CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: tahanlasak

lelaki pendiam mcm mana pandangan anda...

lelaki pendiam... errrr... ntah.. of course la jenis yang tak banyak cakap, kan..
tapi iols suka kacau lelaki pendiam nih.. nak2 lagi kalo jenis yang malu2 sket..
dolu2 masa belajar, salah satu hobi nih kacau mamat pendiam dalam kelas..
tapi takde la kacau macam pembuli tuuu.. kacau2 ajak borak jah... manatau kot2 jatuh terjelepok emas dari mulut..

Abg aku bkn takat pendiam..mulut mcm ada EMAS setangki kat mulut...

Tp x pe jnji ada SmS bole mesej tanya itu ini.hahaha Credit to SMS...

Erm yg aku minat pla..nampk pendiam tp uh kat fb punya aktif..smpi kwn2 dia kta dia bnyak fail subjek sbb x ingat2 nak stdy.asyik depan Fb ajer...

husband i agak pendiam..

only mesra dgn keluarga..galak mengusik kitaorg anak bini dia..

dgn kwn2 pun tgk topic,psl tu husband i jenis pergi kerja balik rumah,masa mmg either utk kerja dan family semata..dlm setahun,belum tentu sekali pun dia nak keluar minum sembang2 dgn kawan2..buang masa katanya,baik lah dkt rumah,boleh exercise,tonton history channel,lepak dgn anak2 and usik wife..

dgn family pun ckp yg perlu je,klu sembang pjg lebar ni dia x campur..his adik beradik semua mcm tu..tp masing2  dpt isteri yg suka sembang..hihi..

org x kenal dia mmg akan ckp dia sombong..

lelaki pendiam biasanya misteri dan menakutkan... tp ramai peminat.

Lelaki yang pendiam sejati, selalu nya kerana sifat malu. Biasanya pendiam terhadap kaum perempuan. Bila dpn perempuan malu2 sampai blushing2 gitu. Saya ada seorang kawan (Best Friend) yang pendiam orangnya, dengan laki pun tak byk ckp, dgn perempuan malu2 kucing gitu~

Respek lelaki yg boleh jaga mulut dia.. hahaha.. jealousy pon ade~
So inself control! nak jadi pendiam jgk, tapi tak jadi...

pehbedah posted on 26-11-2013 09:04 AM
betul lahh tuuu....ni yg dekat ngan aku lah kann...kalo duduk ramai2 memang org tak perasan kemuncul ...

aku selalu terpikir nk laki yg mcm ni..ada lg x agk2??

Follow Us
abg aku plak semenet xleh diam. sampai kadang aku rasa nak termuntah dgr dia bercakap

Lelaki yang pendiam ni ada je tak seindah yang diimaginekan
Ada yang citarasa pelik2 belaka
Ada yang tak matang lagi perangai adik2
Ada juga yang menggatal ya rabbi scary , nak.plak zaman wechat wasap segala
Ada yang pikiran narrow minded
Kuat cemburu
Kaki baran
So , pendiam ni hanya la 1 sipi yang tidak makna diam itu baik segala...
Org tua kata
Diam diam ubi berisi

aku suker lelaki pendiam, nampak macam eksyen, dan mahal

awinpj posted on 25-11-2013 09:24 PM
Mcm Betul je ni...mcm nak like statement ni.....kdg2 mereka ni gak pendiam sbb byk Mende x brapa e ...
Mcm Betul je ni...mcm nak like statement ni.....kdg2 mereka ni gak pendiam sbb byk Mende x brapa elok diaorg penah buat dulu2. So diaorg diam sbb x mo citer2 tu terkuar...bila diam..mesti org ingat dia baik je...kdg2 org pendiam sbb dia banyak masalah, jenis pendam.... sbb tu mereka jarang nak berkawan, jarang nak bersosial ...lebih byk menyendiri Dan mendengar je....my friend pendiam tapi baran....mmg x sangka...ingatkan pendiam ni x reti marah....rupanya bila marah bule kuar ayat maki hokey...rupa2nya diam2 ubi berisi....worst that normal guy....mmg Betul.....they r gud pretender....kena xtra careful ngan this type of men.....I personally prefer guy yg normal...yg diam Dan malu bertempat
ko like stetmen midori..
pasu like stetmen ko lak...

memang, kalau ikutkan memangla ramai yang admire lelaki pendiam ni...
tapi, lelaki pendiam adalah sangat unpredictable..
sekali dia bertindak..
diluar jangkauan kita..

kekadang tu,
biarla lelaki tu jenis ramah....bertempat laaa...
mudah kita nak kenal dia..

bukan saja bahaya... malah membosankan, memalukan, tak boleh bwk gi majlis atau rumah sedara mara... membebankan... mcm bawak tunggul balak je.... bersembang tak nak, bila orang approach, bagi respons nak tak nak je...

midori888 replied at 23-11-2013 06:57 AM
bagi aku lelaki pendiam is a pretender....suka berlagak baik di mata org, tapi dlm hati tak siapa  ...

Yes... Sgt setujuuuuu ...setuju sangattt.... Tak terkate setujunyeee

Lagi satu pendiam bijak dgn pendiam berisi makna macam2 .... Kalu pendiam bijak dia cakap apa yg dia tahu, bertanya apa yg dia minat and focus bila org bcakap dgn dia...

Tapi pendiam yg bahaya bila nampak senyap, tapi bila beckap keluar kebodohan, kemarahan... Tindakan pon tak berapa nak cerdik... Ha tu pendiam yg bodoh n bangang... Kalu becakap buat sakit hati... Time org becakap dia buat2 dengar padahal xfocus langsung :

yang perempuan cakap laki pendiam pretender..weh..aku pendiam..sebab malas nak sibuk hal orang sangat..nabi pun cakap kalau tak de apa yang patut cakap baik diam..Korang perempuan yg cakap tu jenis ikut emosi akal letak kat lutut.Sebab tu kuat mengumpat..etc..Ko tahu mefitnah n mengumpat lebih besar dosa dari berzina.Patut la ramai golongan ko ke neraka..Mulut tak reti jaga..keje menyakitkan orang..apa guna bercakap kalu setiap perkataan cuma mendapat dosa kering?.Aku rasa bila bercakap terlalu banyak takut termengumpat orang.Korang ada fikir?.Nak merangkak kat akhirat jumpa orang yang ko umpat tu ke kat akhirat.Aku tak de masalah pun klau dalam meeting ke apa..nak bagi pendapat ke..

Yang kedua lelaki pendiam ni tak suka menonjol.leih suka low profile dan berfikir.Apa yang ko anti sangat.Berdosa ke jadi pendiam.Ke ko jenis mulut suka mengumpat bercakap benda lagha yang nak mendatangkan gaduh?.

yang ketiga,laki pendiam ni lebih suka berahsia.Dia lebih suka ada private life..Bukan macam ko jenis mulut tempayan sampai hal dalam bilik pun bercerita.Bila berahsia..orang tertentu je mengetahui hal2 yang rahsia.Lelaki pendiam memlilih siapa yang di rasakan patut menjadi kawan rapat dengan dia..Kawan yang lain cuma kawan biasa2 je..Atau ko jenis satu sekolah tu kawan baik ko..bawa satu sekolah g tengok wayang sama2..

Yang ko benci sangat laki pendiam oe hal..ko ingat  laki pendiam suka tengok ko bercakap pasal buruk orang..berlagak pandai..mengadu domba..