CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: katak hijau

nak kensel insurans

lepapilon posted on 16-11-2013 09:47 AM
tumpang tanya jugak lah..

bapak aku ada amek insurans yg dia sendri pon tak paham. aku lagilah xt ...

hmmmmm..

kalu yg bab telemarketing nie better call insurans yg ayah you beli tue. Kalu boleh suruh dierorg email kan polisi (kalau tiada). At least you tahu apa yg mereka cover. cukup penting untuk ambik tahu apa yg polisi kita cover. dan satu lagi ia masih active atau tak.

Insurans yg ayah lepapilon beli nie ader medikal kad tak? or just cover PA n death jer?

mbk posted on 16-11-2013 02:10 PM
hmmmmm..

kalu yg bab telemarketing nie better call insurans yg ayah you beli tue. Kalu boleh su ...

xde.. utk death je..dpt 100k klu hilang upaya kekal/nyawa.. tu la ssh btl nk yakinkan abh i bab insurans dia tu.. dh byak kali sebut kang penat bayor je sehabuk pon xdpt.. nnt nk try godek nombor apa yg ade..thanks

lepapilon posted on 16-11-2013 02:22 PM
xde.. utk death je..dpt 100k klu hilang upaya kekal/nyawa.. tu la ssh btl nk yakinkan abh i bab in ...

sama2 happy to help. Moga dapat godek no tepon insurans tue. Moga Allah permudahkan urusan. Amin

dekat anak i amik pru bsn med.card..byr 100 bulanan...bila rekemen kat kwn yg laki dia keja gomen siap ckp emm x payah akak guna kad laki akak ja masuk spital..

nak sgt msuk spital  gomen tu..pastu p beli plan harmoni maybank yg tah apa2 tu..polisi anak dia ngan anak org lain x sama dia bising pulak ..sah2 la kawan i tu buta insurans..ye dok? Spital gomen cover brapa ribu ekk  yg dia duk bangga sangat..memang cover sama mcm conventional insuran ka apa..jenuh i duk explain medical card ni ..last dia beli plan yg tah apa2 tu..i ada etiqa maybank tu yg i tau..coverage so so jah pun...

ajis_kg posted on 11-11-2013 07:03 PM
Insuran ape yg paling bagus ye?

Ada benang pasai insuran ni..best jugak..ang find jah..aku x save link dia..

ajis_kg posted on 11-11-2013 07:03 PM
Insuran ape yg paling bagus ye?

saya bagi you link pasal insurans. apa yag ajis nak tahu semua kat sini. Hhehehe.. link nie dah banyak.. harap dapat khatam..

http://mforum2.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=191161

http://mforum2.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=205403

http://mforum2.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=304089

Good luckkkkk

Follow Us
Penat jugak nak khatam topik insuran mau makan 2-3 bulan

kalau tak bayar insuran ni agak dlm beberapa bulan, dikira kensel ke? ada sorang kawan aku ni dia bayo insuran anak dia, tapi polisi atas nama x hasben....so bila dah cerai dia takmo bayo dah...nnt duit tu x hasben dia dapat la kan....tapi dia takmo bgtau x hasben tu yg dia tak bayo, dia nak buat senyap je....

no.20 posted on 18-11-2013 11:58 AM
kalau tak bayar insuran ni agak dlm beberapa bulan, dikira kensel ke? ada sorang kawan aku ni dia ba ...

Hi No.20,

Biasernya insurans kalu dah kira lapse kalu tak bayar lebih dari 3 bulan. Kalu dah setahun .. memang dah tak active dah.

So kiranya kawan tolong byrkan untuk anak nya n polisi tue atas namer x hubby dier lah. Hmmmm.. Sayang takaful anak dibiarkan macam gitu. Ader form namanyer "surat ikatan penyerahan hak mutlak" kalu omputeh " absolute deed of assignment". Yang mana jika x hubby tandantangan form nie maka... jika berlaku apa2 pada anak (semasa umurnya dikira juvenile), pampasan akan jatuh pada nama kawan you tue (payor).

just my 2 cents of thought.

no.20 posted on 18-11-2013 11:58 AM
kalau tak bayar insuran ni agak dlm beberapa bulan, dikira kensel ke? ada sorang kawan aku ni dia ba ...

