2 dia skali.

Kesimpulan, utk menghasut manusia mempercayai mereka, si jin bulih menyamar dgn pelbagai rupa yg menyenangkan manusia agar diterima. Mereka juga boleh menyamar ke bentuk yg elok2, baik2 je.. hee.. mereka juga akan tampil dlm keadaan yg elok pd org yg berlembut hati dgn si jin nih.. haih....aa.. tu kesimpulan utk kes aku je.. huuu
Last edited by ThousandSwords on 11-12-2013 12:47 PM

meols tengok meremang lagenda tu wah wah up betul taraf bunian berbanding manusia ya?

Manusia dr 4 unsur. Tp bunian 3 unsur. Jin 1 unsur.

Tengok movie Sembunyi : Bisikan Azazil ... Lebih kurang mcm tu lah description Bunian .

Follow Us
Dari segi percakapan nya ..saya x menafikan atau mengiyakan. Kerana saya pun x punya pengetahuan ttg bunian ni. Cuma saya percaya manusia itu lah sebaik2 ciptaan Allah..bkn jin dan bkn malaikat hatta bunian sekali pun. Manusia itu lah sebenar2 nya rahsia Allah..bkn jin atau malaikat atau bunian. Ada rahsia besar atas penciptaan Adam..bkn sekadar utk berbuat dosa. Kerana itu lah Allah berfirman yg malaikat hatta jin sekalipun tidak mengetahui rahsia ini. Bunian mungkin mengetahui masa hadapan atau masa lampau..tapi bukan rahsia Allah. Sbb itu lah Muhammad SAW dilantik dr kalangan manusia..bkn bunian. wallahua'lam. Harap puteri bunian x terasa dgn komen nih..huhuu

Mana ada alam bunian, alam itu ini. Itu semua pmainan minda manusia. Ilusi mata kalau kita lht dunia kasar dgn mata. Ilusi minda kalau kita lht dunia halus dgn roh/minda.

Kalau ada org kata dia bkawan dgn bunian, pernah pergi dn bjumpa kaum2 bunian, itu dia kena scam. minda dia yg kreatif/gila terbawa2  oleh sesuatu tenaga. Kdgkala dia dipmainkan dek roh jahat yg menyesatkn. Kononnya golongan roh/semangat suci mminta mhormati kwsn ttentu.

Tp yg sbnrnya berpura2 baik. Yg menyamar kononnya bunian yg beragama.., bzikir,, Sdg kan roh jahat tu yg sering akhirnya mintak nyawa utk korban, atau mculik org, atau mintak pertukaran. Misalnya geng mangangkung, mintak nombor ekor, maka perlula buat korban. Sediakan ayam hitam sbg makanan. atau nyawa ahli keluarga peminta nombor sdiri. Pdan muka.

Contoh mainan minda lain. Mimpi. Masuk di alam mimpi. Yg sbnrnya kerja2 kimia dlm otak yg menerima signal dari kerja organ2 badan sendiri. kondisi kesihatan. Contohnya org sakit slalu mimpi buruk. Org sihat selalu mimpi indah. Org kuat seks atau hormon seksual tggi selalu mimpi basah. Org masalah anxiety, depression, masalah darah, slalu mimpi hantu, ular, dikejar,. Org minum byk sebelum tidur slalu mimpi kencing dlm toilet padahal terkencing tilam.
Firasat mimpi out of topic ya sbb tu bab intuition. Beyond physicalism.

Org yg suka menuntut ilmu bmanfaat dan org btuah, org baik2 slalu mimpi trapung, dll.
Mimpi bjumpa ulama syeikh mnurunkn ilmu,scam. Semua hantu ya. Hantu duduk tumpang dlm bdn u.

So fhm2 ler org ambik coke, yg slalu cloud nine, org ambik ais, weed, ketum slalu confident n multiple personality, org depress slalu nmpk semua org tu pemangsa, dia pulak mangsa keadaan, paranoid.
Nampak tak permainan minda.

Bunian tu takde. Ya ada tapi bhalusinasi. Wujud dlm minda dia. Cuba suruh dia buat mri scan. Tggu apa kptsnnya.

Biasa org yg ada masalah otak, darah, mudah bhalusinasi. Mudah fikir negatif. Mudah ketawa kuat2. N mudah murung. Jgn jumpa psychiatrist dulu. Pergi jumpa doc ipes. Buat mri scan n periksa darah. Haha

Mcm pergi alam bunian la jg. Kawin dgn bunian. Padahal tsungkur di sebalik semak,  longkang, dlm lubang. Rupanya badan dia dah lemah. Dehydrated. Kepala pusing, darah kurang oksigen, tapi dah mula lah nmpk bukan2, bunian la kampung bunian la. Dia sedang bkhayal atau halusinasi. Memory short sementara. Masa tu mmg hilang akal. Hilang kesedaran.
Bagus kalau cepat2 tsedar.

Ada yg dakwa prnah masuk ke alam bunian, makanan sedap2, org cun2, kampung indah. Itu semua bohong. Dia masih terperosok dlm semak dn lubang. Dia termakan bangkai katak, tapi dia kata dia makan makanan lazat. Dia dakwa nmpak kanak2 bunian comel ramai tapi dia sebenarnya diselaputi semut2 hitam besar yg merayap. Ada yg dakwa kenal dan kawin dgn awek cun, rupanya roh hantu ppuan jahat mainkan dia. Roh jadi hantu menyamar awekcun, menyamar nenek, puteri dll yg stuck tak dpt kluar.

Kenapa org kata ada org keluar ke mana2 hilang tak jumpa2 walaupun dia sbnrnya masih ada dekat bdepan mata kita. Tapi mata kasar kita tak nampak . Smpai kena laksana solat hajat, pggil pawang, main2 jampi buka tunnel sekian2 dakwanya.

Lebih kurg mcm silap mata. Kita lihat tiada padahal ada. Mainan ilusi. Annoying kan.
Perlu kepakaran dan teknik. Mcm org tarik batu serai. Dia ada dlm tanah tapi bukan main tarik je. Teknik. Tak habis kata bunian punya. Bunian jaga. Takda maknanya. Silap mata ok. Sama jg mcm perawat tarik klua ketumbuhan. Tak mustahil pun. Tune frequency.

Tapi dgn keizinan diri u. N keizinan org yg hilang teww.  Kalau dia masih gila atau lalai dalam dunia lain, dia yg dah tbawa2, jadi susahlah nak pujuk dia sedar dn kluar dr kelalaian. Lainlah dia tbawa minda dia ke alam nenek hodoh berkopek besar. Mesti i rasa dia cepat2 nak keluar dari alam ngeri teww.

Kes org hilang ni pula i taknak sebut namanya. Yg kt sini otai2 yg clairvoyant, pun diam2 tk pyh layan. Tak pyh sembang pasal dia. buang masa

Cuma nak pesan pd diri sdiri. org yg tamak, sombong, bodo dan degil selalu rugi.

pernah came across gambar bunian sebenar org share. kat sumatera tak silap.. dorg tangkap and masuk dlm botol, siap ada paku kt kepala lagi. tak tahu betul ke tidak sebab ikut logik camne boleh dimanifestasikan jadi benda yg berjisim pulak kan.. ke ilusi optik kita semata yg tengok? jap tak reti tepek pic. i try kat bawah.. klu tak jadik sorry