CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: alepmama

Edisi Sentap Mak Mertoa

julia5094 replied at 30-9-2014 08:08 AM
Salam, ckap pasal mak mertua ni..iols pun ada cerita yg tersendiri. Iols dgn biras mmg ok sgt2. Tak  ...

bab layanan ni lebih kurang la... iol masak dia taknak makan.. so iol just tolong2 je.. tapi kalau ada biras lagi sorang ni.. kita ni mcm pandang tak pandang je.. pernah sekali.. kain batik nak bagi2 tu.. iol sallu sampai rumah dia pagi.. tapi takde pulak dia nak bawak keluar kain tu.. elok je biras dtg.. tunjuk suh pilih2.. gelak2 ni atas katil... lepas tu baru nak bagi kat iol... bagi pun bukan suruh pilih.. tapi dai dah ambik satu.. main lempar je kain tu kat iol.. sakit nya hati... kain tu iol ambik.. tapi iol bagi mak... tak hingin aku kain tu... kenapa la masa tu tak menjawab kan.. setakat bagi tak ikhlas ni terima kasih je.. iol ni kalau balik rumah mil.. mmg senyap sebab tu dia suka2 hati buli.. tapi skrg ni mmg dah berubah 360 degree.. sbb.. itu pun sebab biras tu dah cerai dgn abg ipar iol.. dah mil pun dah takde sapa2 nak geng dgn dia.. so baik2 ladia dgn iol ni.. lau tak dulu hmmm... dah balik haji ke  pun mungkin.. maaf kan boleh tapi lupakan  never..

madeinborneo replied at 12-12-2014 06:38 AM
Semua2 yg komplen kat dalam ni pasal mertua, korang patut jadi menantu mak aku. Mak aku menantu tu d ...

bestnya dapat mil boleh buat mcm gang.. kalau macam ni.. kita nak balik rumah dia tiap minggu pun takpe... pandai mak awak jaga hati menantu supaya mennatu selesa... pakar strategi nih...

Edited by munchkin at 27-10-2018 10:21 PM

Wow good perkongsian. Mil i ok. Tapi bila baca pasal masak masak orang ni datang tolong orang tu datang tolong. Selalu keluarga kami datang tolong. Tapi bro mil (uncle z) punya family lepas siap makanan baru dia datang. Family mil i pulak memandai mandai kata jangan datang lagi sebab belum siap masak.

Datang pulak ngan anak 5 menantu perempuan 3 orang cucu2 lagi. sekor pun tak tolong masak. Datang macam raja. Nak kata asal family kaya takde pulak.

Hah lepas ni aku soundkan aja ngan suami aku. Ko ingat aku pedulik takat family depa pernah kerja overseas. Family belah aku buat majlis bibik  4-5 orang pun kami datang awal utk tolong apa yg patut.

At least ada lah wakil dari uncle z tu datang tolong. Bukan anak2 dia tak boleh pergi awal rumah makcik sendiri utk tolong bantu. Tapi ada enabler which is adik beradik mil i. Sorrylah aku tak layan orang cam ni. Blardy no manners and rude. Belajar tinggi tapi simple adab pun takde.

Ko just imagine. Kami sampai pukul 10am rumah maksu. Habis masak pukul 1.30pm. Aku angin gila uncle z ni belum datang (dah inform siap masak). Ada pulak adik2 mil suggest tuggu uncle z punya family datang baru makan. Ehhh pegi mampos. Aku ambil pinggan terus makan. Nasib mil i pun makan dulu dahlah dah masak lapar tu, tambah lagi lauk banyak lagi.

Mil ngan maksu tak makan tunggu uncle z sampai pukul 3pm. Kesian mil ngan maksu tu. Tapi depa juga yg  bersalah nak bagi muka pada family uncle z.

I pon tgh mengalami dgn mil.  In addition,  mil i buruk2 kan i dpn biras lain.  Biras2 lain yg story kat i, yes,  plural biras. I lambat pregnant sbb i &  hubs x ready lagi,  tp kiteorg chill2 je.  Mil i pergi ckp kt biras2 i "lagi bagus x pregnant,  bukan nye ade duit pun diorg tu nk ade anak."   Kebetulan i bru quit kerje i,  follow hubs i.  Mse biras i ckp tu,  mmg i terdiam,  i xsangka mil i mcm tu.  Mmg la ade nmpk favouritism,  tp i xsangka sgt mulut die longkang mcm tu.. Banyak jugak la yg die buat i terase,  tapi ntah la,  mls i nk ambik port,  kecuali yg kes die laser tu i mmg betul terase. Tapi mak i ckp doa je la kuat kan hati ko, yg lain2 biar Tuhan yg setel kan,  bukan keje ko nk hukum org..  

Eh lantaklah klu mak mertua tak suka
Korang ni bkn masalah mak mertua tak suka, tapi masalah low self esteem
Klu uol regards yourself highly, flip tudung je klu MIL tak suka
So mindset tu tukar skit

julia5094 replied at 30-9-2014 08:08 AM
Salam, ckap pasal mak mertua ni..iols pun ada cerita yg tersendiri. Iols dgn biras mmg ok sgt2. Tak  ...

Bagus! Tak payah nk terhegeh2 dgn org yg tak hargai, tp apa pun setiap perbuatan baik ko ni akan mendapat pahala

Follow Us
cikgujun replied at 7-11-2018 02:39 AM
Bagus! Tak payah nk terhegeh2 dgn org yg tak hargai, tp apa pun setiap perbuatan baik ko ni akan m ...

