CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: kambinggila

Peminat Tegar Komik - Pengumpul

Oxy posted on 10-12-2013 02:08 AM
spa layan jengking merah...

aku layan gak..itupn baca yg orang punya...
aku tak tau ending dia pn...

chaoyunjie posted on 10-12-2013 09:31 AM
aku layan gak..itupn baca yg orang punya...
aku tak tau ending dia pn...

start baca tahun 1995, tpi dh lupa letak kat mana bukunya, xjumpa, xde yg online ke

Oxy posted on 10-12-2013 09:03 PM
start baca tahun 1995, tpi dh lupa letak kat mana bukunya, xjumpa, xde yg online ke

kalau x salah aku...Jengking Merah ada di keluarkan dlm bentuk komik saiz A4 tu...
aku x beli pun...

online...tak pasti ada ke tidak

liza_shariza posted on 2-12-2013 10:40 AM
koleksi komikku... year 1996 - 2010.. hehehe

dasyat nya! mmg klasik!

Kat rumah akak komik manga Gempak Starz..sebut la apa tajuk semua ada..dah berkontena2
Dah naik pening kepala akak nak susun kat mana

pergh.. mengimbau kenangan.. komik2 aku byk dah ilang ntah ke mana. kalu di simpan rasanya sebanyak dlm gambar ni jugak. nice

Follow Us
chaoyunjie posted on 8-12-2013 03:27 PM
owhhh plastik bungkus air ek...
sebelum berplastik...kena audit dulu...tengok kot2 ada mana2 siri ...

ade jugak yg x cukup... member pinjam.. pastu x bg balik.. lepas tu ngaku hak dia... tension...

liza_shariza posted on 29-12-2013 11:12 AM
ade jugak yg x cukup... member pinjam.. pastu x bg balik.. lepas tu ngaku hak dia... tension...{:l ...

a'ah...cuti sekolah ni...aku dh pn bungkus dgn plastik komik2 ku tu...
bila cek2 semula...mmg banyak lak yg hilang...hairannnnn kemana?

Yang den tak jual

Dark Knight Return Hardcover

yang kena makan anai -anai Watchmen hard cover huhuhu

chaoyunjie posted on 29-12-2013 02:35 PM
a'ah...cuti sekolah ni...aku dh pn bungkus dgn plastik komik2 ku tu...
bila cek2 semula. ...

ada yang kena jual dengan apek beli paper lama!

Oxy posted on 10-12-2013 02:08 AM
spa layan jengking merah...

Jengking Merah limited edition... karya pelukis citer Juara Wira...
Hanya jual dalam separuh saiz A4 (lebey kurang saiz komik Shin Chan)
Pastu...branding diteruskan dengan Jengking Merah: ntah apa nama komiknya aku pon tatau sebab tak beli
kalo tak silap start jual maser / in between Juara Wira: Juara Jalan dengan Juara Wira: Juara Jalanan II

• Juara Wira: Penyelamat dunia, Sang Merah, Sang Helang, Rayz, Raja Juara, Permaisuri Iblis Barat, Nakabu...tinju penghapus dunia bla bla bla
• Juara Jalan / Juara Jalan II (aka Street Fighter): Ryu, Ken, Bison, Vega, bla bla bla...aura laga 7 warna bla bla bla

Haku maser darjah 4 dah start beli komik HK... seingat time tuh 1992 beli citer Jejak Wira version asal... tengok Tiger Wong lawan Tuan Tulang lukisan dia kaki yg menendang dengan kaki yg jejak ke tanah angle 90' Tony Wong lukis... hahaha...pastu ada plak Wira Sakti... Wira Wah dengan pedang sakti kaler merah lepas kene darah...pastu dapat pedang emas masa keje kat lombong sbg buruh paksa...

Pastu meleret laa beli slalu...Juara Wira... tak sengaja jumpa kat kedai rege RM1.20 kot... tuh pon isu #3... selang sebulan tak sengaja lg jumpa isu #4 plak.... last2 aku tangkap cintan sama itu siri... pastu slow-slow layan balek Tony Wong nye lukisan... start Alam Perwira and then beli komik Dewata Raya...pastu beli lak Mah Wing Sing nye Pedang Setiawan (stop sampai watak feveret aku Nie Feng "enjejak Badai" mati) pastu beli lak Raja Rimba..stop sampai dah ngarut sampai era Tenno Jepun tuh...pastu beli lak Wira Naga Sakti aka KOF96... then layan lak Pendekar Laut I, II, III sampai first era Wira Tunggal...pastu stop.. balek ke Tony Wong nye Senjata Misteri...stop balek... sampai F2 aku stop dah beli semua...sebab start layan manga jepun dari Comic House... Start dari Dragon Ball, Dragon Quest - Dai, Slam Dunk, Penyiasat Remaja, Johan Bola Sepak I, II, III, Juara Bola Keranjang: Dear Boys sampai laa era manga skang nie Naruto, Bleach, One Piece, Juara Bola Keranjang: Dear Boys II & III, Fairy Tail... still beli secara "ikut" keluaran kebiasaan comic house and normally secara online kat mangapanda, mangareader, mangastream, mangafox...

