CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rhoyo

SONY PS2 : Game Yang Korang Main Skg?

Dah lama ker? Ingatlah game baru sebab mamat tuh kata baru nyer, English version dia kata. Dulu memang aku ada jumpa, tapi in Japanese tu tak beli tuh.

SNK VS Capcom tuh mesti nak beli, but yg kuar krismas nanti tuh Jap or English version? Bujingai? what game is that?

Anyway, kalo aku ada apa2 pertanyaan tentang FF2, nanti aku bagitau. Besok nak start main bebetul.

Maximo jepun... tapi masih boleh faham lagi...

aku ni memang suka beli yang jepun cause console aku ni jepun direct 30000 kau punya ps2 apamacam jepun ke NA sama version ape ?...

Bujingai ni game dia macam shinobi tapi bukan shinobi.. memang best ler aku tengok... game shinobi 2 yang perempuan tu aku blum beli cause i really hate jumping from walls and then die like shinobi 1...

Oh yer... snk vs capcom yang keluar christmas tu bahasa jepun....

kebanyakan game yang keluar awal dan macam jepun ni bahasanya memang jepun so you have to wait for one week for the NA...

Bah cocklea aku nak buat level ni dalam game Disgaea... belum level 1000 lagi ni masih level 8 argghh... nf:

so kasi cerita ler ok pasal pengembaraan kau di kampung berhantu di FF 2 tu ok..aku sedia menjawab segala soalan.. he he he.......

Aku nyer PS2 PAL (Europe) model. Aku lebih suka plak tunggu english version kalau games (kecuali game yg tak banyak story cam racing games)

Shinobi 2 tu nampak cam (Kounichi ke apa nama dia) tapi ingat tunggu dululah yg english. Yang first pon belum game lagi :S

Disgaea tuh pon aku ada game dia, pon belum main jugak :S

cocklea ni orang US ker.. :stp:

game manhunt kau ada ker.. best ke game tu.. aku ni tak berapa minat ler kalau game dari rockstar atau euro ni.. terlampau 3d habis... aku ni lebih suka game yang macam jepun...

oh yah next week: Dream Mix Tv Fighter... best ni game macam super mario bros malee...:2cool:

p.s: the controller for fatal frame 2 english version sucks the japanese version is better ... selamat bermain fatal frame 2 ok....

[ Last edited by rhoyo on 15-12-2003 at 05:36 AM ]

Eh takdalah! Aku orang johor ler.

Manhunt aku ada. Best! ganaz betol. Dah kene ban kat New Zealand sebab terlalu violent.

Berbeza ke Jap version control ngan English version?

Memang berbeza ler.. itu lah sebabnya fatal frame 1 gamespot bagi 7.1 markah...pasal control ler tu..

Fatal Frame 2:

kalau tekan lari tekan x kalau mau check barang tekan bulat... kalau mau tangkap gambar tekan segitiga dan kalau mau tangkap gambar tekan bulat...

saya rasa control jepun lagi best dan mudah dari yang english...

aku ada 2- satu jepun, satu english... org jepun pun bilang english version ni tak best langsung...

oh org johor, pikir org us.. anyway Biohazard dah lepas ker scenario 1.. aku blum main lagi ler....

Follow Us
Blum lepas lagi. Nanti lah main, nak main FF2 dulu.

cekodok_basi This user has been deleted
Originally posted by rhoyo at 21-11-2003 02:37 AM:
Siren, i played it just now but i'm stuck in the kyodo 2nd mission......

rhoyo,boleh tanya sikit tak??
forbidden siren yg nko beli tue japanese ker english version??
aku tertarik gak ngan game nie coz director dia,keiichiro toyama iaitu director yg sama kpd silent hill..

for now i'm currently playing:
-silent hill 3 for the second time..i want to get the "possessed" ending..then the "revenge" ending..
-winning eleven 7/pro evolution soccer 3..i think that i'm undefeatable..i am too good at playing this game..that's why i can't stop playing..

right now i'm planning to get:
-forbidden siren <--i'm attracted to this game..it looks terrifying..
-fatal frame 2 <--i'm a fan of survival horror games..need i say more??
-biohazard : outbreak <--same as above.
-manhunt <--since it's made by rockstar..

[ Last edited by cekodok_basi on 16-12-2003 at 04:52 AM ]

Ok rhoyo akan menjawab pertanyaan cekodok ok:

Yer.. memang Siren ni di buat oleh Creator Silent Hill 1 iaitu si keiichiro toyama . game ni buat masa sekarang adalah Jepun so kalau nak orang putih tu tunggu ler tahun depan iaitu 2004 ...

Ok dah lama game Silent Hill 3... aku dapat ending yang masa budak perempuan tu nak tembak orang tua tu tapi tak jadi.. kau dapat ending ufo ker...

winning eleven 7.. ni favourite ni.. rekod aku goal ialah dari tengah padang melalui jaringan gary neville ... fifa tak boleh challenge winning eleven 7.. he he he... kalau kau terrer cekodok boleh juga kita bertarung we7 ni kot...

Ok here is my 50 cent...

Forbidden Siren <--- Its not scary but if the zombie gets you then it becomes scary...

Fatal Frame 2 <--- Get the Japanese version mate... cause it have great controls and great sound.. not scary though....

To Cocklea: So far apamacam, you kat chapter mana sudah and ada kesukaran, ketakutan atau apa yer...