Ada client saya dah tak bayar 3 tahun dah ... tapi coverage still berjalan macam biasa....

ibm632 posted on 19-11-2013 12:47 AM
Ada client saya dah tak bayar 3 tahun dah ... tapi coverage still berjalan macam biasa....

untuk kes ni, dia tolak payment melalui CASH VALUE/INTEREST yang ada dalam polisi tu. Sebab tu polisi ni masih aktif walaupun dan 3 tahun tak bayar. Tapi once duit dalam polisi tu dah abes, lepas 30 hari (untuk pelan tradisional) atau 90 hari (untuk pelan pelaburan) polisi akan luput (lapse). Tiada coverage selepas polisi luput.
Last edited by hyie on 19-11-2013 09:19 PM

watachiwa posted on 11-11-2013 09:12 AM
kalo polisi hilang, camne nak kensel insurans tu?
tq

1. Call customer service request untuk surrender polisi. Kalau cancel tu bermaksud kau baru beli polisi, pastu sign resit penerimaan polisi. Dalam tempoh 14 hari selepas sign resit penerimaan tu (disebut cooling-off period), kau boleh CANCEL polisi dan akan dapat balik jumlah duit yang kau dah bayar tu 100%.

2. Walk in je ke insurans center yang berdekatan. Polisi hilang takde hal lah, dia akan bagi satu borang LOST OF POLICY, kau sign je. Lupa plak kena angkat sumpah ke tak Kalau kena pon bayar rm10 je. Pastu adela dokumen2 lain yang kau kena sign. Tu je. Nanti kau akan dapat la sikit duit, kita panggil SURRENDER VALUE. Kalau polisi berusia setahun macam tu, sikit je la kau dapat. Kalau 5-6 tahun banyak la sikit. Sekadar contoh je.

3. Tulis surat untuk request dan hanytar direct ke HQ.

Rate

1

langit_biru18 posted on 12-11-2013 12:15 PM
AIG dah reply email i..tapi dia ckp surender tu berkuatkuasa bulan Feb 2014..pelik tul. I sebenarn ...

ade je kau pegi la shopping

Katalah premium kau RM2,500/tahun. Kredit limit kau ialah RM3000. So kau guna la RM600, dimana balance ada RM2,400, dan tak cukup untuk bayar premium kau tu. Bila diorang try charge, mesti akan decline sebab insufficient fund. Jika benda ni berlarutan selama 90 hari berturut2, polisi kau akan lapse (luput) secara automatik, dan tiada lagi perlindungan insurans. Kalau kau nak sambung balik, kau kena reinstate, bayar jumlah premium RM2500 + interest. Kiraan interest biasanya RM0.08/day...adela percentage/pemberatnya untuk kira2 semua tu...

tapi kalau untuk polisi medical card, polisi akan luput selepas 30 hari tamatnya 'grace period' (tempoh yang diberikan untuk membuat pembayaran selepas tarikh ulangtahun polisi)

Kalau mod pembayaran kau adalah bulanan, kau boleh je tukar kaedah pembayaran kepada cash/cheque/autodebit. Tapi kena bayar advance 2 bulan la. Lepas tu kau taknak bayar pon lantak kau la, tak payah pening2 kepala dengan kredit kad bagai.

Rate

1

hyie posted on 19-11-2013 09:18 PM
1. Call customer service request untuk surrender polisi. Kalau cancel tu bermaksud kau baru beli p ...

maknanya ni aku kene pilih salah satu option or aku kene buat 3-3 yg ko listkan ni?
tq.

-maaf le aku ni slow sket bab2 insurans ni

watachiwa posted on 19-11-2013 10:27 PM
maknanya ni aku kene pilih salah satu option or aku kene buat 3-3 yg ko listkan ni?
tq.

xpe Yang mana2 pon bole, tapi kalau kau call customer servis pon, diorang akan suruh kau pegi branch terdekat amik form untuk cancel/surrender. Takpela, kau call je dulu, boleh gak prepare apa yang patut. Jangan lupa tanya surrender value as at today berapa tau!