comic house nye manga semua pas beli mmg aku akan balut dengan pembalut buku...kat umah kampung dah ada penuh 2 almari 5 tingkat siap ngan pintu kaca berkunci password aku je ada... pastu komik hong kong semua aku jilidkan setiap 10 siri jadi jilid tebal... hantar kat kedai buku buat "tulang buku"... kat umah KL nie je dah penuh 3 rak buku beli manga...lom campur ngan adik aku nye manga dia layan (dia beli apa yg aku tak beli)...pastu kami beli and download anime lagi... mmg gile laa... tambah lg action figura aku yg gundam, OP, Naruto, Bleach... ntah ape ape aku beli...

So, aku takde best 4 yang aku sayang...sebab semua aku sayang...hahaha... and now aku dah 32... still lg melayan mende alah nie... it's a passion and hobby...  

Jika ada mana2 komik Hong Kong yang korang nak buang...roger2 lah aku...
Kot2 aku berminat...ada beberapa komik aku dh lopong gara2 dek peminjam yang tak pulangkan...

dulu layan la..

Juara Wira, Alam Perwira, Juara2 Kembar, Pendekar Laut, Wira Tunggal, Raja Rimba, Jengking Merah, Dewata Raya..tp byk2 nye xbace/xkumpul abes..kcuali Pendekar Laut ngn Wira Tunggal..

manga plak, Penyiasat Remaja, Hunter X Hunter, Dik Cerdas, Dr Slump, Dragon Ball, and of koz la One Piece..One Piece ni smpai skang aku kumpul, even dah bace online still akan beli wat koleksi..slain tu kumpul Grand Ship Collection die and figure

korang xde bce komik anak2 wira?
hero dia nme juara

family kiteorg dulu mmg kumpul komik ni, siap beli edition yg dah dijilid lagi
lg 1 komik dragon ball, mmg beli setiap episod

tp tah mne silapnye mse pndah abes sume ilang
ai rse budak2 yg tolong kiteorg pindah tu "tolong" sekali amek kotak2 buku ni

aku pun pengumpul jugak

Aku skrg nak concentrate kumpul komik malaysia.

Cadang nak let go beberapa komik Hong Kong.

ai dulu pun pengumpul komik jugak. tapi selalunya memang tak dapat nak lengkapkan
ai ingat lagi antara komik yang ai kumpul dan baca dragon ball, doraemon. patu satu hari abang ai beli pendekr laut, ai terus jatuh cinta. ai ingat lagi first komik pendekar laut ai beli pendear laut generasi kedua jilid 9. time ni zonan tengah beromen dengan blue eyes yang menyamar sebagai autumm sejak dari situ ai gigih kumpul pendekar laut. patu ai follow parang gila pula. patu ai try kumpul the king of fighter, tapi disebabkan ai agak hampa dengan plot dan fantasi penulis dia ai stop. bila dah lama2 ai kumpul pendekar laut, ai terperasaan kenape wira tunggal punya cover tu ade belang tarung pendekar laut, rupa2 nya tu cucu cicit pendekar laut sejak dari situ ai gigih kumpul wira tunggal. ai ingat lagi komik wira tunggal yang pertama ai beli versi jilid, jilid ke 23 kalau x silap time ni tenko lawan galaksi dekat bulan. kalau yang tetiap minggu tu ai first beli time wunan nak lawan tornado. time ni wunan dah ape power 75 petala langit, tapi dia pendam kuasa dia, dia tak nak topeng perak, harimau kumbang, sang asura dengan jerung gergasi tahu kuasa sebenar dia. wunan memng keji ksampai lah ke wira tunggal final ai baca. walau pun citer dia dah ala2 bangsat time tu ai gigihkan juga sebab ai memang kips susah mati pendekar laut dan cucu2 k

ai pernah rasa berputus asa kumpul komik bila koleksi2 pendekar laut ai habis kena makan dengan anai2time ni ai form 2 ke 3 ntah... tapi sebab pendekar laut ai gigihkan jugak k kumpul yang mingguan tu. rip pendekar laut, last2 kena bunuh dengan wunan babi jahanam tu

salam bro kambingila(rasa cam kuanghjaq lak)bos nk jual ke komik2 hongkong tu klu nk letgo boleh wasap sy kat 0189826607

12
Return to list New