Tq cikgu jun..iols ni bukan la baik mana pun..macam orang lain jugak..sekarang ni mak mertua dah banyak berubah la. Tk macam dulu..mungkin pasal umo pun dah bertambah kot...

kita sebagai isteri jgn nk rasa low self esteem sgt, org kampung lah, org felda lah, so what???

Ko ingat aku kahwin dgn Nasa clan ke? Basically anak korang tu biasa2 je, bukan Nasa pun, sebab anak korang tu biasa2 lah kawin ngan aku, so-called budak Felda ni, klu korang tu sekaya Nasa, anak korang dh kawin dgn Marion Caunter duhhhh

mak mertua takkan sekali2 jadi mak sendiri..kasih sayang tu tak ikhlas..mesti ada je yg dengki dan sakit hati
so aku sekarang anggap mak mertua aku dah mati..tenang hidop

ninanoni replied at 8-11-2018 10:22 PM
mak mertua takkan sekali2 jadi mak sendiri..kasih sayang tu tak ikhlas..mesti ada je yg dengki dan s ...

aku pun sama.. cukupla kedatangan dia ke rumah ms aku sarat ngandung smpai terbersalin anak pramatang (34 w). aku rasa sia2 anggap dia sbg mak sbb dia mmg tak pernah anggap aku anak pn.. sob sob. kita hanya org luar bg dia. beruntung org yg ada mak mentua yg baik...

perlu ke sister nak stress kerna orang lain? amat tidak berbaloi iya..

alahai buat tak faham je la TT.  Kita jgn jd tua sbb org lain kena pastikan kita sentiasa awet muda.

dah 5 tahun thread ni
dan sepanjang 5 tahun mcm2 pengalaman towards mertua ipar duai ni
yang pernah sekali meletop dan dingin utk beberapa bulan

elok jugak meletop tu
lepas  kejadian tu aku sentiasa rasa aku dihina oleh mil dan keluarga
hanya Allah je akan balas
maka 1 per 1 Allah tunjuk pada beliau membuatkan beliau slowdown n sedar lah kot sikit

now i have my own life yang dah berkembang pesat
i dah distance kan sikit my own life dari mertua side
tak nak share sgt our kids punya cerita apa2 lah

kalo dia dtg rumah pun dah x kuasa nak impress kan kemas mcm2 masak mcm2
apa ko nampak tu lah kehidupan ku sehari hari
apa ko makan tu lah makanan ku sehari hari

time nak balik ziarah aku balik
aku buat je tugas aku mcm biasa
tapi utk nak rapat2 semula ke nak share2 life update ke
aku x koser dah

biarkan jadi pengajaran

cat_miow replied at 3-3-2015 11:39 PM
kalau aku pulak susah juga, hidup menumpang rumah mentua la katakan...

nak kate sentap, tak boleh ...

Bila korangnk pindah rmh sendiri.. suami wajib tau sediakan tempat tinggal yg sebetulnya utk.isteri n keluarga

Iols  x phm betul dgn org fomfuan ni skit2 nk sentap benda x pyh pikir pun nk pikir jugak last2 sendiri meroyan dan sakit jiwa itu belum lg dpt sakit mcm2...rilekslah n kewl je buat bodoh n Pekak badak as long as u hepi seribu rahmat dah...dlm dunia ni byk lagi nk dipikirkn dari benda yg merepek2 aje that’s y org fomfuan ni byk dpt penyakit...hihihihi

Jgn buang masa sambunglah belajar lagi...

cabarannya kalau dpt PIL from hell...huhu

kes aku ni mcm bakal terbalik...sebab aku tengok bakal PIL ni mcm baik jer... chill dan sempoi.. aku nak kawin dgn anak sulung diorang (2nd last yg bakal berkahwin)...tp  tunang aku ni mmg kira 'underdog' dlm family dia... adik2 beradik keja handal2...dia je kategori biasa2...

yg aku risau ni mak aku, mak aku tu  mulut mmg takda insuran... mmg skrg ni pun dok bangga2 dgn adik ipar aku sorang ni (gaji besar etc2, anak sakit masuk private hospital, rumah baru beli besar blablabla).. aku takut laki aku stress je nnt lel...macam aku kadang2 kecik la hati tapi lama2 dah kebal dah takda rasa apa2... rezeki masing2... lg pun adik ipar aku tu baik je..

mynameisdot replied at 21-5-2019 04:01 PM
cabarannya kalau dpt PIL from hell...huhu

kes aku ni mcm bakal terbalik...sebab aku tengok bakal  ...

Masanya kan tiba bilamana harta dunia ni dah jatuh no berapa tah nilainya...sabar dan buktikan ko husb n wife walau biasa2 je tapi seimbang dunia akhirat

Adoii i dah jumpe ramai org mcm tt ni. Pokok pangkalnya hati sendiri tu kena positif.. Jangan la jealous sgt...kalu hati bersih tak bersangka buruk kat orang, ipar duai mesti hidup kita ni pun tenang. I rasa u yg insecure lebih. Tak boleh tengok org senang mudah la nak jeles tak tentu psal pdahal biras yg terlibat tak fikir pape pun psl u. Tak terfikir langsung pun psl kewangan , rumah u ke apa. I ckp gitu sbb i ad dlm situasi biras.. n honestly i dont bother pun........slalunya org yg lagi rendah ni yg insecure fikir bukan2.

bagi i, i neutral je dengan PIL dan biras.  lagi-lagi bila biras jenis moody dan antisocial sikit.  kalau datang rumah dan biras buat tak tau masuk bilik , i biar je.  kalau mood ok baru kitorg cakap-cakap, tu pun small talk je.  masa dulu-dulu ye lah nak kecik hati kejap.  sekarang i dah pandai buat tak tau... hehe.

PIL i alhamdulillah ok.