CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tahanlasak

lelaki pendiam mcm mana pandangan anda...

orang diam ni la lagi bahaya. kita taktau ape dendam die simpan kat dalam

ikut taste masing2 la kot. stengah prempuan suke lelaki pendiam tak cakap banyak, stengah suka lelaki yg banyak sembang. citarasa i pulak, tak suka lelaki pendiam kerana sangatla boring i suka lelaki yang suka sembang tak kisahla pasal apa pun tapi of cos la ade mase die diam takdela 24 jam cakap. lelaki pendiam tak macho pade i

pastu pulak family i semua banyak benda sembang. kalau abag ipar i ngan bapak i jumpa memang banyak bende le diorang cakap. so calon yg i pilih tak boleh jenis pendiam nanti takboleh masuk dgn family i Last edited by limesherbet on 25-11-2013 10:53 PM

Pendiam okey laa bagi ai..tapi jangan laa pendiam sangat sampai nak ajak borak pon tak bagik response! baik ai kawen org bisu jek terusss...

Hehehe

Pendiam pastu senyum2 kambing..kenkonon pemalu..skali aku pangg kang baru tahuuu..

"Butang baju melayu aku mana pah!!!!" :lol

purpledesire posted on 23-11-2013 12:00 PM
lelaki pendiam slalunye lelaki yg hensem..huhuu

hahaha..lakik aku botak laa...sipi2 pitt bull ka apa....

betul lahh tuuu....ni yg dekat ngan aku lah kann...kalo duduk ramai2 memang org tak perasan kemunculannya...org pendiam ada bahasa badan sendiri...yg dah biasa akan paham...selalu aku kan elakkan untuk bawa ke perjumpaan ramai2..nanti dia akan tak selesa...cool..memang cool...marah memang tak tunjuk..jangan buat sampai dia marahh...org cam ni boleh duduk dlm bilik sorang2 1 hari...gaya kerja memang teliti...tip top kata org...cakap 10 dia jawap 1.....tapi sebenarnya org cam ni bila kita raapatttt dengan dia boleh bertepuk tampar tauu....

itula....diam ni mmg nmpk cam macho je...tapi nak borak..kena create topic br la jalan
partner org diam =kena pompuan byk mulut skit

pehbedah posted on 26-11-2013 08:51 AM
hahaha..lakik aku botak laa...sipi2 pitt bull ka apa....

heheee..pittbull pun hensem apa..

Follow Us
limesherbet posted on 25-11-2013 10:51 PM
orang diam ni la lagi bahaya. kita taktau ape dendam die simpan kat dalam

ikut taste masing2 ...

Samalah lelaki pendiam x sesuai dgn i. I ni dlm kategori suke berborak. Kalau dpt lelaki pendiam boleh mati kutu @ erti kata lain membosankan, elok2 i seorang yg suke bercerita terus dpt penyakit pendiam kalau berdating dgn lelaki pendiam.

And yes, lelaki pendiam sgt nnt akan susah msk dlm famili i jgk lagi2 adik beradik semua perempuan. Kalau pemalu mmg abeslah kena buli.

ex bf aku dulu pendiam...jadi aku la yang mendominasi hubungan..maksudnya aku lah yang melapor , aku la yang pembuka bicara, akulah sang pencerita...dia kekal dengan pendengar setia...bila aku suruh bercerita dia cakap tak ada cerita..aku dr benda yang sekecil2 zarah semua aku merepot dekat dia...tapi tu lah lelaki pendiam ni payah nak ajak bersembang, especially kalau kita bawak jumpa parent or sedara mara..nasib baiklah aku ni peramah..boleh jugak bawak diri...

purpledesire posted on 26-11-2013 10:57 AM
heheee..pittbull pun hensem apa..

tu lah masalahnya dia lagi hensem habis di mata aku berbanding my laki...

pehbedah posted on 26-11-2013 12:06 PM
tu lah masalahnya dia lagi hensem habis di mata aku berbanding my laki...

heheee..

lelaki pendiam ni mostly pendendam sbb tu jgn buat dia naik angin... ni jenis can forgive but wont forget ... bahaya gak kalo dapat yg kaki ngungkit setiap kali buat salah sbb dia dah letak KPI kat kesalahan yg lama... tu experience kaka dululaaa masa muda remaja kapel ngan pesen cani.. tatau yg masa kini cane lak

pd pendapat manja pulak..
x kira lelaki ke prempuan pendiam..
they allz sebenarnye..2 x 5 jek..
dgn mamat atau minah..kepoh..

bezanye..they all..introvert..lebih selesa..
x share dgn public...
manakala yg kepoh pulak...
harus..share...

lebih kurang mcm tu la pendapat manja..

mungkin gigi dia jongang wakakaka

my hubby pendiam.. sama cm my FIL.. tp ok je walaupun geram gak.. hehe.. better than laki yg potpet..

bakal tunang aku pun pendiam.. tp tiap2 ari dok mesej smpai 1-2 pagi..sruh stop mesej x nak.. dah tu reply pendek2.. dah tu bila call aku jugak yg kena cakp.. bila sruh stop pun x nak..
mungkin sebab aku ni byk ckap kot..so dpt pasangan yg kurang ckap..tp at least dia bg gak respon masa aku bcakap..

dulu berangan nak dpat suami yg peramah supaya boleh la sembang2 ngan parent, pkcik makcik..sebab semua BIL pun jenis pendiam..

Aku rasa lelaki ideal adalah yang pendiam sebab pempuan banyak cakap.

mungkin tak ade benda yang nak dicakapkan...

lelaki ni klu pendiam. dia bukan lah mudah dibaca mcm buku yg terbuka..
dalam kepala sorang lelaki yg pendiam ni, bukannya diam pun, cuma dia memilih utk tidak berkata-kata sebab kdg2 kata-katanya boleh disalah tafsir.

secara am nya, org yg pendiam ni, sesekali buka mulut, boleh tahan jugek kata2nya.. klu  nak dibandingkan dgn org yg kecoh.. marah2 pun, kejap jek..

klu bercouple dgn lelaki pendiam, ok aje... sifat penyayang & caring tu tak semestinya dizahirkan dgn kata-kata semata-mata..

sangatlah payah bercouple dengan orang sangat pendiam dan introvert.
dia punya ciri2 yg aku nak, tapi bila pendiam sangat, sampai aku taktau apa yang bermain dlm kepala otak dia.
tapi bila dah keluarkan apa yang terbuku tu, pedas lah sangat telinga.
sampai aku sendiri tak sangka dia sanggup cakap mcmtu.
dan dia jenis yang pandai2 buat kesimpulan padahal tak tanya kita pun.

sekarang ni kami dlm krisis samada nak terus kan ke tidak.
aku tengah fikir.
aku cuba la nak terima dia seadanya, sbb sayang betol dengan perhubungan ni.huhuhu.

korang kalau komen pasal pendiam tu...kena klasifikasi pendiam jenis apa jugak.

ada pendiam jenis psycho punya.
Pendiam dengan orang yg tak berapa kenal, tapi kalau dah kenal, macam2 cerita dia ada
Pendiam waktu tertentu. Believe me. Ada. e.g. kalau jumpa waktu kerja saja, for sure kau akan chop dia ni, nerd, focus, tak bersosial etc. Sekali off office hour....nah kau.
Pendiam jenis simpan sorang2 psl nak jaga hati sangat. Tapi sekali meletup, tak der jaga hati sesiapa dah.