Masih di awal awal game lagi, belum jauh. Sebab skarang nih tengah nak gamekan game Castlevania dulu. Pastu nak gamekan Fatal Frame 1 dulu (yep, belum main lagik) Banyak betul games nih nak main, dahlah lusa aku ada periksa undang2 kat JPJ

aik.. blum game lagi ker.. castlevania....:stp:

aku dah lama game.. sehari pun dah game dah... kacang betul ler game ni..

anyway.. game apa yang paling susah nak main.. aku rasa aku main Megaman x7 ni susah ler .. susah gila babi susah.. malas ler aku nak lompat lompat ni..nf:

[ Last edited by rhoyo on 16-12-2003 at 05:30 PM ]

cekodok.. you ada game baru ker...

Ok rhoyo akan menjawab pertanyaan cekodok ok:

Yer.. memang Siren ni di buat oleh Creator Silent Hill 1 iaitu si keiichiro toyama . game ni buat masa sekarang adalah Jepun so kalau nak orang putih tu tunggu ler tahun depan iaitu 2004 ...

kalo camtu,aku beli tahun depan jer la..

Ok dah lama game Silent Hill 3... aku dapat ending yang masa budak perempuan tu nak tembak orang tua tu tapi tak jadi.. kau dapat ending ufo ker...

erkk..ada ke ending mcm tue??tatau la plak aku..:stp::stp:
aku punya ending..lepas budak pompuan tue dah bunuh si 'tuhan' tue..dia pon kuar carik si tua yg dah tercedera tue..then,dia keluarkan pisau dia..bergurau nak bunuh si tua tue la..lebih kurang camtue la..

winning eleven 7.. ni favourite ni.. rekod aku goal ialah dari tengah padang melalui jaringan gary neville ... fifa tak boleh challenge winning eleven 7.. he he he... kalau kau terrer cekodok boleh juga kita bertarung we7 ni kot...

ohoo..ye ker???senang2 bole la kita bertarung yer tak??
cakap pasal goal paling cun..emm,lebih kurang cam ko gak la..sepakan first timer melalui fabio cannavaro sebelum garisan tengah padang..betul,tak tipoo punyer.aku ada simpan goal nie,tapi tatau nak tunjukkan kat ko camner..

Originally posted by cocklea at 16-12-2003 05:01 PM:
Masih di awal awal game lagi, belum jauh. Sebab skarang nih tengah nak gamekan game Castlevania dulu. Pastu nak gamekan Fatal Frame 1 dulu (yep, belum main lagik) Banyak betul games nih nak main ...

cocklea,u tgh main fatal frama ker..aku dah lama sangkut dah..dah sampai 3rd night : the calamity..then,tatau nak buat apa dah..

Originally posted by rhoyo at 16-12-2003 05:31 PM:
cekodok.. you ada game baru ker...

emm,takder..tapi ada pinjam satu game dari kawan..
tajuk dia,Curse: The Eye of Isis..membosankan,kejap lagi nak pulang balik la nie..

Curse the eye of isis, hmm aku ada nampak tapi tak minat cause tengok cover dia pun boring so i skip it and buy biohazard...

cekodok selalu pinjam game dari kawan ker... hmm best nye...

pasal wining eleven 7... gol yang kau buat tu ada save ker.. jangan buang ok.. aku pun ada gol cantik mau kasi tengok.. sekarang ni tengah cari video card mau kasi sumbat kat pc ni .. so nanti boleh ler cekodok tengok gol rhoyo.. kalau cekodok ada camera digital, tangkap ler dan bagi ler aku tengok ...

yer memang ada ending ufo... kau dapat pemadam api ker... tempat hospital tu ler yang paling best sekali .. banyak cabaran ler.. sama ending tu.. warna merah merah tu best ler tengok...

kebanyakan game horror ni tak bikin takut.. yang bikin takut ialah puzzle dalam game horror ni.. memang susah kalau tak de gamefaqs

aku ada beli Curse: Eye Of Isis tuh, macam suwey!! Boring nak mampos, graphic plak buruk, menyesal tak sudah. Nasib baik 4 ringgit jer.

Betul tuh, horror games nih yang menyengat tuh pada puzzle dia sebab kekadang puzzle dia ada time, so memang ala2 takutlah. Contoh dalam RE: Code Veronica dulu, ada satu part ko kene letak bola plastic with a card inside kat bawah batu besar. Aku kasik kena squash jer ngan batu besar tuh, sumpah seranah aku

cekodok, Fatal Frame tuh aku baru jer nak start. Lama dah beli, tak main2 jer. Aku nih suka membeli, nak ngabiskan nyer tuh payah. kalau dah terdesak, apa lagi, Action Replay/Codebreaker lah jawapnyer

RE: code veronica aku blum game ler.. aku dulu start main tapi dah tersalah ambil item yg seterusnya menyebabkan tergendala ....

tu ler cocklea, baca lah gamefaqs kalau nak beli game, jangan tengok cover saja... aku dulu terbeli chain dive.. punya ler boring game ni...

anyway games horror yang best sound effect nya buat masa ni ialah fatal frame 2 ...

cocklea awak punya action replay ada memory card nye sekali ker atau macam mana... yang pirate ker...

kebanyakan gamers sini suka beli pirate ... he he he.. macam aku dan cocklea, cekodok and the rest ...