Btw, kalau kau ada buat nomination/trustee, diorang kena sign sekali. Tapi tak semua kompeni insurans la, since aku tatau apa pelan insurans kau tu..

hyie posted on 19-11-2013 11:15 PM
xpe  Yang mana2 pon bole, tapi kalau kau call customer servis pon, diorang akan suruh kau peg ...

since polisi ilang. aku pon tatau ape pelan yg aku amik.

itulah kan. org nak ade insurans kite sebuk nak ade insurans. men sign je..ramai2 kat opis. fikir byr murah bulan..
tapi hampeh dot com dot my.

pengajaran lah. patut aku kene phm dulu benefits ape yg dpt. choii betol la.. opismate aku yg sama2 sign tu semua pakat stop dah insuranse tu. mentang2 aku blk transfer kat kg. depa x bitau aku. cet..

watachiwa posted on 19-11-2013 11:31 PM
since polisi ilang. aku pon tatau ape pelan yg aku amik.

itulah kan. org nak ade insurans kite  ...

ye betul tu, kena fahamkan dulu sebelum beli. Mengikut pemahaman dan pemerhatian aku, ummah Melayu lebih memandang serong bidang insurans ni, lebih2 lagi kat si ejen insurans. Sebab bagi diorang ejen ni nak komisyen je, buat keje tak, kalau aku sakit bukannya dia nak tolong hantar aku ke hospital, tapi komisen nak. Semua tu salah. Ejen hanya menjual insurans sahaja, dan menguruskan dokumen2 untuk claim, cancel polisi, surrender, dan beberapa lagi. Berkenaan isu pergi ke hospital ke apa, tu semua tanggungan sendiri. Ummah pprt selalunya begini, i bet u. Kaum Cina lebih cenderung untuk beli insurans sampai 3-4 polisi sebab diorang tahu benefit/faedah yang diorang akan dapat.

btw, kalau nak tau status polisi kau, call je customer care center. Search kat internet k. Ko bagi je IC no, nanti diorang bagitau la pasal polisi kau tu. Kau nak tanya apa pon boleh je. No worries

Rate

1

hyie posted on 20-11-2013 09:33 AM
ye betul tu, kena fahamkan dulu sebelum beli. Mengikut pemahaman dan pemerhatian aku, ummah Melayu ...

tq..
insurans aku tu nak kate berkelompok pon idak..
dtg sorg ejen ni bawak surat letter head cuepacs. masa tu kami baru bukak opis
so since keje gomen, ade budak2 ni yg jenis keje di lapangan n bos lak mcm courage suh amik sbb nak tunggu
insurans dr opis nan ado.. ejen ni mcm dah berumor la dlm 40++ chinese man. dia bg list benefits mcm2 la.

kami pon sign up beramai2. lepas tu dpt polisi.
x lama lps tu ade ejen dr takaful plak dtg n offer medical card n cara nak claim insurans bile warded n mc semua tu.
masa ni lah ramai dak2 opis aku menggelupur sbb rasa useless insurans yg gune letter head cuepacs tu(great eastern sebenornya)

masa tu 2010 kot. ramai buat surat n surrender insurans tu dpt la sket duit yg bayar. masa tu aku fikir RM44 x banyak sgt.
tup tup ujung 2010 aku dpt surat transfer blk kg.
so aku pon lupe dah nak terminate insurance tu. setiap kali tgk slip gaji setiap kali tu la nak terminate insuran Great Eastern.

~panjang pulak citer aku. hahahha.
aku gedix nak amik medical card yg takaful +simpanan tu. aku nak stop insurance yg aku x tau benefit ape aku dpt(polisi ilang kan) no tepon ejen pon aku tarak. teruk x teruk aku ni

hyie posted on 20-11-2013 09:33 AM
ye betul tu, kena fahamkan dulu sebelum beli. Mengikut pemahaman dan pemerhatian aku, ummah Melayu ...

i like ur statements

mbk posted on 21-11-2013 11:45 AM
i like ur statements

couldn't agree more